• ttt

    Asi hloupá otázka. Během sezony používám 2 kola,každé má jinou délku klik /170×175mm/. Chtěl jsem se jen zeptat,zdali to nemůže ovlivnit výkonnost.

    0 0
    • pitelboy  

      podle me jo. pac si si zvyknes na urcitou dylku a najednou PIC tocis v prumeru o 1cm veci sirku !!

      NEMATE DOMA NEKDO 180mm kliky na octalink ?? vymenim za sve 175…

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      na to by sis mohl asi nejlíp odpovědět sám, přeci víš, jak se ti jede když ty kola měníš :-).

      0 0
    • Siddha  

      ani ne, normos se vozi na zimu kratsi, na leto delsi. ja to mam ted naopak a je to trochu min prijemny jak kdyz sem mel na zimu 170. tedkon teda mam 175 na zimu a 172.5 leto…

      0 0
    • Pekáček  

      Já si pořídil jedny kliky 180mm (měřím 192cm) a už mě to na druhém biku (bahňáku) s klikama 175mm fakt nebaví. Tak utratím další nekřes?anský penízky za druhý 180mm kliky.

      0 0
      • pitelboy  

        tak ja ti ty tve 180 vymenim za sve 175 a budes pak mit dvoje stejny a budes v poho ! :-)

        0 0
        • Pekáček  

          Jo, houby! Druhý kliky jsou na cestě. Kolik měříš že bez nich nemůžeš žít?

          0 0
          • pitelboy  

            skoro 180, ale ! jednou sem se projel na kole se 180mm a byla to bomba ! od ty doby je chcu !

            0 0
            • Pekáček  

              Abys si neškrtal klikama o kameny a kořeny, kolik cm nad zemí máš středovou osu? Já 32cm (Duratec), s jiným rámem jsem měl docela problém.

              0 0
              • pitelboy  

                mam 132mm kdyz je kolo volne postaveny a 30,5 kdyz si na nej sednu …

                0 0
              • chorvat  

                Mam na Meridě SE jenom 29cm v nezatíženém stavu, je to málo???

                kliky mam 175mm.

                0 0
                • Pekáček  

                  Na 180mm je to si málo, já měl fulla/softa s krátkým tlumičem a na jednom závodě v Brdech mi lidi mohli říkat Křesadlo :o)

                  0 0
                  • chorvat  

                    mno tohlenc je Hardtail a fakt nevim co vymenit (krome ramu :-((( )aby se to zvedlo, gumy sou celkem vysoky, vidla Marzocchi – leda dat ty krouzky co sou pod predstavec pod hlavovou trubku… :-|

                    0 0
                    • pucháč  

                      To je výbornej nápad – prodloužit neuloženou část kru vidlice. Ještě zkombinovat s radou typu:„když se ti krk nevejde do hlavový trubky, tak ho stáhni na soustruhu“.....

                      0 0
    • Tomcat  

      Jo může, např. na BMX race (bikros ) se používaj 180ky kvůli pace při startu. To samý někdy časovky nebo dráha. Z vlastní zkušenosti, měl sem 175 STX RC a když sem přešel na první Deore 170 tak mi to připadalo děsmě líný.

      0 0
    • McBlacky  

      jo může, měl jsem 175 a ted mám 170 a přijde mi to jiný a pomalý, protože spíš točím těžší než nějaký brutální kadence do kopce. Další kliky budou 175 na 100%…

      0 0
    • senožrout  

      180mm kliky jsem nikdy nejezdil. Mám 188 a neumím říci, jestli už by to bylo na 180mm kliky. No když už 180 mm kliky, tak to by mohly být 48–36–26. :-). J etu někdo stejně velkej kdo 180mm jezdí?

      0 0
      • náčelník  

        Obecně se tvrdí, že kliky o délce 180 mm utočí až dlouháni okolo dvou metrů. Silové šlapání – delší kliky, frekvenční šlapání – kratší kliky. Mám 178 cm a kliky 170 mm. Nejsem žádný silák :)

        0 0
        • Bobo  

          A co frekvenční šlapání na delších klikách? Docela bych to vyzkoušel, to by přece muselo neskutečně valit. Já-186cm, kliky 175mm.

          0 0
          • davevi  

            měřím 193 a kliky na biku mám 175.

            0 0
            • Extremist  

              Jezdim, delku klik neresim. Podle me je to uplne jedno.

              0 0
            • Pekáček  

              To já donedávna taky, myslím ty kliky. A už bych zpět neměnil!

              0 0
              • Bobo  

                Je to velkej rozdíl ve frekvenčním šlapání mezi 175 a 180? A ty sám cejtíš nějak výrazně ten větší kroutící moment? Osobně jsem to bohužel zatím neměl příležitost zkusit, ale dost by mě to zajímalo.

                0 0
                • Pekáček  

                  Nejdřív jsem měl pocit že je hned prodám, je to fakt nezvyk. Ale pak dobrý, prostě šlapu jakoby víc zlehka a na druhým biku s klikama 175mm se mi šlape blbě. Zanedlouho bych měl mít i druhé 180mm kliky, tal se těším.

                  0 0
                • Paja  

                  Je velky rozdil pokud mas 2 kola a na kazdym jinak dlouhy kliky nebo jen jedno kolo, mam 192cm a na 8 let stare silnicce mam 170mm kliky (tehdy jsem ani nevedel, ze se delaji i jinak dlouhe) a jezdilo se mne dobre, ted mam 175mm na biku a oproti 170 je to lepsi. Pri me vysce by mozna byly idealnejsi 177,5 nebo 180, nevim, kde by se zlepsovani zastavilo, delsi nez 175 jsem nemel moznost vyzkouset.

                  0 0
    • jizby  

      Chlapci já vás pobavím. Kdysi jsem jezdil na favoritu, který měl rozdílnou velikost klik. Levá byla delší než pravá. Když za komančů nebyly k dostání náhradní díly, muselo se improvizovat. Měl jsem jednu kliku roztrženou klínkem a jednu se strženým závitem. Nic jednoduššího, než je říznout, zdravé půlky svařit a byla zadarmo nová klika! Přitom mi neušla možnost udělat ji delší. Bylo to asi o 1cm a můžu říct beze srandy, že bylo opravdu poznat, že je to lepší. (Mám 186cm) Na stejné vylepšení druhé kliky bohužel již nedošlo, holt nevstoupíš dvakrát do stejný řeky. Po odhlédnutí od mírně absurdního rámce svědčí i moje zkušenost, že delší kliky nejsou blbý nápad.

      0 0
      • madcat  

        já jezdím s rozdílnou délkou klik už dva roky a v pohodě, nemám jedno stehno větší než druhý :). prostě mi jednoho dne jedna klika praskla (175) a nechcelo se mi kupovat nový komplet, tak mi kámoš dal svou ojetou starou (kliku pochopitelně:)), no a ta byla jenom 170… můžu říct, že sem si žádnýho zvláštního rozdílu nevšiml… ale uvidíme co to udělá, až mi teď v listopadu přijde nový kolo a to bude mít obě kliky zase 175 :)

        0 0
        • ttt  

          Jenom aby jsis nezničil páteř…

          0 0
        • jizby  

          Sto bodou za ojetou starou! :-)§

          0 0
        • McBlacky  

          ale ještě by mě zajímalo kolik jsi na tom natočil a jestli jsi na tom třeba odjel i nějaký závod, osobně se domnívám, že na větší pojezdy to není… měl jsi si radši vzít tu ojetou starou než kliku a vykašlat se na kolo :-)

          0 0
          • madcat  

            no natočil sem na tom tak 6 000 km, mám to asi dva roky už… závody sem žádný nejel, ale delší vyjížďky byly a fakt sem žádnej rozdíl nepozoroval… asi sem si na to už zvykl nebo su totální ignorant :))

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.