nejlepší mazivo na prašné prostředí

33 nepřečtených
  • jack

    jaký je podle vás nejlepší mazivo do prašného prostředí na řatěz?já jsem zkoušel zatím jenom ty univerzální a dost se na ně lepil bordel.

    0 0
    • Wiktor  

      Kdyz ted tak koukam z okna jak leje, chtel bych mit Tve starosti… :-)

      1 0
    • Luka  

      Po mnoha peripetiich s DryLube a podobne, nebo i transformatorovym olejem vypadal retez po 100km po lese i silnici neuveritelne. hnus hnusnej. Od te dob co pouzivam pomerne drahe mazivo od Virta, spokojenost… retez ok, neumeje se to hned v prvnim brodu a nelepi to tolik bordelu jako ty ostatni srajdy.

      K tomu pocasi: souhlas, taky me stve ze bude lejt i o vikendu.

      0 0
      • jack  

        jak se to mazivo jmenuje přesně a za kolik je?

        0 0
        • Luka  

          Mazivo jedine ktere sezenes od Virta. Samo nazev nijaky nema, protoze to neni na bajk, ale na naradi, na stroje atd. Jedna plechovka (velikost asi jako sprej s lakem) stoji kolem 400,– ALe vydrzi.

          0 0
    • RomanH  

      TF2, retez je i v prasnem prostredi cistej, ale nevydrzi dlouho cca kolem 60km

      0 0
      • Shotas  

        Strikas TF2 pred vyjizdkou nebo treba den predem? je fakt ze bordel nelepi. ale kdyz treba nastrikam retez po vyprani a jedu az za dva dny, mam pocit ze potrebuje zase namazat.

        0 0
        • RomanH  

          Ja strikam vetsinou den predem. Pokud nastrikam pred vyjizdkou, tak to pak trochu chyta borde a vydrz je ± stejna.

          0 0
      • SunBiker  

        S TF2 som aj ja celkom spokojný, no tam tá výdrž by bodla lepšia, domazávam podla potreby, pred vačšou akciu deň vopred

        Neviete niekto či s TF2 možem maza? ešte nevysušenú re?az po vypraní? t. j. či mazivo dokáže vypudi? molekuly vody a naviaza? sa…???

        0 0
        • RomanH  

          To nevim retez zasadne neperu – je to strata casu. Nastrikam TF2 nebo WD40, poradne otru hadrem a stahnu z toho stary bordel (vyjimecne uzkym steteckem prostouchnu diry mezi valecky – totez co pracka na sucho) a pak znovu nastrikam TF2. Pracku jsem pouzil 2× – vzdy jsem mel zasrane kolo i balkon a na retezu se to neprojevilo. Kovar to nejakou dobu sledoval a meril a dosel ke stejnemu zaveru.

          0 0
    • MARIN  

      Do prachu se mi nejvic osvedcil Pedros IceWax ale vydrzi to tak 60km a je potreba domazavat ale retez je porad cisty

      0 0
    • BB  

      do sucha zatim dobra zkusenost s Finish Line Teflon Plus. Dlouho vydrzi, tak tri vyjizdky a nechyta bordel.

      0 0
    • Tomcat  

      Pedros

      0 0
      • BB  

        nemel jsem dobre zkusenosti s Dry Wax, retez strasne brzo susti

        0 0
    • Sonic  

      Dobrej je Pedros IceWax, ale dlouho nevydrží. Prodávaj to v docela dobrým obalu takže se dá převážet a domazat při cestě.

      0 0
    • wroum  

      do sucha i do mokra – silikonovy olej v olejnicce na sici stroje a kola za cca 20 kc. namazu, projedu kolem baraku (cca 200m), utru dosucha (pak se na nej nelepi tolik bordel). Vydrzi to tak 100 az 150 km (pul na pul asfalt a teren), retez uplne cistej neni ale je ticho. olej ve spreji se mi zda ze nevydrzi tolik. Po vyzkouseni vseho moznyho mi prijde ze tohle maze dobre, vydrzi stejne – mozna i vic, a stoji asi desetinu az dvacetinu jinych mazadel.

      0 0
    • pucháč  

      Taky přidám svoji trošku do mlýna: Vaselina ve spreji od MOTIP – nastříkám, projedu, utřu..... a pak občas setřu prach z povrchu. Mnuhem lepší než sil. olej, polosyntetický olej 10W40-(to byla trgedie). Zatím nevyzkoušeno pod vodou. Jo a 400 ml mě stál 90 Kč.....

      1 0
      • jack  

        jestli to chápu správně,tak stačí jakekoliv mazivo,ale musí mít po zaschnutí nelepivou spíše až voskovou konzistenci.

        1 0
    • JanSolar  

      Yarrowline Racing Wax. Mnohem lepsi nez Pedros Ice Wax.

      0 0
      • Tommy  

        Jo, tak jsem zkoušel taky. Teď jsem ale neodolal a koupil jsem cosi od Parktoolu je to někde úplně jinde, než všechno ostatní – fakt to funguje – ostatně jako všechno od Parktoolu – jen cena je horší 285,– za 330ml, ale fakt se to chová jako spreje na řetězy krosových motorek – nastříkáš, chvíli lepí /nemaže, neteče/, pak to uschne a řetěz je čistej už asi 350km – je to docela neuveřitelný – nevadí tomu voda, bláto ani prach / záměrně jsem to testoval se starším řetězem před výměnou a jen samá chvála.

        1 0
      • malko  

        Omg, na prasne prostredi to nedoporucuju. Je fakt, ze to vydrzi ale ta brusna pasta co se potom vytvori je desna. Ted pouzivam TF2 a je to rozdil, ale musi se casteji mazat (ale zase nemusis tak casto prat retez). Jen dodavam, ze sem se pri pouzivani Yarrowline Racing Wax, drzel vsemoznejch doporucenejch navodu, ktery psali i sami bikeforisti a cisteho retezu sem se nedockal. …I kdyz…ted se divam na lahvicku, a je tam napsany Lubrichain Racing Wax, ale je to od Yarrowline…Takze ted nevim, jestli sem to cele nepsal zbytecne…No snad ne :-)

        0 0
        • jack  

          prodáváse tf2 taky v kapátku nebo jenom ve spreji?

          0 0
          • Pavlos  

            ja ho vsude videl jenom ve spreji

            0 0
          • malko  

            Hmm…asi fakt jenom ve spreji. Ale nekdo tady psal, ze u toho velkyho baleni TF2 se stava, ze ti v te plechovce zbyde jeste dost oleje, ale uz tam neni tlak, abys to dostal ven. Takze se to resilo propichnutim, a nalitim do kapatka. To velky baleni mam, tak jsem zvedavej…

            0 0
        • RomanH  

          Lubrichain Racing Wax je jeden z nejlepsich oleju, ale do mokra. mazu s nim od listopadu / prosince do dubna, pripadne pred maratonem. Do takovzch podminek je to to nejlepsi, co jsem zkusil.

          0 0
    • winetou  

      TFko som používal asi 5 rokov – nelepí a nevydrží. Valvoline – lepí a vydrží. Snom každého mazača je – nelepí a vydrží a to je SILKOLENE. (silkolenelubri­cants.com , asi)je to narozdiel od valvolina plne syntetický sajrajt čo po nastriekaní (riedka pena) zhustne a napodiv lepí ozaj minimálne.Re?az ide potom krásne potichu.

      0 0
    • Meesha  

      Pedros Extra Dry Vydrzi asi 70km a dost spini.

      0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.