Poradte silnicarovi jak zacit s bajkingem :)

59 nepřečtených
  • quassar

    Ahoj :) Doted jsem jezdil pouze na silnicaku, na bajku v terenu jsem jel tak jednou dvakrat a to uz je dost dlouho. Ted chci kupovat horaka (merida matts SE-D) a chtel bych se vrhnout poradne na teren. Poradte jak zacit, ceho se vyvarovat, do ceho se naopak pustit atd.....

    0 0
    • vlty  

      vyvaruj se silnice a pus? se do terénu ;-)

      0 0
    • Darkson  

      asi postupně přidávej na obtížnosti terénu a získávej na technice. nejlepší rada zní: jezdit, jezdit, jezdit :-)

      0 0
    • tom@s  

      a moje rada zni, radsi mekci plaste a volnejsi SPD:))) … a neni kam spechat

      0 0
    • onegear  

      Predem se vyrovnej s tim, ze v terenu se pada casteji nez na silnici a je to tak normalni.

      0 0
      • KM  

        v podstate se pada tak casto, ze se nevyplati vstavat.:)

        0 0
    • Orbis  

      Kup si pořádný pláště a? te nevytřese první pořádnej kořen!:)

      0 0
    • quassar  

      no koukam ze se mam na co tesit teda :))

      0 0
    • DyEm  

      letos jsem si pořídil MTB Mobster po x letech jěždění na silnici. Ze začátku to byl težkej šok, nejede to, v terénu jsem z kopce spíš chodil:) , nyní po rovince a do kopce kolegům/kamarádům ujíždím, z kopce mám bobky / neumím to / odmítám se rozmlátit (na to stačí silnice).

      0 0
      • memorex31  

        zdravim, tak rovnaky problem som mal aj ja. Na MTB som do kopca stacil, po rovine stacil a dole ma vzdy vsetci obehli a aj ked som bol najpomalsi, aj tak som spravil sem-tam kotrmelec. Tak som to vyriesil. Kupil som si silnicku a teraz obieham aj z kopca :)))))) A hlavne sa na ceste menej pada, zatial, sem-tam ukazem nieco vodicom a ide sa dalej :)

        0 0
        • pitelboy  

          Hlavně mej u sebe VŽDY náhradní duši a pumpičku !a par imbusů se v kapse taky neztrati

          0 0
          • quassar  

            Jojo tohle vsechno a navic jeste centrovaci klic a lepeni sebou taham i na silnicce :))

            0 0
    • jihra  

      Já jsem jezdil furt na silničce a teprve asi před 3 roky mně kolega ukecal na horáka. No výsledek je ten, že na silničce jsem za ty 3 roky jel tak 3×. Ovšem ve svém věku 52 let mám spíše problém stačit kolegům (a kolegyni) po rovince a hlavně do kopce, naopak z kopce to celkem pouštím (je to dobrý adrenalin) a vždycky jim ujedu. Loni v listopadu jsem si sice při jednom letu přes řídítka ve sjezdu zlomil ruku (aspoň jsem nějak využil pojistky), pak jsem byl chvilku z kopce opatrnější, ale už mi zase otrnulo.

      0 0
    • Seppy  

      vyvaruj se barspinu a hlavne nothingu ,na tech a na dalsich peknych tricich sou pekny tlamy:) zvlaste u nothingu…

      0 0
      • quassar  

        juj copak to je??? Ja neplanuju zadny trikareni, jenom bych chtel zkusit klasicky xc

        0 0
        • McBlacky  

          klasický XC je taky někdy hukot, zajed do Kutný hory :-)

          0 0
          • quassar  

            co je zajimavyho v Kutny Hore, pristi rok bych par maratonku chtel zkusit, tak uvitam dobry tipy :)

            0 0
            • McBlacky  

              jezdí se tam XC a je tam takovej sjezdík, sice krátkej ale krutej, docela štípačka…

              Pokud chceš začít s maratonama tak si ze začátku nevybírej masovky tyku KŠ, to by tě mohlo otrávit, a začínat závody XC taky není nejlepší nápad…

              0 0
              • Clodman  

                hehe ja sem z kutný hory, ten sjezd je tu opravdu pověstnej. Vždycky je tam nějakej zdravotník, sem tam před 3 rokama stál jako pořadatel a moc pěkný tlamy.Taky sem poprví viděl prdlu Lefrty, hehe

                0 0
                • McBlacky  

                  a kde prdla? vylomilo se to v úrovni řídítek nebo co? a ten co na tom jel ji zapích nebo skočil z boku?

                  0 0
                • ddd - andy  

                  ..a to je asi tak vsecko, co je na cely trati zajimavy.. :-(

                  0 0
        • Seppy  

          no i na xc se delaj dobry nothingy to crasch… co to znamena snad nemusim rikat, mozna staci slovnik:)

          0 0
      • McBlacky  

        jo z nedotočenýho barspinu je to dobrá štípačka a ten nothing -se SPD no nevim- nebo třeba backflip

        0 0
        • enjoy  

          blacky nevidel jsem te nejakej ten patek a ty uz takhle davas?:-)

          0 0
          • fousac  

            neboj… na tvuj „triple jump no foot“ porad nema.. :)

            0 0
          • McBlacky  

            no nevim teda jak na mým kole udělat barspin :-( leda že bych nejdřív přeřezal lanka :-)

            0 0
    • quassar  

      Tak silnicar se od dnesniho dne stava bajkerem :))

      0 0
      • vlty  

        gratuluji :)

        0 0
        • quassar  

          NO uprimne receno jsem zatim spis rozcarovan nez nadsen. Duvody:

          1. jsem na tom kole strasne nejistej v jakynkoliv terenu (ano i na silnici) proste tam neni ta jistoty pevny ocelovy silnicky
          2. prumer neuveritelne klesl, jsem zvyklej svihat a na tom bajku to poradne nejde ani na silnici, na silnici to je hrozna drina
          3. uz sem si dal dvakrat nadrzku, nic vaznyho ale rozhodilo me to

          mozna to je tim ze se zhorsilo pocasi nebo se mozna zbytecne za kazdou cenu zenu do terenu ale zatim mi to moc radost nedela… doufam ze nezjistim ze jsem vyhodil 30 litru za coz sem mohl mit moc peknou silnicku

          0 0
          • McBlacky  

            na biku nestačí jen točit klikama :-)
            ze začátku si vyber lehčí terény a zkoušej sjezdy někokrát po sobě a pozoruj zlepšení…

            0 0
            • quassar  

              jo to neni spatnej napad, vyberu nejakou trat a budu ji jezdit pravidelne…

              0 0
          • Bobo  

            Taxem po letech zase vyhrabal tohle téma, abych se zeptal, jak ses za ty dva roky s tím bikem jako silničář sžil. Docela by mě zajímaly tvoje dojmy tehdy a dnes. Jestli je to ještě pořád takovej děs, nebo už je to lepší, nebo dokonce jestli tě to chytlo natolik, žes silničku pověsil na hřebík. Proč se ptám: Já starej silničář jsem si teď v tejdnu taky pořídil bika, abych měl něco na takový to pohodový poježdění s kámošema a hlavně se svou bikerkou, no a samozřejmě jsem to hned šel projet. Myslel jsem si, že to bude pohodička, přece kolo jako kolo. Jenže hned jak jsem na to sednul, začal jsem tušit trable. Oproti silničce to má příšerně nezvyklej posez /sedí se na tom jak na WC, i s těma novinama v rukách :-), a to jsem si to přitom poladil, aby to bylo co nejpodobnější posedu na silničce, jak to jen šlo/. Taky jsem hned napoprvé roztrhnul řetěz – a to teda nepamatuju, že by se mi na silničce někdy stalo, nýtovač samozřejmě doma, s sebou jsem ho nikdy nepotřeboval, tak jsem ho nebral ani teď. Na rovinkách na šotolině nebo na širokých lesních cestách si v klidu vytřu p***l i s bikery, kteří vypadají velmi zkušeně a protřele, jak ale přijde na nějaký sjezd, je konec. Z kopce dolů rychlost, že mě předjíždějí důchodci na skládačce, hodněkrát mi ujelo přední kolo a skončil jsem hubou ve křoví nebo se mi i při minimální rychlosti zapíchla vidle do nějakýho dolíku a byl jsem jasnej. To samý v prudkých výjezdech. Síla nescházela, ale ve snaze udržet kadenci jsem hodil lehký převod, začlo se to stavět na zadní a už jsem ležel. Nebo proklouzla guma a skončilo to stejně. Fakt jsem z toho na větvi, myslel jsem si, jak si budu pohodově jezdit po lese a ono prd. Tak jaký z toho tvýho přechodu silnice/bike máš dojmy teď s odstupem času? Nebo i kdokoli jinej, co to taky zažil. By mě zajímalo právě to, co tenkrát zajímalo tebe. Jestli jsem právě zbytečně nevyhodil spoustu peněz, který jsem mohl vrazit do věcí na silničku.

            0 0
            • martt  

              :-) ja som presiel na MTB uz pred 10 rokmi. Dodnes pouzivam prastary bike Marin Bear Valley 1994 s pevnou vidlou – ma to geometriu velmi podocnu silnicke. Mam sice aj Schwinn MOAB 2002 ale na tom som dohromady nepresiel snad ani tisic km.

              A drzkam sa vyhybam tak, ze nejazdim ani strme vyjazdy, ani strme zjazdy a ked citim, ze sa to klze, tak radsej zleziem z biku :-)

              Velka vyhoda MTB oprosti silnicke je ze aj s velkym bruchom mozes v pohode dychat…

              0 0
              • Bobo  

                Sedlovku jsem vytáhl až navrch, představec otočil dolů, ale stejně se mi na tom sedí hrozně nepřirozeně. Asi jde o zvyk. Ale ono to asi fakt není jen o tom, točit klikama jak na silnici.

                0 0
                • JSt  

                  Sedlovku jsem vytáhl až navrch, představec otočil dolů… a pak se div, ze ve sjezdu padas a nemuzes to moc pustit ;)

                  0 0
                • lubos  

                  a stavim se, zes riditka orizl na 30cm :)

                  0 0
            • Pavlis  

              Ty jo ja si ten bajk snad taky poridim, abych zjistil co je na tech sjezdech tak tezkeho:))

              0 0
              • Manas  

                Dost veci :-) Ale to poznas sam :-)

                0 0
              • RUR  

                První zlomenina napoví:-))))

                0 0
              • Bobo  

                Víš čím se bajk liší od silničky? Já už to vím. Makáš jako debil a za dvojnásobnou dobu ujedeš polovic. No ale zas jedeš v lese, žejo, veverky skáčou do kotoučovek, žejo, ptáci řvou a smrdí jehličí, žejo… Do řiti, proč já nezůstal u silničky. Bože, no, snad mě to začne bavit, naděje se nevzdávám :-).

                0 0
                • lubos  

                  nektere dokonce kousou do pneumatik :)

                  0 0
                  • pelt  

                    Myslis zmije? No od tech jsou pak ty zmijaky:).

                    0 0
                    • lubos  

                      :) .. pred par lety, veverka s besnotou pokousala zadni pneumatiku turisty .. kdesi v Tatrach, uz nevim presne. Jsem to nekde cetl :)

                      0 0
            • Vojtas  

              pockej jestli mi pujcis toho tvyho zimaka az nekam pojedem, to bude teprva legrace :), Sem na silnicce jel jednou v zivote deset metru a mel sem toho dost :). Tak ze to bude neco takovyho jako ty ted na horakoj :D.

              0 0
              • Bobo  

                Cha, to ani zdaleka nemůže být taková sranda, jako se mnou, když jsem sednul na bika. Jo jo, dáme něco na silničkách i v lese, ať se zasmějem oba :-).

                0 0
                • Vojtas  

                  No ja budu asi mit problem s odlavadnim kola, :) tak ze bych muset nejdriv dat par treninkovejch kolecek kolem baraku :) bez toho by to asi byla spis sebevrazda :)

                  0 0
                  • Bobo  

                    Jsem dneska měl taky problémy s ovládáním kola. Po tom povedeným bikování jsem si chtěl spravit chuť na silničce a na Sucháku mě chytla bouřka jaxviňa, jenže mě to naprosto zaskočilo, dole 30st.C, nahoře ledovej liják a kroupy, já na sobě jen letní hadry a ani žádný návleky. A protože to vypadalo na dlouho, rozhod jsem se, že nebudu čekat až to přejde, ale že v tom pojedu zpátky. Než jsem sjel do Jablonnýho, byl jsem tak promrzlej, že jsem nedokázal ani řadit, ani skoro brzdit. A nejvíc mě dostalo, že než jsem dojel do Bredůvky, bylo zase krásně slunečno a suchý silnice. Takže kdybych počkal půl hodinky a mezitím si v bufetu na Sucháku dal čaj a tatranku, mohlo to bejt v pohodě.

                    0 0
                    • Vojtas  

                      kdyby sis dal v bufetu ma Suchachu čaj a tatranku tak tam nechas pul vejplaty :). Jinak jizdu v desti ti teda nezavidim, to neni nic moc no.

                      BTW. sem byl v patek v usti, spechal sem kvuli brigade do Kerhartic abych tam stihnul sefa, od vlakovy zastavky v usti sem jel mezi rekou a kolejema a tam nekde sem pichnul, dojel sem az k hlavnimu nadrazi a odtamtud sem sel pesky az k poste v kerharticich, abych se nezdroval lepenim cestou, no sefa sem minul o pul hodiny, cert vy jestli bych to stihnul nebejt defektu, ale uz me tam znaj tak se moc nedivili kdyz sem lepil u nich na dvore :)

                      0 0
                      • Bobo  

                        Na Sucháku jsou teď docela lidový ceny, až jsem se divil. Budeš na brigádě na veterině :-) ?

                        0 0
                        • Vojtas  

                          ne :) jestli da buh tak v Conelu :) a jestli ne tak nikde :)

                          0 0
                          • Bobo  

                            Eh, tam dělá švagr. A manželka mého bývalého kolegy jednou málem přejela pana Čevonu staršího na babetě. Jak je ten svět malej :-).

                            0 0
                            • Vojtas  

                              tjn :) to je zajimavy, by se mohl svara primluvit :) a nedela tam nekde s Cevonou mladsim ?

                              0 0
                              • Bobo  

                                Ani pořádně nevím, co tam vlastně dělá. Ještě jsem si vzpomněl, že jsem chodil lítat se Sloupenským z Conelu, ale to už je dlouho dlouho. Ze mě holt protekce nekouká :-).

                                0 0
                                • Vojtas  

                                  Toho asi neznam, ale tej protekce je skoda no :), by to byla dobra moznost, ale ja tam byl uz loni o prazkach a ten jeden co sem ho tam vcera zastihl vypadal ze se snazi aby me tam vzali, hnedka si vsechno tak iniciativne psal a ze zavola co a jak, no vypadalo to nadejne, uvidime v pondeli no, snad to dopadne. Ja uz pudu radsi spat, zejtra se musim zacit balit a este dat dokupy kolo co sem ho tak pekne rozlozil v garazi :D.

                                  0 0
          • Smazaný účet  

            Nenechaj sa vyhecovat. Jazdi si pohodovo a casom uvidis.

            0 0
    • lubos  

      Zacni jezdit v terenu na silnicce. Pozdeji na bajku uz ti nikdo stihat nebude :)

      0 0
    • Manas  

      Proste si s tim v lese hraj, bav se. Ja to tak delam :-)

      0 0
    • yetti  

      Taky jsem si koupil pred trema rokama k ziletce bajka, ale porad sem se na tom nenaucil jezdit. Docela me to bavi, zvlast na Sumave, ale silnice je silnice. Preju Ti abys byl lepsi biker nez ja.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.