• MK

    Casem jsem zjistil, ze zacinam preferovat silnici. Jaky by ste mi doporucili hladky plaste na MTB ?(Muzou mit i bocni spunty). Dik.

    0 0
    • fousac  

      my oblibeny maxxis wormdrive.. :) zvladnou velice slusne vsechno krome blata a na silnici jedou jako drak… nebo cistokrevnou „ziletku“ maxxis xenith… :)

      0 0
    • M@rtin  

      Maxxis Wormdrive! není lepší volby. Existujou sice podmínky, kdy je to celkem dost o ústa – mokré kořeny apod. ale jinak opravdu sehr gut.

      0 0
    • Jester  

      Podle me jsou lepsi IRC Mythos Semislick nez Maxxis Wormdrive. Pomaleji se sjizdeji, lepe drzi v zatackach a taky na nich mam mene defektu.

      0 0
      • fousac  

        to uz je docela peknej traktor.. :) na wormdrivech mam temer 5kkm a nejsou skoro sjety a defekt jedinej o sklenenej strep, kde by si prorazil i auto..

        0 0
        • Jester  

          Neplet si to s IRC Mythos XC! Ten vzorek na Semislickach je obdobnej s WormDrive. To ja jsem zadni sjel tedy o hodne drive (prohazujes predni se zadnim?), nemam to zmereny, ale pocitam tak 2,5 – 3k km. Jinak defekty, to se proste spatne posuzuje, zalezi na stesti.

          0 0
      • karel  

        Mám krátce IRC Mythos semislick, a zdají se mi jaksi „měkké“ – ve smyslu bočního vedení v zatáčkách a při změnách směru – zadní kolo nějak moc „plave“.

        0 0
        • Jester  

          No na silnici nemam ten pocit, v terenu (na sotoline a sterku) plavou. Ale to asi plavou vsechny plaste podobneho charakteru. Mne teda vadi daleko vic, ze predek nedrzi stopu nez ze plave zadek. Ale treba MARINovi to nepripada (viz archiv), tj. asi zalezi, jak ses na tom s technikou jizdy. Jinak vzadu mam kevlar, vepredu drat. Rekl bych, ze ten kevlar ma i lepsi smes.

          0 0
    • djano  

      Na asfalt som pouzivat Schwalbe City Jet (verzia pre tlakovanie do 6 atm) 26×1,5", prakticky neznicitelne, za sucha drzali aj v terene, potom som mal Tioga City Slicker 26×1.25", dobre, ale do drazok liezli drobne kamienky. Teraz mam na asfalt Specialized Fat Boy 26×1,25", su uplne bez vzorku, dobre za sucha. Po nahusteni na 6,5–7 atm sa jazdi ako na cestaku. Priatelka ma Continental a Ritchey, len pri mojej hmotnosti su plaste 26×1" dost nepohodlne. Vsetky z uvedenych su na cestu vyborne. Problem je s niektorymi iba na mokrej vozovke.

      0 0
    • MARIN  

      Na silnici jezdim nejvic Ritchey TomSlick 26×1 pri nafoukani na 80–90 PSI to jede skoro samo. Kdyz kombinuju teren se silnici tak predek IRC MythosSlick 26×1,95 a na zadek mam ted nejaky slick Debica (160,– ale ma snad 1kg:)

      0 0
    • Volf  

      Taky bych doporučil maxxis wormdrive. Jenom na mokrý trávě velmi dobrej pokus o sebevraždu. Jinak moc se nesjížděj, jsou lehký a za ty prachy / drát /. Když je nafoukneš na povolený max. tak jedeš jak dráha.

      0 0
    • rasto  

      Rubena Cobra. Jsou to totalni slicky, myslim 1.8–1.9. maj barvene bocnice. foukam na 4,5atm.

      0 0
    • sax  

      Jedině Maxis Wormdrive. V terénu držej výborně na všem kromě hlubšího bláta.

      0 0
      • pali  

        na asfalt používam kenda 26×1,5 za mokra pozor moc neklopi? ináč v pohode.

        0 0
        • biker007  

          ty s svetlyma bokama? ty sem taky vozil letos pres zimu na trenink na silnici.. sice sou tezky jako nejaky 2.0 drapaky(navazil sem okolo 600g), ale maji silnej behoun a stojej 150kc .. jenom nemaj radi vyssi tlaky (okolo 7 baru)- ja me zadni praskl u dratu asi po 4 mesicich. ale za ty penize 100% spokojenost. dokonce prezily i neplanovanou 20km terenni vyjizdku :) jenom na mokrej trave to nebylo ono ;)

          0 0
    • bajker  

      Huricane GX od Schwalbe na suchu drží parádně.

      0 0
    • Daf  

      No i kdyz ty gumy nemam rad, tak na silnici jsou dobry Trilobity od Rubeny. Malo se sjizdej maji dobrou smes, minimalni valivy odpor a velikou odolnost proti defektu. Vyborny jsou Michelin JET S ale clovek musi pocitat s castejma defektama.

      0 0
      • fousac  

        trilobity??? pan je traktorista, ze??? :))

        0 0
        • Otto  

          No já nevím, každy asi má hranici jinde… Jestli má do terénu Tiogy DH, tak na cestu trilobit. Já osobně bych do lesa na Trilobitce nevjel…dobrovolně za mokra. Uvažoval jsem nad nimi na Korsiku(už za týden :o)), ale nakonec použiju sjetý Michelin XL. C o kdyby tam bylo něco zajímavého.

          0 0
    • MartinXC  

      Nanoraptor 1.85 – lehoučký a na silnici a v pevném terénu bez závad.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.