Jaké nářadí na kolo s sebou?

100 nepřečtených
  • bafuna

    Zdravím. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s nouzovou výbavu na biku. Mě napadá následující: 1 rezervní duše, montpáky, pumpa (lehká, malá), sada základních klíčů. Je možné tohle všechno nacpat do kapsy pod sedlo, nebo ji taková zátěž při nejbližší příležitosti utrhne? A co nějaký tip na kapsu pod sedlo… Díky.

    0 0
    • pitelboy  

      duse+ montpaky pod sedlo do igelitaku (mam jen latkovi pytlik presne na dusi se stahovakem, pod sedlo uchytim suchacem. pumpicku vedle kosiku klice do kapsy

      0 0
    • Lister  

      Tak já když jsem ještě vozil podsedlovku, tak jsem tam měl pumpu(Vela duopíst), duši, sadu lepení, dvě montpáky, mulifunkční sadu klíčů(taková ta co vypadá jako vyklápěcí nožíky), centrovací klíč,hadru a nějaké drobné peníze. Občas jsem tam nacpal i mobil a klíče od domu. Ještě bys mohl přibalit malou olejničku, nýtovač, a třeba kus kartónu, kdybys prořízl pláš? na podložení. Pak by tě nemělo nic překvapit. Tohle všechno se dá nacpat do té brašny. Já jsem měl nějakou od authora.

      Jinak nejlepší podsedlová brašna je kejml na zádech.

      0 0
      • Lister  

        Ještě jsem zapomněl na nahradní špalky, ty taky vozím.

        0 0
        • mastihuba  

          Nezapoměls ještě na Toaletní papír? To už by bylo možná komplet. :)))

          0 0
    • TinkTink  

      Mam sebou:

      • dusi
      • lepeni
      • montpaky
      • multiklic (pripadne dva…)
      • pumpicku
      • penezenku
      • mobil
      • zasyp na rany

      tot vse…samotna duse bez lepeni pri druhem defektu (nahoda je svine…) nepomuze…

      0 0
      • TinkTink  

        Jo…a vsechno to mam v Camelbaku – tasky pod sedlo jsou bud velky a hnusny nebo maly a nic se tam nevejde :)

        0 0
    • slou  

      No postupem času a přechodem z podsedlovky do Camelu se to zastavilo na tomhle: duše, lepení, centrklíč, 3inbus klíče, montpáky nepotřebuji a nepoužívám nebylo nikdy proč, malý zapalovač, 2ks provázku (padáková šňůra), nějaký love, tož to tak vše. Gramy nehoním a ješte se mi tam vleze 3l vak :)

      0 0
    • Thidney  

      obvyklý obsah mého camelu od hydrapaku;-)) duše, pumpička, lepení, mutiklíč, nýtovačka, mobil, peníze, doklady, a dle potřeby zámek + klíček, návleky a jiné hadříky. Občas fo?ák + filmy.

      0 0
      • pitelboy  

        proc na kolo vozis doklady ?? to je podle me blbost. nebo mas naky duvod ?

        0 0
        • TinkTink  

          Ty se mi snad zdas…co kdyz te zastavi cajti…co kdyz se stane cokoli kde budes obcanku potrebovat? Ja sebou vozim komplet vsechny dokladu…jistota je jistota…

          0 0
        • blue  

          minimalne karticka pojistovny, litacka na MHD a karta Z se obcas docela hodi

          0 0
        • Thidney  

          kartička pojiš?ovny a občanka jsou v případě průseru (smete mě auto, smetu se sám) důležitý

          0 0
        • defenger  

          Já sebou vozím tolik věcí, že jsem dostal předívku šerpa, nebot´ostatním pak stačí jet na lehko… V nařadí mi chybí jen nýtovačka.Vozim i šroubečky, drátky, provázky, lékarničku, fotáček MJU, bundu, tyčinky, pláštěnku-pončo-tu pro ty co nemají bundu…,mapy, čiré brýle na večerní návrat…vyjímečně i karimatku-leporelo pro dívky a paní…Mám batoh Corazon 30l…

          0 0
        • chorvat  

          kvuli identifikaci v marnici…

          Ja vozim v podsedlovce Topeak lepeni, dusu, pumpicku, multiklic, montpaky, mobil a prachy a to vsechno najednou Neni to skvele? Je to skvele!

          Jak resite obleceni-nejakou vetrovku, kdyz vyjizdite za tepla a vracite se za zimy? Kam s ni?

          0 0
        • Thorn  

          vtipalku :-) zo zakona musis nosit vsade obcanku, ak ta zastavia fizli, budes mat pruser. ja nosim aspon farebne kopie preukazu poistenca a obcianky…

          0 0
          • McBlacky  

            hele a víš že mám dojem že v čr podle nové vyhlášky nemusíš :-)

            0 0
          • pitelboy  

            tak na to jim seru. ja vobcanku nosim jen kdyz du na postu a nebo vim ze ji budu potrebovat. A kdyz ji budou chtit ak maj smulu a nakecam jim jiny meno a adresu jako dycky…

            0 0
            • jakub  

              a nebo ty (bys mel smulu), takovyho machyrka bych chtel potkat, asi by ses divil, obcanka je doklad, kterym osoba prokazuje svou totoznost, tuto muze prokazat take pasem nebo necim podobnym, ne ridicakem to je pouze uredni listina,ne doklad k prokazani totoznosti, az se ti neco stane tak sem zvedavej jak zistime jak se menujes a koho mame vyroumet o tvem zraneni atd..!!!!!!!!! CHYTRAKU!!!!!!!!

              0 0
              • blue  

                jeste porad funguje, ze ho muzou zajistit, nez zjistej jeho totoznost? treba by zmenil nazor po takovy noci na sluzebne :-) on na to treba prijde, az bude trochu starsi a dospeje… tak se nerozciluj :-)

                0 0
        • Yann  

          Obcanka a karta pojistence se hodi – kdyz me vezli v sanitce, tak to bylo jednodussi (anobrz jsem mel rozbitou hubu a nemohl jsem moc mluvit). Vzhledem to tomu, ze to jsou dva platky plastu bych to ani neresil.

          0 0
          • MARIN  

            jo jo oboji mam v kapse dresu ale jsou to jen cernobile kopie + tel. rodiny kdyby se mi zase neco jednou stalo

            neni to protizakonne? :)

            0 0
        • Roman  

          Občanku jsem si barevně oboustranně ofotil, zatavil do průhledné folie a trvale usadil do camelu – a je po ftákách

          0 0
    • McBlacky  

      velký multiklíč od authora, nýtovačka se fakt někdy hustě hodí, stejně jako centrklíč :-), prachy, duši, občanku, kartu pojištěnce, toale?ák, klíče od bytu, lepení, to vše v podsedlovce od authora, nebo v camelu od Axonu, kam pak přidávám ještě musli tyčinku a mobil, ted uz navečer i mikinu…

      0 0
    • jihra  

      Myslím, že skoro vše tu už bylo vyjmenováno, ale já ještě vozím cca metr tenkého drátu. Je to nějaký vázací pozinkovaný drát, co používají zahradkáři, dobře se ohýbá. Už mi párkrát pomohl. Taktéž stojí za úvahu kolečko izolační umělohmotní pásky – izolepy. Dá se s ní kde co spravit.

      0 0
    • Cryzyy  

      multiklíč, nýtovačku, centrklíč, lepení, lanko brzdové, lanko řadící, náhradní patku přehazky, kus galusky pro podložení proříznutého pláště, kousek řetězu se spojkou, náhradní destičky, montpáky, peníze, mobil, propisku, duši, powerbar a ještě jednu dvě tyčinky k běžné spotřebě( průběžně spotřebovávané a doplňované)… k tomu dle aktuelní situace oblečení a fo?ák…

      0 0
      • McBlacky  

        kolikrát už jsi a po pravdě použil ty lanka, patku a destičky? tipuju 1,0,0

        0 0
        • Cryzyy  

          lanko jednou, patku dvakrát, destičky ani jednou… jsou to věci, které váží pár gramů a můžou ušetřit problémy, lanko může odejít kdykoliv a když ho máš a vyměníš, tak nemáš problém, když ho nemáš nemusí to být tragédie, ale dojíždět třeba 50 km domů bez řazení, nebo brždění – proč ? patku urveš kdekoliv a nic s tím nenaděláš, když jí máš tak jí vyměníš a jedeš dál. Destička se může odlepit, nebo se může něco dostat do třeme (AVID) a zničí pružinku, která rozevírá destičky…

          0 0
          • Martyss  

            Nic proti, ale detičky bys vozit nemusel ne? Když je pravidlně kontroluješ, tak bys je měl vyměnit včas a když je ti jedna odloupune, tak máš ještě jednu brzdu…

            0 0
      • Cryzyy  

        ještě teda malou pumpičku a pumpičku na tlumič

        0 0
        • pitelboy  

          a vozis to v naky KROSNE ???!! nebo mas pridavny vozik za kolo !!???

          0 0
          • Cryzyy  

            vozím to v malinkatém ba?ůžku VAPE a jsou to samé malé a lehké věci, které se můžou hodit a ušetřit nějaký ten problém…

            0 0
        • marhi  

          Pumpu, duši, multiklíč, montpáky, lepení, a celé to zabalené v hadru a vloženo do podsedadlovky. Jen by bylo blbý píchnout dvakrát. Bombičku mám jen jednu.

          0 0
      • blue  

        a to brzdovy lanko vozis kvuli sobe?

        0 0
        • McBlacky  

          no vidíš, to je dobrá blbost. Maximálně, že by mu řadící nedrželo v páce brzdy, nebo aby to nemusel doma znova měnit, jinak, kdo ví…

          0 0
          • Lister  

            Buď místo špalků napsal destičky nebo má mechaniky nebo fakt nevím.

            0 0
        • Cryzyy  

          vždy? brzdím AVIDama a na zimáku a silničce se může taky hodit

          0 0
          • blue  

            sem nejak zil v domeni, ze mas nejaky hydrauliky :-) to umis teda pekne maskovat :-)))

            0 0
    • fousac  

      podsedlovka: 2×lanko, lepeni, multiklic, duse na silnicku batoh: 15 klic + montpaka 2in1 :) , 8,9,10 klice, sada bitovych nastavcu + racna, sroubovak, lepeni, duse na bika, pumpicka a obcas: kladivo, sikovky, majzlik, vadaska, priklepova vrtacka, pilka na zelezo, hoblik, sada izol. sroubovaku 1000V a jine potrebne veci…

      0 0
      • mastihuba  

        to by tě mohli vzít do klubu naši Brněnští vozíčkáři, ovšem pokud bys jim tím hrncováním nebudil děti. :)))))

        0 0
    • Volf  

      V ledvině malou pumpu, lepení, montpáky, centrklíč / to když praskne drát / a pětku a šestku imbusák.

      0 0
    • gargamel  

      v podsedlovce: duše, lepení, multiklíč s nejtovačkou, montpáky, peníze někdy v báglu: pláštěnka, fo?ák, svačina

      0 0
    • mn  

      Vozím s sebou pumpičku uvnitř montpáky a lepení a v podsedlový brašně rezervní duši, centrklíč a sadu imbusů. Brašnu mám nějakou od Authora – nic moc už se páře ve švu.

      0 0
    • mastihuba  

      tak sem vysypal ba?oh na kolo a bylo tam: lepení, multiklíč, nýtovač, šroubovák(nei­zolovaný), 2× duše, halogen od Sigmy, minipumpa, centrklíč, mapa, futrál na dioprické brýle, toaletní papír, peněženka, zapalovač, propisovací tužka a kartička z vela, která mě usvědčí až mě chytnou policajti. Jo ještě sem zapoměl na mobil.

      0 0
      • Darkson  

        asi tak. akorát místo zapalovače a kartičky vozím ještě větrovku

        0 0
      • Lister  

        Na co máš tu kartičku z Vela?????

        0 0
        • blue  

          kvuli tomu, az narazis na blbyho policajta, co sam nezna vyhlasku o vybaveni cyklisty a kola

          0 0
    • MARIN  

      Mam podsedlovku Specialized MINI WEDGIE BAG http://www.specialized.cz/…oduct_04.php?…

      Vozim v ni rezervu(dusi:), 2 montpaky, nejaky taiwan multiklic s nytovackou (asi ale jen tak na 2–3pouziti),imbus 3–4–5, lepidlo a zaplaty a ted jelikoz jeste zajizdim keramicky rafek pro jistotu jeste dva rezervni spalky. Malou pumpicku bud na ramu a nebo v hrbu a nejakou tu kacku v kapse drezu. Jo a uz pres rok sebou vozim pravidelne i mobil :)

      0 0
    • Daf  

      Na normalni treninkove vyjizdky beru jen dusi a pumpu a mobila :) Na zavody beru dusi, imbusy 5,4 a 3 kombinovanou se srobovakem. Pak jeste nytovacku, kousek retezu, lepeni a hodi se i centrklic. Misto pumpicky beru 2× 16g CO2 bombicky. Vse se to da nacpat do podsedlove brasnicky, ale ja to radeji vozim v kapsach u dresu.

      0 0
    • Žanek  

      Stabilně mám v podsedlovce duši lepení, montpáku, multiklíč (ještě jsem ho nepoužil) a pár peněz. Minipumpu vozím v držáku vedle košíku. Na delší výlety se dovybavím podle potřeby. Jinak vřele doporučuju sbalenou duši zabalit do hadru nebo oblepit izolačkou. Pokud ji totiž dlouho nepoužijete, tak se prodře o stěny brašničky (nebo o multiklíč??)/vlas­tní zkušenost/, což v kombinaci s vyschlým lepidlem nepotěší…

      0 0
      • peetrys  

        Než duši dám do podsedlovky, tak ji zabalím do staré ponožky…vyprané:o)

        0 0
    • Honzin  

      Ja vozim v podsedlovy brasne navic jeste olej na retez – takovy to kapatko od Chain Staru (nedavno se mi ale rozsroubovalo a pak jsem vsechno vc. mobilu mel hodne dobre promazany :).

      0 0
    • ivovi  

      Podsedlovka (http://eshop.bikezone.cz/…talog/b3.jpg):

      • klice od baraku
      • duse+lepeni
      • 2 montpaky
      • multiklic
      • kousek hadry
      • nytovacka
      • brzdovy spalky
      • centrklic
      • kousek retezu

      Dres:

      • penize
      • vetrovka a/nebo navleky
      • mobil
      • nekdy tratovky a fotak
      • karticka pojistence (obcanku ne)

      Ram:

      • pumpicka
      • flaska
      • zadni (furt) a predni (nekdy) blikacka

      Je to serazeny zhruba podle dulezitosti/cet­nosti pouziti, vse krome karticky pojistence jsem uz vyuzil. Jinak souhlas s Zankem o prodrene dusi, taky se mne to uz stalo.

      0 0
      • peg  

        Já nevozím vůbec nic. A taky se mi to jednou vymstilo, když jsem tlačil domů kolo 40 km. A ještě k tomu jsem zabloudil, takže jsem přišel domů cca o půl druhý ráno. No není to skvělý:)

        0 0
        • Lister  

          A ani to tě nepřesvědčilo, že se to může hodit.

          0 0
          • peg  

            Čeče můžu ti říct, že ne. Sice jsem asi potom tejden vozil, ale pak mě to zase omrzelo a zase jsem ho přestal vozit. Já píchnu tak dvakrát do roka. Takže se mi to zdá zbytečný. Většinou těch 5 km tlačím. Těch 40 to byl fakt extrém a doufám, že už se mi to nepodaří. A taky už mě napadla spásná myšlenka, že jsem požádal dobrý lidi, aby mi půjčili pumpu, nafouknu a nějak to dojedu. Ale zazvoň někde v 1 v noci a? ti půjčí pumpičku. Určitě celý nadšený:)

            0 0
            • Lister  

              Tak já jsem nepíchl už hodně dlouho. Už si to vlastně ani nepamatuju, ale vozím to stále. Na zádech to uvezu. Náhoda je svině.

              0 0
    • kOmE  

      multiklic,cen­trklic,dusi,le­peni,mobil,pi­ti,klice od bytu,penezenku,ve­trovku a podebradku proliiini i zitron /:) (kvuli figure) a mam to v baglu ,do podsedlovky by se mi nevesla ani duse /:)=<-<

      0 0
    • jonti  

      ja tu asi jazdim najviac nalahko :) podsedlovka: dusa, niekedy lepenie, imbus 5mm, preukaz poistenca(mam 2, v poistovni som povedal ze som ho stratil), trochu penazi v drese: ak je zima tenka vetrovka axon wind 1, mobil(len na cestu ak idem daleko) ,na mtb vacsinou nie

      to je vsetko

      0 0
    • Fido  

      PUMPIČKA-u košíku v podsedlové brašně: IMBUSY-prošel jsem konkretně své kolo a jen ty potřebné, jednotlivě ( lehčí a menší než celý multiklíč a líp se s nimi dělá) NÝTOVAČ- několikrát mi pomohl a nejenom mě!! NÁHRADNÍ LANKO JEN na přehazovačku – nahradíš jím event přesmykové, nebo na dojezd i brzdové (opět jsem použil a taky jednou zachránil vyjížďku jednomu bikerovi, ten koukal co vozím) CENTRKLÍČ – plastový MONTPÁKY – nyní nevozím, protože sestava mých ráfků a pláš?ů lze jen rukama – grif :-)) DUŠI+LEPENÍ bacha na prodření složených okrajů duše – mikropohyby v brašně, pak si při výměně myslíš, že máš duši a ono jsou v ní i tři díry ( reord) tzn. zabalená v pevné folii ( pevný igelit) nebo přilepenou k sedlovce náplastí kus gumy na podložení proříznutého pláště nevozím, nebo? VŽDY mám tra?ovku(musli tyčku) a tá má obal a ten nikdy v lese nevyhazuju, ale až po dojetí (ekologie+event. potřeba vnitřní záplaty) STOVKU!!!!!ZACHRÁNÍ TI JEDNOU ŽIVOT OD SMRTI HLADEM A ŽÍZNÍ BLIKAČKU ZADNÍ celý rok

      Jinak si myslím že ostatní oželíš, ale toto je nepodkročitelné minimum, pokud chceš vždy dojet, někdy třeba i 30 a více km do civilizace ( neberu závady typu ulomené vidle, zlomené kliky, rám apod…) narvu to do celkem malé podsedlové brašny MOBIL trvale v zadní kapse dresu

      0 0
      • McBlacky  

        já teda vozím 200kč od tý doby co potkávám Fousáče a ani to nestačí na zahnání hladu a žízně, někdy ani na tu žízeň :-)

        0 0
        • mastihuba  

          No jo, ale u vás taky nestojí pivo 12,50. :)))

          0 0
          • McBlacky  

            to ne. Když ho pořídíme za 17 tak je to ok cena :-( krutý je to u nás na chatě na Vysočině, tam není problém dát si pivko okolo 11kč

            0 0
            • mastihuba  

              no jo ale jaký :(, u nás se taky točí levnej vyškov.

              0 0
              • McBlacky  

                já tam jezdím už roky tak jsem si zvyknul, ale kamarádi říkaj, že první čtyři Rychtáři jsou utrpení :-) Poličský docela jde, ale gambáč to není…

                0 0
              • kubrt  

                na vyskov mi nesahej… i kdyz i kamaraduv strejda rika dam dvacet krusovic a je to v pohode, ale dam deset vyskovu a uz to trochu cicim :)

                0 0
    • MartinXC  

      Hmm, tak jsem si pročetl, co kdo vozí. Vpodstatě se shodujeme, nicméně když vezmu standardní obsah batohu, tak tam vozím trošku víc:

      • minibrašničku s nářadím (3,4,5 imbusy, centrklíč, duše, lepení, peníze, 2montpáky)
      • minipumpu, kus starého pláště, druhou náhradní duši, nýtovačku
      • Pertexku+gatě, dlouhé návleky na ruce, nohy, svetr, šus?.vestu, náhr.dres, náhr.ponožky, klimatex.vložku do rukavic
      • pár (10 :-) musli tyček, pytlík hrozinek
      • občanku, pojiš?.průkaz, klíče od domu, mobil, další peníze, 2 balíčky kapesníků
      • 2l vak na vodu

      Někdy (celodenky po horách) přidám náhr.gatě (takové hluboké brodění napodzim a z toho mokrý zadek – nicmoc), dlouhoprst.ru­kavice, čepici, druhé dipotr.brýle, v zimě druhý svetr, tepláky, druhou sadu prádla. Pro rejpaly – optejte se přes Paju kolegy Radima jak mu na Drtiči moje vesta přišla vhod ;-) Nebo Vltyho na druhou duši ;-) Nebo jednou defekt v zimě na Ivančeně při –10, bez druhého svetru a tepláků přes sebe bych zmrzl a duši nevyměnil. Atd…

      Na blbnutí kolem domu beru jen minibrašničku, minipumpu, mobil a flašku s pitím, klíče od domu.

      Pozn.: Do vany si beberu nic nebo Velo a flašku, hračky už tam mám od malého Martínka

      Teď už víte úplně všecko :-)

      0 0
      • Paja  

        No jo pytlik hrozinek na Solani se hodi:) Vestu potvrzuju, ikdyz Rada obvykle v baglu vozi WS vestu, nevim kde ji na Drtice nechal, mozna ve zle predtuse odlehcoval kde se dalo:-))

        0 0
    • x-mass  

      Sebou vozim pouze sadu naradi a blikacku. V pripade, kdy pichnu, pouziju mobilni telefon:). Jeste byhc chtel vsechny upozornit na naradi od Park toolu MTB-7. Nekupovat!!! Je na nic. Pri prvnim pouziti inbusu mi praskla osa drzici nastroje.

      0 0
      • RomanP  

        Já se rozhodoval mezi tímhle a nebo od CrankBros, takový to větší. Ale měl jsem BBB v tom samým provedení jako je tenhle ParkTool a zase mi nedrželi ty cvočky a to jsem ho v té době ještě ani jednou nepoužil. Vrátil jsem ho a na tenhle system ač od PT zanevřel.

        0 0
    • wroum  

      vozim s sebou toto: multiklic, penize, zadni blikacku, papirky, tabak, filtry a ganju a samozrejme ohen.

      kdyz jedu dal: multiklic, vic penez, zadni blikacku, papirky, vic tabaku a vic ganji, ohen.

      kdykoliv a kamkoliv mam u sebe svycarsky nuz (nuz, vyvrtka, pilka, kleste, nuzticky, otviraky, sroubovaky, paratko a pinzeta, dloubatko)

      krome multiklice potrebuju vse. multiklic jen obcas. lepeni nebo dusi sem nepotreboval uz asi 2 roky (holt klikar). spoleham na to ze CR (stredni a zapadni) jsou dost civilizovane na to, aby se dalo vse vyresit. navic me bavi resit veci s minimem – sem holt trochu macGiver.

      0 0
    • Elvis  

      Já vozim hlavně krumpáč a rejč

      0 0
    • pavitas  

      nejsem zadnej extremista, ale po prvnim drzkopadu a rozseklym rtu si v hydrap. vozim i prvni pomoc – jodisol, naplasti, obvaz a kapesnik. kazdou chvili se nekde skrabnu o krovi, a jaxe pak desinfekce hodi:)

      0 0
      • vojtisek1  

        ja mam v ramove brasne: dusi, 3×lepeni, 2 kovove montpaky(rafky mavic maji velkou hranu), stahovak na kazetu a kliky, nahradni orech a kulicky do lozisek, vazelinju a male wd-40

        1 0
    • Vrci  

      Multiklíč crankbrothers (pětidílnej), dvě duše, tři montpáky, mobil, 300 Kč a klíč od auta (jenom kopii bez čipu) – vše v kapsách.

      Dvoupíst od velly pod kosíkem na sedlovej trubce.

      0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.