• biker007

    potrebuju poradit s vyberem hlavovyvo slozeni na bika. cana cca 1000kc+/-, 1 1/8 ahead. do uzsiho vyberu se dostaly: Cane Creak S2(cca120g,11­50kc),Strongli­te(hodne typu za cca 1050kc, cca 120g), FSA Orbit MX, mozna i Ritchey WCS (to sem ted nasel na netu za 1100kc). jake mate zkusenosti s udrzbou/vydrzi, klidne si necham poradit i jiny znacky.

    0 0
    • Daf  

      Rek bych ze to funkcne vyjde ±nastejno. Papirove nejlepsi bude asi to WCS. Ja mam FSA Orbit XL II a jsem vcelku spokojenej. U FSA je fajn ze se nemusi narazet dolni krouzek, protoze je rozriznutej, coz podstatne ulehci montaz. U Vokolka jsem si overoval mozmost vymeny lozisek a nova maji byt za 390kc.

      0 0
    • MARIN  

      Ze stejnejch jsem vybiral pred rokem. Ritchey me odradil svym nizsim modelem,ktery jsem mel na zimaku. FSA mel kamos a porad se mu povoluje. Nakonec sem z CraneCreak a Stronglight u ktereho se daji sehnat vsechny kousky(loziska,kluz­ne plochy,misky) jako nahradni dil a SPOKOJENOST

      0 0
    • MartinXC  

      Mam R.WCS, prijde mi z hlediska funkce stejne jako kazde jine hlav.slozeni. Je dobre utesnene, ale citlive na pretazeni/vuli pri nastaveni. Blbe se sundava spodni kruzek – to FSA je udelane chytreji.

      0 0
    • Franta  

      No mam velice dobroz zkusenost s hlavovym slozenim Tioga, nereknu presny nazev, ale stoji 990kc,– , ma ocelove misky a prumyslova loziska – jezte dva roky na sjezdovem kole, skakani atd a jednou po pul roce to akorat promaznu, tot cele. Myslim, ze to je jedno z nej co muzes koupit. Loziska pry v Katmaru jsou k dostani (kus snad 120kc) a ocelove misky ti zarucej ze ti jen tak neprdnou. Mimo jine vaha je asi 110g takze nic tezkyho. Jinak muj sen je Chrisk King Steel Headset, ocelove misky dlouhe jak krava aby se nevymackala hlava ramu. Ale stoji jak svina. Zajimavosti je, ze Chris King dava zaruku na hlavovky 10let :-D

      Tu Tiogu poznas podle ceny, tech lozisek a ty misky jsou sede.

      houk

      0 0
      • RomanH  

        Dival jsem se na stranky Katmaru, to sloyeni ma nazev HDN-703, vypada to fakt na drzak pri rozumne vaze. Jen mne kluci prozradte, kde se dnes jeste da sehnat dobry ALU ram na XC do 10tKc s klasickym ne (integrated/in­ternal) slozenim :o((
        Uz jsem se smiril, ze proste nepochodim (RB, Duratec, Author) – a Kellys nechci

        0 0
        • MARIN  

          Nedavno jsem tusim zrovna v Katmaru videl Specialized z A1 za 9900,–. Jinak to vypada ze brzy s integr.hl. skoncime vsici :-(

          0 0
          • RomanH  

            Jen by me zajimalo proc. Dival jsem se stranky Chris Kinga a oproti klasice nevidim u integrated/in­ternal pro spotrebitele jedinou vyhodu. Tak proc ?

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja myslim, ze to tak horke nebude. Treba author se u dirtovych modelu ke klasice vratil a v krosech se neorientuju, ale namatkou takovy traction ma taky klasiku.

            0 0
            • RomanH  

              A proc to dava na „levna“ kola (pripad tractiona) a neda to na vyssi modely, kdyz je i vahova uspora

              0 0
              • kovar  

                A proc Specialized, Gary Fisher, Trek, Norco atd atd atd naprosto ignoruji Integrated i Internal HS ? :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Protoze vedi, ze je na hovno, ja tvim, ty to vis, ale nekteri vyrobci nechcou :o))

                  0 0
          • BB  

            Specialized, Trek, GF, Klein, Scott, Santa Cruz, Intense na IHS nepresly a zda se ze se ani nechystaji a jsou firmy, ktere se dokonce od IHS vratily ke klasice, jestli si dobre vzpominam, tak napr. Kelly's.

            0 0
        • náčelník  

          KHS ALITE 4000 za 9.990,–

          0 0
        • náčelník  

          Ještě jsou občas vidět v obchodech „staré“ rámy Rock Machine.

          0 0
    • JJ  

      Nekde sem slysel, ze FSA Orbit MX je kopie hl slozeni od Chris King, nemuze to nekdo porovnat?

      0 0
      • Franta  

        Bohuzel se obavam ze asi jenom fakt kopie. Zrovna Chris King povazuju za zacnku jenz proste kopirovat nemuzes. Co me sere jsou ceny. To co v americe stoji 100dolaru tak v nemecku 180euro :-(

        0 0
    • JD  

      Všechny pohlavní složení jsou dobrý, pokud jsou udělaný pořádně. Kolmost misek na osu sloupku a tepelné zpracování. Cena nehraje roli. Lepší je samozřejmě kuželíkový ložisko, hlavně dospodu, ale kdo si hlídá vůli, tomu stačí i kulička. Naopak bezúdržbový blb odrovná všechno i kdyby to bylo SuperHypernevímco. Litr za hlavu stačí. dražší kousky jsou akorát vyhozený prašule. Kazetový ložisko? na co? Integrované hlavosložení? Kolikrát se ani nedá pořádně seřídit, a nevyměníte misky. však po něm brzy nikdo neštěkne.

      0 0
    • scret  

      Zastavam nazor, ze IHS stoji za h… Nevidim v tom zadnej smysl, no ale to je jedno. Osobne mam hlavovku Cane Creek S2 a vozim ho uz rok a zatim vsecko OK. Jsem rad, ze jsem ho koupil. A ohledne WCS nevim, ale slysel jsem na nej negativni nazory, ale je to jen z doslechu

      0 0
      • náčelník  

        Mám stejnou zkušenost s S2.

        0 0
      • TinkTink  

        Ja mam teda C2 rok a pul a porad v pohode – nevim teda jaky je rozdil mezi S2 a C2, ale ai jsem se o to nezajimal…

        0 0
      • cubas  

        presne tak – naprosta spokojenost. Jenom mi ale dalo mehu narazit misky na ram Duratec.

        0 0
    • biker007  

      diky vsem za rady, vypada to ze pudu do toho Cane Creak S2.

      0 0
      • scret  

        A co treba jeste WTB? Tusim cena asi za litr a taky asi bude dobra zivotnost.

        0 0
        • biker007  

          jo, to taky nevypada spatne. to levnejsi je za 900, to drazsi za 1500(ale to uz je moc..). este budu rozmejslet..

          0 0
    • Mr.Data  

      Přiživím se s dotazem, vybiram hlavko a rad bych neco klasickeho ve stylu Cane Creek, Chris King. Hlava: 1 1/8" Threadless, alloy cups w/ 10mm insertion, sealed cartridge bearing. U hlavovych slozeni Cane Creek rady 40, 100, 110 i S je Bottom Stack Height minimalne 12mm, to same Chris King NoThreadset, lower stack height 13,7 mm. Je mozne tam dat o 2 mm vice a nebude to vadit? Bylo by lepsi ty 2 mm ubrousit? Nebo upravou by to pozbylo vlastnosti a radeji hledat zanoreni presne 10 mm? Diky.

      0 0
      • Mr.Data  

        Uz jsem nasel frezu do 15 mm, tak radeji frezuju o 2 mm hlavu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.