• mastihuba

    když už se tady probírají ty zdravotní potíže, tak by mě zajímalo čím ještě kromě špatnýho posedu by to mohlo byt? Brněly mě na starym kole a brní i na novym. Kupodivu to neni pravidlo někdy brní někdy nebrní.

    0 0
    • Vincent  

      Kup si odpruzenou vidlici :] Mozna pomuzou i dlouhoprsty rukavice.. :]

      0 0
      • mastihuba  

        vidlu mám MXC Air 2002 v tom to nebude rukavice vozim vlaštovky mam taky gripy mam měky a podle kolegy který jezdí kerýsiho Rockmaschina se na tym mim kole sedí jak na harleju prostě pohoda turist. Je fakt, když si to uvědomím tak v terenu nic a začne to na asfaltě a zpevněný cestě. Jezdim Zmax z toho mi vyplývají dva závěry

        1. nejezdit po asfaltě
        2. pořídit silnic

        nebo jiný pláště( tomu se mi moc věřit nechce, protože to dělaly i spidmaxi)

        0 0
        • Vincent  

          Ja jezdim Fr a prsty me boli jenom kdyz se rozmlatim.. Zkousel si ty vlastovky naklonit trochu dopredu? Nevim jak to vysvetlit, proste ze ten profil bude vic polozenej dopredu.. a brzdove paky naklonit vic dolu..

          0 0
          • mastihuba  

            jo to tak mam od začatku – neboli mě zapěsti mrtví mě prsty to samy u komplu. už mám i gelový podložky u klavesnice i u myši.

            0 0
            • Vincent  

              A obcasne procviceni prstu nepomaha? Nejsem zadnej doktor, ale treba kdyz 10 minut stojim na miste bez pohybu, tak zacnu dostavat strasny krece do noh.. A pokud kouris, tak mozna zuzeny cevy :] Radsi s tim zajdi k doktorovi, teda pokud to je hodne neprijemny..

              0 0
              • Otto  

                Zajeď si do Pelhřimova, tam je krematorium a? víš do čeho jdeš… Chlapi, a nemáte to od páteře ? Celodení sezení u PC, nerozcvičen( nejenom nohy, ale celé tělo) hup na bika, trošku ofouknutí a drncání a zdraví f pérdeli.

                0 0
                • Jarous1  

                  V Pelhřimově žádne krematorium není, ověřeno…;-)))

                  0 0
                • pelhrimov  

                  V Pelhřimově není krematorium, Zdeněk Svěrák má/měl v okolí zřejmě nejakého kamaráda lékaře a asi i chalupu, proto ty zmínky o krematoriu, Humpolci, Kojčicích a o Pacovu v různých jeho scénářích.

                  0 0
            • Smazaný účet  

              jestli ti to dela i u compu, tak mozna se ti ucpavaj kanalky f zapesti.., pravdepodobne delash hodne u computeru zejo ?

              zajdi k doktorovi ale asi te moc nepotesi…

              :-|

              0 0
        • lubos  

          No, jestli mas spravny vzorek na plasti, v kombinaci s asfaltem se vyrabeji super vibrace. Mne to delalo s IRC Mythos, vibroval mi ten ukazovatel na LX razeni. MXC vidla nema negativni komoru, a neni pruzina, tak to moc neeliminuje. Zkousel jsi jezdit treba nejaky slick, jestli to dela porad ? Mozna se ti nekde v kolese vytvari vibrace, nebo co.

          0 0
          • RomanH  

            A zbavil jsi se tech vibraci na LX razeni ? Me to nekdy privadi k silenstvi, lepidlo nepomohlo, premyslim o silikonu…

            0 0
            • lubos  

              No, ja to zkousel lepit, ale moc se mi to nepovedlo, chtelo by to zalepit poradne. Tak jsem to zalepil jenom lepici paskou, pomohlo to, az do chvile, nez jsem s kamosi jel kamsi na vylet a auto bylo nahoru, na nosici. Ta paska pri te rychlosti byla prakticky ciste sundana :) Puvodne mi to ale delalo jenom jedno razeni, casem jsem zjistil ze ponekud mirne to dela i to druhe. Ale nejpodstatnejsi zjisteni bylo pote, co jsem zamenil pneumatiky. s IRC to bylo primo nesnesitelne, s Continental to zmizlo nebo to bylo jenom nepatrne. Holt mekka smes je mekka smes. Ale paska by mohla pomoct.

              0 0
          • mastihuba  

            u LX řazení žádné vibrace nesleduji slicky nechcu. Co stojí ty Conntinentaly?

            0 0
            • lubos  

              Uff, nejspis zalezi od obchodu … snad kolem 1000,– Cz.

              0 0
              • mastihuba  

                uff uff uff – co by člověk nevyzkoušel pro zdraví.

                0 0
                • lubos  

                  Bude stacit ale i treba neco jinyho … nejspis je problem v prilis tvrde smesi gumy plus vzorek. Zkus najit neco jinyho. Treba myslim, ze Rubena nebo Kenda za nejakych 150,– az tedy na to, ze ten plast vazi 900g :)

                  0 0
            • lubos  

              Vertical som vcera u nas videl za 1000,– Sk

              0 0
          • kovar  

            jsem kdysi vpredu jezdil Hutch Aligator, v terenu O.K, ALE na asfaltu to s nim bylo desive, quli tomu jeho extremnimu brneni, zvlaste kdyz asfaltovy usek byl delsi, tak jsem myslel, ze mi upadnou ruky, trnuly, jako bych do nich dostal zubarskou mezokainovou umrtvovaci injekci. Ted tam mam Conti Vertical, a ten je v pohode i na asfaltu.

            0 0
            • Tommy  

              Použil jsem naprosto stejné řešení, ale je fakt, že dlouho jsem taky nevěděl, proč se to děje…

              0 0
    • pos3k  

      Rukavice by mely pomoct.

      0 0
    • lubos  

      Mne zvykne tohle delat leva ruka nekde u zapesti. Jdu ted zkouset vlastovky, tak uvidim. Osobne se domivam, a domnival jsem se odjakziva, ze rovne riditka jsou sado-maso.

      0 0
    • MartinXC  

      Občas mě taky brněly prsty (malík+prsteník). Je to v nastavení úchopu:

      • výška řidítek a váha těla na nich (i sklon sedla)
      • úhel řidítek (mírně zatočené k sedlu a skloněné konce dolů)
      • tlumicí gripy ve vhodném průměru s ergonomií
      • rukavice s gelem
      • a pláš? s kontinuálním vzorkem (linkou) vpředu pokud jezdíš po tvrdých podkladech (asfalt)
      0 0
      • ondra  

        Jo kdyz uz sme u toho, jak maj teda byt nastaveny rovna (mirne prohnuta) riditka??sem myslel konce mirne nahoru…

        0 0
        • MartinXC  

          Možná jo … Dlouho jsem se pokoušel řídit kolo za řidítka s koncema nahoru. Tak nějak mi to připadalo logický, ale ono mi to kroutilo zápěstí dovnitř. Tak jsem začal konce postupně snižovat, napřed vodorovně (žádný rozdíl) a teď je mám nějaký čas koncema mírně dolů (mám 5st. představec a rodla mám v rovině představce). Držení je podstatně lepší, neunavuje se mi zápěstí. Rodla mám 62cm, 7st zahnutá. Posed poměrně skloněný, rozdíl mezi rovinou sedla a rodel 12cm.

          0 0
          • ondra  

            Jo, neco na tom bude. Ja sem mel na starym kole tak riditka taky mirne dolu. Je fakt ze u novyho sem je dal mirne nahoru a taky me boli zapesti. Jsem myslel ze to bude zvykem ale asi nee..:))

            0 0
          • lubos  

            Jak se daji dat konce riditek nastavit aby smerovali dolu a ne nahoru ? U vlastovek.

            0 0
            • enjoy  

              ta predstava je dobra:-))

              0 0
            • MartinXC  

              Vlastovky nejsou zadny riditka …

              0 0
              • lubos  

                No dobra, tak to jsi zkousel s obycejnymi .. rovnymi riditky ? Ale vzdyt tam je to minimalni rozdil, ne ?

                0 0
                • enjoy  

                  ne:-)

                  0 0
                • MartinXC  

                  Rovna rodla maji uhel tak 5–7 stupnu + kdyz pridas ergonomicky grip (kulaty do dlane) dalsich 7–10 stupnu. Pri sportovnim posedu, kdyz to blbe nastavis, tak uz za pul hodiny nebudes vedet, jak rodla chytit. A kdyz „presvedcis“ telo nasilim, tak ti za par hodin odejdou ruce uplne. Teda pokud nemas posed jako na „skladacce“. Vlastovky naprimuji posed a snizuji zatez na ruce

                  0 0
                  • lubos  

                    Jasne. Ale to zahnuti dole znamena, ze misto toho abys mel tech 5–7 stupnu zahlych k sobe, dals je smerem dolu ?

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Tech 5–7 stupnu miri smerem ke mne a dolu (obdobne jak maji silnicni motorky):

                      • predstav si ze sundas predstavec, polozis ho brichem na stul, nandas riditka (jsou v rovine osy predstavce), nasadis predstavec s riditky na krk, ktery je skloneny pod uhlem hlavy.
                      • vysledne jsou riditka sklonena dolu o uhel = doplnek 90stupnu – uhel hlavy + uhel predstavce.
                      • takze se jedna o odklon od vodorovne roviny o cca 20stupnu, ale po korekcich na pohodlne drzeni je to tak 15 stupnu.
                      0 0
                      • lubos  

                        Ano … asi vim jak. Hmm, taky jsem to mohl vyskouset predtim … nenapadlo mne to :(

                        0 0
    • scret  

      Tak jezdi bez drzeni:-)

      0 0
    • Robbie  

      To je syndrom karpalniho tunelu. Nic vyjimecnyho.

      Viz: http://www.lf2.cuni.cz/…d/power/cts/

      Mnoho zdaru.

      0 0
      • mastihuba  

        ty příznaky by tomu odpovídaly Biker-úředník taky splňuju věk nesplňuju tak o 15 let zatim sem si dycky určil diagnózu HYPOCHONDR ALE DOKTORA RAČI NAVŠTÍVIM.

        0 0
    • blick  

      Kup si rukavičky Specialized Body Geometry a pokud to nepřestane, nech se vyšetřit jestli nemáš RSku.

      0 0
    • gorgeous  

      Ja bych rekl, ze je to zalezitost spis kol s dlouhym posezem, kdy na riditkach mas vetsi pomer hmotnosti, ktery musis drzet rukou. Cast pred prsty je pod velkym tlakem, takze se ti nedostava krev do prstu, a pak to brni. Zkus rohy, tim zmenis polohu a prestane to.(prsty se ti zase prokrvi)Stavalo se mi na to na starym kole, ktery melo posez dost dlouhej…Na FR biku se ti to nemuze stat.

      0 0
    • gorgeous  

      Cim vys si riditka das, tim lip.

      0 0
    • lubos  

      Ja bych se taky pridal s jinym problemem, ale souvisicim. V ramci hledani toho nejspravnejsiho posedu, jsem vcera vyzkousel rise bar, cili „lastovicky“. Bez rohu. Mam smisene pocity, a jelikoz to byla jenom kratka vyjizdka – nahoru a pak sjezd, nemuzu to zatim posoudit jak bych chtel. Zatim jsem ale vypozoroval i na tak kratkem useku ( cca 5km), ze se me nejak divne namahaji casti zapesti – vnejsi strana, zrejme z duvodu jineho uchytu tech riditek. Bolest to nebyla ale obavam se ze kdy takhle pujdu dve hodiny tak to bude zly. Riditka jsou 640mm, 2.5cm navyseni, 9 stupnu zakriveni … bontrager crowbar tusim.

      Mate nekdo zkusenost ?

      0 0
    • elbi  

      Jen jsem se chtěl zeptat, zda si to brnění prstů nějak vyřešil, případně čím. Mám naprosto stejný problém. Měl jsem s tím problémy už na starém kole, kde jsem měl zcela jinou geometrii rámu. Gripy jsem zkoušel měkké a pláště jsem taky přezouval na méně hrubší. Prsty mi brní jak na silnici tak v terénu. Jediné co mě napadlo, že asi ještě blbě sedím i když se mi jezdí vcelku pohodlně aniž by mě bolely kolena nebo záda. Díky za každou radu nebo poznatek.

      0 0
      • mastihuba  

        částečně jsem ho vyřešil novým fulem na 130km 80% asfaltu jsem byl v pohodě. Teď je v servise a týden jezdím pevný kolo a sotva mi chodí prsty po klávesnici. Asi už jsem si zvykl. :)

        0 0
        • elbi  

          Dělám na PC a hodně s myší (GIS) taky mě napadlo jestli to není tím. Zkusím ještě nějaké jiné gripy a pokusím se najít někoho kdo by mi zkonzultoval posed. Na fulla zatím nepomýšlím i když ho do budoucna nevylučuji.

          0 0
      • Splinter  

        Brněly mi prsty až doma v klidu večer… Od té doby co mám novou vidlu tak to přestalo.. Možná je to i tím, že mám široký vlajdy (650mm) a trochu se mi tím změnil posez..

        0 0
    • yetti  

      Kupodivu mne s timhle pomohly ergo gripy. Taky mne brneli prsty, hlavne pri dlouhych sjezdech a u ergo gripu zrejme jak se vaha rozklada na vetsi plochu, tak mi tyhle problemy prestaly.

      0 0
    • remote  

      Já mám vyzkoušený, že mě brněj prsty na silničním bláťáku když jedu do/s práce a mám na zádech ruksak. Jak se mi zařezávaj popruhy do ramen nějak blbě se mi dokrvujou prsty, a pak brněj. Fakt, nekecám.

      0 0
      • kralik  

        remote…covece, nad tymto som rozmyslal, ale nejak som to zavrhol, dokonca ma napadla este taka vec, ze by to mohlo byt sposobene rukavicami, tym ako su stiahnute okolo zapastia, tak mozu priskrcovat pritok krvi do dlani…hmm

        0 0
      • McBlacky  

        jo to se mi stává s narvaným camelem.

        0 0
      • Rychlej turista  

        Jeden z důvodů, proč jsem přestal tahat batoh.

        0 0
    • Meesha  

      me brnej prsty (prostrednicek a prstenicek na pravy) z dlouhyho brzdeni v rychlejch rozbitejch sjezdech. Mam to z gripu – ODI Ruffian – sice se skvele drzi, ale neutlumej nic. Tak casem bude asi vymena za WCS.

      0 0
    • kralik  

      hochu, mame rovnaky problem:-( toto iste trapi aj mna a neviem prist na to cim to je, len moj problem je v tom, ze ja mam pevnu vidlu a delam u compu a mam operovanu chrbticu pred par rokmi jo a ehm fajcim:-)…ale fakt ma to dost stve, som sa pytal znamej lekarky a nevedela mi nejak presne povedat, cim by to mohlo byt… tak to riesim zatial obcasnym precvicenim za jazdy, nech sa mi prekrvia…

      0 0
    • kolobrnda  

      je to od patere…

      0 0
      • brantec  

        www.ambike.com/view.php?…

        Taky mně brni prstenicek, uz asi tri mesice po vyletu na praded. Sice sem menil polohu rukou na riditkach casto, ale 11h jizdy je 11h. Sem myslel, ze se to cca po tydnu spravi, ale ono nic. Asi budu muset navstivit doktora:-/

        0 0
    • gummo  

      Hele zajdi k doktorovy, mam pocit, ze se tomu rika syndrom karpalniho tunelu.. Kamarad stim byl minulou zimu na operaci..

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.