Další zoufalec - jaké kolo za cca 25k?

165 nepřečtených
  • Marika88

    Mám v zorném poli tady tyto tři kola:

    www.bradsky.cz/index.php?…

    www.atombike.cz/?…

    www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

    Jaké z nich byste doporučili případně víte o něčem dalším?

    Anketa: které byste vzali?

    12x
    18%
    46x
    70%
    1x
    2%
    7x
    11%
    0 0
    • Excel  

      na to, že to má bejt cca to dost lítá to Ravo vypadá za ty prachy velmi slušně…Lite je s prachama trochu jinde, otázka je co ti sedí komponentama, jestli není lepší koupit Ravo a za ušetř. peníz na něm vyměnit dle obrazu svého..tento Amulet bych si nevzal

      0 0
    • JJ  

      I kdyz 11.4 je nejhezci ze vsech letosnich Amuletu, tak bych vzal Meridu, kvuli vidlici a Sramu

      0 0
    • Marika88  

      Ještě bych asi měla dodat, kolo by mělo mít uzavíratelnou vidlici, V brzdy, hmotnost není rozhodující, ale samozřejmě pro holku asi spíš lehčí. Použití je hodně různorodé, hlavně několikahodinové švihy, maratony, ale občas i doprava po silnici.

      0 0
      • goofy  

        Za ty penize se da koupit uz i kolo se slusnymi kotoucovkami…

        0 0
    • RUR  

      To máš slečno docela rozstřel. Z těch co tam máš asi tu Meridu, nicméně bych určitě zapřemýšlel nad tímhle //www.cykloshop­.cz/nikita2/kar­ta.php3?ID=5432 a nechal tomu vyměnit vidli za Black- do tolerance by ses vešla a na příštích 10 let máš po starostech s rámem a je to celkem kultovka;-)))

      0 0
      • goofy  

        Spis tohle: www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

        0 0
        • RUR  

          Marin z hlíny, to už není ono. Za tři, čtyři roky to stejně bude muset pryč:-((

          0 0
          • fousek  

            mam 2 kola 6 let stary a na jednom jezdim rekl bych obcas vetsi veci nez co vyrobce zamyslel a porad ne a ne prasknout

            0 0
      • Marika88  

        Jj, uznávám, je to velké rozmezí. Však se mi taky do té drahé Meridy moc nechce :(

        0 0
      • gobike  

        Hmmm, kolo na Deorku za 23 k, fakt super!

        0 0
        • RUR  

          Kolo který nemusíš po třech letech vyhodit;-)) Imho žádný osazení v cenové relaci, kterou si může dovolit nevydrží dýl než dva, možná tři. To by ses pohyboval minimálně u trojnásobku. Tohle má aspoň rám k něčemu. V reálu vypadá super.

          0 0
          • pop  

            Za 3 roky už máš KAŽDÝ kolo totálně ojetý (pokud aspoň trochu jezdíš a to ona jezdí). Takže postupně to stejně bude nakonec úplně jiný kolo :))

            0 0
          • gobike  

            Prosimte a proc by to mela po trech letech vyhazovat? Navic je to holka a ta tomu tak neda jak nejakej 80kg biker. No mozna mas pravdu, ty Solecka a Axel je na vyhazov uz ted…

            0 0
          • Vojtas  

            hele ja jezdim na kole komplet na Deorku uz ctyri roky, pravda zadny maratony ani zavody, proste pro radost, ale zatim sem toho moc menit nemusel, vlastne akorat zadni kolo, jinak ostatni hlavne kvuli velikosti, a letos novej ram, tak ze ji by to urcite vydrzelo taky tak dlouho, ale nevydrzi, protoze se do toho zazere a bude chtit lepsi, ale to je jinej duvod ;)

            0 0
            • Corbett  

              Podotýkám, že už se do toho zažrala tak moc, že si na začátek své cyklokariéry nebo jak to mám nazvat, dala hned tři 100km maratonky, z toho dva z těch nejtěžších u nás (Drásal a Beskyd Tour). Mimochodem Drásala ve své kategorii vyhrála.

              Mariko promiň, to jen když si vybíráš kolo a žádáš o radu BForisty, tak aby jsi ostatní udělali představu jak jezdíš a kam spěješ:(((

              0 0
              • gobike  

                ano, obcas se tu Marika ozve, ze jede nejakej zavod a za to ji obdivuju. Ale nechapu, proc ji tu vnucuji kolo na deorku, jenom pro to, ze je to Marin, kdyz muze mit Jiny kolo na Sramu a s Reconem, ktery je o fous drazsi, kdyz si ma vybrat, tak snad to nejlepsi, co ji na zavodech podrzi a ne Solecka a Axel:(

                0 0
                • RUR  

                  Sleduj tok mych myslenek: Pokud jezdi, tak jedine co ma narok na tom kole prezit dele nez 2 sezony jen ram,( mozna jeste brzdy) Vsechno ostatni pujde do kopru( bez ohledu na vahu ridera). V pripade hliniku pujde po treti sezone do kopru i ram(unava materialu:-) Vzhledem k tomu bych radsi do vyhledu doporucoval slusnou ocel ( v tuto chvili bez ohledu na osazeni) a místo kazdou chvíli novýho ramu utracel za dovolenou na biku.

                  0 0
                  • TheIF  

                    To si radši koupím každej třetí rok rám (stejně vyvoj zase pokročí) než jezdit obyč ocelové roury, které vypadj strašně (design jezdí :-)))) Ale beru, že někoho ten OLD DESIGN bere, mě ne a většinu lidí taky ne jinak by byla větší nabídka oceláku. A jestli váží 50 Kg tak i ten hlinikovej rám vydrží mnohem déle

                    0 0
                    • RUR  

                      No jo, maldez na celoperech:-)))))))))))) Ok, pro fully to o tom vyvoji asi plati, ale u HT rámu nikdo nic revolucniho nevymyslel co se vymyslely MTB. Mozna krom carbonu, ten ma asi jeste perspektivu nejakeho vyvoje. Ve vyhledu by se asi dalo uvazovat o bio materialech, tlumicich na bazi umelych svalovych vlaken rizenych umelimy nervy primo napojenymi na nervovou soustavu ridera, ale myslim , ze pohadky nechame Bozene Nemcove. :-)))

                      0 0
                    • VencaV1  

                      Treba tady ty ocelovy roury mi zas tak strasny nepripadaj. :)

                      0 0
                      • Ja uz fakt nevim  

                        no tak......roury sou hnusny…komplet vypada k svetu…ale kdyz ti nekdo da tenhle ram pred tebe samotnej, tak to budes myslet, ze si v dobach komunismu…dyt je to par svarenejch kulatejch tyci a na nich je trocha barvy. u hliniku se s tim aspon nechaj delat nejaky veci, ale tady neee…uplne obyc asi jako vsechny ocelaky......je to jenom o designu nastriku…o ni­cem jinem

                        0 0
                  • Orbis  

                    jenže když postavíš kolo na oceli, tak se nedostaneš na cenu okolo 25 tisíc při stejnym osazení jako třeba u meridy… no Mariko bral bych tu meridu za ty peníze super bike.-)

                    0 0
              • sportovni_biker  

                na 100 km, je myslím Deore dost slabý. Opravdu ta Merida je stroj proti Marinu/ovi

                0 0
                • Marika88  

                  A co teprve Alivko s 24 rychlostma na mém současném authorovi :)

                  0 0
                  • sportovni_biker  

                    Jsme na tom stejně neboj .-)

                    0 0
                  • gobike  

                    Nj, proto potrebujes tu Meridu a Sram:)))

                    0 0
                  • gobike  

                    A osobne si myslim, ze jsi na tom ted lip, nez kdyby jsi mela Deore, protoze deore je cela takova dovna sada:)

                    0 0
                    • gobike  

                      *divna

                      0 0
                    • rock  

                      To je zase jednou kravina … dobře seřízený Deore funguje za každýho počasí (přehazka, přesmyk), i v blátě nebo sněhu ručník do ringu neháže o nic dříve než okolní XTéčka … účinek brzd se dá trochu doladit použitím slušných špalků … řetěz, kazeta, převodníky a rolničky na přehazovačce je spotřebák …

                      Alivio na sedmičce mi ve špatným počasí ani zdaleka nechodilo tak jak Deore na devítce, a to už je teď ta přehazovačka na konci životnosti.

                      0 0
                      • dancing dog  

                        úplnej souhlas. mam ho 6tým rokem,najeto už dost a funguje dobře a spolehlivě.spo­kojenost!!

                        0 0
                  • pop  

                    Celkem uvažuju,že bych si pořídil Alivko řazení (popř. 8čkovej ekvivalent) z důvodu finančních úspor-levnější řetězy,kazety(pros­tě to,co se ti nejvíc sjíždí). Samozřejmě nemluvím o šaltru a klikách-ty kup min. LX :)

                    0 0
                • pop  

                  já bych Deorko nezatracoval.Jezdím na něm už asi 5 let a v pohodě, postupně měním pravda, ale to sjíždí se i XT (např.převodníky jsou vyhlášený).

                  0 0
    • pop  

      Osobně bych ti doporučil spíš něco pro ženský. Tu vidlu spíš nějakou měkčí. Já vím,že pro ženský není moc velkej výběr :( Vidím,že už chceš něco lepšího. Co toto: www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?… ? Není problém se domluvit s prodejcem na výměnu některých věcí…

      0 0
    • Marika88  

      Ještě toto se mi líbí, co myslíte?

      www.solidosport.cz/detail.asp?…

      Akorát nevíte o nějakém shopu, kde ho mají v S-ku?

      0 0
      • gobike  

        Ta Merida je lepci :-P

        0 0
        • HastySnail  

          bych se hádal.

          0 0
          • gobike  

            Tak jo, beru:)

            0 0
            • HastySnail  

              ale s tebou uz me to nebavi. :D mimochodem pristi rok mam v planu k moji meride trens mission speed dokoupit jeste mladsiho brachu (na zavodeni) – GT ZASKAR EXPERT!!!

              0 0
              • gobike  

                Uprimnou soustrast:D

                0 0
                • HastySnail  

                  to mi rika clovek kterej jezdi na meride, stydi se za ni, tak ji prestrika na bilo a pak ji neuprosne vychvaluje na BF kde to jen jde… :) ja toho zaskara mam otestovanyho a verze 07 bude jeste lepsi… merida je slusna, netvrdim ze je spatna, ale na GT proste nema… merida ma vybornej marketing, vybornej zavodni tym, GT ma vyborny technologie a super rámy – i kdyz se nekomu treba esteticky nepozdavaj… koncim tuto diskuzi. :)

                  0 0
              • marapara  

                Na podzim do něj jdu také. Vyměním za Avalanche. Mimochodem s ním jsem také spokojen. Co se týče kvality rámů Zaskar, tak jsem na ně zatím četl a slyšel vesměs jen chválu už od dřívějších dob. Tak předpokládám, že se k horšímu nic nezměnilo. Plánuju verzi 2006 za doprodejní cenu. To, že nemám nový model 2007, mi zas tak vadit nebude. Jinak Mariko, z těch biků co jsi psala, je asi nej ta Merida. Má dobrou vidlici, ta Reba jednoznačně nemá konkurenci mezi ostatními biky, které máš na výběr.

                0 0
    • mosquito  

      bral sem tenhle kousek (po dobrych zkusenostech se SRAMem – ikdyz ten kripl triangl mi dlouho nemohl na oci) www.velohanak.cz/…_detail.aspx?… .. do 25ti si tam das supr sedlo, a zbude i na novej kompjutrik :))

      0 0
      • kacacka  

        to je docela slusna nabidka…jen sem nikde nenasla, kolik by to kolo mohlo vazit??? nevis?

        0 0
    • rock  

      Merida je zajímavá, ale Ravo o desítku levnější, vůbec bych se nerozmýšlel. Za ty prachy můžeš doladit sedlo, koupit řazení a přehazku od SRAMu, pokud Tě láká víc případně tam dát třeba Mavicy Crossride, pokud by se nelíbily ráfky od Alexu a pořád Ti ještě zbyde na páteční flám …

      P.S.: A to Ravo je navíc nejhezčí :-) …

      0 0
    • scret  

      sel bych vzhledem k cene do Rava,za 18 koliku je to dost slusny!

      0 0
    • -Alan-  

      Jelikož možností je spousta a možná jsou důvody, proč jsou ve výběru tyhle tři kola, tak je jednozančně nejlepší ta Merida. Má ale ten podstatný rozdíl v ceně, jak někdo zmínil. Do 20. tis. je hodně dobré to Ravo. V čem je rozdíl? Vidlice, kliky, kazeta, náboje atp. Spousta těhle věcí ale člověk časem ojede. Ale ty DT Swiss náby by mě přišly dobrý. Jak ale někdo napsal, tak k Ravu dát zapletený kola a pořád seš v plusu. Pokud jde o Amulet, tak i na tom bych dokázal spokojeně jezdit a ženský by mohla vidlice vydržet, když nebude mít moc kilo navíc ;-) Při nižší váze si myslím, že i ta „hlína“ nepraskne a neodejte tak kriticky brzo. S přihlédnutím k penězům bych šel do Rava, pokud bych s tím nechtěl nic dál dělat a mít to rovnou super a dražší, tak z nich vítězí Merida.

      0 0
    • hannawald  

      hlasuju pro Garyho Fischera z toho kolokolo (znama znacka a vybornej ram), na druhym miste Ravo (pomer cena/vykon), na tretim Merida (ma super vidli, kliky i se mi libi)

      0 0
    • Želva1  

      Přidala bych do zorného pole ještě tenhle kousek:

      www.imexpo.cz/tahoe-pro.html

      0 0
      • Excel  

        no FUJ todle ne :-)

        0 0
      • raceman  

        který cip dal na takové kolo takovou vidlici???

        0 0
        • Želva1  

          Je špatný kolo nebo ta vidlice? :-)

          0 0
          • mosquito  

            jezisi to neber … prakticky totez ma merida o 11 tisic levnejsi .. nerikam ber meridu (ani ze ne) .. ale rozhodne ne tohle

            0 0
            • Želva1  

              Že jsem sem vůbec lezla :-)))) Takovou dobu vybírám nový kolo, vyberu si tohle a zase je to špatně… Já snad žádný nekoupím.

              0 0
          • raceman  

            ta vidlice

            0 0
    • cabbage  

      www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… akorát to nemá vidlici…

      0 0
    • cabbage  

      nebo www.kolokolo.cz/…-sleva-5-000 i s vidlicí…

      0 0
      • Corbett  

        Ten Trek by měl vypadat takhle, ne? Nemáš tam obrázek a celé je to nějak divně poskládané proti tomuhle: www.trek-bikes.cz/index.php?… V ceně je také rozdíl. Jinak Mariko já bych se nebál toho Rava, deset táců co šetříš se ti můžou jako studenovi hodit, jinak ta Merida je dost dobře poskládaná, když do toho ty peníze budeš chtít vrazit, tak proč ne.

        0 0
    • Marika88  

      Je to těžké rozhodování… Merida se mi zamlouvá samozřejmě nejvíc, ale přece jenom po její koupi bych byla úplně švorc:). Jak velký je rozdíl mezi tím Blackem co má Ravo a Rebou na Meridě? A vydrží to Ravo? Z toho 3× zeslabovaného rámu mám trochu strach.
      Kotoučovky moc nechci, protože si myslím, že pro můj způsob ježdění nejsou úplně nezbytné a místo nich můžou být kvalitnější doplňky nebo lepší vidle.

      0 0
      • pop  

        Počkej si na tohle: www.mtbs.cz/obrazek.html?… Jo a kotoučovky hydry nezatracuj…tebe nebolej ruce od brždění, když jedeš delší sjezd?

        0 0
      • Corbett  

        Myslím, že pro tebe bude obrovský skok dopředu ať přesedneš na kolo s Blackem nebo Rebou úplně stejný a je jedno která to bude. Také si myslím, že sama by jsi mezi němi moc velký rozdíl nepoznala i když Black je asi tužší. Obě to jsou prvotřídní vydlice. Z rámu si při své váze těžkou hlavu nedělej. Musí vydržet daleko větší zatížení než je tvých 45 kg (bez urážky). K tomu jezdíš opatrně i když to se může v brzké budoucnosti změnit.

        0 0
        • TinkTink  

          Dostane vidli…chvili to bude zkouset a pak sup do DH :)

          0 0
        • marapara  

          Osobně si myslím, že Reba se svýma 32 mm nohama bude logicky tužší, než Black s 30 mm. A taky bude asi o něco lehčí.

          0 0
      • martt  

        Mame Ravo Racing XC 2004 aj Vision aj TREK 8500. Myslim, ze su to uplne ekvivalentne bicykle s rovnakou geometriou. Ram Rava je trocha tazsi ale zato aj tuhsi ako u Visiona. Cena Visiona bola kedysi o polovicu vacsia ako Rava. Trek stal este viac.

        Na zavodenie to Ravo uplne doporucujem (poznam viacerych co na nom jazdia). Vtedy bol model Racing XC najvyssi, dnes je trocha horsi ale aj tak myslim, ze je to slusny zavodak za velmi slusnu cenu.

        Lak ma ale tragicky, pozri fotku na pobavenie, vsetky tie opryskance su az do hlinika. Deti sa s tym bikom ale nekaslu. a navyse farba nejazdi :-)

        Takze doporucujem Ravo.

        0 0
    • Feroman  

      Co tohle? www.bradsky.cz/index.php?…

      0 0
      • Marika88  

        Hm, taky nevypadá špatně. Akorát mi není jasné, jaktože je zhruba o kilo těžší, než ty ostatní. Teda ne že bych tu hmotnst nějak řešila, spíš jen tak pro zajímavost…

        0 0
        • RUR  

          Rozdíl ve velikosti. Katalogový váhy se dělají u malejch velikostí. za ty prachy to bude mít v 19" přes 12 v reále všechno;-) Jinak ten 4ever vypadá jako dobrej kauf na roztřískání při maratonech.

          0 0
          • Marika88  

            Já potřebuju nejspíš 17ku rám (na 168cm),takže ty katalogové váhy by mohly odpovídat.

            0 0
            • RUR  

              Nu što, charašo, jenom trochu skoukni geometrie, ať si nekoupíš nějaký štafle, nebo zase neurotickýho skřeta. Ono se to nezdá, ale geometrie není jenom výška a laborovat s posedem na rámu, který je ti dlouhý je celkem za trest a taky to podle toho vypadá. Ono to, co vypadá dobře na fotce ještě nemusí být dobré pro tebe. Jestli už máš z předchozího biku srovnaný posed, dávej pozor, aby šel na tom novým adekvátně nastavit.

              0 0
            • kámen úrazu1  

              %Nechce se mně to hledat :-), ale nebude ta 17" Ravo o dost delší než Tvůj stávající Arturek 18" ASL? Ta dámská 18" u Authora je jen o málo deší než pánská 15"…

              0 0
              • Marika88  

                Delší asi bude, ale ta moje 18ka je mi stejně malá.

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  No podle fotky Tvého kola se mně to nezdá. Zkus dát řidítka dolů – otočit představec, případně i přemístit jednu, dvě podložky nad představec. Prodlouží se Ti tím posed a třeba zjistíš, že 18" ASL není pro Tebe zas tak malá nebo je menší „jen o fous“.

                  Ravo bude nejen delší, ale dost možná bude mít i delší představec a hlavně s menším úhlem – takže zas nataženější posed než na Tvým Arturovi, aby to nebylo pro 168cm holku už dost. No, vyzkoušíš a uvidíš, kolo je to pěkný, mňam.

                  Já bych tak velký kolo nemohla, jsem taky malá a především mám i na svou velikost hoodně krátký ruce. Takže můj další MTB rám bude zase malinký (mám Artura 16" ASL) a natáhnutí radši dosáhnu snížením rodel oproti sedlu – ono to podle mě i líp vypdaá, než když si holka koupí velký rám a pak zkracuje posed krátkým přestavcem, rovnou sedlovkou či řidítky výš než je sedlo. A image jezdí. -)

                  0 0
              • -Alan-  

                Ravo dělá velikost 17" s drobnýma změnama oproti větším. Např. jsou tam kratší kliky a myslím, že i představec. Jestli má Racing XC stejnou geometrii jako Racing XC AX, tak můžu zodpovědně prohlásit, že já s 185cm se na to už v podstatě při nejlepší vůli neposkládám. Moje manželka má do 170cm a mám pocit, že jí je dobře. Jenže ona není zvyklá na sportovní posez, tak šlo sedlo úplně dopředu. Holt když přechází z trekovýho kolo se stavitelným představcem, tak ta změna je dost razantní. Pokud jde o velikosti, tak kdysi jsem to řešil s borcem při výběru toho XC AX a má tam fota manželky a dcery, možná by se z toho dalo něco vzít. Je to v historii.

                0 0
                • TomasN  

                  RAVO XC AC je pekny kolecko, sedel jsem na nem, prijemne vybaveny, ale geometrii bych rekl, ze patri mezi kola s delsim posedem. Ta Merida dela 16", pritelkyne ji ma a se svymi 162cm si moooc chrochta blahem

                  0 0
                  • Marika88  

                    a na 168cm by byla ta 16'' taky OK?

                    0 0
                    • TomasN  

                      Urcite se na to posad jestli muzes!!! Muj nazor je, ze ano, ale vzhledem k diskuzi pod, tak VOLAAAAM „kámen úrazu“ pro dalsi konzultaci. Preci jen zena vi…

                      0 0
                      • kámen úrazu1  

                        :-)) Teď mně, Tomáši, poraď, jak vysvětlit šéfům ten náhlý výbuch smíchu. :-)

                        Můj názor je pořád stejný, každý máme jinou stavbu těla, pouhá výška moc neříká.

                        Takže, Mariko, zkoušet a zkoušet. Ta Merida za to určitě stojí. A 16" Merida pro 168cm holku může být ok. Jezdí ji tu i Meduňka, odhaduju, že měří taky zhruba 165, 167cm, a myslím, že si ji pochvaluje.

                        0 0
                    • Jane  

                      No 16-ti palcovou Meridu jezdila Spitzová. Někde jsem vyhrabala, že měří 5'6" a váží 132 pounds. V přepočtu 167,64 cm a 59,87 kg. A já se 164 cm ji jezdím taky…:-))

                      0 0
          • -Alan-  

            To roztřískání na Maratonech mi nějak vysvětli. Myslím, že vybavené je velice slušně. Ale vzhledem k ceně bych šel asi do Rava. A taky bych se u něj bál 3× ztenčeného rámu. Ale ženská není tak těžká jako já a proto i moje má Racing XC akorát variantu AX. Klasický Racing XC je dál. Tomu v kvalitě a ceně aktuálně těžko bude něco konkurovat, kola za 25 jsou pak někde jinde i díky té ceně. Z těch co se tu objevily se mi docela zamlouvají Gary Fisher a GT.

            0 0
    • kurýr na bajku  

      Superior 07 Dneska mi volal jejich designer a řikal, že to bude rachot.

      0 0
    • TomasN  

      Rava se zeslabovanym ramem bych se vubec nebal. Kor pokud jde o zenskou, neznicis ho! Velikost budes mit cca 17" a ty jsou urcite pevnejsi nez nejaky stafle. Je za super penize, ale stejne hlasuju pro MERIDU. Reba, Sram, DT- Swiss, sama radost.. bral bych ji hned

      0 0
      • TomasN  

        Jo a jeste pridam, urcite se vykasli na nejakou zenskou geometrii, ci co ti tady kdo nabizi. To jsou zprzneny kola pro zensky co najedou par kilometru za rok

        0 0
        • Marika88  

          Jj, to můžu potvrdit. Současné kolo je ASL, tedy dámská geometrie a připadá mi dost krátké. Jsem na měn zhrbená, přestože se držím konce rohů.

          0 0
          • TomasN  

            A ze zkusenosti stejne kazda zenska co zacne jezdit, pujde do normalniho ramu, zadne ASL, a jako kazdy z nas tady budes mit cim dal tim vetsi naroky. Proto Meridu, vybavena je super a HFS ramy mi prijdou dobry a tuhy, klidne mne tu za ten vyrok ukamenujte… Ja dodnes lituju, ze jsem za svoje kolo dal nejakejch 20tis (HFS Speed 2004), 15 dalsich uz do nej spadlo a vyse uvedena Merida z toho fakt neni a nebude.

            0 0
            • Excel  

              JEDINÝ CO STOJÍ ZA PRD JSOU KLIKY A ABY TO K NĚČEMU BYLO MUSÍ ZMĚNIT ZDVIH NA 100mm ABY TO CHODILO GUT NA 80mm…a jelikož píše, že Meridou by se totálně vycinkala si myslím, že RAVO je ideální kup

              0 0
        • kámen úrazu1  

          Nesouhlasím s Tebou. Ženský může vyhovovat pánská geometrie, stejně jako chlapovi dámská. A samozřejmě i obráceně. Záleží na výšce, ale i na poměru délky rukou, těla a nohou. Určitě nemá moc smyslu dámská geometrie pro ženu měřící třeba 172, 175 cm a víc. Ta má dost velký výběr z klasických kol. Stejně tak i pokud malá žena má poměrně dlouhý ruce (na holky), může v pohodě šáhnout po klasice a nebude natažená jak na mučícím nástorji. Ale holka jako já, 160 cm a krátký ruce, má už omezenější výběr a dámskou geometrii může uvítat, i když jezdí poměrně sportovně. Bo i rámy nejmenších velikostí od firem, zavedených jako výrobci krátkých ráů (Trek), můžou být velký. Jak jsem už psala, radši si koupím malý rám a snížím rodla, než šáhnout po klasické sice třeba 15", 16" rámu a muset mít rodla výš než sedlo, kratší představec, sedlo posunutý dopředu atd.

          0 0
          • TomasN  

            OK, nehadam se, tlumocim nazor sve pritelkyne, ma cca 162cm a do ASL by proste nesla uz kvuli image. Image jezdi..?! :-)

            0 0
            • Marika88  

              Navic si myslím, že na dámských kolech se všeobecně dost šetří. Např. ta dámská merida má vidlici Suntour a když dám do kola 20 tisíc, tak už bych tam uvítala něco lepšího. Ale jako zas moc se ve vidlicích nevyznám, tak mě kdyžtak nekamenujte.

              0 0
              • pop  

                S tou vidlí se poraď s někým,kdo tomu opravdu rozumí (např. milan1). I sebelepší vidle nemusí sedět slečně,co má jen 40–50kg(např.vzduchov­ky). Na ty dámský kola věděj,co dávaj…i když na ženských šetřej a je tam menší výběr.

                0 0
            • kámen úrazu1  

              Není 162 jako 162. Někdo může mít kratší nohy a delší trup, druhý stejný výšky obráceně, takže můžou mít jinou velkost rámu a přece být stejně natažení.

              Někdo taky může jezdit sportovně a preferovat i tak kratší posed – na maratonech jezdí spousta chlapů, a to i na hobíky velmi dobře, kteří nejsou na kole extra natažení. A netroufám si tvrdit, že kvůli kratšímu posedu jezdí jen pár kilometrů ročně nebo že sedlají >i> zprzněný stroje.

              Nebo jinak: jsou malí chlapi, kteří radši šáhnou po malým rámu (beru v úvahu ježdění horemdolem, XC, maratony…), pak jsou ještě menší chlapi, kteří si vybírají kola malých velikostí od výrobců krátkých rámů. Jsou malý ženský, které vybírají z malých velikostí klasiky. Jsou dokonce ještě i menší ženský (nebo jako já, malá tak nějak v normálu, ale s krátkejma rukama), které můžou vybrat z malé klasiky nebo právě i po dámský geometrii. Dost možná i jen kvůli tomu, že výběr z malých velikostí, navíc výrobce obecně krátkých rámů, není zrovna rozsáhlý, spousta výrobců dokonce ani rámy pod 17" nedělá.

              Já sice nejezdím dobře, ale jezdím ráda, zvládnu dlouhý štreky, i když pomalu, nejezdím jen pár kilometr ročně (tahle Tvoje věta Tě bude pronásledovat do konce života ;o)) a na 16" dámský jsem nataženější než spousta lidí kolem mě. Howgh.

              Jo, a děláš dobře, že se nechceš hádat. ;o)

              0 0
              • TomasN  

                Jo jo, jsem uz dost starej a zkusenej abych vedel, ze s zenou se neni radno hadat.;o)

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  :-)) Vychovala/y Tě pěkně. ;o)

                  0 0
                  • TomasN  

                    No jo, zivot je kratkej a hadky se zenami jsou dlouhe, unavne, a bez vyhlidky na vitezstvi. :-)

                    0 0
                    • Tomcat_1  

                      Auauauau! :-))

                      0 0
                      • kámen úrazu1  

                        To si ještě nevěděl? Nebo proč ten zoufalý výkřik? :-)

                        A čekám, jak to bude s tou vyjížďkou. ;-)

                        0 0
                        • Tomcat_1  

                          Pff, dneska me vsichni presvedcujou jak jsem hloupej a vubec. Vyjizdka bude, jen co koupim kolecko, vzdycky neco vyberu – a – vidim stastnyho majitele jak se projizdi – a na me nezbyde nic. Kousek vejs jsem se zamiloval do toho GF, hned po praci jdu zhavit draty. Jinak se spoliham na vyprodej v Bikesportu, doufam ze letos zase bude… Ach jo, driv jsem byl v situaci ze jsem nemel vubec zadny penize ale mel jsem kupu starosti kde je sehnat. Ted mam kupicku penez, kupu starosti kde sehnat dalsi a obrovskou hromadu starosti co si za tu pidikupicku co vlastnim poridit :-)))

                          0 0
                          • kámen úrazu1  

                            Ale di ty, já nic neříkala o Tvý hlouposti/chy­trosti. Pokud to tak vyznělo, tak promiň, omlouvám se. Ale hloupej určitě nejseš, navíc, to o hádkách s ženskejma neví spousta chlapů i s IQ Einsteina, to jsou bolestivě získané zkušenosti. :-)

                            Už nemáš černýho elegána Forta? Tož vybírej, vybírej. A nepřeber. :-)

                            Já a spěchat? To nejde k sobě. Nee.

                            0 0
                            • Tomcat_1  

                              Jeee, Ty me neznas, skoda. Tohle je muj styl humoru, no. Delam ze sebe blbecka, aspon po mne pak nikdo nic nechce :-) Elegán Fort to po jedný držce zabalil, tak mam jen hromadku dilu a par trubek. Neboj, vyjedem, uz jen proto abych Ti udelal radost :-) No sobe teda taky, no.

                              0 0
                              • RUR  

                                Škoda ten bike se mi moc líbil. Hoď sem foto, zlomený rámy mají vždycky velký úspěch. Jinak, Garry by měl mít na příští rok moc hezkej ocelák.

                                0 0
                        • Tomcat_1  

                          A beda Ti, jestli budes na Lukyho spechat! :-)))

                          0 0
                        • Tomcat_1  

                          A beda Ti, jestli budes na Lukyho spechat! :-)))

                          0 0
          • pop  

            Souhlas s Tebou. Každej je vyrostlej jinak,ale obecně ženský maj delší nohy na úkor trupu, takže proto ASL. Bývalá přítelkyně byla zas něšťastná z pánskýho Authora, i když sem si vyhrál s představcema a podložkama…nakonec ASL a záda přestaly bolet.

            0 0
    • Miranda  

      Já bych brala toto: www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      0 0
    • yoggi  

      merida s tej ponuky :))))

      0 0
    • Toams  

      no ked uz sa tu rozoberalo to Ravo, co by stal cca ten ram? rozmyslam o zmene ten dva a pol kilovej mrchy na nieco lahsie, len zase netusim, ci to vydrzi aj nejaku prasacku jazdu (ziadny DH, len ta moja teknika ja taka vselijaka:-) … na 180/72 rozmyslam o 19", co vy na to?

      0 0
    • kesu  

      za 25 se da koupit trance 4,vice treba na www.cykloadam.cz/index.php?…

      0 0
    • peky  

      Osobně sem hlasoval pro meridu. Pokud ale nemáš trvalý zdroj příjmu, nebo sponzorství chtivé rodiče a cena té meridy je tvůj finanční strop vezmi raději Ravo a nech si zbytek peněz na náhradní díly (řetězy, kazety, co kde urveš např. přehazky, háky atd.)+ se ti budou hodit na oblečení a pokud nejsi uplně soběstačná s nářadím tak třeba i servis. Páč když ho koupíš přes net tak ti budou na krámech dost neradi dělat takové ty službyčky jako sundání klik kazet centrování atd. O.

      0 0
    • JIRA  

      Jelikož vyprodává RAVO sklad, tak ceny jsou fakt dobrý. Loni se vyplatilo počkat až to samé udělá třeba KELLYS (nemám je rád, ale osazená jsou dobře a rámy mění, podle zkušenosti kamaráda, bez řečí). Loni byl RAPTOR (?) www.kellys-bicycles.com/index.php?… za už přívětivých 35. Vím – je to víc peněz než chceš a můžeš dát ale je to jen příklad – určitě se začnou takhle „podbízet“ i další výrobci. (Specialized –30% třeba)

      0 0
    • chupas  

      ja bych se rozhodl pro to bile ravo. vybirat kola podle vzhledu by se melo. ta bila me uplne okouzlila. cistit bych to ale nechtel. protoze uz jsem neco najezdil, tak vim co bych na kole chtel a co uz nechtel, takze osazeni na kole bych stejne menil podle sebe. na druhou stranu, merida je slusne osazena, ale vzhledove je to podle meho fakt hnus. a jeste to snad kopiruje apache? co ja vim.

      0 0
    • Marika88  

      Tak ještě jednou oživuju thread. Zaujala mě posezónni nabídka Kelly's, konkrétně model blade. www.eobchodnidum.cz/…s-blade.html#… Má to sice pro mě zbytečně luxusní hydrauliky, ale ta cena se mi zdá velice příjemná. Co na to říkáte? Které kolo (Ravo Racing XC, Merida Lite, Kellys Blade) má nejlepší poměr kvalita/cena? Už bych si konečně měla něco vybrat, protože za chvíli budou přebrané velikosti :-/

      0 0
      • cabbage  

        „luxusní hydrauliky“ no spíš takový normální funkční

        0 0
      • pop  

        Přikláním se z toho k Meridě(jestli ti to pomůže).Kellys jsou krátký a věřím jim míň.

        0 0
      • mosquito  

        kdyz bylo to ravo za 18 tak to byl solidni pomer cena/vykon (ale bily kolo se mi vubec nelibi), jinak ten Kellys je designem krasavec a vybava taky neni marna (ikdyz davam prednost SRAMu), merida mi pripada draha a ta barva je taky horsi nez u kellyse – ale to sou vsechno me osobni pocity

        0 0
      • BH  

        volil bych asi to ravo ( alternarivne.www.ebikeshop.cz/tiskkarty.aspx?… ) ovsem pokud by ti stacila velikost 15" tak je k mani Author Vision 05 vel. 15" za 24795,– Kc (www.ebikeshop.cz/tiskkarty.aspx?… ) za podobnou cenu (cca 1000,– nizsi)je i vision 03 taktez ve velikosti 15"

        0 0
      • Ja uz fakt nevim  

        ja bych sel do kellyse.....slusny lehky kola…lehka vidlice…A kotouce jsou v klidu, mam je ne kole a jsou dobry.....a i designove se mi zda nejlepsi.....Hla­suju pro kellys i kdyz neni v ankete.....

        0 0
      • Aiax  

        A proc ne fulla? Treba Giant NRS za 25000,–? bikestore.cz/in­shop/skripty/po­drobne.asp?kat=101000­850112

        0 0
      • JirkaT  

        Před měsícem u nás Kellys Imagine ve slevě za 19.000,– Moje je s ním velmi spokojená :-)

        0 0
    • motylekmodry  

      mam ten amulet, zatim nosi stesti, jezdi bez problemu… Koupil jsme jej kvuli tomu ramu, komponenty se daji vzdy vymenit :))

      0 0
    • Floydie  

      www.bradsky.cz/index.php?… tohle je samozrejme nejlepsi a za tu cenu.

      0 0
      • SoLaX  

        To s tim Gran Fondem myslis vazne? Podle me uz ji tu nabizeli spoustu lip osazenych kol.. Ale urcite bych doporucoval prolizt ruzny obchody a koukat po slevach.

        0 0
    • Dag  

      Narazil jsem v Havirove v TEAM SPORTU na GIANT XTC Duke a Recon za 17900.Myslim ze je to super cena za kolo s dobrou vidlici a vcelku slusnou www.progresscycle.cz/…ail/xtc1.jpg www.progresscycle.cz/…ail/xtc2.jpg www.progresscycle.cz/firma.asp?…

      0 0
    • Volf  

      To máš docela těžký si vybrat. Co člověk to názor. Já sice nadržuju Artíkovi, ale třeba tot kolo bych si nechal líbit:www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?… a myslím si, že by to nebyl špatnej kup.

      0 0
      • goofy  

        Az na to, ze to nema vidli :-/

        0 0
        • Volf  

          To sice možná jo, ale ten zbytek je dost dobrej. No a vidlici vymění za nějakej doplatek. Když tam dá R7 tak se dostane i na super váhu za ty prachy.

          0 0
    • Micha  

      coz takhle neco od Kony? Takova Caldera za 25 litru by urcite nebyla spatna volba – vynikajici geometrie, slusne komponenty, snad jen ta vidlice by se musela vymenit …

      0 0
      • krtex  

        kua ctu, ctu, rikam si nikdo nepsal CALDERU az tys me predbeh ;)

        Ja letos uvazoval o KONA Blast, jak mi slohli kolo, dnes se da poridit za 14k a to je myslim taky vic nez dobry kauf..!

        S tou vidlici, kolo na LX/XT do 25 s dobrou vidlou asi tezko..

        a Meridu nemam rad, nevim proc ?-)

        0 0
      • Marika88  

        Taky jsem se na to dívala,ale bych radši něco víc chrťáckého, abych stačila mým chrtím spolubikerům :-)))

        0 0
        • krtex  

          Jenom abys neprebrala a nestala se z Tebe PURE chrtka co se boji z kopce dolu (rozumej DH ;)

          0 0
        • Micha  

          toho bych se nebal, alespon u Caldery. Mel jsem pred tim Trek 6700, co je papirove trosku vice „chrtacky“ kolo, ale prakticky co se tyka vyjezdu a akcelerace tak na Calderu nema. O pohodli vubec nemluvim …

          0 0
    • ddd - andy  

      Kup si neco s kotoucema!

      0 0
      • Micha  

        Caldera kotouce ma … :-), H9

        0 0
        • goofy  

          Ale nema vidli… Jsem pro Kulu nekde ve sleve. Jsem nejde vudel slevy 20%

          0 0
          • Micha  

            mas pravdu, ta MZII stoji za ho…, koupil jsem si na svoji Calderu RS Recon 351 U-Turn, Motion Control + PopLock a chrochtam si ..

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.