• RBbur

    Rád bych věděl zda lze na střed na kterém bylo osmikolečko nasadit devítikolečko ( na Alivio třeba LX) samozřejmě při zmene přehazky a řazení

    0 0
    • TinkTink  

      ten stred se jmenuje „naboj“…a jde to.

      0 0
    • Honzis  

      To půjde, ale kliky by měly být pro 9speed jiné, ale myslím, že by to přechroupl. Jinak – opodstatnění devítky : nevím, nevím. Pokud nebazíruješ na jemném odstupňování, tak bych to neměnil, páč servis se dost prodrží, stejně jako nákup řazení, přehazky atd

      0 0
      • MARIN  

        Vysvetli mi nekdo rozdil mezi klikama na 8 a 9

        0 0
        • fousac  

          pridavam se, taky me zajima…

          0 0
        • TinkTink  

          Tez se priznavam..zadnej rozdil neznam :)

          0 0
        • vlk  

          Už jsem chtěl napsat, že se taky přidávám a teď mě to napadlo.Mám pocit, že řetěz na 9kol je uzší,takže ty kliky na 9 kol budou mít asi užší zuby.Jinak nevím jaký by moh být rozdíl.Osobně se do 9 kol nehrnu a přehazky na 9 kol v pohodě fungují i na 7 nebo 8.Horší je už dnes sehnat páčky.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To je prece blbost. Na klikach zadny zuby nejsou (teda z vyroby :). Zuby jsou na prevodnicich. Ja uz jsem chtel tohle hazeni do jednoho pytle prejit jen s usmevem, ale mne to proste neda.

            0 0
            • vlk  

              sory já když říkám kliky tak myslím celý komplet kliky s převodníkama,Tak tedy převodníky.

              0 0
          • TinkTink  

            tak jinak – proc vyrobci samotnych prevodniku nabizi pouze jeden typ bez rozcleneni na 8 a 9? :)

            0 0
            • martt  

              Do I need to use an 8-speed chain with 8-speed chain rings and a 9-speed chain with 9-speed chainrings?

              9-speed rings have thinner teeth and the offset of the tooth creates a narrower space from the teeth of one ring to the teeth of the next. Using the incorrect ring type can cause over-shifts, under-shifts, unsuccessful shifts, skipping, chain suck when the chain gets caught between rings, chain suck when the chain won't let go of the ring. Always use the appropriate chain and chainring combination for flawless shifting.

              Tu mas link na 9 rychlostny prevodnik http://www.pricepoint.com/detail.htm?…

              a tu na rovnaky osemrychlostny http://www.pricepoint.com/detail.htm?…

              0 0
              • TinkTink  

                Zajimavy…tak to by se chtelo asi jeste zeptat ve 2XM, Gebhardt atd, proc delaj jenom jeden :)…se mi to zda jako marketingovy tah – se devitkou na osmickovych klikach jsem nemel problem se sukovanim…

                0 0
                • Honza z H  

                  Praxe z minulého týdne: Nasadil jsem řetěz HG – 93 (nebo 73) prostě 9-kový Shimano na LX kliky z roku cca 96 (původně LX řazení a sedmičková kazeta). Šaltr XT03 + řazení Deore, přesmyk původní LX se spodním tahem. Řadí i jinak se to chová korektně (což mě mile překvapilo). Jinak dneska na Bajk.cz tvrdili, že výdrž řetězu na osmikole je dvojnásobná oproti devítce. Myslím, že je to trochu přehnané. Jaké máte zkušenosti. Já jsem dosud na osmičce nenajel víc jak 1500 na PC 58.

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Hehe…no vidis…ja jezdim kazdej retez „totalne“ a osm i devet mi tedka davaj zhruba stejne – cca 3500 km…takze tedka to je tak rok na XC bajku…na druhym mi vydrzi retez cca 1500km…osmicka…a je to pak taky totalne :)

                    0 0
                  • Pekáček  

                    Vozím osmičkový řetězy Sram PC 58 a devítikolo, maká to v pohodě na biku, na silnici kde jsou skoky po 1 zubu to „cvrliká“. Ohledně životnosti nevím, střídám 4 řetězy po 500ti km pořád dokola.

                    0 0
                    • Žanek  

                      JJ, já vozím PC 48 na devítikolo a chodí to bez problémů. Že by měl dvojnásobnou životnost naž devítkový se mi teda nezdá, vydrží mi tak 1200 km.

                      0 0
    • Loner  

      Tu je odpověď, které se dá věřit:http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.