Radenie+salter: SRAM X-9 vs. Shimano XT+XTR

43 nepřečtených
  • Alex

    Chcem vylepsit radenie, teraz mam deore + salter LX, uvazujem o radeni XT (z roku 2003) + salter XTR. Laka ma aj packove SRAM X-9 + salter X-9. Ktory system je lepsi, co sa radenia tyka? SRAM alebo shimano? Uprednostnujem rychle, presne a spolahlive preradovanie.

    Diky.

    0 0
    • Daf  

      Mam prehazku XTR a razeni LX a funguje to naprosto paradne. Prehazku XTR mam pres 3 roky a najeto ma 35000km. Je mnohem lepsi nez XT, v kterem se precijenom casem vule udela. XTR je navic kompletne rozebiratelna, takze se daji v pripade nejakeho problemu treba domazat cepy.

      0 0
    • ddd - andy  

      Se Sramem jsem nejezdil ale dal bych tomu jeste cas na vychytani vsech mouch (napr. chtel sem novy XTR razeni ale jeste stesti ze sem si pockal a nekoupil to – ukazalo se ze to neni spravna volba..) Ted jezdim XT razeni (packy) a XTR saltr a chodi to skvele – rychle, presne..

      0 0
      • Pá-dlista1  

        U Trigera a X.0 jsem si zadnych much nevsiml. Jo a X.O je ocividne plne rozebiratelna.

        0 0
        • vlk  

          prosímtě, co přesně znamená plně rozebíratelná u té X.O. Podle toho co tu píše Daf ,že je rozebíratelná XTR.Jestli myslíte teda to co Daf, tak to by byla pak rozebíratelná i obyčejná deore přehazka.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Uplne vsechno. Do kazdy soucastky. Vsude jsou sroubky nebo cepy se segrovkama atd.

            0 0
            • Zdyn  

              Konkretne jde oproti jinym prehazkam rozebrat i paralelogram,coz jsem videl jen u Sramu a pak prehazek Paul.

              0 0
        • ddd - andy  

          No Sram svoje razeni pro letosni rok prepracoval takze bych pockal jakou to bude mit zivotnost mechanismu.

          0 0
        • RomanH  

          Rozebiratelnost u SRAMU je moc hezka vec, dost ji ale srazi pristup dovozcu k nahradnim dilum.

          0 0
    • Macik  

      Zkoumal jsem systém Sramu na krámě na vystaveném bicyklu a ovládání páček mi přišlo velmi přirozené. Kdybych se měl rozhodovat mezi Shimano dual control a Sramem, tak bych určitě volil Sram. Ale jak píšu, zkušenost z provozu v terénu nemám.

      0 0
    • preacher  

      Měl jsem možnost několik dní zkoušet bike s X.9 (otočné řazení+přeahzka+smyk XT) a jsem vyslovaně nadšen. Chod bezpoblémový, ruka je neustále v kontaktu s kolem. Měl jsem obavy z nechtěného přeřazení v terénu, ale vše v pohodě. Budu skládat kolo, a tam určitě dám SRAM X.9. Jen musím najít nějakýho prodejce na netu, kterej má komplet sortiment SRAM za dobrý ceny. Kdybyste věděli o nějakym, hodte link.

      0 0
    • tutite  

      No, 10 let jezdím otočkou rukoje?, nyní mám přehazovačku XTR + řazení SRAM Rocket, perfektní, spolehlivé, lehké, rychlé, a hlavně s možností jiné brzdy než Shimano.

      0 0
      • preacher  

        V čem je rozdíl mezi SRAM Rocket a SRAM X.9? Je to v tom, že Rocket je kompatobilní s Shimano a X.9 ne? Na stránkách SRAMu je u X.9 technologie 1:1 a u Rocketu 2:1. Možná jsem to špatně pochopil, kdyžtak mě opravte. A jakej je rozdíl v řazení těchto dvou typů otočných rukojetí SRAM? Díky za vysvětlení.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ano.

          0 0
        • tutite  

          Poměry sedí, jinak další rozdíl není. Zdar.

          0 0
        • Pekáček  

          Rozdíl? Jako svině! :o) Systém 1:1 má dvakrát tak delší krok na shiftu mezi indexy a chodí podstatně lehčeji – i přez silnější pružinu v šaltrech Sram ESP. Já už bych jiný nevozil! Co se týče rozebiratelnosti, musím vyzvednout šaltr SRAM 9.0 SL. Odešel mi přední díl, ono se to u nich stávalo, tak jsem odvrtal jetou ulomenou 5.0 a celej ten díl i s klecema koleček jsem tam dal! Makalo to pak ještě celou sezónu. Výhodou byla plná zaměnitelnost s šaltry 5.0 a 7.0 a 9.0. Ony si byly velmi podobný, nechápu, proč 9.0 SL stála 5× více než 5.0 :o) Mimochodem, do loňska byla 5.0 super přehazka za hubičku! Co se týče Shimana, vozil jsem na zimáku trekovej šaltr 700 CX (7sis) s klecema z Ultegry 600 (8sis). Makalo to i na devítku!

          0 0
          • tutite  

            jak říkám rozdíl je v poměrech, t.zn. i v délce kroku samozřejmě, nic dalšího.

            0 0
          • SELMIRA  

            No JISTĚ! Jak neni něco SRAM, taxe to pánovi nelíbí. :o)

            0 0
            • Pekáček  

              Jdi ty brepto, vždy? máš kazetu a řetěz Sram :o) Šimáno jó, SPDéčka, náby Deore, osa LX, používám a dobrý! Ale řazení? E E :oD

              0 0
        • Steel  

          A je nejaky vyrazny rozdil mezi Rocket a Attack? Rocket je myslim cely hlinikovy, co jsem videl na obrazku. S cim se to da srovnat u Shimana?

          0 0
        • senožrout  

          Dneska se tomu říká SRAM ATTACK né…

          0 0
      • Alex  

        Rocket otocne, alebo packove radenie?

        0 0
        • SirMike  

          Chci přidat odkaz na obchod, který prodává komplet Sram. Pokud jste z Prahy, tak se mrkněte do Velointestu. Mimochodem to tam vlastní brácha Taicha z Vela :o) Jo a seženou vám to za docela slušný ceny. Dyžtak net je: www.velointest.cz A taky mají dlouho diskutované přesmykače Sram, ale jenom starý Sram 3.0 :o)))

          0 0
          • McBlacky  

            teda nic proti, ale ta nabídka komponentů to je clickshow…

            0 0
          • blue  

            trochu si me ted znejistel, ale mam pocit, ze TT zadnyho brachu nema, Jan Taich je jeho tata… to jen tak pro upresneni

            0 0
    • moratii  

      Cau,ja jezdim saltr X.0 a razeni trigger X.9 a maximalni spokojenost.Predtim jsem jezdil XTRa a zpet bych nemenil vubec…!!!!

      0 0
      • vlk  

        jak dlouho to jezdíš.

        0 0
        • Lovec_007  

          odpovim zy moratku, co vim tak asi mesic, mozna ani to ne…

          0 0
          • vlk  

            no tak to myslím nemá zatím vůbec cenu srovnávat.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No treba na dualy si musis zvyknout (pokud to jde) a zvyknout se da (jak vime) na vsechno. Kdezto tohle je perfektni uz od zacatku ;)

              0 0
              • vlk  

                no ne já jen chtěl říci, že když je to nové, tak je perfektní „skoro vše“.Otázka je co bude lépe fungovat např po 3 či 5 letech intenzivního ježdění.To jak si stojí na začátku je 0 informace.Já bych srovnával až po určitém opotřebení.Osobně se momentálně nekloním ani k shimanu ani k sramu.Mě připadají vyšší sady dobré jak od shimana tak od SRAMu.A je např zcela pochopitel že XTR nové bude řadit lépe než dosluhujíci X.O a naopak.

                0 0
    • senožrout  

      Chtěl jsem X0. Jenže se mi naskytl kup XTR šaltru za tři litry. Tak jsem ho vzal. Tak jezdím XT páčky a XTR šaltr. Je to inverzní, ale už jsem si zvykl a poho. Tan Sram by mne taky lákal, ale X.0 za 3 neseženu a urvat šaltr můžeš než se naděješ. A trojku za jinou XTR když tak přežiju…

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.