• ferda

    Co mi poradite? Do ted jsem vozil EXU DH, ale prisel jsem na to, ze uz je mam skoro 3 roky a zacinaji byt nejaky mekky:) Docela by se mi libili DMR,jsou to Cr-Mo,ale ta vaha,700g.Co vas napada jako reseni Answer, ShamanRacing(EXU), FSA, RaceFace … ?

    0 0
    • K2  

      Point, možná by se něco našlo u Aricle (TW)

      0 0
    • Vincent  

      Ja bych bral asi DMR wingbar.. Pokud moc nekoukas na cenu.. U FR je nejdulezitejsi pevnost, vaha je az na druhym miste..

      0 0
      • ferda  

        Ono se Ti to rekne, ale kdyz tahas do kopce 19kg, tak uz je to znat.Zase, kdyz uz mi to vazi tolik,tak me par gramu nerozhazi :)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ty ses teda maslo. To moje baba bude do kopce tahat tezsiho sjezdaka. Heč:) Zrovna u riditek jde o zivot. Stejne jako u ostatnich soucastek:)

          0 0
    • Vincent  

      Nebo tink ma docela zajimavy amoeby borla za zajimavou cenu :) Obrazek na www.hp.borec.cz/…ba_borla.jpg ;)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja ted vozim Aricle a zatim dobry. Jinak treba ty Pointy. Nebo Funn Kilo, kdyz se ti 700g zda malo :)

      0 0
    • visby  

      roox torque… easton dh monkeybar… DMR su tiez riadne svine, tie budu asi naj… je vela dobrych rajdov…

      ale neber tiogy;-) jedny som ohol…

      0 0
      • Radek Broz  

        Ty Rooxy mam ted taky. Tvarove naprosto totozny s Amoeba, sirka steny taky stejna, material myslim taky nachlup, tak by se dalo zauvazovat nad tim rozdilem v cene. Jo, jedinej rozdil je vlastne v tom, ze Rooxy jsou o trosku sirsi, ale ja je koupil uz zkraceny.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        hmm. kamosovy docela drzi. To byly ty oversizeovy? Zato freeridovy Rooxy mu praskly pri bunnyhopu. Smerem nahoru. To byli ty uzky s tim plastovym nesmyslem. FPS system nebo tak nejak.

        0 0
        • visby  

          tie oversizove… zlakala ma cena za komplet aj s predstavcom(ten je asi najkrajsi aky som videl:-)) najviac ma dostalo ze to nebol nejaky kapitalny crash, ale len pri jazde na snehu hodilo po skoku na bok a ohli sa… dost ma to nastvalo…

          0 0
    • Radek Broz  

      Ty DMR mi treba nesedej tvarove – konce jsou zahly moc k jezdci. Urcite to chce vyzkouset. Za zvazeni by staly treba i Amoeby, ktery jsem mel – jsou docela levny. Z tech moznosti, co pises, bych bral asi Answer Pro Taper (ale nejsou nejlevnejsi)

      0 0
      • ferda  

        Jeste jsem nasel Answer Alumilite,meli by mit stejnou geomterii jako ProTaper,ale jsou tezsi,takze mozna vic vydrzi… jenze je problem,ze to nikdo nejezdi a ja nevim do ceho jdu

        0 0
        • visby  

          tazsie neznamena, ze vydrzia viac… take ea70 vazia malo ale vydrzia peklo :-)

          0 0
    • pajasimi  

      oživím tohle vlákno jednoduchým dotazem, jaký hliníkový řidítka na fr/dh považujete v současný době za nejpevnější? budu kupovat nový rodla na freerida, mám pár kandidátů, který si zatim nechám pro sebe, dosud jsem to moc neřešil, protože jsem vozil na zakázku vyrobený ocelový, za který jsem byl dost rád z důvodu praktický nemožnosti destrukce. Osud ale rozhodl, že můj bike neplánovaně schodil hezkejch pár set gramů, a výměna oceláků za hliníkový by byla taky znatelná. Ale nerad bych kvuli tomu přišel o tu jistotu při dropech. Tudíž váha nových hliníkových by nehrála moc roli, vždy budou lehčí než šíleně těžké současné rodla. Vítám tedy tipy na nejpevnější hliníkáče:) předem dík

      0 0
      • mr.antik  

        To slyšim poprvé, že někdo to takhle moc řeší, kolik vážíš? Pokud máš vepředu lehkou 36ku vidli s hliníkovým krkem, tak bych to vůbec neřešil…

        0 0
        • pajasimi  

          no a já mám zase spoustu kamarádů který hliníkáče pěkně odrovnávaj…

          0 0
      • Mr.Duck  

        To já se o víkendu bavil s týpkem zrovna o řidítkách, konec konců ani nevim co ty moje zažily, každopádně mi právě porád povídal, jak neni nad ocel, zkušenosti nemám, ale přece jenom ty argumenty pro třičtvrtěkilovou hrazdu sou docela pádný, ocel nezničíš, a nezestárne ti jako hliník a tak, kdybych měl ocel, tak si jí asi nechám.

        0 0
        • pajasimi  

          jj názor mám stejnej jako tvuj kamarád, přesto věřim že by se nějaký gut hliníkový našly, nejvíc zatim uvažuju o NS http://www.frbikes.cz/index.php… nejsou drahý a mohli by držet, zároveň chci širší a nižší než mám teď takže výměna stejně bude

          0 0
          • Mr.Duck  

            No já mám třeba Hussefelty (66cm) a stěžovat si nemůžu, ale docela mě nabádal k tomu je vyměnit preventivně, přece jenom pár let maj, a zlomit je někde na dropu by asi nebylo nic příjemnýho ani hezkýho, tak doufám že se tu rozpoutá perná debata a já si třeba udělám přehled o trhu řidítek )

            0 0
      • goofy  

        Vozim uz nejaky ten patek Pointy z toho drazsiho matrose a drzi.. Ale stejne ted pujdu do neceho lehciho a sirsiho..

        0 0
      • pítrs  

        moji favorité: FUNN Fatboy, answer pro taper. šířka je jen na tobě, já doted vozil jen 680mm a nějak mi to nevadilo, ale uvažuju nad širšíma, aspon těch 710, možná víc, zkrátit se dá vždy…

        0 0
        • pajasimi  

          funn zásadně ne, kámoš je zlámal (lehkej jak pírko) na celkem pidi poletech, asi to vidim na ty ns, to je značka který důvěřuju, já měl ty oceláky původně 710, zkrátil jsem je, ale moc, ty ns maj 730 tak je říznu z každý strany o cm a půl a bude to akorát, jinak eastony jedny který se mi zamlouvali (teď nevim jestli monkeybar nebo monkeylite nebo upe jiný) byli jen 680, ještě se mě zamlouvaj řidítka Chromag

          0 0
          • pajasimi  

            ale ty sou už až moc do sjezdova, NS vede (mimo jiné i cenou)

            0 0
            • gazman  

              Moc sjezdové? Co toje?

              0 0
              • pajasimi  

                až moc široký, že by se museli zkracovat o hodně, a až moc nízký, na dh se teď s oblibou vozí hodně nízký až rovný aby se posunulo řízení dolu, páč je předek vysoko že jo, a takový se mi na slopestylovej bike nešikujou

                0 0
                • gazman  

                  Myslel jsem že řešíš rodla na toho poláka.

                  0 0
                  • pajasimi  

                    ano řeším, přesně na toho

                    to je ten slopestylovej bike o kterým mluvim, na ten by byla holá blbost dávat dh řidítka

                    0 0
                    • gazman  

                      No to je jasné to by byla hloupost.

                      0 0
                      • pajasimi  

                        asi jsme se moc nepobrali:D

                        0 0
                        • gazman  

                          Jo chaos:-)

                          0 0
                          • pajasimi  

                            zkrátka NS BIKES TERRA jsou přesně to pravý ořechový pro mě, navíc budou tvarem hodně podobný jako dirtový DISTRICT co mám na dirtu, jen sou o malinko širší což asi vyrovnám a zahnutí k jezdci maj malinko menší,

                            0 0
      • Nimrod  

        já ti nevím, já bych od oceli zas tak snadno neutíkal… ty tvoje s hrazdou budou asi slušný těžítka, ale fireeye dělalo/dělá oceláče s váhou 400 gramů, to by šlo, ne? lehčí oceláče asi nejsou. já jsem pak vozil dmr s váhou 520 gramů a nemohl si stěžovat. nevím, podle mě ten rozdíl 1/4 kila stejně nepoznáš a bude to akorát placebo (neříkám ale, že by občas nefungovalo)

        0 0
        • pajasimi  

          jj, i ns má hezký oceláky bez hrazdy, jedny mám na dirtu, ale už jsem se rozhodl pro jejich hliníkovýho bratříčka na fr bike:) tak uvidíme snad nezklamou:)

          0 0
    • Manas  

      Spank, Funn, Syncros, Easton. Tak nejak bych asi vybiral ja.

      0 0
      • pítrs  

        spank? proč? mě to přijde jen jako shampoo a vůbec mi neseděly. easton vůbec nevim proč, ale bojim se.

        0 0
      • Debustrol  

        Souhlas, buď FUNN-Fatboy či Full On. A nebo ty EASTON-y asi EA70. Všechny mají tušim 260–290g.

        0 0
        • pajasimi  

          FUNNy fullony nevim nevim, prostě jim nevěřim když sem ivděl co udělali „kolegovi“,

          0 0
          • kassar007  

            Ja je treba mam a zatim drzi (FUNN fatboy 750mm), ale to nic neznamena, protoze jim asi moc nenakladam. Podle me, proc se lidem hodne lamou rodla je ta, ze maji nejakej rozstrel a ty rodla dostanou ranu. Pak kdyz dojde na vetsi skok tak ten material uz je narusenej a povoli. Tot muj skromnej nazor.

            0 0
            • pajasimi  

              i to je možnost, a proto zjišťuju který rodla jsou nejodolnější protože některý určitě snesou pády líp a jiný hůř

              třeba mejm ocelovejm s hrazdou to asi moc nevadí, tak proto mě zajímá jaký hliníkový sou gut:)

              0 0
      • goofy  

        Za mne jeste Answery, Race Face nebo treba Sunline?

        Zrovna Spanky mi moc nesedej a Eastony jsou vsechny moc uzke..

        0 0
        • pajasimi  

          sunliny se mi taky líbí, nebo- líbily by se s píš na sjezďáčku, u race face jsem uvažoval o atlasech, i bych to sladil s klikama tímpádem, je to dilema:D

          jinak jj Spank mi nesedí tvarem a eastony jediný co by se mi líbily tak maj 680 mm

          0 0
          • pajasimi  

            NS bikes Terra zatim pořád vede a asi to i vyhraje, atlasy nejsou bílý, barvy mám sice rád ale netušim jaký by se mi tam k fialovýmu představci a fialovým klikám hodily, jedině fialový:D

            0 0
            • lutte1  

              Vem k němu zelený Atlasy,to bude pecka. :)

              0 0
              • BorisFR  

                Ne, ty nebrat, ty mám já! :-D Jinak mám vyzkoušené Sunliny a teď chvilku vozím i RF Atlas a nebál bych se ani jedněch.

                0 0
              • pajasimi  

                jj ta mě taky napadla jako jediná gut ale, pořád to vidim spíš na ty bílý ns protože vzít ty zelený, je riziko že by to pak nesedlo s rámem až ho nechám přestříkat právě na kawasaki green, a navíc sou zase nízký až moc, takže pořídim druhý NS, už sem se asi rozhodl: )

                0 0
                • lutte1  

                  Taky mám kawa green a nakonec jsem o od toho upustil právě proto,že by to nesedlo.Ale to tvoje kolo je taková divočina že by to i sednout mohlo. :)

                  0 0
                  • pajasimi  

                    já na ně peču, vemu NS, spíš teĎ váhám jestli nevzít vyjímečně černý, jako skoro jedinej komponent, by se to šiklo k tý fialový a pak i k tomu zelenýmu rámu by to mohlo bejt gut, pěkně ta lesklá černá co myslíš?

                    0 0
                    • lutte1  

                      Já mám zase málo komonentů na kole v bílý ,tj:představec(pak už jen brzdy a nápisy na rámu) a jelikož jsem chtěl černou vidli tak jsem vzal černý rodla,jsou matný Syncros FR s grafikou (nějakej ten vyšši model,jsou lehký ale stály ranec),představec taky Syncros,ten samej co máš na Pellsu jen s grafikou,čelo má černý.

                      K týhle kombinaci vemu gripy do barvy rámu.Tohle bude super varianta.:)

                      Tak se můžeš inspirovat.:)

                      0 0
                      • pajasimi  

                        no rodla budou asi lepší nechat bílý, o těch syncrosech uvažuju taky, o fr 2014 v tý vyšší verzi, ale fakt neivm je to dilema jak svině

                        0 0
                        • lutte1  

                          http://www.kupkolo.cz/…09_5333.html

                          Tyhle mám já.

                          Bejt tebou tak vemu ty NS bikes v lesklý černý.:)

                          0 0
                          • pajasimi  

                            no koukni na muj bike v profilu myslíž že by ty černý lesklý byli lepší když mám bílou vidli a zadní stavbu a rám bude kawa green?

                            0 0
                            • lutte1  

                              Vždyd já vim jak tvůj bajk vypadá Pájo.:)

                              Já bych šel do černý.Vem si fialový předsatvec ,černý řidítka, bílý brzdy,zlatý dopľňky to musí vypadat dobře.Doplnil bych to fialovejma/rů­žovejma nebo zelenýma gripama a bude to super.

                              Mě přijde tý bílý už moc.

                              Tak to vidím já.:)

                              0 0
                              • pajasimi  

                                jj taky myslim že by to bylo gut, akorát brzdy plánuju brzo vyměnit za taky černý bohužel páč bílý nejsou, ale to už by se neposralo

                                0 0
                                • lutte1  

                                  co plánuješ za brzdy ? :)

                                  0 0
                                  • pajasimi  

                                    deorečka m595 v testech celkem drtí všelijaký další brzdy včetně těch mejch a stojí prd! no a ty strokery by se mi šikli na dirta, slxka by se mi víc líbili pokud jde o páku ale už nevychází tak dobře výkonem

                                    0 0
                                    • lutte1  

                                      Tak to jo,já tu mám připravený Elixir 5ky , jsem na ně zvědavej.:) Shimana mi neseděj tvarem páky.Ale věřim že brzí dobře.Určitě dobrá volba.

                                      Mě zítra přijde vidlice tak už to dám KONEČNĚ :D dohramody.Akorát to moc neprojedu jsem pořád nemocnej.:(

                                      Ale v létě naplánujem nějakej švih a porovnáme naše biky.Akorát ten můj Ti bude asi velkej.Hold 20 palců velikost. :)

                                      0 0
                                      • pajasimi  

                                        v létě za mnou budeš muset jedině dojet na lipno protože jinde vůbec nebudu za celý léto:D brigádka,..jinak rodla vemu bílý tou černou bych to moc rozkop, bílá stavba, vidle, sedlo, to nechce černý rodla:D

                                        0 0
                                        • lutte1  

                                          S Lipnem není problém.Máme tam chalupu tak o víkendech tam občas budu. :)

                                          0 0
                                          • pajasimi  

                                            budu tam dělat instruktora tak doufám že si tam pro mě dojdeš:D

                                            0 0
                                            • lutte1  

                                              To budeš dělat v tom Bike-parku?:) Chalupu mám asi 5 kiláků od Lipna.Tak doufám že mi tam naši vemou kolo a přijedu se podívat. ;)

                                              0 0
                                              • pajasimi  

                                                jojo budu tam vysvětlovat tlustým němcům že když jedou levotočivou klopenku tak tam nemaj vystrkovat pravou nohu, že se v klopkách nebrzdí, a že při nájezdu na dirt neni vždy žádoucí mít maximální možnej speed, občas tam jsou k vidění vážně mazce,

                                                0 0
                                                • lutte1  

                                                  Tak to je super brigáda.To já zas budu montovat a montovat a prodávat Leader Foxy. :D Ale to je taky fajn,lepší než dělat někde za pár korun ****** s krumpáčem. :)

                                                  0 0
                                                  • pajasimi  

                                                    to jo, pohoda, kluci mi to sami nabídli, navíc mi to zabije i povinnou třítejdenní praxi co musim mít skrz školu, když si vemu že plno lidí tady je rádo když najdou aspoň něco neplacenýho aby to vůbec měli, tak mám štěstí jak sviň:D

                                                    0 0
                                            • Manas  

                                              Fakt? Tak to me vyinstruujes. Potrebuju se naucit zase skakat .. nakej ten nohand atd by se taky hodil :-)

                                              0 0
                                              • pajasimi  

                                                ok budu se těšit:) budeš dávat nofooty jak fík:)

                                                0 0
                                                • Manas  

                                                  Ja uz to driv umel, ale lonska sezona nevysla uplne tak jak bych si pral a ted se to budu ucit vicemene znova.

                                                  No i kdyz na vcerejsi XC vyjizdce sem zase proskakal par skoku na stary modransky bikrosce. Za ten pohled co meli dirtovi hosi to stalo :-)

                                                  0 0
        • Manas  

          Easton uzke? OMG! Ty taky? :-))

          0 0
          • pajasimi  

            jediný co se mi od eastonu líbí sou jen ve verzi 680 a to je pro mě opravdu OMG úzké

            EDIT: koukám že to nebylo pro mě, ale co už

            0 0
            • Manas  

              Ja vozim ty EA 70 a jsou mi dobry. Je pravda ze se mi sjezdari smejou ze vozim XC rodla, ale to je jejich boj :-)

              0 0
              • lutte1  

                Já mám na monster připravený 690ky a myslím že budou v pohodě.:) Už aby konečně přišla vidlice a já se zbavil zánětu průdušek. :)

                0 0
              • pajasimi  

                já zkrátil 710ky na 680 a pěkně sem to přehnal, vůbec ale vůbec mi to nevyhovuje, na dirtovým mám 710 a mnohem líp se mi ovládá, takže musim na fulla zase pořešit širší: )

                0 0
          • goofy  

            Nevim. Proste jsem si na tech 71 zvyk, a na uzsich se ted necitim tak dobre :-) To uz raci trochu sirsi, ale taky ne moc… 780 zase nepotrebuju, to ne :-D

            0 0
        • KRAJIC  

          Nevíte někdo jestli ještě vyrábí firma POINT ty sjezdové řídítka – měli označení DOWNHILL – malý průměr – zvednutí kolem 30mm – dost přihlé k jezdci +/- 9st.

          0 0
          • goofy  

            Jetli myslis ty co mam na kole v profilu, tak ty se jeste prodavaj…

            0 0
        • kassar007  

          Ted jsem koupil EASTON VICE 711mm na enduro kolo, tak jsem zvedav co vydrzi. Vypadaji dobre, vaha nikterak oslniva (tusim neco pres 320g), ale za tu cenu. Na EN je 711mm pro me dostacujici a hlavne mi eastony tvarem sedi.

          0 0
    • pajasimi  

      dotaz na použité materiály, který hliník by měl být lepší? „6061 t6“ nebo „2014“? co sem tak hledal info po netu tak jsem našel že 2014 se ještě dál dělí na různý verze, ale u řidítek už není napsaný z čeho přesně sou, jen al 2014, jde takhle podle tohodle říct jestli by měla být jedno z těchto slitin „lepší“? do výběru se vedle ns terra připletli ještě syncros fr2014

      0 0
      • pajasimi  

        omluva za gramatiku, už jsem to nějak nestíhal napravit 8) du radši spát:D

        0 0
      • goofy  

        Ber to tak, ze vyrobce te urcite nechce nijak ohrozit, takze lepsi materialy vedou hlavne ke snizeni hmotnosti dle me…

        0 0
        • pajasimi  

          já vim že se nás nesnaží ohrozit ale přesto sou rodla co praskaj míň a rodla co praskaj víc, zrovna třeba FUNNY vidim zlámaný pořád někde a vživotě bych si je na bike nedal

          0 0
      • Igor Hnizdo  

        http://asm.matweb.com/…Material.asp?…

        http://www.crptechnology.com/…PDF/2012.pdf

        Vychazi z toho lip 2012. Pred prasknutim se bude min deformovat. Praskat i deformovat se bude pozdeji pokud na to spravne koukam. Ale stejne ve finale zalezni na zpracovane vysledne podobe…

        0 0
        • pajasimi  

          díky díky, ale te´d už je to stejně jedno páč mám objednáno, jinak myslim že je spíš lepší když se prvně ohnou a až pak zlomí, aspoň víš že maj doježdíno a nerozbiješ se, kdežto když furt nic nic a pak rovnou křup to pak může bolet, i v tomhle jsem spatřoval výhodu teď už skoro bejvalejch oceláků, že zkrátka poznáš, kdy je na čase je zahodit, tim že se ohnou

          0 0
          • lutte1  

            Čau,off topic předposlední týden v červenci jsem na chalupě.Tak se určitě uvidíme. :)

            0 0
    • pajasimi  

      http://www.ride-zone.pl/…rra_1233.jpg tak už jsou doma, seřízlý z 730 na 710 a zatim spokojenost, teď jen co vydrží, uvidíme.. materiál AL 6061 T6, udávaná hmotnost 380g, čimž sem na řidítkách ušetřil 370g;) to neni málo.., jestli toho budu jednou litovat ukáže až čas;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.