• juris3

    Za 80 Km maraton pri platbe na miste mi to pripada dost. Byl jsem tam loni a dostal jsem par prospektu a tuzku Merida. Mam to kousek, ale za ty prachy je to moc. Co vy na to?

    0 0
    • Wojtek  

      to si rači kup něco pěknýho na kolo,

      já už považuju drahý závod  kolem 350kč

      0 0
      • Corbett  

        Kolik ty si jel závodů?

        0 0
        • Wojtek  

          za minulou sezonu? asi 10,možná víc

          0 0
          • Corbett  

            Pochlub se které závody to byly.

            0 0
            • Wojtek  

              Valašský pohár MTB-xc,(to bylo asi 6 závodů)

              Kalovský pepimaraton

              Valašský MTB Král

              Hvězdacup

              Zlínská kola

              a dál si nevzpomenu

              0 0
              • roud  

                Heh tebe bych chtěl vidět na XC :O)

                0 0
                • jIrI___  

                  Proč by nemohl?

                  0 0
                  • roud  

                    Já na XC vždycky málem vypustim duši i když nevim jak je na tom ten valašskej pohár…

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Zamlada jsem taky jezdil ten valašský pohár, na pohodu se dá zajet všechno :)

                      0 0
                      • roud  

                        za mlada dědo za mlada :O)

                        0 0
                      • Wojtek  

                        asi tak,am jezdí nejlepší borci,co jezdí odmalička,takže já moc šancí nemám,ale sou tam dobré tratě,ale já má rád spíš delší,to je :od 30nahoru

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Vyzkoušej nějaký maraton, je to úplně o něčem jiném. Chytlo mně to mnohem víc než klasické XC ;-)

                          0 0
                          • Wojtek  

                            mě taky,takže,sem víc jezdil tratě kolem 30,ted budu jezdit 50,,ale zase u toho XC sou takové lepší tratě,záživněj­ší,víc o hubu,,třeba ten Hvězdacup,tam to bylo fakt maso

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Mě právě „vypáskované“ tratě na XC moc záživné nepříjdou. Na maratonech je zas podle mě mnohem lepší atmosféra, větší pohodička, ne jen ultrachrti s frňákem zaraženým v předním kole :). Ale je to jen osobní pohled na věc, třeba to vidíš jinak.

                              0 0
                              • Wojtek  

                                vidím to stejně,na maratonu dycky pokecám,ale i na tom xc sem si jednou pokecal,,ale ty tratě sou takové adrenalinovější na tom xc,ale maraton taky dokáže být adrenalinový,třeba když sem byl první,a kouknu se na zadní kolo a to prázdné,takže stresy ja svina,ale nakonec sem měl v cíly náskok ještě 20minut

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  jj, prázdné kolo, to je adrenalin jako kráva :-D. Za jaký tým jezdíš?

                                  0 0
                                  • Wojtek  

                                    za žádný,co sem zjištoval,tak ve zlíně je jen jeden,a to KCK,a to sou silničáři

                                    0 0
                                    • jIrI___  

                                      Nekecej, že když jsi v cíli první s 20 min náskokem a ještě mezi tím stihneš vyměnit duši, tak po tobě žádný tým neskočil. To se mi nějak nezdá.

                                      0 0
                                    • karliner  

                                      dresy KCK Zlín vídám i na bikových maratonech

                                      0 0
                                      • Wojtek  

                                        já taky,ale bylo mi to tak řečeno v kck,tak to sou asi silničáři,kteří mají aji bajka

                                        0 0
    • Ricci  

      Tak to je fakt sila… Bol som tam minuly rok,bolo fajn,ale 700 Kc, to snad nie…

      0 0
    • nnoe  

      Mě to zas extra přemrštěný nepřipadá…dneska dáš běžně na místě kolem 500 i na menších závodech než je tenhle… A třeba závody KPŽ stojej podobně…a letošní Malevil na místě 750,–

      Jo, každá sranda holt něco stojí…pokud je závod opravdu kvalitní, pěkná trasa, zabezpečení, dobrá oraganizace, tak mi těch peněz neni líto… 

      0 0
      • visions  

        Jasně,běžně to dáš skoro všude,je otázka,jestli je to normální.

        0 0
    • Smazaný účet  

      já myslim, že je to celkem dost

      0 0
    • jonti  

      Normalne, prihlas sa dopredu ak sa ti to nezda na mieste, navyse je to jeden z najprestiznejsich zavodov.

      0 0
      • karliner  

        vážně? vždyť to vloni bylo poprvé…

        já myslel, že prestiž se získává jinak, než PR články :-)))

        0 0
    • marapara  

      Myslím, že je to docela hodně. Tak do 500 a to už tam musí být aspoň tričko. Docela výhodný považuju GT Zaskar Challenge v Jedovnici. S dresem, tričkem a spoustou věcí k tomu za 1000 je dobrá cena. Zvlášť, když jen ten dres stojí k 1000 kč.

      0 0
      • Paja  

        Navic na podobnych akcich byva zvykem jidlo + pivo v cili, coz u Skihotelu taky nebylo…

        0 0
    • swe  

      Hm, dlouhá je krásná trať, ale sedm kil je fakt moc. Navíc jsem měl loni pocit, že jsme tam hobíci jaksi navíc..

      0 0
      • visions  

        To už si z toho někdo dělá dobrej byznys…

        0 0
      • Paja  

        Na dlouhe je krasnej ten druhej okruh, z prvniho jsem byl mirne receno zklamanej. S druhou vetou se neda nez nesouhlasit, kdyz poradatel na startu rekne neco ve smyslu „stejne jedete na vylet, skutecny zavody zacinaji odpoledne“, tak si clovek rika, proc to vubec poradaji…(jasne, aby ti turisti zaplatili startovny a aby ti „opravdovi“ zavodnici si tam nejezdili sami pro sebe;-)

        0 0
    • Bumerangista  

      Je to drahé, to určitě, a nejen tenhle závod (mimochodem, trať je pěkná, ale dost rychlá… chtělo by to více terénu).

      Na druhou stranu, dle internetu to v zahraničí směrem západ káže až pětkrát tolik. Kromě pojištění, které se u nás moc nenosí (každý si jede na sebe) mi přijde, že hlavní důvod je větší profesionalita. Tím nemyslím výslednou kvalitu akce ale zaměstnání více firem (jídlo, trasa, marketing, prodjet, marketing… dalo by se toho najít). U nás se to stále celý den rozdává jont za tričko.

      Myslím, že Merida právě spěchají tímto směrem (důkaz: ČT24 live nasmlouvané rok dopředu). Je to dobře kvůli posunutí našich eliťáků (fandím: tento sport se může za 20 let stát u nás jedničkou), ale samozřejmě je to na škodu pro ostatní, protože potom se někdo ve sněmovně inspiruje a uzákoní jako povinné to, co bylo před tím pouze povoleno, nebo jako zákázané to, co bylo před tím v pohodě (viz Slovensko) a ve výsledku to bude stát víc pro všechny.

      0 0
    • janskricka  

      Já nerad přispívám do těchto diskuzí, ale myslím, si, že pokud založíš takovýto vlákno a řekneš A, bylo by dobrý říct i B – tedy to, že normální startovné na Merida Bike Vysočina 2009 při zaplacení a registraci do 23. června (tedy do pondělka před závodem, kdy každý už zná předpověď počasí na víkend a snad i svůj program) je 400 Kč za krátký a 500 kč za dlouhý maraton.

      Startovné na místě je tak drahé úmyslně, protože chceme, aby se co nejvíce lidí registrovalo předem a maximálně jsme předešli komplikacím a průtahům při prezentaci.

      Mj. ve startovném letos je i jídlo po dojezdu, vstupné na odpolední MTB sprinty a na koncerty Support Lesbiens a Vypsaná Fixa, stejně jako vstup na afterparty s revivalovou kapelou MixAir. Opravdu mi nepřijde, že 500 kč je v tomto případě tak moc peněz.

      Ahoj,

      Honza Skřička

      0 0
      • marapara  

        Tak to potom jo. 700 kč na místě chápu, kvůli „komplikacím“, které má pak pořadatel.

        500 kč za dlouhý je myslím tak na hranici. Ale stejně by tam mohlo být aspoň tričko za ty peníze už. I když koncert Support Lesbiens a Fixy něco stojí :).

        0 0
        • karliner  

          tedy, ne, že bych se na vysočinu chystal, v tom termínu dávám přednost Houštečáku, ale trochu mne mrzí chabá invence drtivé většiny pořadatelů, kteří jako suvenýr šoupnou startujícím tričko (většinou nenositelné a s designem bez nápadu) – čest výjimkám (Sudety, Král Šumavy…)

          osobně bych byl rád, kdyby u přihlášky byla možnost zvolit s/bez suvenýru (trička) a jeho náhled, vím, že někde to tak je a nemyslím si, že by to byl nějaký extra problém pro ty, kde to tak zatím není

          0 0
          • Jogador  

            Je pravda, že tryčka a ročníky se mi doma hromadí, ale aspoň má přítulka v čem spinkat:)

            0 0
            • Pebe  

              v tom případě nechápu že je domu vozíš, by přece bylo lepší kdyby spinkala bez trička ;-)

              0 0
              • Jogador  

                Naopak, by spinkala v nějakým svým, těsným, ale tyhle, ty jsou volný, a to má své výhody…:)

                0 0
          • McBlacky  

            o tom mi ani nemluv, trička to j peklo. univerzální velikost a otřesný materiál i design.

            jediný co nosím je Salzka 200km, Šela, Dolomiták, zbytek dávám na charitu nebo jako hadry na kolo

            0 0
        • Paja  

          500 predem a 700 na miste je dneska v podstate prumer, treba GTZCH v Jedovnicich to ma uplne stejne, rozdil byl loni to jidlo a piti v cili a tricko ve prospech Jedovnic (samozrejme nikomu o tricko nejde, vetsina lidi by brala nizsi startovny bez tricka, ale na druhou stranu tricka z „Meridy“ z Jedovnic byly vzdycky docela pekny).

          0 0
          • marapara  

            Jo, ty trička ze Zaskara jsou kvalitní a ne šunty.

            Ale krom trička tam byla ještě vstupenka na SL 08, jídlo a pití v cíli je standart a pak ještě voda a balení 6×0.5 l plechovek Gambrinus.

            0 0
            • Paja  

              Jo vidis, na pivo jsem malem zapomnel;) a to sem ho vezl do Brna v batohu @:-)

              0 0
              • karliner  

                tak to je ostuda…

                vézt to pivo v batohu domů, aby nedošlo k mýlce .-)))

                0 0
                • Paja  

                  Prece nebudu chlemtat teplou desitku z plechu, kdyz si na Buku muzu dat kraaasne vychlazeny medium ;)

                  0 0
      • skier  

        Jo, napsal jsi to za mne. Jel jsem a jedu i letos. To jídlo po je fajn. Loni to hodně lidem vadilo. 

        0 0
      • favorit.  

        tak v tom pripade je to pohoda a prijemne stravenej vikend :-)

        Pro me je to bohuzel blbej termin. TReba ale nekdy… 

        0 0
        • Buf  

          Ten termín zvolili zcela tragicky, snad nejnabitější víkend sezony a přijde mi to trošinku přezíravé. My jsme Merida tak si to uděláme kdy budeme chtít…

          Jinak super akce a druhá polovina bikemaratonu pěkně postavená trať jezdci co to tam znají. V cíli za odšlapaní minuty na rotopedu dostal každý načepovaného birela a klíčenku k tomu, to se divím že ty slečny na Radegast Birel stánku zaujaly tak málo lidí.

          Sprinty a XC okruh taky pěkná akce, navíc táboření na louce, parkoviště na louce vše bylo loni gratis ( neboli v tom startovném). Večer diskoška a mohli jsme vidět světovou elitu z Meridy i jiných pozvaných týmů.

          Základní cena je normální, jsou ale i více sponzorované závody kde je startovné podstatně nižší. To je ale věc sponzora jestli dá prachy na organizaci, ceny pro elitu, nebo do tomboly… náklady takové akce jsou všude stejné, jen priority jsou různé.

          0 0
      • popik  

        já myslel že tam mají být J.A.R. – na Supporty tam nepojedu ;-)

        Mě to proti Silesii, Šele a Kolu pro život připadá jako v pohodě částka (za ten program)

        I když loni mě to vyšlo draho – zaplatil jsem předem a na závod nedojel (po cestě mi upadl výfuk), tak snad letos…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.