Problém se zahraničním e-shopem

34 nepřečtených
  • chorvat

    poprvé nakupuju v zahranici a hned problem. Po trech tydnech cekani me napsali ze se jim balik z nejakeho duvodu vratil, nestalo se to nekomu z vas? Muze to byt tim, ze sem to platil kamosovou kreditkou, tedy na ni bylo jiny jmeno… nebo ze me odecetli jejich DPH ac na to neni narok a treba na celnici to nekomu vadilo… nebo ja uz nevim, chci jezdit na novym sedle WTB(to sem si objednal)

    jo a jde o ChainReacti­onCycles

    dik za rady

    0 0
    • ravo  

      Pokud je CRC US shop, tak ti žádné DPH neodečetli protože v USA DPH NEEXISTUJE a kdyby ti někdo tvrdil něco jiného tak KECÁ!!!

      Co takhle nejdříve zkusit u CRC zjistit z jakého důvodu se ten balík vrátil, co když tam je chyba v adrese…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        … to je anglickej shop.

        0 0
        • ravo  

          Tož to tam ten WAT je:-) Ale stejně bych z nich koukal vytáhnout co vědí o tom, proč se balík vrátil. Kvůli kreditce to asi nebude…

          0 0
      • chorvat  

        je to anglickej CRC, uz sem jim odepsal, adresu mam v poradku, jeste teda zkusim zjistit odkud se to vratilo, pres kery hranice se to uz dostalo…

        0 0
        • ravo  

          Měl jsem na mysli, jestli na tom balíku napsali tvou adresu správně…

          0 0
          • chorvat  

            tak to by si meli snad zkontrolovat oni. Jeste teda muze byt problem v diakritice, ale to az ve jmenu, Brno tam jasne sviti…

            0 0
            • ravo  

              No, pokud máš ve svém příjmení a v názvu ulice nějaké háčky a čárky a pokud jsi to snad vyplňoval s diakritikou, tak se taky mohlo stát, že tu adresu prostě česká pošta nedešifrovala…

              0 0
              • chorvat  

                Tak odepsali ze se to vratilo z Ceska, grrrrr Adresu mam bez hacku a bez carek. Volal sem na postu a tam me rekli ze na tom baliku musi byt duvod vraceni, tak sem zas napsal anglanum at me napisou duvod, kerej tam bude zrejme cesky… jenom doufam ze nebudu muset platit znova postovny 7,5 liber !!!!!!!!!

                0 0
            • websky.cz  

              hmm znamy mi posilal z USA balik do Brna a vratilo se to taky, rikal, ze mu to dela Brnenska posta porad, takze podruhe mi ho posal do Prahy, mel by tu byt dneska

              0 0
              • martt  

                ja mam z tohto tyzdna tiez podobny ale mierne trapny zazitok.

                Nechal som si pred dovolenkou poslat balik z Amazonu. Dufal som, ze este stihne do dovolenky. Nestihol. Po dovolenke som kukol do posty a nic, tak som sa isiel rozculovat na postu, ze mi nedali do schranky avizo. Balik sa nasiel, dostal som ho.

                A na zaver: ked som doma vyhadzoval reklamnu postu za dva tyzdne – asi kilo papierov, vypadlo z nej to avizo o ktorom som tvrdil, ze som ho nedostal. Dufam, ze som nesposobil na poste niekomu problemy.

                Stalo sa to ale v Rakusku kde zijem.

                0 0
              • chorvat  

                Dneska to poslali znova tak su zvedavej, z jejich strany to vypada korektne.

                Muzes to nejak rozvest s tou brnenskou postou?

                0 0
                • websky.cz  

                  tak balik do prahy dorazil v pohode proste posilal nekolikrat z USA do Brna a vzdy se mu to vratilo jako nedorucitelny

                  v mem pripade mi to tam nejdriv poslal (mati je porad doma) a vratilo se mu to, tak mi to poslal radeji do firmy do prahy

                  proste tam nejakej sulin nedela svoji praci

                  0 0
                • vlty  

                  spíš bych zkusil kontaktovat centrální třídírnu balíků, a tam se s někým domluvit, jestli by to nešlo pohlídat. myslím, že pro Brno je jedna jediná velká třídírna ale jistě to nevím

                  0 0
                  • chorvat  

                    ukoncuji thread :-)

                    sedlo dorazilo :-))), sice me z posty dosel upominkovej list jako ze si to mam konecne vyzvednout, ale to byl taky prvni papir co sem dostal, mel sem chut jim nadat ale pohled na balik s napisem UK me uklidnil. Podle razitek sem zjistil ze z UK do CZ to slo chvilku a pak to cestovalo nekonecne dlouho az do brna :-(

                    Result:

                    • Chyba jednoznacne na strane ceske posty
                    • Velice solidni a rychle jednani ze strany Chain Reaction Cycles
                    0 0
      • Volf  

        Ve Státech DPH není to je fakt, ale tady podle mýho musíš zaplatit naše DPH a mám dojem, že od určité ceny i clo.

        0 0
    • RomanH  

      Minuly ctvrtek jsem si na www.actionsports.de objednal XT kliky 04 za 119 Euro a XT kazetu. Puvodne jsem chtel poslat penize dopredu (mel jsem doma zbytecna eura a myslel jsem si, ze takhle v hotovosti v cizi mene mohu pres banku platit – omyl, nejde to, jen ceske koruny a za docela velky poplatek). Nakonec jsem tedy zaplatil On-line kreditni kartou. Byl jsem prekvapeny, jak je to jednoduchy – stacilo cislo kreditky a doba jeji platnosti, zadny PIN, proste nic – to me trochu vydesilo (i kdyz protokol byl https ssl). Objednavka se tvarila OK. Odpoledne jsem se podival do podminek pro internetove platby u sve banky – standartne jsem mel pro takovy pripad nastaveno 5000Kc, coz bylo mene nez 200 eur. Hned jsem volal do banky a limit si zvedl (zmenu udajne provedou do rana dalsiho dne). Protoze jsem nevedel, jak rychle ty platby funguji, psal jsem e-mail na ActionSports (v anglictine a na jejich info). Nikdo se mi neozval, tak jsem v pondeli splichtil jeste dopis v nemcine a poslal to na oddeleni objednavek. Opet mi nikdo neodpovedel, ale v utery mi zmizely z uctu penize a vcera mi UPS zbozi privezla – vse v poradku a peclive zabalene. Takze suma sumarum : Stranky maji pekne, ceny vyborne, dodaci doba 1 tyden, ale oproti nasi e-shopum mi chybi komunikace se zakaznikem – ze by dovolene ?!. Jinak postovne (plati se jako soucast dodavky) je 25 euro.

      0 0
      • Air  

        diky za zkusenost! Taky tam asi budu neco objednavat. Ale jak to vypada, tak je to spise na bezproblemove komponenty jako prave ta kazeta nebo kliky… (tedy napr. vidlici asi ne- s postovnym 25 eur by se reklamace asi prodrazila). Kazdopadne dik.

        0 0
      • Air  

        jo, nemate nahodou nekdo cenik z paul-lange.de? Ja ho tam nenasel (mozna tam neni). Chtel bych porovnat ceny :) mozna by to bylo zajimavy. Muze bejt i z jinych zatoupeni Shimano. Kdyz tak hodte link, diky.

        0 0
    • igor  

      Nebude to nahodou odbernou lehotou na balik? ked hovoris, ze skoro 3 tyzdne si cakal? Lebo mne sa raz stalo, ze som tiez cakal na balik z e-shopu a nemal som oznamenie o baliku, tak som zasiel na vyclievaciu postu /este non EU, alebo zasielky napr. z USA idu tam/ a bol tam a prave na druhy den by ho poslali spat. Niekedy to je celkom drama, naposledy z Rakuska posielali postou ale na SK to dorucuje pre nich UPS. Nenasli ma doma a nechali si to u seba a nic…az som ich musel vypatrat, ze kde to je..

      0 0
      • pitelboy  

        MNo to ja si objednal z USA blacka ve sleve za asi 150$ . Sehnal sem cloveka s creditkou. Po netu probehlo vse vpoho. Psaly dodani do 10dnu. Po 11 dnech sem jim napsal dopis, ze to neprislo a jesli to poslali !? Jejich odpoved: "Omlouvame se ale banka nebyla schopna nam potvrdit stazeni penez z uctu " (ale vic rozepsany) Takze kvuli ceskymu bankovnictvi sem PRISEL o BLACK ELITE za 5500kc. A to me dost nasralo. A taky me nasrao ze sami od sebe nenapsaly omluvnej dopis nebo neco. Kdybych jim nenapsal ja tak bych jak debil cekal dal az mi to prijde !

        0 0
        • Thorn  

          To bud rad, ze sa to neposlalo – len postovne by ta vyslo dalsich 100–200$, o cle ani nehovorim… alebo mi ukaz (US) obchod, kde sa k cene neprihodi este takmer raz tolko…

          0 0
          • pitelboy  

            postovne by stalo 20$ http://www.supergo.com

            0 0
            • Thorn  

              Ale kdeze. supergo.com:

              1) International orders are shipped via FEDEX EXPRESS and USPS INTERNATIONAL PARCEL POST only. 2) tie uvedene ceny postovneho su len pre obycajny FEDEX a USPS – tie su radovo nizsie. A platia len pre Severnu Ameriku.

              …a co clo?

              0 0
              • igor  

                ale to zalezi od toho, co to je za tovar. Vidla asi 30–40USD, kolesa asi 100 USD. No tak si prihodis 19%DPH a 4% clo.

                0 0
        • RomanH  

          No jestli neni ta chyba u majitele kreditky – podivej se znovu na muj prispevek – standartni nastaveni karty pro platby na internetu (a to jeste chranene minimalne ssl protokolem) je vetsinou 5000 Kc. Pokud chces vice, musis si to zmenit.

          0 0
          • pitelboy  

            Ma aktivovay placeni v zahranici, limit nema a casto ji v zahranici pouziva. Jinak pro nej nakych 150$ je jako pro me 15$

            0 0
            • RomanH  

              Ach jo,

              1. Kazda karta ma nejaky limit
              2. To, ze kartou platis (vybiras) v zahranici (jakkoliv velke castky) jeste neznamena, ze stejne castky (vubec nejake) Ti projdou pri platbe na internetu.
              3. Pochybuji, ze je takovy blazen, ze si necha pro internetove (a treba nekodovane) platby velky limit, at uz ma penez kolik chce
              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.