• wroum

    v jednom starsim threadu sem si precet proc ne RB a proc treba Nicolaie nebo Banschee. mas s nicolaiem nejakou zkusenost? pozitivni nebo negativni? proc bys doporucil nicolaie?

    0 0
    • wroum  

      mate nekdo nicolaie? kdokoliv. zkusenosti?

      0 0
    • Tomcat  

      Ne Nicolai zatím nemám. Hele sem děsně vybíravej a tvrdohlavej. To RB vs. Banshee vs. Nicolai je věcí vkusu. To jestli to je super na jízdní vlastnosti je taky věcí osobního ohodnocení a trochu módy.

      Důležitý je aby ti kolo sedělo, a nerozbíjelo se. To že na Agengu jezdí Frky a Spejsmen neznamená, že se to nesere a není to mizerný. Ani nemyslím že bych z toho měl nějak super pocit, že jezdím na kole jako nějaká komerční hvězda. Spíš naopak je to důvod proč si to nekoupit.

      Je skoro po závodní sezóně a já už rok nemám pořádný kolo (rám) , furt se nemůžu rozhoupat jestli 24cycles ,Nicolai, Norco, nebo jeden Polskej klenot. Sice spousta lidí mi říká že sem blb, že chci dát za rám pevnýho kola víz než 10000,– ,ale holt si mi to líbí. Vono právě pokud se na tom na tom nesvezu má děsnej strach, že to bude pro mně špatný (viz. muj Agang). Pokud jde vo fully byl by to zase Nicolai ,Norco , 24cycles, SantaCruz, Intense

      0 0
      • blue  

        tak hlavne aby sis vubec nekdy na kole jeste zajezdil, kdyz to porad takhle resis :-)))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Sem mu rikal minulej tejden, ze kdyby si koupil za 2500,– toho Pointa mohl si sezonu celkem dobre zajezdit i kdyby ho mel pak vyhodit. Misto toho se placa na te plecce s otresnou geometrii. Nicmene je ta plecka sakra rychla (bohuzel jen na hladkym a smerem rovne) oproti memu kolu.

          0 0
        • Tomcat  

          Jezdim, ale nadám na to ho mizernýho Genga kde můžu. Jinak i Sirénin 4Hun je 100× lepší. Zase ale pokud chceš dát velkou investici chceš aby to bylo to co chceš tak proto řešim.

          Nakonec aby to nedopadlo jak mi vyhrožujou, že brácha mě s Šámákem sváže, doveze ke Krabovi a tam pod pohůžkou fyzické likvidace dokopou k tomu abych si už ten rám koupil, prože sem jim to moje žvanění o novym rámu už taky nelíbí. ;-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jak „i“!!! To je snad samozrejmost, ne?

            Poslouchat to uz rok porad dokola omrzi :)

            0 0
            • Tomcat  

              Jak „i“! To je snad samozrejmost, ne?..... …éééé Co že, to sem nějak nechyt? To tím básnik myslel?

              0 0
      • wroum  

        ptal sem se schvalne, protoze po tom co mel kamos problemy s nicolaiem bych si ho nikdy neporidil. chtel sem vedet jestli mas s nima zkusenosti. kamos ma lambdu a po od zacatku je problem s kotoucem vzadu – pri propruzeni se kotouc naklani a skrta, reklamace u nicolaie trvala cca 2 mesice a skrtal porad. udelal si na to „pseudopevnou osu“ a je to lepsi, ale stale ne OK. dalsi vec je ze po necelym roce jezdeni mu ram popraskal na 2 mistech – pod hlavou a na uchytu tlumice – na reklamaci se vysral pac chtel este letos jezdit a tak mu to svaril Franta Mrazek. dalsi vec je ze kdyz se podivas u nicolaie na svary, tak moc pekne udelany nejsou – RB je rozhodne dal. nicolai je designovej a funkcni ulet – to jo, ale super kvalitu a extra vydrz nehledej – i presto ze to je tak tezky ze si myslis ze to vydrzi vsechno. nevim jak u HT ale na fully to plati ve vetsine pripadu.

        0 0
        • Tomcat  

          Hele brzdi tohle zase vypadá jako agitace pro RB.

          Co se týká technologie je Dipl. Ing. Karlheinz Nicolai rozhodně dál, protože „seriovku“ dělal už v roce 96. Nebo v tom, že teprve teď, vyrobylo RB prototip s přepákováním. takže maximálně sou technologicky nastejno , ale rozdíl je cena(+RB) a nabídka(+Nicolai) To, že tvůj kámoš měl takovíhle zkušenosti je holt smůla, rozhodně znám víc prasklejch RB. Chyba by to byla pokud by to ruplo ve sváru, ale i ty dva měsíce sou i na RB běžná doba.

          Ale super kvalitu a extra vydrz nehledej!..... .....Ale a proč bych jí neměl hledat? Kdo by mi jí měl dodat jinej než malá firma která dělá drahý, technicky namáklý kola kterejch se prodá po světě pár stovek kusů. Nikdo kdo dělá za lidovky nebo masovky nemůže mít prostředky nebo možnost dostatečně kontrolovat a aktivně ovlivňovat kvalitu svejch výrobků.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Co bys cekal od cloveka co jezdi na RB a zavidi kamosovi Nicolaie :)))

            Ale jinak si myslim, ze Nicolai je tak pro nemce, dokonce si umim presne predstavit ten prototyp nemce co si to kupuje :) Y kdyz nektery pevny nebo jednodussi celopera od nich by nemusely byt spatny. Akorat mi vadi geometrie a cena :(

            0 0
          • blue  

            to praskani asi takhle nejde posuzovat, ne? nicolaiu tady nejezdi tolik, jako erbecek, tak je logicky, ze si erbecek videl prasklejch vic… tohle neobjektivni argumentovani by se melo zakazat :-))))

            btw. neni to prvni nicolai, o kterym slysim takovy osklivy reci :-)

            0 0
            • Thorn  

              hlavne, ze je to KVLT a robi to nejaky napoly rumunsky Dipl. Ing. vo volnom case :-))))

              0 0
              • Tomcat  

                ??? Tak tohle zavání nacionalizmem. Vadí ti hodně zem původu konstruktéra? Stímhle mělo pár lidí problém od roku 1938 od 1989 buď byli moc z víchodu nebo pak moc ze západu. :-/

                0 0
                • Thorn  

                  ale nie, vobec. nepoznam ani nikoho, kto ma nicolai, teda videl som len nejaky xc bike. ale vase argumenty v prospech nicolai su vsetky oprete len o to, ze „predsa je to maloseriovka“ a „ved to robi dipl. ing.“ – proste keby to robil niekto na pase, tak o to ani nezakopnes.

                  tak som to trochu obratil naruby. samozrejme no problem, narodnost mi nevadi, dokonca ani taiwanska.

                  0 0
          • wroum  

            neni to agitace pro RB, je to zcela objektivni posouzeni nezavisleho cloveka kterej rozumi svarovani (fyzikalni ustav) – RB ma lip udelany svary – nerikam ze je lepsi. konstrukci taky nehodnotim – nicolai ma filosofii uplne jinou nez RB. taky znam vic prasklejch RB, ale je to spis tim ze nicolaie znam jen jednoho a na dalsim obcas potkam typa na bikrosce. ty kola sou technicky naslaply, to ano ale to provedeni pokulhava o spolehlivosti nemluve, domluva s panem nicolaiem taky neni nijak uzasna (prvni reklamaci sem resil ja, pac majitel neumi nemecky). navic obe ty praskliny byly ve svaru. nicolai je UPLNE OBYCEJNA firma ktera dela akorat zajimavy ramy. jestli si myslis ze musi byt kvalitni, protoze to sou nemci tak se obavam ze nemas pravdu.

            0 0
            • Tomcat  

              Stěma svárama to je blbí. Ne protože to sou Němci, tohle argumentování mi stači mi to v práci, ale pšššt. nic sem neřek. Spíš vypadaj seróznějc. Cenově by meli mít finanční prostředky na udržování kvality svých výrobků. Jinak vařej i pro jiné firmy. Takaže těch Nicolai rámů jezdí trochu víc.

              0 0
              • wroum  

                mas pravdu ze pusobej seriozne – maj nejhezci a nejlip udelanej tistenej katalog jakej sem kdy v cykloprumyslu videl (ten stribrnej). vim ze varej i pro jiny firmy (zrovna typ UFO se prodava asi pod trema dalsima znackama). vzdycky se mi nicolai hrozne libil, jak designem tak konstrukci, ale na vlastni oci to je neci jinyho, zvlast s temahle zkusenostma (majitel uvazuje o prodeji a koupi dragstera).

                co je ta polska perla o ktere uvazujes? nedela podobnyho fula jako je 24 – le dude?

                0 0
      • Thorn  

        „komerční hvězda“ :-))))))

        0 0
        • Tomcat  

          Hmm blbí co? Ale jak nevim jak člověka jako sou oni nazvat. Protože mi nepřipadaj už pohodáři (Frky ani nikdy nebyl).

          Rozhodně slogan že : Seat xxx vozí mistra xxx xxx mě neutvrzuje v tom že to je dobrý auto nebo jak koliv poutat mou pozornost k výrobků f Seat. Tak proto mě napadla asi ta komerční star.

          Ale je abych se přiznal, Konu Covan bych bral, stejnak Cannondale Chase.

          0 0
          • Thorn  

            mimochodom Kona je v Bratislave asi najpredavanjsi MTB v cene nad 20000 – pomaly je ich vidno viac novych, ako Authorov, bez prehanania.

            A teraz co – Kona je komercnataiwan­skamasovanepo­hodarska sracka?

            Akurat ma sikovneho dovozcu.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Asi stejne tak jako se nedivas na cesky filmy, protoze ze dvou uplne stejnych zapalkovych krabicek je samozrejme lepsi ta americka :)

            Cetls tu zpravu od Zdenka o pocinani Frkyho na MS? V prvnim odstavci se letmo zminil o tom jak Frky dopad a pak nasleduji dva odstavce o skvelem voze Seat a jaky maji vsechno motory a kolik se toho tam vejde a kde se o nem dozvis vic. Ja to beru. Je to jeho prace a kdyz uz nekdo pujci auto, tak to neni zadarmo. A nespokoji se jen s napisem v seznamu sponzoru, jako kdyz daruje ponozky:) Jenze tohle me pripadalo smesny az trapny :(

            0 0
    • J.A.V.  

      Týýýý jo, tandem fulla to sem eště nevíděl :) Vot těchnika.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tos toho videl jeste malo. Jestli je tohle kolo necim vyjmecny, tak urcite ne tim, ze je to odpruzeny tandem.

        0 0
        • J.A.V.  

          To jo málo jsem toho viděl, já sem co se fůlů týká taková čistá neposkvrněná duše :) Čím je teda zvláštní?

          0 0
          • Tomcat  

            Třeba to, že se na něm dá rozumně jet TransAlp maraton i MegaAvalanche sjez­d?

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.