• jjirka

    Ahoj jaké jsou obecně řetězy Sram, napište své zkušenosti dík

    0 0
    • Orbis  

      Dobrý, až na 59, protože to byl muj první řetěz, kterej sem za 500 km vytáhnul do stran a neřadilo to. 69 jsem vytahal za 1200 km normálně. Jo nelíp na tom byla 99 ta vydržela skoro 2000. Teď jezdím SH XTR, tak uvidim, jak dloluho to vydrží:-)

      PS: Řadim furt stejně…:)

      0 0
    • Daf  

      S retezy sram jsem spokojenej. Cenove srovnatelne modely se shimanem vydrzi podstatne dele. Ted ale testuju Campu C-9 a to je neuveritelnej retez. Najeto mam 3700km a merka se propada na prvni zoubek. Ocekavam zivotnost kolem 6000km! Sram PC69 mi vydrzel vzdy tak kolem 3000km a shimano tak HG73 1600km.

      0 0
      • RomanH  

        A jak Ti to radi ? Diky.

        0 0
        • Daf  

          Radi to stejne jako sram a jen nepatrne hur jak shimano. Doporucuju vyzkuset ale jen pokud mas prevody OK.

          0 0
      • PT  

        Měl jsem taky C9 a vydržela mi i přes zimu cca 5000km,teďka mám po 3000Sram 59 úplně vytahaný.Ikdyž mám osmikolečko,koupím Campu zas.

        0 0
      • Pi†el  

        predpokladam, ze ho jezdis na silnicce..?

        0 0
        • Gorgov  

          ja predpokladam ze na biku, na silnici by 6000 nebyl takovej zazrak, ale ta c9 to vzdrzi i na biku. Neveril sem, vyzkousel a uz vim. Podle me 1 x c9 = 3 x shim Lx-Xtr

          0 0
    • Meesha  

      PC59 – Vytahli se asi po 1000km a kazdej sem minimalne jednou roztrh. Pristi retez bude Shimano…

      0 0
    • Marek  

      Mam treti PC58 a najedu na nem mirne pres 3000km. Razeni je bezvadny. Nemam duvod zkouset jinej.

      0 0
    • Martin  

      Asi 5 let nejezdím jiné – spokojenost. Výdrž cca 2000km.

      0 0
    • BH  

      obecne Sram neni spatny retez a je srovnatelny se Shimanem v jednotlivych cenovych kategoriich.je plne kompatibilni na prevody Shimano.Nemam negativni zklusenost s razenim s retezem Sram.Vyhodou Sramu jsou retezove spojky a nebo moznost roznytovat a snytovat puvodni nyt. Shimano vyzaduje specialni nyty.Nekolikrat jsem vsak jiz zanamenal , ze napr. retez PC 48 odesel po 500 km.Ale vetsina problemu s zivotnosti jde na vrub spatne pece o retez.A zase obecna zkusenost, cim drazsi retez tim vetsi zivotnost,je pak potreba zvazit, zda casteji menit levny retez a nebo priplatit a jezdit na retezu dele. Ted jsem vsak zaznamel „rekord“, zakaznik odrovnal retez SH ultegra (92) po ujeti 1200 km.Takze to vyse uvedene neplati absolutne

      0 0
      • Žanek  

        Neřekl bych, že je přímá úměra mezi cenou a životností. A že údržba má na životnost řetězu podstatný vliv. A že by Shimano vyžadovalo speciální nýty jsem si teda nevšiml.(nepleteš si to s Campou C10?) Vozím PC 48 na devítikole a funguje to normálně. Pračku nepužívám, vydrží mi cca 1200 km. PC 59 mi nydržela o sto km víc..;

        0 0
        • BH  

          Shimano retez je skutecne nutne nytovat specialnim nytem, ktery se po zanytovani odlomi. nedoporucuje se pouzivat puvodni vytlaceny nyt na opetovne snytovani.Je to primo v manualech od Shimana a potvrzuje to i praxe. Shimano nyty jsou moc tvrde, nedaji se roztemovat.A na te prime umere mezi cenou a zivotnosti si dovoluji trvat, pokud se ovsem venuje retezu potrebna pece.

          0 0
          • náčelník  

            Ano, on ten „druhý“ nýt má o něco větší průměr. Pokud rozpojíš řetěz Shimano v jednom místě dvakrát a nepoužiješ nýt pro „druhý výbrus“, tak se ti ten řetěz zaručeně roznýtuje co nejdál od civilizace. Vlastní zkušenost.

            0 0
          • Volf  

            Tak s tím nýtováním s tebou nemůžu souhlasit. Celý roky nýtuju řetět tak, že používám původní nýt a jen ho zaklepnu zpět tak, aby přesahoval na obě straby řetězu stejně a ZÁSADNĚ ho nerozklepávám. Dělám to tak už třicet let a ješte se mi žádnej řetěz nikdy nerozpojil.

            0 0
            • BH  

              tak nyty se nevyklepavaji ani nezaklepavaji, nybrz vytlacuji a zatlacuji nytovacem. To roznytovani hlavicky se deje prave pomoci nytovace.(Napr. Rohlof nytovac ma specialni plochy na protistrane za timto ucelem)pokud takto pracujes s retezy Shimano(tedy vyklepnes a zaklepnes) tak mas proste kliku.

              0 0
              • Volf  

                Se všema řetězama co jsem kdy měl. Shi, Sram, Sachs, Conex, ČZ a nějaký italský na silničce. No a byly doby kdy jsem najezdil jeden rok i kolem 20 000 km. No a co se týká nýtovačů, tak mám dojem, že je to spíš nouzovka někde v lese než na nějakou vážnou práci teda alespoň ty co jsem viděl.

                0 0
    • Rybnik  

      Ja se nechal ukecat na Sram (59) a nejsem s ním moc spokojen. Po nasazení hur radil, ale cca po 200km si to sedlo. Nespokojen jsem i ted,a to hlavne s razením v extrémních podmínkách (bláto apod.). Do ted sem jezdil Shimano 73 a byl sem spokojen.

      0 0
      • pali  

        Sram PC 59 používam už dlhšie teraz idem znova meni? za PC 59 a bude asi 6. Nemal som týmto typom zatiaľ žiadne problémy. Čo sa týka životnosti teraz je na nej 3700 a mierka je na predposlednom zube.Je pravda že jazdím frekvenčne do stúpaní a neradím nasilu.Predtým to boli značky ako sachs,shimano.

        0 0
    • nobody  

      taky jsem teď šel do sramu a zajímalo by mě, jestli ta spojka fakt vydrží po celou životnost řetězu, připadá mi taková jemná.

      0 0
      • hawrda  

        Vydrží.Já jí dokonce použiju klidně i na další řetěz.

        0 0
      • bam  

        Toho se neboj, ja mam jednu Sram spojku uz na asi patym,sestym shimano retezu. Sram se mi prestal libit co retezy precislovali a zdrazily…

        0 0
    • grafik  

      vesmes dobry, byl sem s nimi spokojenej do te doby nez jsem poridil nove xt kliky a retez 971 viz www.bike-forum.cz/…6/forum.html#…

      0 0
    • MI5  

      SRAM v pohodě. I levnější modely. U shimana je problém s roznýtováním.

      0 0
    • Meesha  

      PC 59 a 69 – nikdy vic!

      0 0
    • Gorgov  

      to tu trochu zneužiju – kde koupit levně C9?

      0 0
    • Fananek  

      Tak 1500 km a je treba se s nim pomalu rozloucit a neriskovat vymenu kazety

      0 0
    • moncco  

      Ahoj.

      Můžete mi někdo napsat, jaký je rozdíl mezi řetězem 1031 a 1051, když váhu mají stejnou a taktéž počet článků?

      Díky

      0 0
      • MirosPikos  

        Rozdíl je kromě ceny i ta váha. 277 vs. 267 gramů. Při cenovým rozdílu 40,– na kupkolo.cz bych asi vzal 1051 a víc neřešil. Třeba 51 víc vydrží.

        http://www.kupkolo.cz/…-1031_z4844/

        http://www.kupkolo.cz/…-1051_z4843/

        0 0
        • moncco  

          Na Bikesport je mají o něco levněji, ale taky mají u obou uvedenu stejnou váhu – 277 g, což mi potvrdili i telefonicky.

          No, ať tak či tak, vzal jsem 1031. Teď ho zrovna vozím a zdá se, že vydrží déle než Shimano, KMC i Yaban.

          A myslím, že mezi těmi dvěma (1031 – 1051) určitě nebude rozdíl ve výdrži, a to žádný.

          Ale díky za názor.

          0 0
        • zichis  

          v bistru kina prodávali předražený popkorn. Malý kelímek za čtyři dolary a velký za osm. Lidem přišlo osm dolarů za velkej popkorn už příliš, tak si kupovali jen malý. Pak bistro dalo do nabídky ještě střední popkorn za sedm a půl dolaru a zájem se obrátil. Lidi chtěli jenom velký. Při cenovým rozdílu padesát centů to bylo přece tak výhodné!

          Tolik na vysvětlení existence položky 1031

          0 0
      • Marskatin  

        Myslím, že v povrchové úpravě článků.

        0 0
      • Lachtis  

        Já měl oba a ustálil jsem se na 1051. Vydržel mi podstatně déle než ta 31. Na 1051 najedu v rozmezí 1–1,4 tkm. 1031 jsem měl problém se vůbec dostat k 1tkm…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.