• Kacko

    Zdravím,

    rád bych zkusil zajet za den k moři. Trasu mám vybranou, ~510km k severnímu moři: Praha – Mělník – Doksy – Jablonné – Zittau – Zgorzelec – Gubin – Nowogard – Dziwnów → http://www.bikemap.net/…ri-na-kole7/

    Zatím jsem nejvíc ujel 200km(nebylo třeba pokračovat), poslední dobou týdně najedu ~800km. Předpokládám, že tu někteří borci podobné věci už jeli, tak mě zajímá:

    Jak trénujete? Dá se na to nějak fyzicky připravit?

    Trasu si projedu předem. Plán je vyrazit kolem 20h, přes noc dát ČR a kus něměcka. Výživu ne cestu mám myslím zmáknutou + se pár dní předem budu hodně zavodňovat a cpát vitamíny.

    Znáte někdo tu trasu? Jak je to s větrem kolem pobřeží?

    KK

    0 0
      • Kacko  

        Díky, jsem tu nově, tak jsem si nevšiml.

        0 0
      • Delkim  

        s chutí jsem si ten bláznivý výlet znovu pročetl, vtipný je ten vývoj od nápadu a rýpání ostatních až po žádost o rady jak to proběhlo, jak často zastávky a tak

        zpětně klukům gratuluji :)

        0 0
      • Kacko  

        Právě jsem to pročetl a klobouk dolů! Rád bych to dal sám, bez doprovodného vozidla, tak snad z toho nezmagořím:)

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          No nevím, to auto je dle mého dost nutnost.

          0 0
          • McBlacky  

            to jo, na takový štrece se sakra hodí neztrácet čas zajištěním pití a jídla svépomocí.

            0 0
            • TJK  

              ještě bych si teoreticky myslel že rozhodně bude výhoda jet to nalehko… a mít veškerou bagáž a náhradní díly atd, v auťe.. přeci jen je to dost věcí které je dobré sebou mít a to se už někde projeví táhnout to na kole.

              0 0
              • McBlacky  

                to taky, podle toho co píše už na kole někdy jel, teoreticky teda ví jaký to je rozdíl.

                Voser každopádně bude jet sám tak rovinatou trasu.

                0 0
              • Carloss  

                Staci duse, pumpicka, mobil, obcanka a platebni karta se slusnou castkou na ucte :)

                0 0
                • McBlacky  

                  jasně začne lejt a koupíš si u krtka v pangejtu bundu, přestane, tak ji zahodíš, večer bude zima, tak zase vytáhneš kartu, zasuneš do patníku a vypadnou návleky atd…

                  0 0
                  • TJK  

                    no tak nějak sem to myslel :-D

                    0 0
                  • Mikikuba  

                    :))

                    0 0
                  • Carloss  

                    Přésně

                    0 0
                  • Kacko  

                    Budu mít návleky, triko na kolo, triko do fitka(dobře větrá záda), větrovku. S timhle jsem jel před týdnem trasu Praha – Budějovice – Passau – Innsbruck – Nauders – Trento – Bassano – Benatky. Celkem 1300km, třetinu cesty podvečerní bouřky, včetně alpských bouřek.

                    Sice promoknu, ale tělo je v teple a je to stejné jako být spocený. Kombinace 2 trik a větrovky se osvědčila.

                    Tašky mám od Apidury, takže váhy navíc tolik nebude. Samo kolo má 11kg(jsem příznivcem hliníku:)), voda 1,5kg, oblečení 400g, jídlo 1kg. Celkem počítám s 16kg váhy.

                    Rovinky psychicky zvládám. Začínám si vytvářet tukové zásoby a pár dní před cestou se budu hodně zavodňovat. Ale jak říkám víc jak 200km(8h) jsem v sedle v kuse nebyl, tak nechci nic podcenit.

                    Jsem zvyklý při jízdě na enegriťáky, tyčky atp a po 5h dávám hořčík. S gely ani jinými věcmi nemám zkušenost – co vám funguje při delší jízdě?

                    0 0
                    • McBlacky  

                      při delší jízdě kde nejde o max výkon pít pořád lehký izotonický nápoje a jíst normální „těžký“ slaný jídla, sladké jen občas. Super je taky radler z nealko piva – alespon pro mě

                      0 0
                    • Člověk a jeho svět  

                      Techniku neřešíš? Protože se ti cestou může podělat cokoliv.

                      0 0
    • jecnak  

      Jen bych te chtel upozornit, ze Teepex trasu sice naklikal, ale nejel a jak znam Teepexe, tak nejspis obsahuje mnoho krasnych poznavacich cest a cesticek. S vetrem je to tak, ze na 600km zazijes vsechny smery. Obecne bych se nejakeho extremniho protaku od more nebal. Drzim palce.

      0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Co se tréningu týče, tak 3/5 účastníků se tou dobou připravovali v tomhle vlákně: Víkendové silnice Praha východ , Karel ten se připravovat nemusel a ten pátej to prostě risknul bez přípravy ;-)

      0 0
    • Delkim  

      jak to dopadlo? jel jsi to nakonec?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.