Judy TT vs. RST Gila T4 vs. Manitou six, nebo snad pilot XC ?

48 nepřečtených
  • Mike.2

    Zdravim vsechny, chci si koupit levne MTB (do 15k) a vubec nevim jakou vidli. Precetl jsem snad vsechny recenze, tady ve foru jsem prosel uplne vsechno pres vyhledavani, ale furt nevim. Mam cca 80kg a chtel bych ji tak na jezdeni po lese (obcas nejaky vyssi kořen nebo sutr – 15cm).O Judy se pise ze zadrhava, o RST ze je meka a nevydrzi a o Manitou a pilotovi jsem nenasel skoro nic-ale snad by to melo byt lepsi. Prosim poradte. Diky

    0 0
    • Mamut  

      Prave riesim podobny problem pre kamosa. Ma ale 64kg, takze asi mu odporucim Manitou Six.

      Iny kamos ma Judy XC'04 a ta vidla nevyzera zle. Je vsak dost tvrda, takze jazdec pod 75kg nema sancu. Pri 80 tvrdost niekde okolo minima bude ok. Zadrhavanie tam nie. Pilot XC'03 zato zadrhava priserne.

      0 0
      • McBlacky  

        jenže bike s Judy XC nebude do 15tkč. Já bych si vybral pilota XC 04, protože má doladění vzduchem a útlum HC2. Ostatní jmenované vidle jsou obyč pružina/elastomer.

        0 0
        • Mamut  

          Spydera poskladas na zoslabovanom rame s Judy XC na Alivku (zhruba) za 14200.

          Ak je Pilot XC podobny ako minulorocny model, tak dofukovanie budu potrebovat iba ludia od 100kg vyssie.

          0 0
          • McBlacky  

            no jo ale bude ho hodně ošizený, rám 2× zeslabovaný, šit ráfky, střed promax, kenda, kalloy… celkově tak seriovka na úrovni 10000kč akorát to bude mít tu judinu, otázka je k čemu mu bude, na takovymhle kole

            0 0
            • Mamut  

              Pod 64-kilovym to vydrzi aspon 2 roky a je to dobry zaklad na postupnu vymenu za lepsie, ked povodne zacne odhnivat.

              Kalloy mi nepride zly. A v tejto cene je jedno ci je to Shimano alebo nie. Kendy sa budu viac smykat, ale podstatne dlhsie vydrzia ako nejake ultramakke Maxxisy, co je v tejto kategorii bikov podstatnejsie.

              0 0
          • dikobrazz  

            nie je pravda, mam 80 a bez dofukania je Pilot XC 04 dobry tak pre 50–60 kg jazdca.

            0 0
            • ROpa  

              plne suhlasim mam pilot xc 03 nastaveny na 100mm a bez dofukania nie je vhodny pre ziadneho jazdca. Nasadnes a ide o 30mm dole… proste nafukat to musis.

              Rasto

              0 0
      • Jogador  

        Manitou six nemá tlumení, sice je asi trvanlivá, ale její jízdní vlastnosti jsou mizerné. Já osobně bych šel take do Pilota, ale tu do této cenové kategorie ji asi neseženeš. Kdybych tedy si měl vybrat, tak si koupim pevnou za šest stovek, a až přijdou peníze tak bych si koupil nějakou novou, třeba i nějakou v bazaru, třeba Marzochi, ty jsou levný na svou kvalitu.

        0 0
        • lempl  

          no jestli si nekdo mysli ze six eje dobra volba tak to neni mam ho najel sem asi 3500–4000 a mam 70kg pride mi meka uplne ve vsech ohledeech!!!!!!!! do ostry zatacky v polaly rychlosti tak tam nemas sanci jeji torzni tuhost je extremne mala spis vubec…(ne opravdu je dost meka… ) ja bych sel do pilota nebo judy xc, race… nebo pilot ale manitou a rst vyrazuju

          0 0
          • MartinX  

            Mám už najetejch 1500 km na letošním modelu SIXe a i když si umím představit lepší vidlici – rozhodně není měkká a to mám 85 kg. Takže buď mám štěstí na dobrej kousek nebo model 2004 je ten správnej… :-)

            BTW Před ní jsem jezdil RS race a nepozoruju nějákej propad torzní tuhosti…

            0 0
    • Staenly  

      No jestli se vlezes s pilotem do 15000, tak neni co resit…

      0 0
      • ROpa  

        to asi tazko lebo na slovensku ten pilot stoji 8.-9.000 :-( teraz som tusim videl daku akciu v kaktuse za 7.500,– :-(

        Rasto

        0 0
    • keki  

      Pokud poradti tak jít do PilotXC,Marzocchi MX Comp ETA 105 nebo Manitou six.

      0 0
      • McBlacky  

        to jsi trochu mimo ne, ta Marcoška je skoro dvakrát tak drahá jak Pilot a třikrát jak Six :-)

        0 0
    • mosquito  

      s 80kg na 15 cm hopsani RST GILU urcite NE !!! mam ji a se 77kg chodi pri 15cm v terenu na doraz a pak pekne kopne … a tvrde rany nadoraz to je jisty konec, to uz spis Suntura XC60, XCP75 .. ty sou tvrdy ale alespon na ten doraz chodit nebudou a tedy vydrzi

      0 0
      • McBlacky  

        tak třeba XC 60 na doraz nepujde určitě, tam bude úspěch 4cm při libovolném dropu :-) mám ve šrotu XC 75, je trochu zadřená takže chodí jen 2cm, ale namazaná šla skoro 4,5 cm!!!

        0 0
        • widlicka  

          Mam XC60 a chodi 75–6mm. Staci o par cm zrezat ten gumovy bazmeg co je v prusine a kvapnut trosku hydraulickeho o­leja…

          0 0
          • widlicka  

            …a to je este ktomu meridacka XC60M kde je udavany zdvih 60mm.....

            0 0
      • moriarty  

        Já nevím, ta Gila T4 je asi od každého výrobce jinak nastavená, možná je kus od kusu jinej, protože mě pruží celkem v pohodě, nerovnosti žehlí a ještě jsem se s ní nadoraz nedostal a to mám 85 kg a moc se s ní nemazlím

        0 0
        • mosquito  

          otec ma Gilu TL je silene mekka ale taky uz pekne jeta a nadoraz taky nejde, ale od zacatku mo nefuguje ta regulace

          ja vzal Gilu T4 s tim ze to opravi, je fakt ze regulace funguje lip (v ramci ceny) ale se 78 kg co mam tak ji musim mit max tuhou a stejne ji dostanu po dvou hrbech tesne za sebou na doraz, pokud ji dam na mekko tak staci schod 20cm

          asi fakt kus od kusu

          0 0
    • Mike.2  

      a co treba ta judyna ?-podotykam rok 2004

      0 0
      • peky  

        RST Gila T4 určitě ne. Jezdím ji už 2 měsíce po tom co sem si koupil novýho bika a koukám po jiný protože je to hruza děs běs. Mám na ní kolem 600km a už je hotová.

        0 0
        • Vymi  

          souhlasim je tak dobra na jeden sjezd a pak ji muzes poslat do lazni a nebo do kosa… :-)))))

          0 0
    • vlk  

      jediné z toho co se dá považovat za vidlu je ten pilot, to ostatní se jen tváří jako vidlice elastomery v dnešní době už nebrat.Ale mě připadá ten pilot docela tvrdý.Ale na ty ostatní se opravdu raději vykašli.

      0 0
    • kovar  

      vzhledem k tvemu pozadavku 15 cm!! sutru bych toto dilema vubec neresil, nebot sice je z ceho vybirat ale neni co vybrat, takze je jedno co vyberes. Po nasetreni nejakeho desetitisice koupis nekdy potom fungujici vidlu. Vidli na kole do 15 tis ber fakt jen jako zarizeni, ktere je tam proto, aby se predni kolo melo na cem otacet, radeji nerikam na cem drzet.

      0 0
    • xxxyxxx  

      rozhoduju se mezi kolama Rock Machine Tsunami (Rock Shock Judy XC) a Trekem 6500 (Rock Shock Pilot C80) – na hmotnost cca 70 kg. Ktery kolecko byste doporucili?? Dik H.

      0 0
      • vlk  

        jestli si koupíte to tsunami, napište sem prosím jeho váhu, docela mě letošní modely zajímají.

        0 0
        • xxxyxxx  

          na rockmachine.cz pisou 12.4 kg.. H.

          0 0
          • enjoy  

            katalogove vahy rockmachinu,ka­pitola sama pro sebe:-)

            0 0
          • vlk  

            no u tsunami 2003 psali 11,9 a navážili jsme 14,0. :-)).Proto se ptám, abych věděl váhu od někoho kdo to opravdu vážil.letos tam mají ritchey a ne hardware, tak by to snad mohlo být lehčí než 14.Jinak ten trek uvádí okolo 13,5,Takže ti asi alespoň nelžou.pokud ovšem ve zkutečnosti nemá 16.

            0 0
            • Staenly  

              Mozna ze taky lzou, toho treka sem tezkal a na 13,5kg bych ho netipoval, zdal se mi vahou pod trinact, ale v rukach toho moc nepoznam, zalezi na tom jak se najim…:) Jinak k puvodnimu dotazu – uz se tady psalo ze pilot C je hooodne tvrdej, judynu mam a zda se mi dost v poho, je fakt ze ju mam taky nastavenou dost natvrdo, ale si myslim ze kdyz ju postelujes tak bude meka dost…

              0 0
      • widlicka  

        Ja som akurat vcera pozeral na jeden rock-machine za cca 20000SK kde bola v predu nejaka hovadsky velka vidlica Mozzo. Proste mala hrube noziska ale asi aj vahu…

        0 0
    • lubos  

      Tohle by na ty 15cm sutre melo stacit

      http://www.marzocchi.com/…SPAForks.asp?…

      Neni sice uplne nejlehci, ale zas snad vydrzi.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nemohu souhlasit. Jestlize je chce jezdit v sede, tak jedine tohle:

        http://www.marzocchi.com/…SPAForks.asp?…

        Vyssi komfort je vykoupen i vyssi hmotnosti pochopitelne. Neco jako softtail :)

        0 0
        • lubos  

          No, na ty koreny snad ano. :-)

          0 0
          • vlk  

            jenže ten člověk bude kupovat asi HT, co jsem pochopil a to by měl pak jak harlejku.Navíc docela zbytečné na ht takový zdvih

            0 0
            • kovar  

              na Rampusakovi jsem videl a i predjizdel krasne HT – s extemni peclivosti barevne sladene cervene RockMachine s jakousi asi 150mm dvojkorunkou od Marcoki2004 s cernyma nohama. Kolo s myslenkou.

              0 0
            • lubos  

              No ale ten sutr by mu to vyzehlilo, ne ? ;o)

              0 0
        • Mike.2  

          no pekne dekuju, alepsal jsem kolo za 15k ne vidli za dvojnasobek…ale dik

          0 0
    • xxxyxxx  

      A co rikate Judy XC – chci koupit Mongoose kterej ma prave tuhle vidlu … DIK

      0 0
    • memorex31  

      co takto Marzocchi MW comp? Je to elastomer+pruzina, mam ju druhy rok, cena 5000,– Sk, ide rovnako ako v den kupy, uplna spokojnost, ide tak 6–7 cm, pisane 8 cm, ale mne to uplne staci. Za tie peniaze uplna spokojnost, nekope…a je to marzocchi. Casom sa tam dokupit aj nejaky ten upgrade kit ci co myslim.

      0 0
      • soto  

        Sixku mam rok,a musum rict,za nic moc.Vo hladkym
        chodu si muzu nechat jenom zdat,ve vyssich richlostech nestiha a moc toho take nevyzehli… Tuhost je fakt nulova.Ale rok jsem s ni vydrzel (a ona se mnou- Kral Sumavy ji dal celkem zabrat:) ,ale ted jsem nasetril a pujdu si pro MArzocchi. Takze jako docasne reseniá bych zvoli Judy, na RST jezdi mohe holka o vikendu k vode a na to akorat je dobra

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.