• vasek

    Sháním přední pláš?, přečet jsem už fůru příspěvků a rozhod jsem se pro tenhle (tak 70%) Má nějaký velký nevýhody? Zadní mám zatim už takovej skoroslick, tak potřebuju na předek něco dobrýho. (terén:silnicé=70:30)

    0 0
    • fousac  

      jezdim druhou sezonu a nemam vyhrad… snad jen do hnusnyho mazlavyho blata to neni to pravy… ale jeste me nezklamal.. po roce bez defektu a rek bych ze vyborne brzdi.. desne huci na asfalte…

      0 0
      • vasek  

        A jak se po tom asfaltu odvaluje? Nejsou to nějaký brutus galeje?

        0 0
      • Schumi  

        Mohu potvrdit, do mazlavýho bláta to určitě není, rovněž mokré kořeny nejsou to pravé pro tento pláš? a na asfaltu opravdu hučí. Už ho asi nekoupím, zkusím něco jinýho.

        0 0
        • vasek  

          No, tak na mokrých kořenech asi klouže asi většina pláš?ů – těžko hledat nějakej, co je na každým povrchu OK. Do mazlavýho blátíčka by byl tak nanoraptor aj., ale nechci mít zase galeje.

          0 0
          • malko  

            A jak se ten plast chova na rozbitych asfaltkach, sotolina atp. a pak jeste to same za mokra.

            0 0
          • McBlacky  

            tak nanoraptor do bláta jo? jezdil jsi ho? a v blátě? dobrej nesmysl… :-)

            0 0
          • vasek  

            Pozor, omlouvám se za desinformaci. Do blátíčka nanoraptor ne! To McBlacky:Dík za upozornění, nevim proč, ale když se řekne bláto napadne mne nanoraptor…asi ňějakej zkrat 8-)

            0 0
    • kovar  

      a co takhle Maxxis Wet Scream? Sice je brzo na nejake soudy, ale vcera jsem ho porve vyzkousel na prednim kole a jsem vicemene docela nadsen. Plast je pomerne dost vysoky, takze i pohodlny a zaroven i uzsi, nebot spunty nepresahuji boky. Jel jsem s nim po asfaltu, sotoline, na suche hline a na vlhke lesni pesine. Ten plast dost dobre vede. Predcasny muj verdikt – je to takovy universal na turistiku. MYslel jsem, ze ho budu davat jen na mokre vyjizdky, ale nebude tomu tak. Necham ho tam porad, a budu s nim jezdit marathony. Takze uvidime po case, jak se osvedci.

      0 0
      • RomanH  

        Nezkousel jsi jej, prosim, zvazit ?

        0 0
        • kovar  

          na to jsem uplne zapomnel, i kdyz jsem ho po zakoupeni mel pak chvili polozeny v praci vedle digi vah..

          0 0
          • RomanH  

            Tak snad priste, pripada mi to jako vyborny plast do hodne rozbiteho terenu na misto Medusy. Ta mi plne vyhovuje, ale do Beskyd to neni. Jeste ji, prosim zmer. Diky. (Medusa 1.8 ma vysku 40 a sirku 48 – vcetne spuntu)

            0 0
          • zubus  

            Teeda, na webe pisu ze 925g. Nie je prilis tazky?

            0 0
            • kovar  

              no chtelo by to zvazit, nepripada mi, ze by vazil tolik. ALe vicemene je mi to jedno, od lehcich plastu uz davam radeji ruce pryc po prisernych zkusenostech.

              0 0
            • PietroUL  

              Vážil jsem ho před 2 rokama, ale snad se nic nezměnilo. Drát 1,95 = 680g

              0 0
      • vasek  

        A co je to za rozměr? Na netu jsem čet 2,20 – to se mě zdá dost, abych to dostal do vidle… A projde při montáži přes véčka?, nebo musí dolů?

        0 0
        • kovar  

          jo je to 2,2. Vejde v pohode, nebot jak jsem psal, je na svuj rozmer uzky (diky tomu, ze nepresahuje vzorek ) – vynahrazuje si to na vysce. Kdyz tak ho dnes zmerim a zitra dam vedet.

          0 0
        • kovar  

          sirka 50mm, vyska cca 52mm vcetne spuntu

          0 0
      • Máca  

        dy? to je motokros ))), co valivej odpor?

        0 0
        • RomanH  

          Nevim jak Wet Scream, ale o Meduse jsem si na prvni pohled myslel to stejne, ale chyba lavky. Spise me zarazi to, ze deklarovana vaha je 925g (Medusa ma 510) a pritom je jen o 2 mm sirsi a o 10mm vyssi.

          0 0
          • vasek  

            No, z tohoto důvodu pořídím nejspíš medusu. Dočetl jsem se, že to moc netlumí, ale na předek s odpruženou vidlí to vlastně asi neva, že jo? Hlavně když bude držet.

            0 0
            • RomanH  

              Strasne zalezi na tom, kde nejvice jezdis. Jestlize Kovar pochazi z Vizovic a nejcasteji jezdi v okoli Beskdyd, tak plne chapu TransMisssion i WetScreem. Mne v okoli Brna staci HT se 100mm na predku a Medusa. Jenze obcas se do Beskyd taky dostanu (nebo v lete do Alp), a tam by se ten WetScreem hodil. 925g je moc, ale 14 dni to lze prezit.

              0 0
              • vasek  

                Já nejezdím moc brutálně rozbitý cesty,(okolo klatov, šumava aj.) tak pár se jich vyskytne asi všude. Takže asi medusu.

                0 0
          • ravo  

            Jestli ta váha je nebo není omyl to neposoudím, ale každopádně je to podle Maxxisů „DH pláš? pouze k závodnímu použití“. Z čehož zároveň vyplývá, že Kovar je nyní závodní turista:-)

            0 0
        • kovar  

          no ja si myslim, ze tech delarovamych 925 g je omyl. Ale nahlodalo me to, sundam a zvazim.Nekdy. Jinak Wet Scream neni zadny extremni plast, ale takovy universal na predni kolo na turistiku, to bezesrandy. Zatim se mi jevi jako dobra volba na marathony. Valivy odpor? To mam zjistit jak asi? Subjektivni hodnoceni valiveho treni, jak zde casto zazniva, ma pro me nulovou vypovidaci hodnotu. Nekomu treba vadi, ze to bzuci a hned je z toho veliky valivy odpor :-) V terenu valivy odpor prece vice zavisi na povrchu. A valivy odpor na asfaltu me vubec nezajima.

          0 0
          • kovar  

            jo a zapomnel jsem zopakovat, ze Wet Scream mam na prednim kole, takze hodnoceni valiveho treni je asi tim vice mimo misu.

            0 0
          • kovar  

            tak je to omyl – vcera jsem Wet Scream vazil a vazi 725g a ne 925g, jak je uvedeno na webu Maxxisu

            0 0
            • TinkTink  

              tak…a za chvili si koupis konecne nakou motokrosovou masinu a bajka osadis poradnyma jedna osmickama :o)))

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.