• zemehranol

    Ahoj, zajímalo by mne, jakej používáte zámek na kolo. Chtěl bych najít něco s ideálním poměrem cena/hmotnost/sklad­nost/bezpečnos­t.

    Nechtěl bych vozit nějakej motozámek vážící 3,5 kg, kterej je běžným způsobem nedobytnej, ale myslím si, že moje lanková spirála je pro zručného zloděje zábavou asi tak na 2 minuty.

    0 0
    • Staenly  

      Pridavam se, taky bych rad koupil nakej „fajnovej“ zamek…

      0 0
    • mosquito  

      0. do skoly a do mesta mam starou ESKU a obyc. zamek

      1. kolo nezamykam …jen prehodim nejtezsi prevod a dam ho tak aby nebylo lehky s nim uplne rychle odjet – tedy abych toho hajzla dobehl
      2. kdyz se na minutku tj. 60s, vzdalim napr. za dvere hospody si objednat, tak ho zamknu obyc spiralou – kdyz ma naradi a drzost aby cvakl

      spiralu tak cvakne cokoli

      3. na dovolene v noci u stanu pouzivam alarm vlastni vyroby (dratem promotam kola – pokud se drat rozpoji tak tranzistor sepne sirenku s

      90db) a jeste nasroubuju malej sroubek do ocka retezu … na tom se jet vubec neda a zlodej by s necim takovym hlavne nepocital

      0 0
      • enjoy  

        hergot to s tim sroubkem je dost dobry. ale porad se to da dobre odnest.pokud to samozrejme neni fousacuv bike:-))

        0 0
        • fousac  

          takovy mlade a jeste drzy… :) pockej, nekdy dame na vahu tvyho artura.. :)

          ale s tim sroubkem, je to zajimavej napad… mozna bych tam ale dal nejakej miniaturni zamek.. :) a do kotouce by sel taky, ostatne na motorky se takovej dela…

          0 0
          • blue  

            akorat u motorek nema vetsina lidi na kolech asi rychloupinaky a draty na nich taky asi nevystipes tak snadno, jako u kola

            0 0
            • fousac  

              rozhodne je to kolo v tu chvili nepojizdny… (neberu, ze nekdo perfektne jenom po zadnim nebo po prednim.. :)

              0 0
              • cubas  

                A co dát do předního kotouče (jak je díratej) malej zámek? Neproleze přes třmen a kdyby někdo chtěl na kolo naskočit a uject, tak má taky smůlu.

                0 0
                • enjoy  

                  trochu drahy reseni,pro majitele,pokud se bude chctit rozjet fakt rychle:-)

                  0 0
        • mosquito  

          proto tam mam ten alarm, s kolem urcite zlodej neutika tak rychle jako ty bez kola :)

          0 0
      • Volf  

        Jeden čas jsme zamykali kola tak, že se zamknul visacím zámkem řetěz přes převodník ale dneska nevím nevím.

        0 0
      • o.t.  

        kdesi jsem slysel, ze neni spatne pri stani pred hospodou apod. vyhaknout brzdy (vecka). V pripade ze zlodej ujede s kolem, tak se rekreacnim klusem vydas k nejblizsi zatacce vyzvednout si kolo a pripadne zmlatit zlodeje :)

        0 0
        • moriarty  

          Slyšel jsem jednu urban legend, že se jakýsi zloděj po tomhle triku zabil. Krást kolo na vrcholku Ještědu se holt nevyplácí

          0 0
        • mosquito  

          dost neprakticky, kdyz to mas zasrate od bahna a jdes jist nejakej parek v rohliku, radeji prehod netezsi prevod at se tak rychle nerozjede a otoc to kolo spatnym smerem = do zdi

          0 0
        • Jirik123  

          jen na to pak nesmis zapomenout sam:-)

          0 0
          • ivovi  

            Presne tak, jednu dobu jsem to taky zkousel vyhakovat brzdy, kdyz sem nechal bike pred hospodou, ale jednou se mne to malem nevyplatilo. Chtelo by si to vypestovat zeleznej zvyk, nez sednu na kolo, tak zkontrolovat brzdy a to je tezky… To samy plati o sroubku do kotouce.

            0 0
    • Vymi  

      jo mel jsem i dva zamky a tomu parchantovy to opravdu moc nevadilo – jeste si je odvezl… takze to pak vypadalo jako bych se pesky a ne na kole… ale to uz je jedno. Od te doby proste zamek nemam kolo nezamykam ja jsem zamek… svoje krasne kolecko si hlidam jako oko v hlave a jestli mi ho nekdo bude chtit vzit tak bude se mnou sakra praci… :-) Ale tak krasne typy jak to z neprijemnit zlodejum kdyz to vase kolo kradou je super co treba tohle polit rychloupinaky jak na predku tak i na zadku… to se pak dejou veci…

      0 0
      • Vymi  

        „povolit“ jen se opravuji… :-)

        0 0
        • SunBiker  

          ja som zatiaľ o bike neprišiel, ale súhlasím s tebou – najlepšie je nespúš?a? z očí pri jazde sa zásadne nezastavím v podniku, kde nie je sedenie vonku alebo pri okne pod ktorým je zamknutý tátoš (istota je istota) Nosím zo sebou hrubý krátky zámok, ktorý síce nie je veľmi ?ažký, ale okolo stromu to neobíde. Zvažujem kúpu tlhej tenšej špirály na takého prípady.

          Od teraz určite používam aj skutočne skvelé triky, ktorými sa to tu len tak hemží…

          0 0
          • blue  

            dulezity ovsem je na ty skvely triky sam nezapomenout pri opousteni oblibene osvezovny :-)))

            0 0
        • chorvat  

          abys je pak nezapomel utahnout az budes nasedat :-)

          0 0
          • Honzin  

            ja jsem na to kdysi zapomel – dokud jsem nezabral tak to bylo v pohode ale kdyz jsem zabral tak to uz jsem jel rychlejc a mel nohy utazeny v klipsnach :-)

            0 0
    • PetrNo  

      Docela bytelně vypadající řetěz je na http://www.cad-safe.cz/html/retez.html

      Ale je to spíš na zamknutí do sklepa v kombinaci s tou jejich kotvou do podlahy (nevím, kam bych do svého malého panelákového bytu kolo dal, na stěně nebo stropu jej mít nechci). Jenom bych nepoužíval navrhovanej zámek, kterej je možný odvrtat (už s tím mám zkušenosti).

      Jestli ten řetěz a kotva splňujou, co na stránkách píšou, tak být zlodějem, jdu ukrást kolo ze sklepa sousedovi :o))) Neřeší to ale problém dokonalého mobilního zámku, 3 kila oceli není na cesty zrovna to pravé.

      0 0
      • mosquito  

        do sklepa uplne na nic… u nas se vykradaji sklepy nejakym sajrajtem pro ktery je zelezo jak papir pro ohen

        0 0
        • PetrNo  

          Ve sklepě mám věci pojištěný na 25k, což výrazně přesahuje cenu věcí ve sklepě, jenom pro pojiš?ovnu potřebuju doložit, že zloděj při krádeži kola překonal dostatečnou překážku (a to nejsou dřevěný la?ky 2 × 2 cm). Když řetěz rozřeže autogenem (v OBI nebo kde jsem viděl i mobilní, jednorázový plynový lahve váha pár kilo), tak zůstane dost stop. Já sice budu nasranej, ale do měsíce nebo do dvou mám peníze z pojiš?ovny.

          0 0
          • mosquito  

            tak na to NESPOLIHEJ … pockej az se ti to stane … prijde pan z pojistovny ukazes mu papir od kola na 25tis, on vezme kalkulacku a tabulky – odecte stari atd. a budes rad kdz ti da 15 :o/

            0 0
            • jihra  

              Dnes se kola běžně pojiš?ují na tzv. novou cenu, tzn., že dostanu tolik, na kolik mám kolo pojištěno (třeba 100.000 Kč). Je tu ale někdy jiný problém – d určité pojistné částky požadují pojiš?ovny doklady od kola – paragon, kupní smlouvu atd, případně ocenění soudním znalcem, značkovým prodejcem apod. Pokud to člověk nedoloží, tak dostane jen část peněz.

              0 0
              • PetrNo  

                Přesně tak, v 8 stránkových všeobecných podmínkách a smluvním ujednání (vše psáno asi Arialem 8 pt.) je mimo jiné uvedeno, že pojištěné věci jsou pojištěny na NOVOU cenu, pokud jejich hodnota neklesne pod 20% hodnoty pořizovací. Výjimkou je audiovizuální a výpočetní technika, která je pojištěna na cenu novou, pokud není starší 2 let, jinak hradí pojiš?ovna cenu reprodukční (tj. kolik by stála stejně technicky vybyvená věc v okamžiku krádeže).

                Kolo odhaduju tak na 10kKč, jinak ve sklepě nic moc nemám, nepočítaje zavařovačky s okurkama, kartón mlíka apod., ale v případě vykradení by tam pochopitelně byla vrtačka, komplet nářadí, motorová pila… či kýho víra, vše v hodnotě necelých 24kKč, aby nedošlo k podpojištění. A pochopitelně bych ve sklepě archivoval veškeré účetnictví z srpna 2002 až do prosince 2003. To předchozí odnesla velká voda :o))). Mirek Dušín by řekl, že je to nečestné a nesportovní a měl by pravdu :o((

                0 0
      • Honzin  

        ja jsem o tomhle zamku uz tady na foru jednou psal, ten slabsi retez v dylce 1 metr a zamek k tomu vazi „jenom“ asi kilo a da se to docela v pohode vozit v brasnicce pod sedlem (teda ja to tak vozim). Podle me je to vahove na hranici unosnosti, ale zase ten pocit (sucha a) bezpeci mi to docela vyvazi. Obyc. spiralu ti zlodej prekona za par sekund, tohle mu bude trvat v radu minut, svoje kolo uz privazuju (pokud musim, coz neni tak casto) jenom timhle zamkem. Jo a kdyz se z toho retezu sunda ta buzirka, tak se ti vejde do dlane (a odre ti lak na ramu).

        0 0
    • RomanH  

      Kolo pokud mozno nedavat z oci. Pokud sedim v hospode, tak na kolo musim videt. A musi byt samozrejme zamcene – staci obycejny kousek brzdoveho lanka s naletovanymi ocky a malym zamkem – holyma rukama to nikdo neodstrani a pokud jde nekdo s klestemi – tak Te neochrani ani spirala. Proste staci neco, co zlodeje pri kradezi zpomali a ty tech par kroku od piva dobehnes. Na to lanko me privedl kamarad, kdyz jsem jeli do Indie a resili jsme, cim zamceme veci v noci ve vlaku. Funguje to uplne super.

      0 0
      • Tomus  

        Dneska jsem byl zrovna v jedne cykloprodejne v Brne a chtel jsem si tam koupit nejakej zamek a bylo me tam receno, ze zamky nevedou, ze pry jsou k nicemu a jeste me tam ukazovali takovy maly kleste, kteryma se pry da precvaknout 12 mm lanko.

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.