Slovinsko - znate nekdo tyto mista ?

12 nepřečtených
  • wertigo

    Ahojte, docela me laka letos s pritelkyni jet s cestovkou do Slovinska. V letaku maji napsane tyto mista, ktera me celkem nic nerikaji, mohl by nekdo fundovany napsat jestli tyhle lokality pres ktere se jede jsou aspon trosku atraktivni(cy­klo/turisticky):

    • Kamnišske Alpy
    • BOHINJSKÉ JEZERO
    • Jízda údolím Sávy Bohinjky k BLEDSKÉMU JEZERU
    • pěšky k vodopádu SAVICA
    • soutěska POKLJUKA
    • horské etapa na sedlo VRŠIČ
    • jezd k pramenům řeky SOČI
    • Predjamský Grad
    • POSTOJNA JAMA
    0 0
    • Luka  

      Taky jedem, ale asi s jinou cestovkou a bez turistiky: jen na bajky. Pritel tam uz byl a jedeme trasu takhle: 1.Italie Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska, sjezd do kempu (300 m) s koupanim v kanonu nejkresnejsí slovinske reky Soce, moznost velehorskych odbocek (asfalt) pod Montas (do 1600 m), prip. pod Mangrt (do 2055 m). 3. Pres hreben Trnovski Gozd (var. 700 nebo 1000 m) do vinarske Vipavske kotliny (60 m). 4. Krasem do Koziny – mnoho tras (vyskově 300 az 500 m), stredoveke mestecko Stanjel, hrebcin Lipica, Skocjanske jeskyne . 5. Krasem do Chorvatska a Istrii k mori: Motovun, dojezd k mori do kempu pobliz stareho primorského mestecka Novigradu (zde 3 noci). 6. – 7. individualni cyklistika v okoli Novigradu 8. Rano autobusem do Piranu – perly slovinského pobrezi Jadranu, prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, moznost prohlidky Postojenske jeskyne. 9. – 10. Zaverecna cykloetapa v okoli Postojny, cestou moznost prohlidky stredovekeho skalniho Predjamského Gradu.

      0 0
      • blue  

        zapisuj peclive vsemozne poznamky a pak podrobne poreferuj :-)

        0 0
        • Luka  

          To si pish ze budu psat!!! :)) Jinak u me na webu pak bude po 6.zari kompletni cesto-chorobo-pis :D

          0 0
    • jankohrasko  

      pred 2 tyzdnami som bol v slovinsku bajkovat, aj na niektorych miestach, kt. spominas… urcite sa to oplati, ale najlepsie je ist bex cestovky, kde sa ti paci, tam zostanes dlhsie…

      0 0
      • wertigo  

        na „tezko“ jsem jeste nikde nejel. radsi si necham veci v busu a jen se vezu :-)

        0 0
        • Luka  

          Souhlas!! Predloni byl polovicak na trase Budejovice-slovinsko-istrie-krk-Split s plnou polni, a na 1.500 km se jim rozpadly dve kola, tak se vratili do cech pres madarsko a slovensko a do splitu nedojeli, jen k zadaru. Rikal, ze uz se mu nechce takhle. Tahat jidlo, stany, spacaky, hadry kvuli alpam a pak sjet k mori a pos**** se ti kola, tak to musi byt radost. A proto, vivat cestovka :)

          0 0
          • jankohrasko  

            to by ma nikdy nenapadlo vlacit sa tam na bajku, samozrejme myslel som autom a tam potom jedno az viacdnove okruhy… ja som odporcom cestoviek, takze sa asi nedohodneme, ale odporucam tam kazdopadne ist…

            0 0
    • biker007  

      ja tam byl loni taky s cestovkou (Adventura). Bohnijske + Bledske jezero lezi nizko (300m) – teplo, supr koupani, hory okolo. proste parada. Ty vodopady taky usly, ale musi se tam kus pesky a kola zamknout.pokljuka – neni to nahodou nahorni plosina? jestli si dobre pamatuju tak sme pres ni prejizdeli (ma 1000–1100m) pri prejezdu mezi Bledem a Bohnijskym jezerem. jedni se tam taky SP v biatlonu. Vrsic – prusmyk ma okolo 1600m, stoupa se z udoli co ma 200m (z jihu) nebo okolo 400m (ze severu). celkove je slovinsko nadherny, idealni pro nenarocny jezdeni. ceny jako v Italii, prijemny lidi a slovinstina je hodne podobna cestine, domluvis se v pohode. jinak doporucuju este vyjezd pod Mangrt (nebo jak se ta hora menuje). vede tam nejvyse polozene slovinska silnice (neco malo pres 2000m). dal sem na web i fotky, ale slovinsko.kgb.cz ma opet vypadek :( snad se to zase rozbehne..

      0 0
      • Luka  

        Myslish ze se rozjede? I kdyz kgb/fbi je zrusheny? skoncili z freehostingem…

        0 0
        • biker007  

          aha.. no.. tak to uz se asi teda nerozbehne.. nejak me to uplne uniklo. jen me zarazi ze od provozovatele neprislo ani upozorneni na ruseni sluzby.

          0 0
          • Luka  

            No, me taky ne… :)) Ale ja to nereshim, stejne byli nespolehlivy.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.