• Jumo

    Chcem si vymenit na MTB Marin Bear Valley SE 7 kolecko (naboj STX) za 8 kolecko (naboj Deore) Vraj na tom naboji Deore je dlhsia oska, takze ho bude treba trochu roztiahnut. Neviete o kolko je ta oska dlhsia? Resp. neviete aka je dlha oska pri Deore? – nemyslim celu osku ale dlzku medzi vonkajsimi stranami koncovych matic.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Nejbeznejsi standard je 135mm.

      0 0
    • McBlacky  

      ale náboj STX byl na osmičku ne? to máš asi jiný náboj, ikdyž možný je všechno, nebo už si to nepamatuju

      0 0
      • Jumo  

        Pá-dlista Nejbeznejsi standard je 135mm.

        Takze aj to Deore by malo mat 135mm?

        Mcblacky:

        ale náboj STX byl na osmičku ne? to máš asi jiný náboj, ikdyž možný je všechno, nebo už si to nepamatuju

        No ja tam mam 7 kolo a co viem tak STX na 8-ku nebol.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jelikož jsem nedávno přehazoval stx-7 na deore-9 mam tu odkaz na přehled komponentů shitmana a jejich specifikace, zkus najít tu nábu podle toho kódu jejich http://www.fa-technik.adfc.de/…ler/Shimano/

          0 0
          • Smazaný účet  

            kurňa já myslel že sou tam i specifikace ale asi né. tak ty nevim kde sem sebral… že by u shitmána?

            0 0
        • Pá-dlista1  

          Ano ma 135mm. Jestli si to chces overit nemusis spolehat na ty kecy tady a normalne se kouknout na specifikace toho naboje, treba na www.paul-lange.cz a tam je to napsany. Myslim, ze je to min prace nez se tady dohadovat a cekat kdo ti co nalze :)

          0 0
          • martt  

            najjednoduchsie bude ak vezme subleru a zmeria to ako som mu uz pred casom pisal. A rovnako ak to zmera v obchode.

            Mam doma dve zadne kolesa, obe s LX sedemkazetou, jedno asi 1990, druhe asi 1993 a maju roznu sirku (to novsie je sirsie). Tie dnesne osky su este o kusok dlhsie. Pokial sa dobre pamatam bolo to 126 mm (zhodne s cestakovym [sinicky] rozmerom v pociatkoch MTB), potom 130 a dnes je to 135 mm ale ruku do ohna za to nedam. Podla popisu toho biku, ktory tu dal ma najpravdepodob­nejsie osku 130mm.

            Padlista si uvedom, ze sa bavime o naboji, ktory je skoro starsi ako Ty :-)

            STXko sa robilo na sedemkolecko asi od 1993 do 1997 a to bol prave cas kedy tie osky trocha narastli.

            Zadna stavba sa da na Marine Bear Valley bez problemov elasticky-pruzne roztiahnut na oba rozmery akurat to koleso sa tam potom blbo dava. Viem to presne, lebo mam aj ten bike aj vsetky typy kolies ktore spominam.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Vidis a ja si myslel, ze se bavime o novem naboji Deore, ktery chce koupit misto toho stareho, aby mu tam pasovalo nove 8 kolecko. Ten stary si muze prece doma zmerit. Proc by se na to ptal? Bych chtel jen podotknout, ze ja si to uvedomuji… ja jo! :)

              0 0
      • jecnak  

        Byl na oboji, ale bud a nebo – bud na 8ku nebo na 7 ku – lisi se to rokem vyroby.

        0 0
        • Jumo  

          No ja ten naboj este namam kupeny – cakam na vyplatu. Len som chcel vediet ci mi to tam sadne.

          0 0
      • Daf  

        Ja tusim ze na osmicku bylo az STX RC

        0 0
    • Kohout  

      Hele, a nebylo by lepší vyměnit jen ořech na náboji STX za ořech z Deore+vyměna osy? Abys to nemusel přeplejtat. Jinak tohodle marina mam taky a je to super kolo.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To bych snad radsi ozelel jedno kolecko a sundal ho z kazety (jestli to u te planovane jde). Min prace, min penez a na veterana nepatri moc prevodu:) Jen si ted neuvedomuju jestli to neni soucasti rekonstrukce z cantiku na V a ze 7 na 8. To by pak trochu hatilo plany :)

        0 0
        • martt  

          ja by som na tom marine nemenil nic.

          Za chvilu ten nestastnik zisti, ze si kupil kazetu s 34 zubami a na tom Marine je pevne oko na prehadzovac, ktore dosahuje imho na 28, mozno na 30 zubovy pastorok.

          V inom threade uz zacal spekulovat na pruznou vidlou. Za chvilu zisti, ze 1 palcove vidly sa uz nevyskytuju, to budu dalsie otazky. :-)

          0 0
          • Jumo  

            ja by som na tom marine nemenil nic.

            na novy bike nemam, Marina si chcem nechat, komponenty maju uz svoje odjazdene.

            Za chvilu ten nestastnik zisti, ze si kupil kazetu s 34 zubami a na tom Marine je pevne oko na prehadzovac, ktore dosahuje imho na 28, mozno na 30 zubovy pastorok.

            S tym pocitam a chcem kazetu len s 28 zubami. Len neviem ci sa taka robi :-((

            V inom threade uz zacal spekulovat nad pruznou vidlou. Za chvilu zisti, ze 1 palcove vidly sa uz nevyskytuju, to budu dalsie otazky. :-)

            Ja? To si kde nasiel? Ja pruznu vidlu nechcem! Len som sa pytal kto jazdi bez nej.

            0 0
        • Jumo  

          Jen si ted neuvedomuju jestli to neni soucasti rekonstrukce z cantiku na V a ze 7 na 8. To by pak trochu hatilo plany :)

          Presne o tu rekonstrukciu mi ide :-)))

          0 0
      • martt  

        chcel by som vidiet ako das dole orech z toho nezapleteneho naboja :-)

        0 0
      • Jumo  

        Hele, a nebylo by lepší vyměnit jen ořech na náboji STX za ořech z Deore+vyměna osy? Abys to nemusel přeplejtat.

        No to zadne koleso ma uz dost najazdene a dozvedel som sa ze samotny orech je skoro tak isto drahy ako novy naboj s orechom. Uvidim este ako sa rozhodnem, preto som aj dal otazku do fora.

        Jinak tohodle marina mam taky a je to super kolo.

        Ze? A preto si ho chcem nechat (ram) a trochu ho vylepsit. Na novy bike peniaze nemam a ked sa mi to podari vylepsit, budem max. spokojny. Ten ram je super a vyhovuje mi. A okrem toho je velky 21,5 palcu, co sa dnes uz bezne v obchodoch nevidi. Bol to vtedy najvacsi ram v Bratislave ked som si ho kupoval :-)))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja bych ho nechal jak je. Maximalne zkusil zrekonstruovat. Dobre cantilevery s dobryma spalkama taky dokazi hodne. Nebo sehnat jedny z prvnich V brzd. Paky s razenim bych nemenil pokud jsou funkcni a canti paky s Veckama taky fungujou. Pokud je v poradku orech, tak bych jen zkusil konusy a kulicky vymenit. Jenze, kdyz uz ses do toho pustil… no co. Ono to nejak dopadne. Se mi libilo jak ses ptal jestli nekdo vozi pevnou schvalne a ne kvuli nedostatku financi. Pak ji vychvalis jak je to dobry a nakonec z tebe vyleze ze jses socka, a ze stejne jinou moznost nemas :)

          0 0
          • Jumo  

            Ja bych ho nechal jak je. Maximalne zkusil zrekonstruovat. Dobre cantilevery s dobryma spalkama taky dokazi hodne. Nebo sehnat jedny z prvnich V brzd. Paky s razenim bych nemenil pokud jsou funkcni a canti paky s Veckama taky fungujou.

            No vcera som si uz namontoval komplet V-brake: celuste Deore a paky s radenim Alivio. Bol som sa na tom kusok prejst a MAXIMALNA spokojnost!!!! Som fakt rad ze to tam mam!! S cantlivermi som samozrejme dokazal zabrzdit uplne rovnako dobre, ale s pouzitim niekolkonasobne vacsej sily :-)))))

            Pokud je v poradku orech, tak bych jen zkusil konusy a kulicky vymenit. Jenze, kdyz uz ses do toho pustil… no co. Ono to nejak dopadne.

            No to Alivio radenie je na 8 kolecko. Ja tam ma zatial 7 koleckovy pastorok. Takze jazdit sa na tom da v pohode (jedno cvaknutie na packach ignorujem) ale asi si tam chcem dat to 8 kolecko. Uvidim este…

            Se mi libilo jak ses ptal jestli nekdo vozi pevnou schvalne a ne kvuli nedostatku financi. Pak ji vychvalis jak je to dobry a nakonec z tebe vyleze ze jses socka, a ze stejne jinou moznost nemas :)

            :-)))) no to som sa asi zle vyjadril, lebo uz som bol totalne popleteny z tych prispevkov. Takze este raz: odpruzena vidla je dobra vec (asi by ju inak nemal kazdy, ze?) ale ja ju z nejakych dovodov nechcem, pretoze mne vyhovuje pevna.

            0 0
    • Jumo  

      Nevie mi niekto poradit kolko zubove kazety sa vyrabaju ako 8 koleckove na naboj Deore. Zaujima ma hlavne najvacsie kolecko. Vyraba sa aj kazeta s 28 zubami, alebo len vacsie?

      0 0
      • Daf  

        Jo v pohode osmicky se delaj 11–28, 11–30 i 11–32

        0 0
        • Jumo  

          Daf: Super, diky!! Takze si zozeniem 11–28. Nevies nahodou aj pocty ostatnych zubov?

          0 0
          • Daf  

            Je to ten nejcastejsi 11,12,14,16,1­8,24,28. Vlas­tne je to odstupnuvany stejne jako devitka 11–32.

            0 0
            • Jumo  

              Daf: Je to ten nejcastejsi 11,12,14,16,1­8,24,28.

              ale to je 7 kolecko, ja som chcel 8 kolecko :-))))

              0 0
    • Jumo  

      Tak som tie brzdy vymenil – STX za Deore (V-brake). To je proste ina papanica teraz!!! Som sa s tym bol previezt a musel som si davat pozor, aby som brzdil fakt jemne!! Zatial mam vzadu povodne 7 kolecko, ale ked bude trocha penazi, tak ho vymenim.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.