• Potřebuju poradit co na sebe, když klesnou venku teploty(za mrazu nejezdím).Horní vrstva je vyřešená:moira,dres/ves­ta,větrovka od Axonu.Ale nohy nemám pořád vyřešený.Jezdím volný kra?asy od Foxe o Nema.Daj se pod kra?asy použít ochlupený delší jakoby elas?áky od Moiry, nebo je lepší řešení použít návleky pod kolena či dlouhý návleky pod kotníky(jak držej na noze-nehrne se to?!Jak to řešíte a jaký oblečení preferujete:znač­ka/cena?Dík za Vaše rady a názory/zkušenos­ti.Ahoj

    0 0
    • pitelboy  

      ja vozim čapáky s kšandma a poutkem dolu pod nohu…

      0 0
    • RomanH  

      Ja vozim nasledujici : kratasi (nad 20 stupnu), kratasi + navleky na kolena (10 az 20 stupnu), dlouhe capaky s neprofukem (-5 az 10 stupnu), pod –5 vozim pod capakami jeste moirove podvlikacky.

      0 0
    • pit  

      No, doteraz ked bolo vonku tak 10 az 20 stupnov, tak som nosil kratasy a navleky na kolena. Teraz som zakupil 3/4 capaky pod kolena a to je ine kafe. Je to ovela lepsie ako navleky,ktore sa predsa len trochu posuvaju…proste capaky pod kolena su z jedneho kusu a to je citit na komforte jazdy :-)))

      0 0
      • MARIN  

        Pouzivam zateplene (Roubaix) navleky na kolena a stejne tak i capaky KALAS. S navlekama jsem nikdy nemel problem se shrnovanim – drzi vlastni gumou a jeste je drzi guma kratasu. Pokud se shrnujou asi bude spatna velikost.

        0 0
      • Volf  

        Kolínka taky vozím, ale jen když je šance, že se ještě během dne oteplí, jinak taky 3/4 čapáky a je to lepší a hlavně komfortnější. Jinak jak to jde kolem 15 stup%nů tak už v dlouhejch, ale bez membrány. A kolena to fakt dokážou ocenit.

        0 0
      • wbiker  

        Chtěl bych se jen zeptat, je jiný rozdíl než v komfortu mezi tříčtvrtečními čapáky a normálními kra?asami a návleky na kolena? Třeba co se udržení tepla/prodyšnos­ti týče?

        0 0
        • kpitti  

          Vozím návleky na kolena, a pod 10° dlouhý návleky a do mrazu pak zateplený čapáky. Rozdíl mezi návleky a 3/4 kalhoty je podle mě v tom, že návleky můžeš kdykoli odložit. Udržení tepla a prodyšnost záleží na materiálu, jak návleky tak i kalhoty se dělají normální a teplejší. Když si návleky dobře natáhneš pod nohavice, tak nelezou a nehrnou se.

          0 0
        • blue  

          rozdil je predevsim v komfortu, a 3/4 kalhot ti nohavice zarucene nebudou sjizdet, tak jako se ti to muze stat u navleku

          0 0
        • Volf  

          Je to asi subjektivní, ale je rozdíl jestli máš přez stehno dvě gumy nebo jen jednu, teda alespoň pro mne.

          0 0
        • Daf  

          Vyjde to na stejno jako s rukavkama. Je to min pohodlne a hodi se to do podminek kdyz je rano chladno a odpoledne bude vedro a pujdou dolu. 3/4 kratasy stejne jako dlouhy dres jsou mnohem lepsi volba kvuli pohodli do podminek kdy se neda predpokladat ze se teploty dostanou vyrazneji pres 15st.

          0 0
          • zubus  

            Uz som to tu raz napisal, nosim 3/4 kratasy furt. Teda od 15 st. hore. Aj ked je teplo, ten 20–25cm kus latky cez koleno dobre odsava pot, a koleno je v suchu. A necitim chlad na kolenach, ak z rozpaleneho asfaltu vletim do vlhkej doliny so studenym vzduchom.

            0 0
            • Lister  

              Každý snese něco jiného. Tvoje kolena ti za to poděkujou(to nemyslím ironicky). Já bych se v tom asi při 25 uvařil. Jinak vozím teplé nákoleníky pod 18. Jednou na podzim jsem zkončil s koleny na ortopedii a nechci aby se to opakovalo.

              0 0
              • zubus  

                Ja som si to myslel tiez, ze by sim sa uvaril. Ver, ze je to mozno lepsie ako kratasy. Nehladiac na to, ze material tiez hra velku ulohu. Mam kratasy author(polyester), a v tych sa parim mozno viac ako v 3/4. Je ale pravda, ze tie 3/4 stali 3× tolko(lycra, polyamid…).

                0 0
        • wbiker  

          Ještě bych měl jeden dotaz, jsou na podzim lepší ty teplejší návleky? Nebo stačí ty tenké?

          0 0
          • RomanH  

            Teple, ty tenke jsou na nic – pouzil jsem je jen jednou a ulozil je hluboko do skrine.

            0 0
          • Daf  

            Ty teplejsi a podle teploty to muzes doladit tlustou, nebo tenkou ponozkou do treter.

            0 0
    • BH  

      kratosy cca +20st C a vyse 3/4 cca + 15–20 st.C kratasy a tenke capaky bez vlozky cca + 10 st.C zateplene capaky s vlozkou cca +5 st C kratasy a zateplene capaky s neprofukem cca –5 az 0 stC. kratasy, moira + capay s neprofukem pod –5st.C

      navleky vozim vyjmecne,nedrzi u dlouhych kalhot pouzivam znacku Biemme

      0 0
    • JohnLee  

      Co to je čapák?

      0 0
    • BB  

      stari silnicni psi me kdysi naucili, ze kolena musi byt zateplena, pokud je 18 stupnu a mene. Asi to plati na silnici, kde vice fouka, ale na biku se mi to taky osvedcilo a dost to drzim, pouzivam navleky. Ma to radu zminovanych vyhod i nevyhod. Shrnovali se mi a tlacil me sev v miste ohybu. Chtel jsem prejit na 3/4, ale udelal jsem posledni pokus a investoval do navleku Sugoi, jsou ze 4 panelu, misto gumy silikon, ktery se prilepi a ani nehne, takze zustaly pouze ty vyhody a ideu nakupu 3/4 jsem opustil.

      0 0
      • Volf  

        Protože už jsem přez 40 tak jsem asi už taky starej pes a pod ty kolena se podepíšu. Není jinej kloub kterej by dostával víc zabrat a pokud je ještě podchlazenej tak o to víc. To samý je třeba se strkáním novin pod dres když jedeš z dlouhýho kopce. Já třeba vozím noviny v ledvině pořád a kolikrát jsem je použil třeba když jsem nečekaně zmoknul. Loni jsem byl v únoru ve Valencii a tam bylo kolem 23 stupňů a Španěláci jezdili nabalení tak, že tady to nevidíš ani v listopadu. Asi si víc váží zdraví jako my.

        0 0
        • zubus  

          tak, tak… mne je tiez cez 40, a uz napr. bez windstopperovej vesty a 3/4 ani nevyrazam. Moze byt akokolvek teplo.

          0 0
        • Mulder  

          A nebyl by místo těch novin lepší ledvinový pás?

          0 0
      • Paja  

        A jejich cena?

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.