• rich

    mimo „par“ skusenosti z mtbr.com by ma zaujimalo ci to niekto z Vas jazdi. ako sa sprava to zadne odpruzenie?je aktivne, ale tvrde pod slapanim?nie som strojar, mam vsak z toho pocit o podobne zavesenie ako pri VPP od Santa Cruz. Pripadne prasknutie ramu pod vahadlom tlmica?

    0 0
    • rich  

      a budem vo svojich otazkach este odvaznejsi – co system QUAD…vie niekto z vlastnej skusenosti popisat? pozeram po niecom mimoriadnom so zdvihom do 12cm (menitelny zdvih) vpredu/vzadu.

      0 0
    • huh  

      mam ESTX 70 co presnejsie kces vediet?

      0 0
      • rich  

        ako sa sprava pruzenie? je aktivne pod brzdenim (netuhne)?co pohupovanie pri beznom type tlmica (citelne)?ako sa sprava vo vyjazde-rovina-zjazd? problemy s ramom(prasknu­tie…)?Meni sa vyrazne geometria pri zmene zadneho zdvihu?Ak ano – je to „prijemna/ocakavana zmena“ tzn. pri vyssom zdvihu ma bike menej ostry uhol a naopak?ako to pruzenie zehli drobne nerovnosti?a nejake vynimocnosti co ma definitivne presvedcia, ze nemusim cakat na Specialized STJ FSR so 120mm (ak bude)? btw – mas ho z US/CAN?Alebo si ho zohnal niekde v Europe? Este pred mesiacom ho mali za vybornu cenu v jensonusa.com, ale uz nie je :-(

        0 0
        • igor  

          aj tu maju nejaku akciovu cenu : http://www.bikediscount.de/…race-01.html

          0 0
        • huh  

          to tuhnutie som nepozoroval, pohupovenie je ale velmi male (som najprv uvazoval ze si tam dam nejaky tlmic s spv), zmena zdvihu je parada je to na rychloupinak a tak sa sekundicku nas rychlu masinu s zdvihom 90 alebo uz skoro enduro s zdvihom 115, takze zmena je aj geometrie ale je prijemna podla, zehlenie nerovnosti je samozrejme zavisle od nastaveneho zdvihu, ram kupoval som ho od ruky {jazdeny ale v dobrom stave}. co mne sa paci tak je ze na rame nie je zadny klasicky trojuholnik takze retazobuchanie odpada {stale som po nejakom takom rame poskuloval), komplet je to na loziskach vsetky capy, nevyhodou mi pripada nutnost smykaca down swing (doteraz som pouzival vsade kde sa dalo top swing kvoli problemu s rachotenim down swingu) ta ze tolko ak mas este daco sedim na icq 578 461

          0 0
          • ETSX  

            zadni stavba sice vypada tak, ze by retez do ni nemel bouchat, ale moje skusenosti jsou, ze boucha a je potreba nejak ochranit lak. Presmykac sice musi byt top swing (XT 04 mi po 2800 km zatim nerachta), ale zadni stavba ho dobre chrani pred blatem od zadniho kola.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Sem to nechal plavat, ale ted me prispevek od ETSX utvrdil v tom, ze si pletes presmykace :)

            0 0
            • huh  

              dikes, konecne po tomto trapase si zapametam co je top swing :-)

              inak ak treba rameno nad retazov chranit ako si to poriesil? nie je to taka klasicka rura ale pozvarane, hod fotku ak mozes

              0 0
              • ETSX  

                Nic poradnyho jsem nevymyslel. Snazim se tam lepit ochranny nalepky, ale vetsina toho moc nevydrzi. Spodni rameno je lesteny hlinik a jsou uz na nem zespoda pekny zaseky. Tam by to slo necim omotat, ale vypadalo by to hrozne. Takze pokud na neco prijdes, dej vedet.

                0 0
    • speedy gonzales  

      divam se po novem bajku a ETSX je jeden z favoritu. chci poprosit tu vystredni skupinku exkluzivnich bajku, ktera si rika sackom, aby prihodila nejake jizdni dojmy, zkusenosti a porovnani. tyka se to nejen samozvaneho krale rocky mouintainu v cr, vojtiska,ktery pres vsechny urgence jeste zadnou recenzi neprihodil, ale vsech, co maji k tomuhle kolu co rict.dik

      0 0
      • Vojtíšek  

        A co chceš konkrétně vědět? Já jsem fullista začátečník, tak nejsem schopen moc recenzovat. Nemám porovnání s ostatními systémy jen s Elementem. Osobně jsem dost spokojen. Při šlapání téměř nepropruží, mám to nastavené aby to bralo spíš velký dardy. Sjezd je fakt pohoda. Žehlí skvěle Už jen to, že jsem při přechodu z HT (myšleno z hlediska chrcení, né pohodlí, které je ovšem 100%) spokojen je myslím dobrá vizitka.

        0 0
        • speedy gonzales  

          no jestli si ty fullista zacatecnik tak doufam ze ja jsem hardtailista konecnik… co me zajima?

          • pri kterem zdvihu to jezdi nejlip..ktery pouzivas
          • myslim ze na mtbr se borci zminovali o problemu s presmykem (ale ted si nejsem jisty,uz se mi ty informace nejak motaji)
          0 0
          • Vojtíšek  

            Jezdim na 4". Nejvyšší bych dal asi až při nějakym fakt náročnám trailu. S přesmykačem problém není. Pasuje tam jenom Top swing a musí být na správný sklon sedlové trubky.

            0 0
          • Vojtíšek  

            Btw. jakou sháníš velikost? resp jak jsi vysoký?

            0 0
            • speedy gonzales  

              nejspis bych bral 19ku…mam 185cm chtel bych to koupit pres ebay.jedu makat do usa tak at mam nejakou motivaci

              0 0
            • speedy gonzales  

              jak mas rozdelene stridani kol? zajima me na co jeste vezmes elementa a kdy radsi etsx…jak moc se je element rychlejsi?

              0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.