• Kacafirek

    Zdravim vsechny , muj puvodni retez Sram 59 ukoncil zivotnost a zatim se mi u nas nepodarilo koupit stejny takze budu muset jit asi do Shimana a chci se zeptat da se tam dat rychlospojka ze Sramu a bude to fungovat v pohode ? A jak se retez Shimano chova na kazete Sram ? Diky .

    0 0
    • lubos  

      Vzdyt si jej objednej v nejakem eshopu, ne ?

      0 0
      • Kacafirek  

        To je dobra rada , jednak bych platil treby zbytecne postovne kvuli jednomu retezu se to nevyplati anez mi ten retez prijde tak to taky nejakou dobu trva .

        0 0
        • Luka  

          hm, nevim kam ty chodis na informace, ale mnohe e-shopy maji moznost osobniho odberu. Pokud si z vetsiho mesta (pha, brno, hradec) tak to neni problem.

          0 0
          • Kacafirek  

            Zdravim , dekuji vsem za odpovedi a za nazory . Jeste bych chtel upozornit ty chytre kteri tady pisou " mnohe e-shopy maji moznost osobniho odberu. Pokud si z vetsiho mesta (pha, brno, hradec) tak to neni problem." To je pravda ale ne vsichni jsme z techto vetsich mest a mame tu sanci to tak koupit to same kdyz objednam vic veci tak je postovny zdarma ale pokud potrebuji jen ten retez(a nechci cekat nez dojde ) a nebo na vic nemam prachy tak mi nic jineho nezbyva nez jit do kamenyho obchodu a vzit treba to Shimano.

            0 0
            • Jogador  

              Cena v kamených obchodech je často větší, než cena v e-shopu+poštovný…

              0 0
              • Blade  

                Myslíš, že si za těch 5 let ten řetěz ještě nekoupil? ;-)

                0 0
                • Pebe  

                  určitě ne :-)

                  0 0
                  • Blade  

                    Vidíš a já bych i řekl že jo:) Když nebyl ochoten čekat těch pár dní, co mu to dojde z ešopu, tak že by čekal 5 let, než mu Jogador poradí? :-P

                    0 0
                    • Jogador  

                      Ale vidíš to? On musel chudák čekat 5 let, na kloudnou radu:)

                      0 0
                      • Blade  

                        Njn, některým se nezavděčíš :)

                        0 0
                      • mastihuba  

                        a tobě doma mezi čtyřma očima přezdívají blesku. :)

                        0 0
                        • Jogador  

                          No to ne, já jsme jen čekal 5 let, jestli mu někdo odpoví, a když jsem viděl, že mu sikdo neni schopen kloudně odpovědět, tak jsem mu teda odpověděl já, no:)

                          0 0
          • Moah  

            Jak pha, brno, hradec! – a Ostrava ne??:)

            0 0
    • Pekáček  

      Neviděl bych v tom problém. Když může Sram řetěz chodit na pastorkách Shimano, tak naopak taky. A tý spojky bych se nebál.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Sram na Shimanu funguje, jen je to trochu tvrdší a hlučnější řazení. Ne sice o moc, ale je to trochu znát. Jinak rychlospojkama se netrap. Řetěz musí přeci držet, proto nejjistější je ho nejtovat a až mě omrzí, tak zahodit. Co se spojek Sramu a Shimana řetězu týče, tak to se mi zdá trochu harakiri.

      0 0
      • Pekáček  

        Houby harakiri, já spojku roztrhl jen jednou, zasukoval jsem řetěz tak, že jsem jí úplně zkroutil a pak povolila. Jinak naprosto v pohodě. Myslím teda Sram. Při závodě, pokus je problém s řetězem, je jednodušší tam vrazit spojku (mít ji v záloze) a jet dál.

        0 0
        • TinkTink  

          Jo…ja vozim obcas i rychlospojku, ktera byla jeta tak 3000km na novym retezu – a funguje to a nic se netrha…parada :)

          0 0
        • Beeda  

          Ja jsem taky presel na SRAM a naprsta spokojenost. Nemusim nytovat, prat v pracce, jsem min spinavej. Rozpojim to, hodim to do PET lahve zaklepu v rozpoustedle a je to naprosto cisty, coz v pracce byla pakarna ne vzdy cisty. B.

          0 0
    • RapMan  

      To ses asi moc nesnazil, PC-59 maji temer vsude… s nekym se domluv nebo objednej vic veci a mas to hned bez postovnyho a veci, ktery primo chces… :)) ja kupoval PC-59 na koloshopu… Az doslouzi HG-53, nasadim SRAM…

      0 0
    • Honzin  

      ja pouzivam deore psatorek a SRAM spojku, kterou stridam mezi PC59 a HG53 uz asi 4500 km a uplne v pohode.

      0 0
    • Máca  

      Tak přesně tohle je moje volba, ale v 8-mičkovým provedení IG51+Sram spojka. Zkusil jsem to na starší kombinaci – opotřebený obojí a normálně to fungovalo, teď nám novou sadičku nachystanou – ještě tak 100–200Km a jde to tam.

      0 0
    • Roman  

      Sram kazeta mi funguje na řetězech šimano, conex.

      0 0
    • Bunda  

      Když jsme u toho, poradí mi někdo ten grif, jak tu rychlospojku sundat (SRAM)? Řětěz mám docela zasviněnej a rád bych ho sundal bez pomocí nejtovačky, ale s rychlospojkou to zatím neumím :-(((

      0 0
      • PietroUL  

        Obě protilehlý části spojky stiskni k sobě, posuň do strany, vysuň od sebe :) Když ti někdo podrží ramínko přehazky, aby nenapínalo řetěz, tak to jde úplně samo.

        0 0
      • Daf  

        Prostrikni ten clanek nejakym olejem ve spreji aby se z nej vyplavil bordel. Kdyz je spojka cista jde rozdelat bez problemu.

        0 0
        • lubos  

          na tohle doporucuju WD40

          0 0
          • Bunda  

            Díky za rady ohledně spojky. Po práci půjdu trénovat rozborku. Jinak Wédéčkém pravidelně zalévám, a? je bejk čistej nebo obalenej…

            0 0
    • mars  

      Tuto kombinaciu (HG53 + SRAM rychlospojka) pouzivam a mozem len odporucit.

      0 0
    • dua  

      Pojede to i v kombinaci řetěz Shimano CN-HG73 a kazeta Shimano CS-HG61–9 11–34, díky.

      0 0
      • Blade  

        Eh? To je jako odpověď na 5 let starej dotaz, nebo se na něco ptáš, nebo co?

        0 0
      • Pebe  

        To jsi skoro po 5-ti letech odpověděl a ještě si k tomu děkuješ? Nebo to byla otázka?

        0 0
      • dua  

        Tohle je otázka! :D Myslel jsem, že jsem na tom blbě s čejakem, ale asi ne…

        0 0
        • felix.org  

          Aby to byla otázka, musel by tam být otazník… :-)

          Ikdyž to tedy jak otázka nevypadá, tak „odpověď“ je ano :-)

          0 0
          • dua  

            Tak díky za odpověď, ale otazníky za díky je blbost XD

            0 0
            • Blade  

              Co ti brání, dát otazník před „díky“ ? :)

              0 0
              • dua  

                Bo bych musel dát velké d XD

                0 0
                • Blade  

                  Ale s tím jak vidno problémy nemáš, dokonce i velké „x“ umíš.. tak nechápu, v čem je problém.

                  0 0
                  • dua  

                    Problému je dost XD ale to neřeš, někdo něpochopil mij příspěvěk a hned se to vezlo, ale uznávám, že jsem to nenapsal 2× nejlépe.......

                    0 0
    • vinnca  

      muzu pouzit na svuj bike retez shimano 53 ci 93 + spojku sram? co ctu, tak nekteri rikaji ze ano, nekteri ze ne, takze nevim, jest-li muzu nebo ne. dik za odpoved.

      a muzu pouzit retez sram + spojku sram na kazetu shimano Shimano HG50 11–32Z., 9-f.

      0 0
      • vikicek  

        řetěz HG53 a spojka sram je tutovka, fachá to ;-)

        0 0
      • Hornet  

        A kto povedal ze nemoze? :-)

        sram/shimano 9sp su zamenitelne kazety aj retaze aj spojka, pokial teda nieco nie j moc vytahane a neblbne

        0 0
      • Vlady  

        varování! nezkoušejte to obráceně – spojky Shimano na SRAM. Ty se zatím moc nepovedly, Japonci zkoumají, jak to napravit (jsou u řetězů pro DA 7900)

        0 0
      • Blade  

        Bez problému funguje, pouze jediný nejmenovaný člověk s tím tady měl problém :)

        0 0
        • Raver  

          Aj 9speed rychlospojka od FSA funguje bezproblemovo s retazami Shimano a Campy C-9 :)

          0 0
          • 4.ever1  

            Zkoušel někdo použít rychlospojku Sram (osmičkovou – stříbrnou) na řetěz Shimano HG-50 ? Nedaří se mi ji tam nasadit – nevleze mi tam.

            Nevím kde je problém ? ? ?

             

            Jinak používám rychlospojku Sram (devítkovou – zlatou) na řetěz Shimano HG-53 a vše OK.

            0 0
            • Marccoo  

              vleze,ale chce to fakt hodně razance.

              0 0
              • 4.ever1  

                Zkoušl jsem to pouze napnutím řetězu , ne moc násilím ani kleštěmi.

                Pokuď bych ji tam narval , dala by se ještě někdy sundat ?

                Používá někdo úspěšně tuto kombinaci ?

                0 0
            • Wojtek  

              taky sem jednou skoušel jetou spojku dát na původní řetěz co byl předtím na kole,shimano,a za nic sem ji tam nemohl dostat

              0 0
              • 4.ever1  

                Dnes jsem naměřil posuvkou tyto rozměry :

                Shimano CN-HG-50  (8-mi kolečko) 4,3 mm

                SRAM PC-48           (8-mi kolečko)  3,9 mm

                KMC Z                   (8-mi kolečko)  4,4 mm

                Shimano CN-HG-53 (9-mi kolečko)  3,8 mm

                Shimano CN-HG-73 (9-mi kolečko)  3,8 mm

                 

                Takže na Shimano CN-HG-50 ani KMC Z nejde spojku bez násilí použít.

                  
                0 0
                • Featherbed  

                  Devímikolečko? :o)

                  0 0
                • Wojtek  

                  jj,taky sem to měřil,shimano je tlustší,takže na něho spojka NELZE dát,skoušel sem to se spojkou z ojetého řetězu,a ani násilím sem ji tam nedostal

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.