• barb

    Ahoj lidi, poraďte mi prosím který hardtail v cenové hladině kolem 30 tisíc je nejlepší. Ravo racing XC, Scott boulder, Apache Hawk, Author Vision 2003. Už jsem proštudovala co se dalo a čas kvapí. Nechci si ho kupovat po prázdninách. moc děkuju

    0 0
    • Aiax  

      To hodne zalezi, na co to kolo chces – treba to Ravo je staveny (vidlice aspol.) na zavody a taky uz ho asi nesezenes. Vybavu ma kazdopadne nejlepsi to Ravo. Srovnatelny je i ten lonsky Vision. Hawk ma vidlici od Suntouru=nebrat nebo nechat vymenit (jinak je to taky sluny kolo). Scott ma axela, coz pro zenu muze vyhovovat, ale jinak… Proste bych nevybiral podle ceny, ale podle toho, co se na tom kole bude jezdit. Pokud bych si mel vybrat jen z techle 4, vybral bych si Ravo nebo Authora.

      Muj tip (kvuli geometrii, vim ze vybavou na tom neni zrovna dobre) je tohle: http://www.garyfisher.cz/…/bikes.phtml?…

      0 0
      • barb  

        To ravo se ještě dá sehnat. Budu na tom jezdit spíše po lesních cestách asi tak 60 kilometrů denně. Ještě jsem přebýšlela o Scott G-zero ale to mi přijde spíše na freeride. Co by jsi doporučil ještě kromě fishera. Co myslíš o Meridě?

        0 0
        • Aiax  

          No pokud mas moznost sehnat v odpovidajici velikosti to Ravo, tak asi neni nad cim vahat – slusny ram, slusna (ted me asi nekteri bomberisti proklinaj, ale ja si porad myslim, ze skareb neni tak zlej) vidlice a odpovidajici vybava (dobry sedlo vc. karbonovy sedlovky). Ale fakt to neni vyletni kolo (ve smyslu nosice, bagly atd.) Merida taky neni zla, ale jeji problem je, ze na kola v tyhle cenovy skupine davaj povetsinou suntour.

          0 0
    • xo  

      pozri trek 6500

      0 0
    • senožrout  

      KOupil bych dobrej rám a dobrou vidli (viz diskuse-starší příspevky. Osobně jsem Marzocchista :-). Když tak v nějakým setu. Jak vidno, jsi děvče, tak by to mělo být pohodlný. To znamená rám Sfinx, RB CRX nebo GT. Dobrý kliky. A pohodlný sedlo a pláště. Na ostatním bych šetřil, když chceš dodržet finanční limit. Klidně bych dal Alivio nebo Sram 5.0, tudíž 8-smikolo. Ostatní díly bych vyměníl, až tyhle díly doslouží. Když koupíš celý kolo, budeš mít předimenzovanou přehazovačku a ochuzenou vidlici, kliky, náboje, středy a celou řadu dalších součástek. Nebo bych počkal na nabídku ala Kellys Mobster. Na podzim objednáš na jaře dostaneš i s dresem. V týhle cenový kategorii asi nejlepší nabídka. Nebo na nějakej výprodej na podzim, když chceš tuctovku. Sleduj tak od září Velo. Jo, milé děvče, kola se kupujou přez zimu, v létě se jezdí, teď dostaneš za ty samý prachy o kus horší :-).

      0 0
    • zirecek  

      Doporučuji Ravo. V ceně do 30k je to co do peněz vynikajicí investice. Myslím si, že když si žena a nemáš zrovna 90kg, tak nepotřebuješ Marzocchi či kvalitní kliky nebo si stavět kolo dle svých potřeb apod.. Myslím, že ti Ravo vystačí bohatě! Navíc komponenty jsou vyvážené… Jediná chyba pro někoho, že to kolo každý pozná, jestli nechceš zrovna nějaký malo okoukaný či specifický design. Ale barva přece nejezdí… . Neváhej a bejkuj.

      0 0
      • barb  

        a měl by jsi na mysli i něco jiného v relaci do takových 35 tisíc? Sice jezdím tak 7000 za rok po lese, ale sestavovat vlastní model asi nemá smysl. díky

        0 0
        • zirecek  

          Hm, tak to už bych se díval po: Meride Team Edition-V (35 140,–) http://www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

          Rám velmi kvalitní, kliky 100%, doplňky taky. Manitou Axel Elite l.o. by ti jakozto ženě měl dostačovat. Řazení a šaltr staré XT, což je dobrá kombinace. Hm, tak jak zjiš?uju a přemýšlím, připlatil bych si z Rava na tuhle Meridu… . Velmi slušné nářadí, :-).

          0 0
          • jonti  

            to ravo je fakt dobre, najma tou menej viditelnou vybavou, myslim ze ta merida nebude mat iste taku vahu.

            0 0
            • Honza-HK  

              Bacha, ty váhy uváděný u RAVA jsou nesmyslný a podle mě tak o kilo podhodnocený.

              0 0
              • Ondra Marin  

                Mam Ravo ve velikosti 21 a i s tachometrem vazi 11,9, takže to zas votolik víc neni. Jejich váha má bejt asi 11,6.

                0 0
              • enjoy  

                vaha toho rava by mela byt ± stejna jako author vision a ten mam mit 11,75 kilo a navic author udava vahy spis vetsi nez je skutecnost,ne jako treba rockmachine:-)

                0 0
    • biker007  

      do 30kkc bych bral urcite to ravo racing XC. pro holku nebude na skodu citlivost skarebu, vydava nema chybu. jen pokud Te navadi, ze ho ma (spolu s Kellys mobster) silene lidi.. aspon teda letos na zavodech je to skoro kazdej druhej..

      0 0
    • BH  

      podle meho je nejlepsi volba Author 03, tedy zcela jiste ma me nejlepsi ram(colmbus trubky), byt je klasicke geometrie (je vsak pohodlny-dlouhy). Jeste je skladem ve velikosti 15 a 17", což by mohla byt zenska velikost. Osobne bych vsak doporucil ORBEA Compair 04, ma nove XT (dual), ram je vsak vyrazne kratsi- freeraidr,cena je take dobra. RAVO ma zcela jite nejlepsi absolutni cenu,ale neni to ciste XT, a je tam hodne NO SHIMANO.Ale pro bezne pouziti staci.

      0 0
      • biker007  

        k tomu No Shimano – napadaji me jen brzdy, na ravu je Avid SD5 (nebo SD 7?, ted nevim) a ten je podle me lepsi volba bez treba LX-ka. a slehace sou k Shimanu min. rovnocenna alternativa. jinak me napadji mozna este rafky – ale AlexRims sem nokdy nejezdil takze to nemuzu posoudit. a ze to neni ciste XT? nevim, ale jestli mas kliky a razeni LX nebo XT.. na to s**e pes..(pokud to teda nemas na dvou cenove srovnatejnejch kolech).. na zavodech me predjizdi lidi co maji tezsi kolo postavene ne sade o 1–2 urovne nize.. vsechno je to v nohach a v hlave. kolo je kolik % vykonu? <5 ?

        0 0
      • Aiax  

        No to je opravdu nezistna rada. Skoda, ze eurobike nema na sklade Rava. To by pak ciste XT nemel vision :)

        ad NO shimano: az na brzdy je to skoro totez jako na visionu a pravde brzdy a paky od avidu (SD5) muzu se zcela klidnym svedomim oznacit za lepsi nez jsou LX od shimana.

        0 0
        • Aiax  

          jo mozna myslels pedaly – ravo ma crankbrothers egg beater c – tak to bych taky nevidel jako vyslovenou slabinu…

          0 0
        • BH  

          Mimochodem Eurobike RAVO prodava a jak jsem napsal je tam super cena, ale myslim si, ze zakladem kola je ram, proto spise doporucuji ten Author. No a tïm no shimano jsem myslel brzdy(paky , raminka) Athor ma XT/LX), ravo Avid a jak prokazuje praxe , neni nad kolmy pritlak spalku na rafek (LX paralogram).No a jeste author ma XT radice oproti Ravo LX. Orbea pak ma i XT dual za stejne penize jako Author. nevnucuji, jen se snazim poradit. howg

          0 0
          • Aiax  

            Ja to taky nemyslel nejak zle. Nemam nic proti authorovi, eurobike, columbusu (sam mam od nich taky ram) nebo znacce Orbea. Podle me ale proste neni duvod volit author jen kvuli rozdilu LX razeni x XT razeni. Rozhodne ne pri rozdilu cca 5000 v cene. Vyzkousel jsem uz rapidfiry od alivia do XT a ve funkci zase takovy rozdil neni (urcity rozdily jsou samozrejme ve zpracovani a v dusledku toho i zrejme v delsi zivotnosti – to jsem se bohuzel nikdy nedozvedel, protoze jsem razeni vzdy bud prodal nebo znicil pri havarce, zustal se mnou jen gripshift od SRAMu na zimaku). LX brzdy i paky mam, takze muzu rict, ze vetsi setrnost k rafku je sice pravda, ale ta brzda ma v dusledku toho hroznou vuli. SD5 jsou bez debaty lepsi volba. howgh

            0 0
            • BH  

              ten cenovy rozdil je dle meho dan prave tim ramem a take Sh brzdami i XT razenim. Czela nesouhlasim, ze XT a LX razeni jedno jest,XT ma presnejsi a lehci chod a je take lehci.Avsak to oceni zavodak, bezny public ani tak ne.Takze RAVO XC pro zenu,bez zavodnich ambici na urovni svetobeho poharu asi jo, pokud beru jako hlavni kriterium cenu ve skupine srovnatelnych vyrobku. Ja bych vsak volil kvalitu ramu, ale to bych se jiz opakoval.

              0 0
              • biker007  

                kdybych chtel rejpat, tak reknu ze pred mesicem sem nahradil pravej XT rapidfire (znicenej po padu) LX-kem. rozebral sem i to LX-ko – vnitrnosti 99% stejny (mozna sem neco prehlidl). ta cast s obimkou na riditka 100% stejna. XT-cko ma navrch jednak lepsim ukazatelem prevodu (ten LX na asfaltu „bzucel“ tak sem tam misto nej dal ten ze staryho Xtcka). a taky ma XT lepsi (vypada to lip utesneny) vyvedeni spodni packy z razeni. ale jemnost chodu zalezi spis na stavu bovdenu a lanek.

                jo a to LXko vozi dost lidi co jezdi treba na maratonech v „TOP 40“ nebo v mistnich XC sou pravidelne na bedne..

                ale vaha je skoro na gram stejna.. proc by se taky mela lisit, kdyz je to ze stejnyho matrose.

                0 0
              • Aiax  

                Jsem holt jen public a svoje XT si nezaslouzim. Vision ma ram ze zonalu, coz je zeslabovany 7005, takze dost dobre nechapu, co je na nem tak specialniho, ze by mel byt o tolik lepsi nez ravo (ze by to jedno zeslabovani navic?). Podle me je vari v jedny tovarne. Kdyz to beres podle znacek, tak co reknes na to, ze to tvoje lx je v krame levnejsi nez sd5 od avidu, ze ravo ma karbonovou sedlovku (radove o asi litr drazsi mez alu u visionu) a sedlo od fiziku (pravda radovej model, ale zato z tech povedenejsich). Ani s visionem neudela chybu, ale tvrdit, ze je lepsi nez Ravo bych nemohl.

                0 0
                • BH  

                  odpovidam pozdeji, no zajimave reakce.Snad jen,mozna se ty ramy delaji ve stejne fabrice, ale trubky Columbus, jsou skutecne kvalitni material a stale si myslim lepsi nez to co pouziva konkretne Ravo.No a co rici na nazor, ze mezi XT a LX neni vlastne rozdil…?en pro zajimavost, marathon se zcela jiste da objet i Ukrajine, viz. zkusenost z lonskeho Drasala, no to ten borec porazil i nalestene XTR. Jenze to bychom se dostali uplne jinam.To jsem zvedav co si nakonec dotycna vybere.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Treba k tomu razeni: Rozdil je hlavne v cene a barve. XT je dokonce tezsi nez LX (ze by lehci barva?:) No nic, kdo chce kam… A pobavil me nazor, ze kdyz to neni komplet shimano, tak to neni dost dobre. Napriklad ty „vyhody“ paralelogramu – vibrace, piskani, vule, vaha … mnam.

                    0 0
                    • zirecek  

                      XT ma 2 loziska, LX 1 lozisko, Deore vse pouze treci loziska…

                      0 0
                      • Aiax  

                        Rec byla o rozdilu mezi lx a xt rapid firem a ne o saltrech, ale jinak mas pravdu.

                        0 0
                        • zirecek  

                          já jsem psal ale o řazení!

                          0 0
                          • biker007  

                            ze ma XT dve loziska to vim, pac sem jedno ztratil a jedno tam este zbylo. ale pravda, to LX sem nerozebiral do posledniho sroubecku, takze je mozny ze tam je opravdu jen jedno. tak mi napada – to je tam u toho LX-ka druhy lozisko kluzny? to by tam mohl pasovat ten prumysl z toho Xtcka;)

                            0 0
                          • Aiax  

                            Aha tak to promin, omlouvam se. Myslel jsem, ze myslis neco jineho. Ja jsem razeni nikdy nerozebiral, nebylo to potreba, nebo to uz nebylo potreba. Predtim jsem to posuzoval jen z hlediska funkce. Kazdopadne pokud stoji jedno lozisko 5000 kc, pak je samozrejme vyhodnejsi koupit vision…

                            0 0
                    • BH  

                      Bohuzel i kdyz jsem to tady takto nerekl, skutecne se kazdodenne presvedcuji, ze nejlepsi je komplet sada Shimana a ze vsechny ty kultovky ve sve podstate jsou vetsinou predrazene a jejich funkce se neda se Shimanem srovnat.Slovy klasika se da parafrazovat,ze si o tom muzeme myslem co chceme, ale Shimano je Shimano.

                      0 0
                      • Honza-HK  

                        Nechci rejpat, ale podívej se na nový LX. Na brzdách po paralelogramu ani vidu ani slechu. Pročpak…???

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          No vidis. A kdo prisel na to, ze paralelogram je nesmysl? Ano spravne Shimano :))) Fakt nevidim soucastku, kde by nebyla k Shimanu lepsi alternativa.

                          0 0
                          • kungpao  

                            Tak skús poprosi? niekoho aby ti požičial prehadzovačku a radenie SRAM X-0 a vyber sa na dlhú trasu nejakého riadne blatového maratónu. Potom pochopíš. Tvoje argumenty sú na úrovni mojej mladej sestry, ktorá keď si vyberala mobil a ja som sa jej opýtal že aký chce tak povedala : Nokia, lebo má najjednoduchšie ovládanie… To myslím že vystihuje všetko.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              O prehazovacku a razeni SRAM X-0 prosit nemusim, ale o to abych jel nejakej maraton by musel nekdo prosit me :) Co tim chtel basnik rict?

                              0 0
                            • Honza-HK  

                              Ale no tak , zase věčné téma ! Já mám na biku vše (mimo řetězu, ten už nikdy) Shimano – Lx a Xt a jsem spokojen. Nikdo netvrdí, že Shimano je šmejd, jen že k němu existují srovnatelné alternativy.

                              0 0
                            • enjoy  

                              jsem se povozil na X.O a podle me je to tak neskutecnej smejd ze sem nechapal!ne ze by to neradilo…,ale to jak ty gripy fungovaly to byl hnus.proti gripum nic nemam,vozil jsem je nekolik let,ale tohle razeni me nutilo neradit,protoze clovek musel vyvinout na muj vkus dost znacnou silu na prerazeni(jsem si az rikal ze se tam musi kazdou chvili neco ulomit) a ten kraval co to vydavalo doslova plasil lidi.

                              0 0
                      • Mamut  

                        … a jejich funkce se neda se Shimanem srovnat.

                        to je pravda, prehadzovat zo Sramom 7.0 a fakt neporovnatelne zo Shimanom. Najma v bahne. Nastastie.

                        >…ale Shimano je Shimano. Ved to. Prave pre tento argument som zdrhol k Sramu a zo Shimana mam iba brzdove paky a brzdy. A tak to ostane, kedze k nim nemam jedinu negativnu pripomienku. Lx paral :-).

                        0 0
                        • enjoy  

                          jsem byl hodne prekvapeny jak velmi zkuseni bikeri,kteri toho vyzkouseli opravdu hodne rikaji ze shimano je proste zaruka kvality.tak nevim…,i bych jim docela veril.spis nez kecalkum kteri nadavaji na shimano protoze je to patrne popularni. ne ze bych sam nedokazal posoudit co je dobry,ale tolik jsem toho nezkusil abych mohl rikat ze sram 7.0 je lepsi nez LX nebo ze paralelogram je sit…(coz teda osobne nechapu kde se to v tech lidech bere)

                          0 0
                          • keksik  

                            tiez sa obcas cudujem, ako fsetci nadavaju na shimano, ze v blate neradi a pod. mam skuor pocit, ze ten problem je asi niekde inde. mam radenie lx a prehazku s presmykom xt. tenot rok som absolvoval uz niekolko maratonov (vsetky s hodnou davkou blata, vid moj web) a zatial som s radenim nemal najmensi problem.

                            0 0
                            • lubos  

                              Mam rovnaku kombinaciu a tiez nemam problem. Ale myslim, ze pointa bola inde.

                              0 0
                          • Žanek  

                            Ono tak není Shimano jako Shimano. Deore za mokra opravdu neřadí. A k některým komponentům z téhle sady bych se raději nevyjadřoval(ka­zeta, přesmyk..) Jinak přemýšlím, jestli půjku do LX/XT a nebo do Sramu X7 a páčkovým řazením. To je dilema… Proti paralelogramu nic nemám, měnil jsem véčka Deore za LX a opravdu to brzdí líp. Jsou sice měkčí, ale to mi nevadí.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              asi neřadí jak komu, za 80km v docela sračkách jsem neměl jedinej problém (STX-RC a Deore šaltr)…

                              0 0
                          • PietroUL  

                            Je to asi stejný jako u počítačů. Ten, kdo si myslí, že jim rozumí a všem to dává sežrat taky hlasitě vykřikuje Microshit, neni nad Linux atd. Moje LX přehazka a přesmyk, Deore kliky, Alivio brzdy choděj bez problémů, v mym okolí taky nevim o nějakých větších stížnostech, takže pro mě to je pořád Shimano bez T :)

                            0 0
                            • lubos  

                              Hmm, tak nevim. Asi tomu skutecne nerozumim, protoze u pocitacu mam plus-minus prave tenhle nazor :)

                              Na starem pevnaku mam Vcka za 300kacek (komplet vsechno krome pacek), prehazku Alivio, razeni SIS. A funguje to temer stejne dobre jako LX razeni a XT prehazka. Krome razeni v zaberu, tam jsou jista omezeni. Jenomze … ma to hodne ruznych ALE :) A sumaru je to slaby. Ale pouzitelny na urcite veci to je.

                              0 0
                              • PietroUL  

                                Jestli jsem se tě nějak dotknul, tak promiň ;) Jsem jen běžnej uživatel a jediný, co mi na Microsoftu vadí, je „chytrej“ Word a Excel, který věděj vždycky líp než já, co chci právě udělat :)

                                0 0
                                • ddd - andy  

                                  Jenom mensi poznamka k tomu jak komponenty „chodi“ zamyslete se trochu nad bovdenama a lankama – neni to nahodou v nich…??? :-/

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    no ja predpokladam, ze kdyz uz nekdo s tim prijde, tak to ma s nima srovnane.

                                    0 0
                                  • PietroUL  

                                    Tak to pak můžu celý kolo klidně oblíknout do Tourney :)

                                    0 0
                                    • ddd - andy  

                                      No tak, zas to nebudeme prehanet :-))

                                      0 0
                                      • zirecek  

                                        Je to pravda. Někdo si koupít XTR šaltr a myslí si, že mu to bude řadit excelentně. Daleko větší vliv na řazení májí pastorky (převodníky a kazeta), řetěz a hlavně bovdeny v pořádku. Ale to přece jen není tolik vidět, :-). Někdo chce funkčnost, někdo honit ego… .

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          a DDD si koupi skoro komplet XTR a naklada nam neskutecne:-)

                                          0 0
                                          • zirecek  

                                            ja nemluvil o DDD, :-). Já myslel, trošku jinou sortu lidí…

                                            0 0
                                        • lubos  

                                          No, kazdopadne kamos vymenil Deore prehazku na XTR a okamzite bylo poznat zmenu.

                                          0 0
                                • lubos  

                                  :) ne, ja vim jak to myslis …, jinak kdyz na mne vybafne ta sponka, tak bych vrazdil.

                                  0 0
    • Staenly  

      No myslim si ze nejlip vychazi ten scott. Nema sice naslapy, ale ma lepsi ram nez Ravo a ostatni vybavu srovnatelnou. Jestli chces ale jezdit zavody, tak Ravo bude lepsi – ma zavodni geometrii…Btw kamos to Ravo (2003) a je s nim naprosto spokojenej, ja mam Scotta (ale racing expert) a sem taky spokojenej. Mozna bys taky mohla koupit toho Racing Expert a naky veci si nechat vymenit uz v shopu. Mela bys dobrej ram, slusnou vybavu a vesla by ses do 30000…

      0 0
      • Aiax  

        no pokud je axel a skareb srovnatelna vybava (coz neni vylouceno) pak ano, uff pripadam si jako cestak v ravech. vis co kasli na ravo a sloz si neco na ramu sfinx. nebude to sice do prazdnin, ale bude to stat za to! www.sfinxbic.cz zije ocel!

        0 0
        • Staenly  

          Hups, nevsim sem si ze je to axel comp, ja myslel ze je tam super, sorry…Ale stejne je to divny u toho kola udavaji na vidli lock out, ale u vidle samotne se neuvadi…

          0 0
          • Aiax  

            Ja osobne na rozdil od jinych zde na foru nevidim nic zas az tak spatneho na vidlicich od Manitou. Mel jsem loni skareb elite a nemuzu na ni rict nic doopravdy zasadne spatneho. Nechtel bych ale vidli s mazanim vazelinou (axel). Samozrejme na vsem se da jezdit a axel pro lehci konstrukce muze byt naopak to prave… nevim.

            0 0
            • Staenly  

              Jj, sem uz asi moc ospalej…:) Sem si neuvedomil, ze axel nema lazen…Btw, taky nemam nic proti manitou…(todle vim doufam jiste, zas tak ozralej nejsem…:))

              0 0
            • enjoy  

              zkus se nekdy u skareba podivat na predozadni pohyb kdyz pojedes pres nejake nerovnosti,to se skoro leknes.nezbyva nez na to nemyslet.ale jinak proti skarebovi taky nic nemam.jestli je v nem samy plast nebo jak zneli argumenty,je mi jedno kdyz to funguje.

              0 0
              • Aiax  

                nepodivam…uz jsem ho prodal :) Pisu to po sty – v tuhosti to neni prebornik. Oproti bomberu co mam ted to je nebe a dudy (u bomberu mi napr. nikdy pri jizde ve stoje neskrtali spalky o rafek). Ale F1 taky nejezdi off-roady…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To je presny. Skareba na hladkej asfalt :) To mas urcite jeste XC bombera, ty tuhosti taky nijak zvlast neoplyvaji.

                  0 0
                  • Aiax  

                    :)) dostals me, na asfalt je skareb vskutku nejlepsi co jsem mel, ale co reknes na tohle bomber: 2,1 kg, skareb+lo:1,5 kg. tenhle rozdil (=slabsi vnitrni nohy+plats+reverse arch) se musi nekde projevit. I diky mensi tuhosti je skareb uzasne pohodlnej (pokud s nim zrovna nehodlas jezdit DH nebo prazsky schody :)) Proste v tehle cenove kategorii na hotovych kolech neni moc na vyber, takze lepsi vidli na XC nesezenes. Ja bych taky dovedl radit, ze marathon od M, nebo Fox jsou lepsi, ale otazka znela: suntour x axel x skareb. Ja z tohodle tria proste volim skareb!

                    0 0
                    • lubos  

                      jinak tenhle bomber ma ale ocelovy sloupek, s duralovym je to MX PRO a minus asi 250g. Presne navazene hodnoty jsou na webu marzocchi. Jinak z tohodle tria s ohledem na cenu asi axel. Bez ohledu na cenu asi scareb. Ale i scareb i axel asi nejsou moc pro tezsi lidi.

                      0 0
                      • Aiax  

                        Vzdyt jo, ale otazka nestoji jako vidlici, ale jaky hotovy kolo do 30kkc. A pokud je na kole za 30 axel a na podobnym kole za 26 skareb, tak jdu do skarebu. Jinak s tebou souhlasim a z toho tria bych uz samozrejme nechtel zadnou. Uff tenhle thread ma uz skoro 60 prispevku, ale tazatelce jsme asi moc nepomohli.

                        0 0
      • x-mass  

        Jo SCOTT (boulder) je dobrej. Pro moje amaterske jezdeni je v pohode. Akurat ta vidlice je horsi. Chce to neco jinyho misto AXELA. Trebas Black Platinum (manitou), Psylo (rock shox) nebo MX eta comp (marcocchi). Eh… jenze ja vazim 95, takze to bude asi o necem jinem, nez v tvem pripade.

        0 0
    • slayer  

      A co třeba Kona Caldera http://www.kona.cz/kolo.php?…

      0 0
    • P.B.  

      Zkus se podívat jeste na tohle: http://www.specialized.cz/…bike2_04.php?… Me by se nejvic libila jednoznacne ta Kona, ale tohle je specialne pro holky, treba se zalibi.

      0 0
      • jakub  

        jojo, vcera sem na tomhle bilu videl nakou slecnua moooc ji ti sluselo (to kolo)

        0 0
    • Ondrej  

      jestli jeste nekde maj Kona Caldera v tvej velikosti, tak neni co resit.

      muzes se spolehnout na geometrii ramu, ne jak u autoru apod. kde joudinovi ujede pravitko a z osvedcenyho modelu je dalsi rok sekacka na travu slitina bude taky ok

      o vidli rec snad uz byla a proti tyhle pocitam, ze se zadny velky protesty nenajdou, otazka jestli odpovida tvymu stylu jizdy

      dobre voleny komponenty – fajn brzdy presmykac holt za rok pujde, kliky casem taky, ale to jsou veci, ktery se prave menej dobre a nechaj se splasit za rozumnou cenu – coz je dost rozdil od situace, kdy clovek zjisti, ze kolco je super, ale chtelo by to jinou vidli a brzdy

      takze otazka je spis, jestli se ti zamlouva ta barva, protoze jinac tu asi nad tou Konou zabijime cas. v realu muze byt barva o dost jina, nez na fotce.

      toz at se ti pak dobre jezdi, at uz na cemkoli. treba na traktoru od autoru ;)

      0 0
      • enjoy  

        prosimte co to meles o tom authoru?:-)

        0 0
      • Volf  

        Pokus se trochu rozepsat tu tvoji teorii o joudovi a travní sekačce.

        0 0
    • Maxa  

      Pokud máš možnost sehnat VISIONa 03, tak neváhej. Na jeře jsem se rozhodoval mezi Mer.TeamEd, Kellys Blade a Visionem. Vše kola spíše ke 40tis. Potom ještě přišla nabídka na Vision model 03 za asi 27 a já dlouho váhal,až nebyla velikost. No a dnes jezdím VISIONa 04 za víc peněz a jsem absol. spokojen. Jen pozor, ten model 03 nemá lockout!!! Ale ta červená nemá chybu… ;-)

      0 0
    • vlk  

      jo ta kona vypadá dost slušně.Ale počkal bych si.Loni byla ve velu upoutávka na chwim moab pro za 26nebo 27 tis s tím,že v dané sezóně se člověk musí přihlásit na 3 závody.Takže 16+3×500 to je 17,5 To je dost dobré za kolo s vidlicí Rockshox Duke Race adocela slušným vybavením od shimana.Pro holku jak dělané.Akorát má dualy.Ještě tam měli moongoose meteor pro pilot xc vidla hayes hydra kotouče ,sedlo fizik za 26–27-taky se musel majitel přihlásit na 3 závody.Tak jsem tenkrát uvažoval o koupi.Myslím, že takových nabídek bude časem víc.jinak např rockmachine bývají na podzim s dost velkou slevou někldy i 30 procent.

      0 0
      • vlk  

        pardon smaozřejmě 26+3×500 to je 27,5.místo 16+3×500 to je 17,5

        0 0
      • vili  

        ja myslim ze to nemelo dualy..

        0 0
    • vili  

      hele a co takhle ty nabidky od pellsu,negde sem je videl v casaku.za 27 klacku aji s hadframa a byl tam nejakej mongus a schwinn,ten se mne moc libi a aji sem nekde cetl na nej recenzi a psali ze jako diobry.mylslim ze to byl moab comp nebo tak neco

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.