Přehazovačka Shimano STX - bude fungovat na devítikolo?

15 nepřečtených
  • RodOlsson

    Mám na svém stařičkém Rock Machinu – Highlander přehazovačku Shimano STX + kazetu se sedmikolečkem.Chci se zeptat, jestli když koupím novou nábu dozadu + devítikolečkovou kazetu + řazení na devítikolo, bude mi to fungovat? BTW dá se ta přehazka nějak seštelovat, aby to chodilo? Mám jí cca od roku 1995 najeto tak 1500–2500 ročně a pořád funguje bezvadně a navíc se mi líbí. Takže bych o ní nerad přišel. Díky za odpovědi.

    0 0
    • Pitrz  

      Bohužel Ti to na devíti kolečko fungovat nebude. Také jsem se pokoušel STX přehazku zkombinovat s devítkovým řazením ale má malý rozsah. Max. osmi kolečko.

      0 0
    • McBlacky  

      jestli to je jen obyč stx tak nevím pokud stx-rc tak tu mám na kole (viz biky) v kombinaci s kazetou sram 9.0 11–32 a není problém

      0 0
    • Axazel  

      Jo fungovat to bude! Mě Alivko taky chodilo na devítikolu.

      0 0
    • jihra  

      Fungovat by to mělo, akorát bude nutné přehazovačku „odtlačit“ více dozadu stavěcím šroubem, aby nebrnkala o největší pastorek. Já mám přehazku STX-RC, sedmikolečko, ale největší pastorek mám tuším 30 zubů a šlape to bez potíží.

      0 0
    • madcat  

      jo STX s 30 kolečkem jede normálně, ale to není divu, dy? kazeta IG-30 11 – 30 7 speed v té době byla normálně k dostání, sám sem ju měl jako originál k té přehazce na kole

      0 0
      • capo  

        Oživuji :)

        Brácha na svém historickém kole též s STX řeší přechod ze sedmikola na devítikolo. A já se ptám – je nutné měnit kvůli ořechu pro devítikolo měnit celý náboj, nebo by šel vyměnit jen ořech za jiný?

        0 0
        • Vilém  

          Pokud ma naba sirku 135mm, tak staci jen orech. Pokud je naba 130mm, tak musis orech i osu.

          0 0
    • scret  

      32 pastorek 9tikolo by pobrat mohla… 34ku to nepobere ani nahodou! mam to tak na plecce a nechodi stale nechodi:))

      0 0
    • Tomcat  

      Rozdíl v šířce kazety není. Fungovat to snad bude , provlem by mohl být rozsah který dokáže napínat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.