• widlicka

    Nosite komplet odrazky v predu v zadu a na kolesach? Alebo jazdite len po lese?

    0 0
    • marhi  

      Mám je na sobě. Reflexní pruh a blikačky. Ty kriply do kol strašně vrzaly a vypadá to strašně.

      0 0
    • Žanek  

      Ne klasický. Mám rám polepený reflexníma samolepkama – nedají se urvat, nepřekážejí, skoro nic neváží…Odrazky ve výpletech nemám, jak výplet pracuje tak vržou, případně po doskoku uletí… Ještě mám nějaké samolepky zezadu na helmě. A stabilně vozím vzadu blikačku – kdybych se někde zdržel…

      0 0
    • jonti  

      nemam nic, snazim sa dojst domov za svetla, inak nosim blikacku a predne svetlo. Keby som si kupil novy bike tak ich tam teraz asi necham, ale asi sa tazko prinutim ist do obchodu a kupit si odrazky

      0 0
    • biker007  

      mam z predni strany stribrne prouzky na kratasech (adidas), vzadu na Camelu (Axon) taky neco reflexniho je. jinak pokud tusim navrat za sera tak beru sebou i blikacku. predni svetlo nemam. odrazky ve vypletu popr. jinde na kole – brrr… ani za nic.

      0 0
    • zwwak  

      Na sobě, samolepky na kole a blikačka.

      0 0
    • fíha  

      Blikacky, samolepky, po sebe reflexne pruhy- pre lepsi pocit.

      0 0
    • jihra  

      Mám na rámu samolepky, večer vpředu a vzadu blikačku. Také se chystám udělat jednu věc – koupil jsem v prodejně pracovních oděvů reflexní pásku na našití na oděv. Dělají se v různých barvách. Nastříhám si proužky, na konce našiju suchý zip a večer to omotám kolem kotníků, zápěstí, pasu (hlavy, helmy, ptáka atd… ) a? mne automobilisti pořádně vidí. A? svítím jak Las Vegas.

      0 0
      • BiSon  

        Ja uz to udelal a vypadam jako vanocni stromecek v plnem provozu. Posledne si me nejmin dva ridici docela zajimave prohlizeli :-)

        0 0
        • Mamutt  

          No vidíš, budou na tebe čumět a pak přejedou dětičky na přechodu ;) Bezpečnost především ;)

          0 0
    • fousac  

      odrazky ve vypletu… (nojo, ja vim je to divny a kdyz vylitne, dokaze nadelat na hube peknou paseku…), reflexni zalezitosti na botach a batohu, vzadu cervenou blikacku a vepredu dve led-svitilny… to v zakladni vybave, ale kdyz se chystam na nejaky nocni jezdeni, jeste neco pridam..

      0 0
    • Vymi  

      predek blikacka bila, zadek cervena, k tomu jeste reflexni kabelka s bilim pruhem pro dusi a naradi no a trochu na dresu… :-)

      0 0
    • Staenly  

      Odrazky ve vypletu jsou to nejnebezpecnejsi co na kole muze byt – kamosovi jednou vylitla z predniho kola, tak tak ze mu to nerozbilo hubu…

      0 0
      • Vymi  

        jo jo kdyz totiz ty odrazky z tech kol sundavas tak to jde opravdu velmi snadno!!!! :-(( Proto se pak nemuze ten dotycny divit kdyz mu pri skoku vlitne do sichtu odrazka…

        zatim co jsem koupil kolo tak to slo hned dolu…

        0 0
      • Vymi  

        jo jo kdyz totiz ty odrazky z tech kol sundavas tak to jde opravdu velmi snadno!!!! :-(( Proto se pak nemuze ten dotycny divit kdyz mu pri skoku vlitne do sichtu odrazka…

        zatim co jsem koupil kolo tak to slo hned dolu…

        0 0
    • Martin  

      Odrazky nee. Ale poridil jsem si ted sqelou vec. Novou prilbu, ktera ma ve stahovacim kolecku integrovanou blikacku!!! :-)

      0 0
      • Vymi  

        super vec… jaka je to znacka prilby????

        0 0
        • fousac  

          KED… jenom by me zajimalo, kolik vahy navic to hodi…

          0 0
          • Martin  

            V podstate vubec nic. Co by tak mela vazit LEDka a dratek s malinkou baterkou?

            0 0
            • Pavlos  

              tipuju tak 5g :)

              0 0
              • Martin  

                Temer presne:-) Jo – dmeska jsem ji nechal doma omylem celou noc blikat a nevybila se:-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jelikoz obvykle vydrzi 50 hodin sviceni a 100 hodin blikani, je to az s podivem. Ledaze by na dnesek byla noc polarni. Ale takova zima zase nebyla :))

                  0 0
    • Ekscel  

      Já jsem si odrazky do výpletu dokonce dokoupil. Při řízení auta na podzim mi několikrát zkřížil cestu takřka neviditelný cyklista (samozřejmě bez odrazek a v tmavém oblečení). To mě přesvědčilo o jejich užitečnosti, ba přímo důležitosti. Dobře rozjeté kolo na hlavní silnici jede tak 30 km/h a to je dost rychle na nějaké dodatečné dávání přednosti. Radši být za vánoční stromeček než placatý na kapotě. Sice nejsem vyloženě horský cyklista, pohybuji se spíš po cestách a cyklostezkách (a skákat s kolem neumím), ale právě když cyklostezka křižuje cestu jsou odrazky ve výpletu dost užitečné. (V Ostravě máme řadu cyklostezek, které se sestávají z 200 m úseků prokládaných vedlejšími silnicemi).

      0 0
      • kovar  

        nejen placaty cyklista, ale i ten ridic bude mit pak problem kvuli nejakemu neviditelnemu cyklistovi. Jako ridic za tmy bych neosvetleneho cyklistu nebo cyklistu bez reflexnich materialu sundal z kola a nakopal mu prdel, ze by se dva dni do sedla nemohl posadit, no ale to bych na to musel mit svaly, ze jo.

        0 0
    • mosquito  

      a kde / od jake firmy kupujete ty SAMOLEPKY, sehnal jsem jen textilni prouzek na nasiti od 3M, samolepky ALE problem :o/

      0 0
      • TORE  

        samolepící folii seženeš v reklamním studiu zadara – zbytky vyhazují a na kolo stačí kousky a vystřihneš tvar dle potřeby, jinak v krámě myslím že je sada od EXU za cca 80Kč.

        0 0
      • Pida  

        reflexní samolepku sem sehnal v reklamním studiu, stačí jich pár obejít a poptat se. dali mi kus 20*60cm za 50,–. Jinak vozim samolepky na klikach, zadní stavbě, ve výpletu, na helmě, nášivky na oblečení, na brašně pod sedlem a to je asi všechno. a eště blikačky

        0 0
    • Volf  

      Nevozím a nikdy vozit nebudu. Ježdění plánuju tak abych dojel za světla a vozím blikačku. Jinak si myslím, že by se mohlo přenést trocha zodpovědnosti na výrobce oblečení, které by bylo vybaveno nějakými reflexními proužky. Jinak teda žasnu kolik lidí jezdí za šera nebo potmě.

      0 0
      • fousac  

        ja kolikrat planuju a stejne to dopadne uplne jinak… tedy nocni vybavu nepodcenuju… a vyrobci obleceni na nas mysli, neboj… teda aspon ja ma pruhy na veste, kalhotech, botach, batohu, celence, rukavicich, navlecich…

        0 0
      • RomanH  

        Predsi nechces urcovat, jake vyrobci maji sit obleceni. Vyrobce by mel vyrabet podle toho, co si lidi kupuji. Tim myslim, ze odpovednost je na kazdym z nas.

        0 0
        • Volf  

          no asi jsem to blbě řekl s tou odpovědností výrobce. Jasně že každý je odpovědný sám za sebe. Já jen chtěl říct, že osobně než si na kolo lepit nějaký hrůzy, tak si koupím oblečení s reflexníma prvkama a potom ten výrobce, kterej to nedělá má smůlu.

          0 0
    • lubos  

      Blikacky, reflexni nalepky. Jeste se chystam nalepit nalepky na spice, nebo rafek.

      0 0
    • Jenda  

      reflexni samolepky na kole a nalepil jsem je i na draty a kupodivu je to rozhodne lepsi nez nic:-)

      0 0
    • blue  

      vy vsichni, kdo lepite ty samolepky na draty, muzete sem hodit nejakou fotku, pokud mozno focenou vecer s bleskem nebo odraz nejakych svetel od auta a podobne? nejak si nedovedu predstavit, ze na kulatym dratu s prumerem 2 mm ma ta samolepka vubec nejakou ucinnou plochu odrazu svetla…

      0 0
      • ivovi  

        No tak to by me teda asi nenapadlo jenom omotat drat, to je fakt blbost, to nema zadnou plochu. Kdyztak jsem videl ze lidi vozej ze samolepky ve dratech takovy jako praporky, napr. 2×2 cm, vyhlasku to samozrejme (plochou) nesplnuje, ale urcite lepsi nez nic… Ja (zatim) ve vypletu nic nemam, mam jenom cerveny samolepky na zadni vidlici a zepredu bily na predni vidlici, ramu a predstavci.

        0 0
        • lubos  

          Nekdo to tady psal, ze omotal jenom drat a vysledek dobrej.

          0 0
    • JJ  

      Na vidli 4 maly samolepky od EXU, vzadu 2 velky + reflexni prouzky z boku a zezadu na botach, na prilbe a na batohu a na brasnicce. Malou blikacku vozim porad v podsedlovce.

      0 0
    • MARIN  

      Do vypletu odrazky asi nikdy nedam. Jinak mam refleksni nalepku na prednim i zadnim rafku a spoustu reflexniho matr. na obleceni (kratasy,boty,ves­ta,bunda,helma) a na podsedlove brasne

      0 0
    • hmm  

      Chtěl bych poděkovat žiletkářovi kterého jsem potkal tuhle v noci na stezce že na sobě neměl ani jeden reflexní prvek natož světlo. Hlavně že měl dres a kolo jak na tour ale odrazku za 5 korun nemá. Málem jsem ho sejmul když valil proti mě. Já jel tak 35 on ještě víc. To že nemá světlo budiž ale ani pasivní prvek je na předržku. To že svítím jak vánoční stromek a mám reflexních prvků nespočet a světla na noční traily není podstatné ale letět po cestě bez čehokoliv je fakt nahovno a pěkně mě to vytočilo.

      0 0
      • iron.hide  

        nebud nasraty, ten ziletkar nema dlhu zivotnost, pokial stale jazdi takymto sposobom

        0 0
      • Pavel  

        Měj pochopení. Po švihu se stavil na to jedno zasloužené a poněkud se to zvrhlo. Přece nebude ožratý klapat pěšky v tretrach. ;-)

        0 0
        • Martin  

          Jsou dva druhy pičusů. Jeden ****** má kolo obouchané světly, kdyby náhodou zatměl, druhý ****** na to sere a světla nemá…

          0 0
          • Pavel  

            Jé, já nejsem ******!! :-)

            0 0
      • mr.garisson  

        No tak ho nech. Budeme doufat, že zabije jen sebe a ne někoho dalšího. Že se nad tím pozastravuješ… Já si takové dycky nasvítím, abych je dobře viděl, kdyby udělali něco nečekaně, ale víc pro to asi udělat nejde.

        0 0
        • hmm  

          Jenže nebylo kdy nasvicovat když jsem ho viděl dvě vteřiny.

          0 0
          • Libores  

            hmmm, podle prvního příspěvku sis ho za ty dvě vteřiny stihl pěkně prohlédnout. Stane se, se neposer:)

            0 0
    • Petulda  

      Mám reflexní prvky na oblečení a batohu + v období, kdy hrozí návrat za šera/tmy vozím světlo a blikačku.

      0 0
    • scota  

      Reflexní páska viz. např.

      https://www.alza.cz/…d5041481.htm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.