• RapMan

    Cus, po klidnem skladovani kola na koleji primo v chodbe nastava prelom, kdyz jsem si privezl kolo domu… Kam s nim? Bydlim v byte, jako moznosti pripadaji:

    • sklep – neni moc dobre zabezpeceny
    • balkon – spatne zabezpeceni proti vlivum pocasi, taky jsem tu cetl ze nekomu slohli kolo primo z balkonu
    • mit kolo primo v byte – zabira misto, muze se neco zaspinit, atd…

    Kam ukladate kolo vy? Do dobre zabezpecenyho sklepa nebo na balkon a necim prehodit aby na nej nesvitilo slunko nebo neprselo na nej? Baracek nemam takze nemuzu si lehce vyjet primo z garaze… :)

    0 0
    • enjoy  

      mam ho u postele.a ano,muze se neco zaspinit:-)

      0 0
    • blue  

      zasadne primo v byte, do predsine na zed, obcas se samozrejme nejakymu kontaktu plaste se zdi nezabrani, ale s tim se musi proste pocitat, nebo tu zed v kritickych mistech necim oblozit

      0 0
      • Mamutt  

        Doma máme kritická místa natřená nějakým sajrajtem..Pohledem to poznat prakticky nejde, a dá se to umýt mokrým hadrem..Zkusím vysondovat, jak se to jmenuje.

        0 0
        • Thorn  

          Stopy po plastoch sa daju zo steny vygumovat obycajnou gumou na ceruzky…

          0 0
    • Roman  

      Cítím s tebou :o)

      Sklepy nám už několikrát vykradly…

      Na balkoně by to zřejmě dříve než rez zrušil lapka…

      Vyhrál úchvatný pohled na visící kolo v ložnici pod stropem – a ano, někdy se něco, někde i velmi mnoho umaže…

      0 0
    • sun7dots  

      Stridave kuchyn nebo predsin. Podle toho jak moc je spinavy. Dela to trochu bordel, ale i z toho mam radost. Je to znameni, ze mi kolo jeste neukradli:]

      0 0
    • Marosh  

      No tak ja ukladam kolo do „pokoje pro kolo“… Ale moc dlouho uz to takhle taky nepujde. :(

      0 0
    • P.B.  

      Na balkon. Puvodne jsem ho prehazoval igelitovou plachtou, ale jak s ni hejbal vitr, delalo to docela kraval a obcas se to pod ni zaparilo, tak je to ted bez. Planuju nejakou bytelnou drevenou bednu pobitou necim nepromokavym, ale porad nejak neni cas. Jinak nejsem z zadnyho vetsiho mesta, k nam jeste balkonovi zlodeji nedorazili – to jsem neminil jako pozvanku :-(

      0 0
    • RomanH  

      Nastesti mam 4-pokojovy byt a v nem mam pokoj pro kola. V soucasnosti dva biky + detsky vozik (zabira opravdu dost mista), na podzim pribyde jesto jeden bike a tak za rok detske kolo. Manzelka to toleruje, protoze vi, kolik to stoji a ze do sklepa nebo garaze to dat nemuzeme. Mam ale v byte hodne velkou predsin (halu), tak jsem zacal premyslet nad manzelcinymi prosbami a ze sadrokartonu tam vybudovat vestavenou skrin se zavesenim kol.

      0 0
    • Smazaný účet  

      V kůlně na dvorku. Zamčený. Kdyby někdo chtěl a byl by dostatečně potichu, asi by mu to nedělalo problém, i když babička má lehký spaní a brácha u postele bouchačku (a v kůlně motorku a na tu je háklivej). Zatím se nikdo o nic nepokusil, jsme maloměsto, tak u nás eště nejsou profíci na kola (a za nima přídou tydlety drogový komanda). Máme tam pro jistotu alarm na dveřích, ale stejně ho nezapínáme, když člověk přijede z hospody v noci a zapomene, sousedi nejsou rádi… :o)) A na koleji v předsíni. Zde mi nezbývá než doufat že si nás nikdo nevybere…

      0 0
    • Mlha  

      Po spatne zkusenosti s ulozenim kola ve sklepe uz jinam nez do bytu kolo nedavam.

      0 0
    • mastihuba  

      pánové vůbec vám nezávidím. Vyžívám všechny vymoženosti rodiného domku s garáží, hlídacím psem, zahradní hadicí a malou dílnou kde se dá lecos udělat na koleně.
      Někteří známí si nechávají kolo zavřené v práci(ale kolik z nás má zaměstnání 100 metrů od domu) Pokud bych bydlel v bytě tak bych uvažoval o té vestavěné skříni a kolo tam zavěsit a zavřít. Přece jenom kolo v bytě je divná dekorace.

      0 0
      • preacher  

        Taky tak, jen mi chybí ten pes, ale taky se plánuje. Na zahradě jsem postavil „multifunkční“ stavbu, která slouží jako dílna, posezení u viného sklípku a hlavně jako úschovna kol. Při šesti kolech a plánovaném vozíku pro naši ratolest to myslím byla dobrá investice. V bytě opravdu nevím, jak bych kolo složil, ale švagr využil takovou tu potvoru na odvětrání. Vedly tam kdysi nějaké trubky průměru tak 12cm. Ty se v celém baráku zrušily a zbylo mu místo na dvě kola. Ale každej byt je jinej, u těc novějších to prej už chybí, tak nevim.

        0 0
        • mastihuba  

          do toho sklípku ale kolo netahej – dybys rozbil demižon(plnej) tak by to byla škoda. :))))

          0 0
        • mastihuba  

          Jo a jak stíháš KOLO-ZAMĚSTNÁNÍ-PRÁCI VE VINOHRADĚ a k tomu ještě RODINU? Já sem svobodnej a pro jedno nestíhám druhý. :)

          0 0
          • preacher  

            A to ještě chodím na výšku:-))) To je jednoduchý. Do práce jezdím na kole, práce je mým koníčkem, nenadřu se a učim se tam a brouzdám po netu, z práce jedu na kole, do vinohradu chodím tak 5× za rok o zbytek práce ve vinici se postarají důchodci (rozuměj dědek a babka). Jinak demožón nerozbiju, mám tam bečky, ale malý, jen pro potřebu moji a mých kamarádů, zbytek je v jiném „sklépku“. O rodinku se zatím stará manželka (dvouměsíční holčička), já se s malou zatím jenom hraju, ale přijde čas, kdy budeme jezdit na výlety všichni pěkně pohromadě. Tož tak. Ja se zpívá v jedné písničce: jaký si to uděláš, takový to máš.....

            0 0
    • Sethi  

      bydlim v podnajmu a mam 1+0 a kolo se tam proste vejit musi. Rano se probudim a koukam na kolo, co vic si prat. :)

      0 0
    • Luka  

      No, u nas: 1+1, bajky oba + jeden rozlozenej primo v loznici, vshe na koberci. No problem, u garaze je hadice, takze kdyz je hodne shpinavy bud osprchovat a v garazi nechat oschnout a pak dat domu, nebo jen nechat oschnout :)))

      0 0
    • J.A.V.  

      Jako všichni tady – kola máme doma v bytě. Problém je, že tam mám silničku, bajka, zimáka a přítulkyně svého krosa. A já teď dumám že bych pořídil něco na hraní (takovej lehčí FR) ale už bych to asi neměl kam dát – tak asi pude zimák z domu :)

      Proto toužím po baráčku :) Abych měl kam dávat kola a na zahrádce hadicu na mytí. Akorát nevím kde na něj vzít.

      0 0
    • fousac  

      to vam teda nezavidim… ja sem momentalne v pohode, biky maj vlastni garaz, zahrada je, dilna je, idealni stav… (i kdyz veskerou udrzbu a myti pacham v praci, tam je to aspon placeny :))

      ale vim jaky to je.. bydlel sem (nastesti jenom 3 mesice) v panelaku ve 2+kk a nekam tam nenapadne zaparkovat moji mrchu obrovskou byl neresitelny problem.. kam se clovek hnul, tam proste prekazelo kolo, byt jenom jedno.. vy vsichni, kdoz sdilite byt spolecne s rodinou a bikama mate muj uprimny obdiv…

      0 0
      • Roman  

        Nejde ani tak o obdiv k nám, jako spíše k našim manželkám… Nenapadá mě přirovnání, které by dostatečně zobrazilo to, co by musela žena dovléct dom, aby to bylo na „ženské úrovni“ mého fulu v ložnici…

        0 0
        • jakub  

          treba nakyho svalnatyho strejdu (((((-: myslim jako ona pro sebe (((-:

          0 0
    • dave lister  

      v kuchyni… ale bydlím sám, takže nikdo neremcá;-))))

      0 0
    • muff  

      Zasklený balkon – 8. patro – několik kol – okolo minové pole.

      0 0
    • Bobor  

      V obyváku vedle TV…když tam jdou blbosti, přepnu na kolo a koukám co ještě vychytat a tak.

      PS:… na tu telku moc nekoukám, protože vzhledem ke kvalitě programu, bych se furt rejpal v kole :-)

      0 0
    • thulio  

      v mojej izbe by sa naslo miesto aj pre auto tak preco nie pre bike :)

      0 0
      • RomanP  

        No já přehnaně velkou místnost na kolo taky nemám a tak jsem zpočátku svoje kolo opíral o zeď v loznici (stálo na zbytku koberce, kam jsem ho přez chodbu a asi troje dveře musel dovláčet). Kolo přítelkyně bylo v chodbě opřený o skříň lemující zeď. V chodbě, pro její nevyužitou velikost mám i počítač se vším možným příslušenstvím a ze zdi nad ním se na mě smějí dva Avalanche, jeden lepší, než druhý :-)

        0 0
    • Radek Broz  

      Mam ho vedle postele.

      Nevim, jestli uz to tu nekdo nepsal, ale AD BALKON: www.cykl.cz/main.php?… to asi cetla, ale pro ty ostatni…)

      0 0
      • Gatier  

        Ja uz nikomu nepoviem kde mam bike, lebo ked som to naposledy povedal, tak mi ho ukradli :-) Teda vlastne :-(

        0 0
    • m-k-1  

      Taky bych raději kolo vedle (klidně místo) televize, ale ve 2+1 to fakt nejde. Takže sklep a pojistil jsem.

      0 0
    • ddd - andy  

      Novy kolo tak prvni 3–5 dnu v obyvaku, pak putuje do dilny k ostatnim.. :-) Dilna zamcena, zadny okna, jeden vchod a kolem behaj po dvore 4 lovecky psy… :-))

      0 0
    • RapMan  

      Hmm, co to tak ctu, tak kolo ve sklepe temer nikdo nema, jenze mama zase nema pochopeni pro kolo v byte :) No, prekerka… Kdyz bych mel to kolo ve sklepe, ma cenu ho nejak zamykat napriklad k druhymu kolu, nebo kdyz zlodeji prijdou, tak stejne odtahnou obe kola naraz?

      0 0
      • Radek Broz  

        Kazdy zpomaleni je dobry, ale otazka je, zda se vyplati tam davat zamek, kterej prekonaj za 10 vterin, kdyz musou v klidu krast klidne nekolik hodin, aniz by si jich nekdo vsiml. Ja bych bike do sklepa nedal ani nahodou (jedna plecka mi kdysi takhle zmizela a prijit o tohle, tak to jen tak nerozdejcham)

        0 0
      • saly  

        no nevim. zalezi, ja si kola vážíš. Do sklepa bych ho po nedávné krádeži už nedal, ale vztahuje se na to pojištění domácnosti, kdy by Ti koupili nový. A vyžadujou aspoň FABku na vlastním sklepní kóji.

        0 0
    • Kolík  

      V pokoji vedle postele, takže první i poslední pohled patří mému kolu…

      0 0
    •  

      no tak ve sklepě sem o jedno přišel, balkonu nevěřim a tak ho mam v pokoji, občas se něco zašpiní, hlavně v zimě, ještě že je v předsíni dlažba…

      0 0
    • munro  

      Bydlime v baracku. Takze kolo je v kumbalu na dvorku i s manzelcinym, dvema trojkolkama a Croozerem pro decka. Obcas se desim, ze si nekdo pro to prijde i tam, zezadu pres zahrady, ale musim verit psovi.

      0 0
    • m-k-1  

      Já zamykám ke druhýmu kolu a ještě k pevnýmu oku ve zdi. Hlavně kvůli pojiš?ovně, neb musí být 2 překonané zámky, aby mi v případě krádeže škodu hradili.

      0 0
      • saly  

        co je to za pojiš?ovnu? Pokud vim, tak např. Česká nebo Kooperativa vyžadují pouhé překonání překážky (a tu splňuje jediný zámek). vyžadují alespoň obyčejnou FABku na základní pojištění.

        0 0
        • m-k-1  

          Je to Kooperativa. Na základní pojištění v rámci domáctnosti možná, ale plněji 5% z pojistné částky na byt. Pokud máš byt na 400k, sklep na 20k. Pokud by mi vybrali kola, lyže…jsem hluboce přes 20. Já jsem kolo připojistil, platím cca 100 Kč/rok a musím mít 2 zámky. Na sklepě a druhým zamknout k pevné překážce.

          0 0
          • saly  

            Ja jsem s Kooperativou vubec nespokojenej (co se tyce pojisteni domacnosti). Uzavrel jsem smlouvu s jakymsi obch. zastupcem (ani tomu moc nerozumel a tudiz ani nic nekontroloval) a po 14ti dnech ji zrusil a uzavrel u Cesky pojistovny:

            1. u Koop. bylo vyzadovano zabezpeceni bytu v kategorii B1 (lepsi zamek, vlozka proti odvrtani) . V opacnem pripade je tam vysoka spoluucast
            2. U obou je uzavrena smlouva na novou cenu (t.j. dostanes novou vec v odpovidajici kvalite). U Cesky je to do 6ti let stari veci, u Kooperativy jenom 3 roky (snad ted s tou trojkou nekecam – ale je to min).

            Ten obch. zastupce mi rikal, jak je to vsechno skvely, ale kdyz jsem si precetl pozorne smlouvu, zjistil jsem,. ze bych mozna pro skodny udalosti zaplakal :-(

            0 0
            • m-k-1  

              Smlouva na novou cenu platí, ale pokud máš byt na 400k, sklep je pojištěnej na 20. Pokud ti ukradnou kolo za 50, dostaneš 20, i kdybys ho měl den starý. Proto jsem připojiš?oval. Zabezpečení bytu B1 nevím, ale já mám na dveřích zámky dva, ten přídavnej by odvrtat jít neměl a dostal jsem díky tomu slevu na pojistným, tuším 5%.

              0 0
              • m-k-1  

                Nebo 10% ? Teď fakt nevím, ale to je fuk :))

                0 0
              • saly  

                Hmmm, v tech nabidkach aby se prase vyznalo. To je porad nejaky kdyby a mozna a jestlize a nakonec ti reknou, ze treba prave jsi mel mit jeste jeden zamek a hotovo…

                No ale pro dobrej pocit je to asi treba, no. Ja jsem ho uzavrel az pote ce mi ukradli kolo ze sklepa (z pitomosti a duverivosti zamykatelnyho jenom na obycejny klic co se otevre sperhakem – a na to jsem dojel). Dnesak jsou lidi kurvy a je treba mit se na pozoru.

                0 0
    • mike!1  

      máme sice 4+1, ale jsme doma 4+pes. s ta?kou máme nové kola a máme je v chodbě. tím pádem tam stěží projde jeden člověk. mamce se to sice nelíbí, ale má naštěstí pochopení, že do sklepa je vážně dát nemůžem.

      0 0
    • Peewit  

      Kolo zavěšuji těsně ke stropu předsíně, a to horizontálně. Při tomto procesu si sice musím vylézt na židli, ale takto zavěšené kolo vůbec nepřekáží, a dokonce jsem zaznamenal, že někteří lidé si ho u stropu všimli až po několikeré návštěvě. Systém uchycení mne napadl za bezesných nocí, kdy dosavadní úložiště mého kola v bytě začla okupovat dětská postýlka. Výroba tohoto systému zabere tak 2 hodiny i s přichycením ke zdi a stropu a vyjde na cca 100 Kč.

      0 0
      • kungpao  

        Nafotené to nemáš? Nie že by som ?a chcel vykradnú?, ale hodlám sa osamostatni? a býva? s priateľkou, a 4-izbový byt za rozumnú cenu asi nenájdeme, takže budeme radi pokiaľ nájdeme nejakú garzónku. 2 ľudia + 2 biky je dos? nálož takže hľadám rozumný sposob ukotvenia…

        0 0
    • FAH  

      Mam ho v byvalym uhelnym sklepe se stenama z drevenym latek. Dal jsem na dvere trochu lepsi panty kvuli moznoszi vysazeni, sklep pobyl prknama a kolo pridelal retezem na motorku na stenu k zarizeni tvorenemu kouskem lesenarsky trubky a cca 15 cm dlouhou kotvou ve zdi. Zatim se ani do sklepa nikdo nedobejval.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.