• Katka

    Přítel měří 169cm a má na starém kole rám velikost 19" přestože říká, že se mu jezdí dobře a nemá žádné problémy si myslím, že by mohl mít menší. Teď si chce koupit nové kolo zase s 19ckou rámem. Můžete mu vysvětlit proč by si měl koupit menší rám, na mě nedá, říká, že tomu jako ženská nerozumím:o( což mě u něho mrzí :o(. Díky

    0 0
    • pitelboy  

      Ja mam 178cm a mam 18" ram a je to OK predtim sem vozil 19" a ten byl taky OK 17" je na me uz moc maly…

      0 0
    • MARIN  

      Problem je ale za kazdy vyrobce ma u konkretni velikosti ruznou geometrii a to hraje taky svoji roli. Jaky ram ma ted a jaky chce kupovat?

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Mam 176cm a vozim 13", 14", 17" a nejaky silnicni stafle. Podle me je vyska ramu jen na obtiz pokud dosahne sedlo kam ma. Spis zalezi na delce a samozrejme i ostatni geometrii.

      0 0
      • náčelník  

        Souhlasím, akčkoli nejsem letec-kosmonaut. Měřím 178 cm a mám 16" XC hardtail.

        0 0
      • MartinXC  

        Taky souhlas, mám 179 a mám prodlouženou geometrii u 19", jezdil jsem i 18" i 17" (a na tom jsem se cítil „krátký“ a „dole“). Je to jak s autem – větší podvozek = větší pohodlí, ale chce to silnější motor, aby to jelo. Na udanou výšku (to Katka) je 19" asi dobře dlouhé, ale vysoké kolo, pokud nemá přítel extrémně dlouhé nohy. Prodloužená geometrie u 17" kola by mohla být OK.

        0 0
    • wroum  

      ja mam 172 cm a kola cca 16" a 17". 18" je na me vetsinou velka a u 19" bych se asi bal o ko.le.

      0 0
    • Alesh  

      Ja merim 177–8 a Roman Pavlik si mne zmeril a svaril mi ram cca 17" – no problema

      0 0
    • MartinXC  

      Jo a řečma „nerozumí…“ se nedej odradit !

      0 0
    • Ondrej  

      INSEAMcm x 0.67 –11cm = vyska ramu v cm

      priblizne, protoze vyrobci se fakt lisej geometrii a casto i zpusobem udavani velikosti. slusny vyrobci maj na strankach tabulky.

      0 0
    • Katka  

      Tak vám děkuji za rady a názory, ale moc si poradit nenechal. má svou hlavu a nenechá si poradit dokud si nenarazí ..... :o)

      0 0
      • sasafras  

        Tak, kludne ho nechaj.Ta 18" mu v poho sadne, na tu 19" by som na jeho mieste nesiel, aj ked (mozno) ma rad „skripec“ ako ja.

        0 0
    • Jane  

      Já teda měřím asi 162 cm a zvolila jsem vel. rámu 16 s efektivní délkou horní rámové trubky 570 mm -hořčíkovou Meridu. U MTB nezáleží jenom na výšce rámu, ale i jeho délka je velmi podstatná. Řekni mu, a? se koukne na www.duratec.cz sekce geometrie a a? si vybere třebas geometrii Sonixe CX, který je určen pro maratony (=delší rámová trubka než u modelu Career C10 – ten je pro XC). Pro 169 cm by výška rámu měla být 46 cm, to je asi 18 palců, efektivní délka horní rámové trubky je v tomto případě 591 mm, u Careera 584 mm.

      0 0
    • torst  

      Poprosím o konzultaci. Jsem jen rekreační šlapal, 18 – 30 km za den max. většinou silnice, žádnej extrém, výška 178, váha 79. Zrekonstruoval jsem si staršího horáka, pro místní profíky k smíchu, ale mě to stačí. Mám delší nohy, tak jsem použil dlouhou sedlovku, aby při došlapu patou byla noha napjatá. Pár lidí mi už řeklo, že rám je na mě malý (tzv. vosa na bonbónu), že prostě potřebuju větší kolo, může to skončit až problémy se zády. Foto zde :

      https://torst.rajce.idnes.cz/Horak_uprava

      Ten horák je jen občas. Jako hlavní stroj mám od r. 1982 poctivé Fávo.

      Děkuji za názor!

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • torst  

      díky všem. Sice se v těch číslech moc neorientuju, S a M je pro mě označení erot. podniku, ale popátrám.

      kubad: Myslel jsem, že stáří cti netratí. Hlavně nechci zbytečně zakládat nová témata.

      0 0
      • kubad  

        to neřeš, to nebyla odpověď na tebe, ale na zakladající příspěvek 16 let starý

        žes to vlákno vytáhl, není problém, aspoň zavzpomínáme :D

        tobě je to kolo malé, s takhle vytaženou sedlovkou rám brzo praskne, takže kup odhadem o dvě velikosti větší než ten co máš

        na svou výšku máš hooodně dlouhé nohy

        0 0
        • torst  

          z rozkroku na zem cca 87 cm. Dík za radu. Pořemýšlím o výměně. Škoda, že už je tak potuněný.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.