• Catcomp

Dobré ráno vespolek, už jsem úplně ztracen a chtěl bych poprosit o radu. Nemůžu se zorientovat, nebo mám dneska zmatenej Gůgl :o(

Obecně bych se chtěl zeptat, jestli na jakékoliv páky Shimano 105 naroubuji jakoukoliv přehazovačku 105 řady, když dodržím počet rychlostí.

Mám 2 úkoly k řešení:

1. bratr si ohnul raménko na RD-5800 GS, raménko jsem jako díl nikde nesehnal, tak pokukuji po jiné 105kové 11sp rychlostní přehazce. Páky má logicky 11sp, také 105
    2. já mám na bazarové silničce 10sp RD-5600 SS, ale nutně potřebuji střední raménko, protože 34–27 je pro mě prostě moc těžké. Kolo je někdy z roku 2012 a páky mám 105kové, ale ještě s tykadly. V mém případě bych, pokud by to šlo a bylo cenově zajímavé, šel klidně i do 10sp Tiagry.

Děkuji moc za čas a za případné rady

• Carpathia  

Pro řazení Sh 105 5800 můžeš použít obě jedenáctkové přehazovačky, tedy 5800 i 7000 (samo i ultegru a Dura).

S tou desítkovou Tiagrou (4700) asi neuspěješ. Není kompatibilní s ostatními desítkovými sadami. Páka 4700 má stejný krok lanka jako jedenáctkové sady.

• Catcomp  

Znamená to tedy, že mohu osadit místo 10sp i 11sp hazku?? Protože tu seženu se středním raménkem podstatně lépe, než 10sp. Děkuji

• Bubaaak  

Ne, 11s má jiný chod oproti 10s, mimo tiagry 4700.

Takže na 10s nedostaneš 11s a 4700

(bez redukci, podložek a jiného bastleni)

• Carpathia  

Jak píše Vilém, asi bych šáhnul po nějaké devítkové MTB hazce od Shimana.

• Vilém  

K polozce 2. Mohl bys pouzit nejakou 9sp MTB.

• Bubaaak  
      1. Cokoliv road shimano 11s + 4700 tiagra
      2. Cokoliv road shimano 8s-10s mimo tiagra 4700, nebo cokoliv mtb shimano 8–9s
    • Catcomp  

Pánové, ještě jednou díky. Vzal jsem, co bylo na Kupkole skladem. Bych si nepomyslel, že budu mít na silničce 50/34 + 11/36. Ale na ty moje výlety s brašnou… Dále přezuto na 28mm vpředu a 25mm vzadu (tam se bohužel 28mm nevešlo). A ta karbonová zadní stavba je jedna báseň. Úplná žehlička. Kolo z bazaru za 10k 

• koko0925  

Jako dobrý, ale za chvíli tě budou štvát ty tykadla a co pak? :-)

• Jason Voorhees  

34×34 :-)

• Vilém  

Ta prehazka nevypada, ze by byla dobre serizena. Jednak vzdalenost kladky, jednak vypada ten propojovaci clanek mezi patku a saltrem jaksi skloneny dolu.

• Jason Voorhees  

Njn, Kladenský umělci v servisech. Taky mi asi 3–5 kolečko odshora střílí. Poradis? Díky.

• jecnak  

Vysroubovat b-screw tak, ze horni kladka bude blizko pastorku pri zarazenem prevodu, ktery jsi vyfotil. A zkontroluj, zda propojovaci clanek mezi patkou a hazkou je prisroubovany k patce, tak jak ma byt.

• Jason Voorhees  

Patka-hazka nevím, nepoznám. Šroubek od klonů teda povolit aby horní kladka skoro lizala pastorek, chápu to dobře? Přehazka, kazeta i řetěz jsou nový.

• Youda  

Já to mám takto

• Jason Voorhees  

Jj, díky, to musím zkrátit o 2 články řetěz, teď jsem to pošteloval a aby byl napnutej na malá-malá tak musím bejt tak 12mm

• jecnak  

Patku / hazku máš dobře. Dolaď b-šroub, což bude asi reprezentovat i zkrácení řetězu, aby hazka dostatečně napínala.

• Catcomp  

https://youtu.be/DagxMbF1NyQ

Hezky ukázáno

• Jason Voorhees  

Děkuji. Já to umim na starym favoritu na „táhlým“ řazení. Neznal jsem indexáciu. Už to šlape.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.