• Darkson

    Po kolika kilometrech kdo měníte řetěz? Já kupuju řetězy i kazety Deore/LX a po 2000 km už mám ojetou kazetu… je čas koupit měrku na řetěz:(

    0 0
    • Lukster  

      No, já taky zrovna řeším podobný problém. Najeto mám na tom řetězu cca 1300km ze 3/4 v terénu a když jsem ten řetěz změřil,tak 11 článků má 132,7mm – podle časáků má 11 článků nového řetězu 132 mm – takže teďka nevím,zda už měnit nebo ještě počkat…Čeká mě totiž maraton,tak abych ho na něm nezrušil…

      0 0
    • Glum  

      Tak po tisici v prumeru (zalezi kudy jsem jezdil, jak casto jsem cistil a jaky jsem mel zrovna retez). Pak retez sundam, vyperu a znova pouziju na zimaka (tam mam z prvniho kola uz odlozenou kazetu a starsi prevodniky). Sedne to tam perfektne a najezdim dalsich 400 – 800 km. Ani pak jeste retez nestrili, menim vetsinou proto, ze retez zacina zrat sul a taky proto, ze jsem za jaro az podzim nakreckoval tech polojetych retezu az az.

      0 0
    • venca1  

      Co se vlastně stane, když se řetěz nevymění? Mám na favoritce řetěz shimano, včera jsem to měřil: 133.5 mm, nevím kolik jsen na tom najel, 6kolo shimano obyč, vše vpoho. Vyplatí se měnit řetěz nebo jelepší počkat až se vše po**re a vyměnit i kazetu

      0 0
      • pegal  

        Jestli s nim nezavodis, tak bych volil druhou moznost ..

        0 0
      • Jogador  

        zapoměl jsi i na kliky, já když měl SiS, megaranch, tak jsem menil vždy vše… přeskakovalo mi to když jsem vyměnil řetěz na všem…

        0 0
        • hribik A1  

          tak neviem, slovensku informacnu sluzbu pouzivam, par retazi som uz pekne presvihol (134), ale menil som vzdy maximalne kazetu. ostatne je tam uz roky furt stejne, desattisice kilometrov bez problemov

          0 0
    • emarco  

      vcera jsem si meril retez a ma 133,9 mm celkem drsny:) Mozna je to tim, ze jsem zacal jezdit a zajimat se o to vic az tento rok…

      0 0
    • JirkaT  

      Záleží na řetězu + jak s ním zacházíš/jezdíš. Já měním tak po 1000 – 1500 dle „VELO“ kalibru. Kalibr doporučuji, abys neměnil zbytečně brzy nebo naopak dlouho. Taky se tím měří lépe jak šuplerou.

      0 0
    • MARIN  

      Letos jezdim retez Campa..C9 mam najeto 6500km (z toho pres 4000 teren) a retez je zatim 132,5podle suplery a na merce jde na vetsine jen na druhy zarez(mistama na 3) tak doufam ze jeste 1000km vydrzi. Je na XT 9 pastorkach. Driv jsem pouzival Sram PC49 nebo 59 jak jsem co sehnal a ten vydrzel prumerne tak kolem 1500km.

      Jak jsi poznal ze mas ojetou kazetu? Merku na retez nepotrebujes pokud mas posuvku :)

      0 0
      • venca1  

        dá se ten řetěz koupit někde na netu? kolik stojí?

        0 0
        • MARIN  

          koloshop – tam jsem ho kupoval ja ale maji ho i jinde

          0 0
          • venca1  

            toto píšou o c9 na koloshopu:ŘETĚZ (300g): jedná se o řetěz s označením C9. Tento řetěz byl speciálně vyvinut pro požití…Mám to zapít olejem aby déle jel?

            0 0
            • MARIN  

              nejlepe rostlinym nebo olivovym aby se rychleji pozil :)

              0 0
      • Daf  

        To uz ti tam asi dalsi C9 nepujde, ale Sram by mel jit v pohode.

        0 0
        • MARIN  

          Zrovna se mi jeste jeden Sram PC59 vali doma tek pokud nepujde ta Campa nasadim ho. Ale jinak s C9 naprosta spokojenost :)

          0 0
          • Daf  

            Ja prave pomerne nedavno menil Campu kdyz se zacala propadat uz na druhou zarazku a i tak si na prvnich par kilometrech strelila. Ted kdyz vim ze dalsi Campu kazeta nevydrzi tuhle sjedu na treti zoubek coz klidne muze odpovidat 8000km a pres zimu tam dam Sram. Proste je parada mit dva retezy na sezonu :)

            0 0
            • Tomys  

              Já dával campu, jak jsem psal výše teď novou. Předtím byl na kazetě sram origoš sram. Dnes prvních 100 km to střílelo, sedne si to? Díkes..

              0 0
              • kubad  

                sedne ale bude to hooodne km trvat, zalezi jak moc ti to strili, bud na tom jezdi nebo dej jiny retez, nebo jinou kazetu. V tom ze je to Sram kazeta neni problem

                0 0
                • Tomys  

                  Dnes dalších skoro 50 kma střílí to pořád a docela často, respektive při každým větším záběru. Nejspíš koupím řetěz sram pc 971(ten tam byl předtím) a měl by být klid a žádné střílení už ne?

                  0 0
      • jIrI___  

        jj, C9 je best, nic jineho uz nebudu kupovat. Ze zacatku me ale zarazilo, ze je to retez urceny na silnici, ale prodavaci me presvedcili ze je paradni i na MTB… A dodnes jim jsem vdecny ;-)

        0 0
    • poiko  

      nechce se mi zakládat nový thread:

      říkal jsem si, že si vyměním poprvé řetěz sám doma, koupil jsem si tedy balení řetězu HG53, ale někde jsem potratil spojovací článek, který byl původně v balení. Originální název je Reinforced connecting pin. Nevíte, jestli se dá tato součástka dokoupit a kolik stojí? dík moc

      0 0
    • Tlusoch Jacky...  

      No mě ho měnily dneska a mam tam nejto asi2100. ale přeskakuje mi tam osmička (nejmenší kolečko v zádu) nevim jestli se mam na to ****** a prostě tam do konce sezony tu osmičku nestrkat nebo zda li to mam vyměnit teď díky…

      0 0
      • pepek  

        Nechat si měnit řetěz a eště od ženských, to je bikerova ostuda…

        1 0
        • Blade  

          :)

          0 0
        • Tlusoch Jacky...  

          Dík za radu :-P žádný ženský to nebyly, to zaprvé a za druhé se koukni na můj profil je mi šesnáct a do mých 15 mi skoro vše dělal na kole táta. Před rokem a půl sem měnil 1. defekt

          teď v sobotu sem po prvé měnil sám špalíky atd.. takže se fakt zatim do výměny řetězu nechystám

          0 0
          • pepek  

            V šestnácti jsem si rozdělával a montoval motory mých motorek a kupodivu i potom fungovaly, lezl jsem i do auta, takže klidně se odvaž, vyměň ten řetěz a nenechável to na ženský :-)

            1 0
            • jIrI___  

              To tehdy byla jiná doba :-)

              0 0
            • kafac  

              Tak…tak… v sestnacti jsem spravoval motorky v sirem okoli ;)

              0 0
            • MlokCZ  

              No tak ho tak nemuč, třeba ještě nepochopil, proč mu ten řetěz měnily ženský :-)

              1 0
              • Blade  

                Úplně to vidím.. sexy servisačky, v malinkých bikinkách, v ruce hasák, celý od oleje.. :) A já vůl si měním řetězy sám :-D

                1 0
                • pepek  

                  Jaký bikinky, mívají  jenom ten pás s nářadím kolem pasu. Tys eště v takovém  servisu nebyl?

                  0 0
    • Eilyn  

      No já teď mám najeto 3800 a v servisu mi řekli že ještě není třeba měnit, že mám přijít až budu mít tak 4200 :-)

      0 0
    • Krys  

      Thread hodný archivácie. Darkson sa pýta, kedý má meniť reťaz.

      Vtedy, blahej pamäti, písal sa rok 2004. Aj slnko vtedy svietilo silnejšie…

      :)

      1 0
      • Jenda  

        nicmene by me zajimalo jestli si uz koupil tu merku a vubec jak za tu dobu pokrocily jeho znalosti a dovednosti:-)))))))

        1 0
    • mastihuba  

      v záběru mi začíná skákat řetěz na velké pile. Je to vytahaným řetězem nebo ojetou velkou pilou? :(

      0 0
      • pepek  

        Pilou, pilníkovat šikmo dozadu a dolů

        0 0
        • siskin  

          Asi budu za blbce, ale měříte řetěz z vnější nebo vnitřní strany?? Po 1200km z vnějšku 2–3zub na měrce, z vnitřní strany 3–4zub jak kde. Správně to bude asi z vnitřní strany řetězu? Dík

          0 0
          • pepek  

            Měřím nahoře, na vnější straně a s napnutým řetězem. Přes spojku  to mám obvykle nejvíc vytahaný

            0 0
            • siskin  

              tak tos mě uklidnil, to by mohl ještě pár km vydržet. A co ostatní kde měříte vy?

              0 0
              • siskin  

                ještě jeden „lama“ dotaz, vyplatí se na lehce jetou kazetu (1300km) koupit C9 (600kč) nebo raději obyč hg 53 kterej se dá sehnat za 185kaček? O výdrži C9 tu kolují legendy ale cena je ve srovnání s hg 53 víc než trojnásobná. Takže dotaz zní vydrží alespoň 3× tolik??

                Díky

                0 0
                • Svět videa  

                  C9 jedině na novou kazetu

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Jezdil jsem C9 na starší deorečkové kazetě a sedla si. Jen ze začátku řetěz střílel. Ale každopádně bude lepší dát C9 na novou kazetu.

                    0 0
                • zichis  

                  tadle hromádka řetězů SRAM830+RS stála stejný peníze co čtyři C9 bez RS (nyní 570). Takže se též přidávám k tvému dotazu: Vydrží C9 3× víc ?

                  1 0
                  • Singlespeed  

                    Ty jo, to je neskutečné bláto, tyhle SRAMY. Mě vydržel v terénu tak okolo 500 km. Vyhazuju při 132.6 mm. Se mi zdá, že vytahaný je už jako nový (schválně, na jakém zubu je měrka na novém řetězu?). Ještě lepší jsou levná KMC-éčka. V terénu cca 250 km a hotovo :-)

                    0 0
                    • Martyss  

                      Měl jsem podobný přístup a štvalo mě občasné střílení nového řetězu, proto jsem koupil 4 řetězy a střídám. Od té doby mám klid a jsem zvědav, kolik pohon vydrží.

                      0 0
                    • zichis  

                      no ty ďáble, fakt že jo! Schválně jsem ho teď změřil a novej PC830 má 132,4mm. Takže ty mrchy vychcaný dělají řetězy v nižší řadě záměrně delší, aby si nekazili kšeft s drahejma. Kua, jaktože o té horší počáteční délce velectěné BF doposud mlčelo? Taková sabotáž!

                      1 0
                      • Wojtek  

                        jj,jezdím taky 830 ale prej je to normální

                        0 0
                        • zichis  

                          říkal kdo? Dohadů je tu plná prdel, další už je sem celkem zbytečný psát. Raději napiš co stojí datasheetu, jestli bych na základě toho nemohl řetěz reklamovat.

                          Dík.

                          0 0
                          • art1  

                            reklamovat řetěz ? tak to bych chtěl vidět toho prodejce mco to přijme jako reklamaci

                            0 0
                            • zichis  

                              nejde o komoditu, může se vyskytnout zmetek, takže reklamaci musí aspoň přezkoumat. Přitom zjistí to samé co já tzn že je řetěz vyrobený o 0,2mm přes míru. Teď jde právě o to, aby někdo řekl, jestli je to záměrně nebo ne. BTW mám podotázečku: devítkovej řetěz je jak známo užší než osmičkovej, ale co přesně je na něm užší? Jsou užší rolničky, nebo články jsou z tenčího plechu?

                              0 0
                              • Singlespeed  

                                Jsem teď přeměřil Shimano UG-51 a Shimano HG-53. Rolnička devítky je cca o 0,15 mm užší. Tlošťka plechu vnitřního článku je cca o 0,1 mm menší. Víc jsem nezjišťoval.

                                0 0
                              • art1  

                                na osmičkovej náboj se vejde 9ková kazeta , co myslíš že je na řetězu užší ?

                                0 0
                                • zichis  

                                  no teda, takovej kvíz na mě :-) Když teda tvrdíš že 8mi kazeta i 9-ti kazeta jsou stejně široký, musí tam být rozdíl v rozestupu prctorků. Aby se do menšího rozestupu vlezl řetěz, musí být jeho VENKOVNí šířka menší. Toť vše, co si z toho dokážu odvodit, dál mi to nemyslí, dál pokračuj prosím ty. Singlíku díkec. Přemejšlím žebych příští sezónu obrátil svou víru a nasadil C9-ku a měl jsem obavy že třeba neprojde přes kladky mojí prapřehazky Acera.

                                  0 0
                                  • art1  

                                    řetěz je užší , proto jsou i jiné kliky na 9ti kolo a 8 mi kolo  , pozor na to ,C9 má delší životnost ,ale ničí kazetu 

                                    0 0
                  • juli  

                    Řetěz teda stoji za prd, ale fotka je to dobrá :-)

                    1 0
                  • ememem  

                    z mojej skusenosti nie celkom, je to lepsie ale trojnasobok oproti trebars xt podla mna vo vseobecnosti nie. pri tom za kolko dnes ide zohnat xt si myslim ze to nema zmysel riesit. (vydrz a cena xt kontra vydrz a mozne problemy c9 – kukni historiu, najdes toho dost.)

                    0 0
        • Blacks  

          Takhle se mi to líbí, stručná jasná odpověď na daný dotaz, co víc si přát :D

           
          0 0
          • pepek  

            Tak jistě, jsou jen dvě možnosti: vršky, nebo dole. Tenhle případ je pro „dole“ :-)

            0 0
    • vikicek  

      Nečetl sem celý vlákno, ale povím vám podstatu vašich problémů. Moc za to taháte !!!

      0 0
      • Blade  

        Proč sis změnil věk? Na rady šestnáctiletýho špunta nikdo nedbal, tak to zkoušíš takto? No hodně štěstí s těmito názory..

        0 0
        • vikicek  

          ? Ten věk tam mám změněný už asi půl roku … a je mi 17 ;-)

          0 0
          • vikicek  

            A za ten příspěvek jsem asi měl dát nějaký smajl, aby ti došlo, že to bylo řečeno z legrace :o))

            0 0
          • Blade  

            Tak to bude asi jinej puberťák.. je vás tu moc, tak se neorientuju:)

            0 0
    • art1  

      no kdy , až zapadne měrka do půlky , nic není jednodušší

      0 0
      • pee.tr  

        Včera jsem měnil řetěz, ale jaksi se mi nezadařilo. Řekl bych, že i nářadí na tom má svůj podíl. Prostě se mi ten článek mírně vyvalil z jedné strany, jak do něj čep zalézal. Co mi teď doporučíte? Co jsem koukal, tak zkrácení o další článek by neměl být až takový problém, s ohledem na délku řetězu. Ale jde mi o to, zda je možný provádět spojení řetězu i na místě, které není k tomu původně určeno (ten původní spojovací čep je totiž aspoň z vnějšku vzhledově trochu jiný). A dále, jestli je na to spojení nějakej fígl, abych se lépe trefil do díry ;-D Už jsem to párkrát dělal, ale poslední dobou jsem spíš měl řetězy se spojkou.

        0 0
        • Svět videa  

          nýtovat ho můžeš třeba na 10 místech… ale divím se, že jsi nepoužil rychlospojku SRAM

          0 0
          • pee.tr  

            Asi blbej dotaz z mojí strany, ale to jde, když ten řetěz (Shimano HG53) je prodáván bez ní? To mě fakt nenapadlo. To tedy v krámě koupím spojku a ona bude jen o příslušné šíři, aby mi šla na 9kolečkový řetěz?

            0 0
            • felix.org  

              Jde to. Na devítkovej řetěz kup zlatou a je vystaráno :-)

              0 0
            • Blade  

              Řekni že chceš sram spojku na 9ku. Bude zlatá, na 8ku je stříbrná.

              0 0
              • okm  

                Nevím jak u řetězů na 9-ti kolo, ale u osmikola spoj­ka od Sramu na Shimano nejde, je maličko užší. Ovšem bruska tenhle problém hravě vyřeší. ;-)

                0 0
                • pee.tr  

                  Mohl bys to, prosím, více rozvést? Co a kolik je potřeba brousit? Dík moc všem za odpovědi.

                  0 0
                  • okm  

                    Ten Shimano řetěz maličko zbrousíš z obou stran v místě kde dosedá spojka, takže zhruba 1/3 článku. Chce to průběžně zkoušet tam tu spojku nasadit, aby člověk nebrousil zbytečně moc. Dělal jsem to už asi desekrát a řetěz zatím vždycky vydržel.

                    0 0
                    • Jezevec70  

                      No nevím, ale stříbrnou Sram spojku jsem na Shimano IG-51 nasadil a bez problému řetěz funguje.

                      1 0
                • Blade  

                  Aha, tak o tom nevím. Nikdy jsem osmičku nevozil, na Bajku mám od začátku 9ku a se Shimano řetězy a SRAM spojkou nikdy problém nebyl.

                  1 0
                  • pee.tr  

                    No tak je-li to tak, tak pak mám tedy štěstí, že mám taky 9ku. No uvidím, zda bude potřeba brousit. Každopádně vám děkuju za rozšíření obzorů. ;-)

                    0 0
          • art1  

            co to radíš za hlouposti ? Nejtovat nemůžeš kde chceš , je to sice hrozný ,ale když ěpatně snejtuješ  shimano 9kovej řetěz tak by jsi ho už neměl použít . nejtky mají na koncích takové  hrany a když to někde roznejtuješ zvětší se díra a už to nedrží . Spojka od sramu tam nejde .

            0 0
            • felix.org  

              Kam nejde spojka od sramu?

              0 0
            • Blade  

              Ty vole ty seš asi další Wojtek, ne? Už mě vy pseudoradilové co si myslíte, že ste sežrali moudrost světa, začínáte fakt točit.

              0 0
              • art1  

                za to ty jsi nesežral nic , co koukni jak vypadá čep  třeba na HG53  . vem nejtovák a pak řetěz roznejtuj a pak zase spoj , uvidíš kolik ti vydrží .

                0 0
                • felix.org  

                  já to udělal a vydržel 1500km…pak jsem ho vyměnil…

                  1 0
                • Blade  

                  Shimano řetězů HG53 jsem se něco nanýtoval, vždy mimo původní nýtovací čep a vždy v pohodě. 2× se mi řetěz roztrhl, ale NE v mnou nýtovaném místě. Teď používám výhradně HG93 se Sram spojkou a opět nepozoruji žádný z tebou zmiňovaných problémů. Ještě něco?

                  0 0
                  • art1  

                    jasně , koukni  jak vypadá nejt u těch řetezů a pak uvidíš .

                    0 0
                    • Blade  

                      Já vím, jak vypadá:)

                      0 0
                      • art1  

                        tak pak nevíš co  píšeš

                        0 0
                        • Blade  

                          No hlavně že ty víš, když píšeš, že na Shimano řetěz nefunguje Sram spojka :)

                          1 0
                          • art1  

                            tak mě tam nešla ,byl větší průměr čepů

                            0 0
                            • roud  

                              na HG53 sem taky měl rychlospojku a bylo to ok ± rok dva z5 sem to tak vozil…

                              0 0
                            • Blade  

                              Jakou barvu ta spojka měla?:)

                              0 0
                              • roud  

                                že by tam zkošel osmičkovou ? :o)

                                0 0
                                • Blade  

                                  Přesně to si myslím:) Stejně tak, jak by rval e-typ na žiletu :)

                                  0 0
                                • zichis  

                                  blbost, tu by tam dostal. Zkoušel jsem to na Sh971. Pak jsem ještě porovnal sram spojky mezi sebou: mírně jetá zlatá měla průměr čepu 3,64 a mírně jetá stříbrná 3,65.

                                  0 0
                              • art1  

                                tak jsem si to dnes ověřil  , mam doma 5 řetězů   3× HG 53 a 2× HG93   a  na dvě HG53 spojka nešla  , na třetí ano . Spojka nešla zasunout do řetězu . Do HG93 spojka šla

                                0 0
                                • kubad  

                                  kurnik ti amani to dělají každý jinak – to sou věci

                                  0 0
                                  • art1  

                                    i ten nejtek tam jde fakt frozně těžce , tak doufám ,že nebude problém při nejtování

                                    0 0
                                • Blade  

                                  Přinejmenším úsměvné..

                                  0 0
                                  • art1  

                                    to jsem nečekal

                                    0 0
                                    • Blade  

                                      No fakt je těžký uvěřit, že do dvou řetězů spojka pasuje a do třetího a totožného už ne. Nehledě na to, že ještě včera podle tebe Sram spojka nepasovala do žádného Shimana..

                                      1 0
                                      • roud  

                                        zejtra už pude třeba do dvou ;O]

                                        0 0
                                      • pepek  

                                        Tak nemůže se ustoupit hned, že. Wojtek taky vždycky vzdoroval aji 2 dny.

                                        0 0
                                      • art1  

                                        protože když jsem to zkoušl tak mi tam nešla . Takže přiznávám , že jste měli pravdu ,jen nechápu proč to tam nejde . Zajdu ke Štěrbovi a jsem zvedavej co mi kluci řeknou

                                        0 0
                • jIrI___  

                  Na tom něco bude. Jednou jsem HG53 roznytoval, spojil a po par km se mi roztrhl. Zopakoval jsem proceduru a zas to same. C9 jsem měl několikrát roznýtovanou a pořád drží. Možná jsem ale tehdy měl špatný den a byla to chyba rukou, ne řetězu, resp. čepu :)

                  0 0
            • Svět videa  

              s někým kdo má 3 dny starou registraci a ve všech threadech jen prudí, tak je myslím zbytečné ztrácet čas… každý si o tobě a o tvých „radách“ jistě udělá obrázek sám…

              0 0
              • kafac  

                S tim nytovanim ma bohuzel pravdu ;)

                0 0
                • art1  

                  dík za potvrzení ,

                  0 0
                • Blade  

                  Blade: „Shimano řetězů HG53 jsem se něco nanýtoval, vždy mimo původní nýtovací čep a vždy v pohodě. 2× se mi řetěz roztrhl, ale NE v mnou nýtovaném místě.

                  0 0
    • roud  

      Trochu se přifařim vozíte na C9tce rychlospojku ? (pokud to vůbec de…)

      0 0
      • kubad  

        ano zlatou Sram bez problémů

        0 0
        • roud  

          Tak sem dneska nahodil C9 :O) a musim uznat že se celkově zlepšilo i řazení oproti 971 asi to bude náběhama na řetězu…

          0 0
      • jecnak  

        Neni to trochu zbytecny?

        0 0
        • roud  

          je nakonec sem to udělal bez ní :O)

          0 0
          • pee.tr  

            Tak jsem dnes konečně koupil tu rychlospojku. Bohužel, nějak se mi nedařilo ji sehnat. Tak jsem zašel do prodejny favorit a jednu koupil. Možná jsem udělal chybu, že jsem nezmínil, co mám za řetěz, nevím. Každopádně jsem dostal za 20Kč nějakou s označením, myslím, QR (stříbrná), přičemž jsem se ještě u prodávajícího ujišťoval, zda to je skutečně na 9kovej řetěz. Navléci do řetězu šla, ale co mě udivilo prvně bylo, jak strašně lehce šla zacvaknout. Jsem zvyklej na řetězy s rychlospojkou, kde se to zacvakne až po šlápnutí do pedálu a skutečně to cvakne a rozebrat to lze pak jen silou za pomoci kombinaček. Tento mohu pomocí dvou prstů zcvakávat a rozcvakávat lehounce do nekonečna. To by se muselo snad hned rozpojit. A i na šířku to má vůli, jak na širší žetěz, i když čepy se zdají stejně dlouhé jako ty originální. Tak nevím. Každopádně to vyhodím. Chci se zeptat, mám shánět pouze tu zlatou SRAM? Dík.

            0 0
            • roud  

              zlatá je na devítkovej řetěz stříbrná na osmičkovej aspoñ si to myslim…

              0 0
              • Wojtek  

                skutečně je tomu tak

                0 0
                • jIrI___  

                  Skutečně? :)

                  0 0
                  • pee.tr  

                    Já měl spíš na mysli, jestli mám shánět jen tu SRAM. Třeba u jiných výrobců to zlatostříbrné odlišování nectí. Nicméně tato, co jsem kopupil je fakt na dvě věci. Ach jo, zase si nesjedu. :-(

                    0 0
                    • Wojtek  

                      řekni v shopu že chceš  osmičkovou sram spojku,je taková stříbrn, pak napis za kolik si ji koupil,zají má mě to,protože mě ji dávaj zadarmo

                      0 0
                      • roud  

                        ale on chce devítkovou ;O]

                        0 0
                        • Wojtek  

                          tak devítkovou,ta by měla být o 10kč dražší

                          0 0
                          • Vhalasta  

                            Zadarmo o 10,– Kč dražší? To jsou na mě už náročné počty.

                            0 0
                          • pee.tr  

                            http://www.netbike.cz/…ts-1,130,131

                            Koukám na ty ceny. Překvapily mě i ty ceny řetězů, já ho u nás v žádným kamenným obchodě nesehnal (HG53) pod nějakých 390,– ani náhodou. HG73 pak za 690,–!

                            0 0
                            • siafu  

                              mě překvapuje, že to někdo nakupuje v kamenný prodejně za takové ceny… tam z komponentů beru tak maximálně duši a standardně záplaty, lepení či něco z kabeláže jako např. koncovky:D

                              0 0
                              • Wojtek  

                                mě zase vyjde levnejc když si řetěz koupím v obchodě,než abych připlácel za poštovné

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  V tomhle s tebou musím souhlasit.

                                  0 0
                                  • siafu  

                                    nj tak neobjednávám jeden řetěz – vždy toho vemu víc… naposled 4 ks Sram PC 971, k tomu XT kazeta, Flyweight duše a poštovné 50 Kč, cena 2429 Kč… no a kde v Brně toto seženu jako levněji, navíc nemusím nic shánět a vše dostanu až domů, prostě pohoda:)

                                    0 0
                                    • jIrI___  

                                      Tak jasně, pokud toho bereš víc nebo kupuješ nějakou dražší věc, pak je e-shop jednoznačně výhodnější.

                                      0 0
                                      • Blade  

                                        Dneska jsou rozdíly v cenách řetězů mezi e-shopem a kameňákem tak velký, že i přes 80Kč poštovný je pořád e-shop podstatně výhodnější (HG-93, jiný nekupuju).

                                        0 0
                                        • art1  

                                          dnes jsem kupoval HG 93 v kameňáku za  399,– tak jakej pak rozdíl ? Koloshop 449,–

                                          0 0
                                          • vikicek  

                                            kupkolo 325kč :)

                                            0 0
                                          • Blade  

                                            Před měsícem jsem na Kupkole kupoval za 310Kč. Uznávám, že s poštovným to už není "podstatně výhodnější, pořád je to ale levnější. Vzal jsem jich hned 6, poštovný jsem neplatil, tak není co řešit.

                                            Jo a za 399 z kameňáku? To jsou beztak slevněný kvůli tomu, že do nich nejde spojka od Sramu ;-)

                                            0 0
                                            • art1  

                                              ne ne  , tohle nebylo kupovaný v Praze  a stejně jsem si to nechal rovnou namontovat bez spojky

                                              0 0
                                        • jIrI___  

                                          Já jsem nějaké nové věci na kolo už dlouho nekupoval, ale když jsem kupoval C9 v kameňáku (před dvěma, třema lety?), dal jsem za ni tuším necelých 600,– a cena na e-shopech zas není o moc lepší, navíc to mám bez starostí s čekáním na pošťačku, resp. vyzvedávání balíku na poště :). Tehdy se mi do zdálo za řetěz strašně moc peněz, proto si tu cenu pamatuju.

                                          0 0
                              • Blade  

                                Blade

                                0 0
                              • roud  

                                Nevim čím to je ale jsme na tom stejně :O)

                                0 0
    • kcvalin  

      Je vytahanej retez vic nachylnej k prasknuti? – Dneska mi prasknul hg93 (vlastne popreve za moji cyklistickou karieru = hadam tak 30 retezu) tak by me zajimal i vas nazor, dik.

      0 0
    • Kero  

      Nechcem zakladat novy thread. Mam retaz C9, kazetu SLX a kluky Hone. Vsetko bolo kupene a namontovane na bike nové. Ta retaz ale pri silnom zabere stale striela a uz ma to fakt dost vytaca. Ma to najazdene tak 250km. Poraďte čo s tým?

      0 0
      • art1  

        jasně ,dej tam Shimano a máš klidek

        0 0
      • Singlespeed  

        Mrkni se, co tam máš za kazetu. Některé nové modely mají už zuby tvarované tak, že na nich C9 střílí i na nových, např na CS HG-40.

        0 0
        • Blade  

          SLX?

          0 0
          • Kero  

            Ano mam tam novu kazetu SLX

            0 0
            • Singlespeed  

              SLX je CS-HG80–9. To je blbé. Zřejmě bude mít stejný tvar zubů jako ta CS-HG40. Pokud bude Shimano takto inovovat všechny kazety, budou Campagnolisté (včetně mě) asi docela nasr..ní :-(

              0 0
    •  

      Baník pyčo!

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.