• yoggi

    nazdar potreboval by som keby ste mi napisali ci teraz v CR od toho noveho zakona je povinna prilba na bicykli a co tak by mal mat v povinnej vybave cyklista. diki.

    0 0
    • sportovni_biker  

      Bych řekl, že přilba je povinná pro každého bikera, i kdyby nebyla ve vyhlášce.

      0 0
      • yoggi  

        ja osobne bez prilby neprejdem ani km, len to potrebujem vediet pre jednych ziletkarov ktori sa chystaju do CR. tak je to povinne alebo nie ?

        0 0
    • Komi  

      Přilba je povinná do 18ti let … (pokud se nepletu)

      0 0
    • DW6  

      Kup si ty lepící odrazky na rám,chytíš magora a pak zbytečně budeš platit..ale je to dobrá věc,i pro vlastní bezpečnost.stály mě 50korun..radši ani nechlastej,už mě jednou měřili

      0 0
      • maxtor  

        Magor ti vždycky něco najde. Já mám naštěstí reflexní plochy na ráfcíxh, ale nevím, jak bych dal odrazky do výpletu nebo na pedály. To už je fakt buzerace.

        0 0
        • DW6  

          podle mě jim stačí jen tohle,aspon tady na severu.

          0 0
        • kolombo  

          Kup si boty s reflexní plochou na zadní straně. Pro mě to bylo jedno z výběrových kriterii.

          0 0
        • kadas152  

          přesně tak ty odrazky mě dost serou do výpletu je dávat nebudu a na platformy tuplem ne to samý jako světlo prej musíš na mít biku ****** jim akorát tim lidi votravujou mě zatim nikdo nechytil a kdž už to vypadá jako že by chtěl tak raději co nejrychleji vypadnu

          0 0
          • Petr 1  

            Já to vyřešil,že jsem na kliky,rám a na ráfky nalepil reflexní proužky Chemoprénem.Je to nenápadné,plně funkčí a mohu to kdykoliv sundat.Světla na kole musíš mít jen za snížené viditelnosti,ji­nak né.

            0 0
      • pepino  

        Uáá, co tohle? www.autofam.cz/index.php?…
        myslim svítící ventilky, máte někdo?

        0 0
    • martty007  

      Ahojte,

      chci se jen zeptat. Pokud od výrobce kolo nemá odrazkové vybavení (v drátech a na šlapkách), tak je povinnost majitele si to tam na vlastní náklady dodat? Když mám na autě od výrobce zatmavený skla, tak mi taky cajti můžou políbil hýždi, ne?

      A ještě jedna prostá otázka. Když používám nášlapy, tak těžko můžu na nich mít odrazku. Je tedy povinnost ze zákona to mít na botě?

      Díkes.

      0 0
      • PKQ  

        nevozí se to, kašli na to ;)

        0 0
        • DaSnail  

          ty si blááázen :)

          0 0
        • martty007  

          no né, mě minulý rok srazilo auto a dostal jsem flastr já. Ovšem musím říct, že oprávněně, páč to bylo za šera a já neměl aktivní osvětlení, ale na odrazky se mě ptali taky. Jestli to takhle je od výrobce, tak nevím, jestli to tak může být, když to tam výrobce nedá.

          0 0
          • DaSnail  

            nemůže

            0 0
            • martty007  

              takže když chci na silnici, tak si tam musím nacpat do drátů odrazky, na boty něco odrazkovýho namalovat a dát odrazky dopředu a dozadu. To je ale bezva …

              0 0
              • DaSnail  

                nemusíš, ale počítaj s tým, že ťa môžu flojdi buzerovat alebo ťa večer sejme nejaké auto.

                0 0
          • PKQ  

            když to bylo za šera nebo za tmy tak je to trošku o něčem jiným,ale kdo jezdí přes den s kolem, který má všude odrazky?

            0 0
      • pstasek  

        Výrobce na to určitě nezapomněl a do manuálu připsal, že kolo není určené k provozu na silnici …

        0 0
      • albion66  

        Mě jedno četníci zastavili a řekli mi že mé kolo je sportovní náčiní a tudíž není přizpůsobilé provozu na poz. komunikaci a tedy nemá na silnici co dělat, s argumentem že ani formuli 1 na silnici nepotkám. Tak co na to říci?:)))))

        0 0
    • Kami  

      tady máš povinnou výbavu kola http://www.klaudy.net/…epublice.php a tu zde nemá tuším téměř nikdo :D

      0 0
      • martty007  

        to jsem potřeboval tohle. Díky. Oblepím si kolo a hadry reflexníma samolepama a nášivkama. Pohoda. Ještě jednou dík.

        0 0
      • Lucky-x  

        No nemá a můžu vám říct že je to s náma jako s cyklistama na posrání. Tuhle jsem jel pár set kilometrů po klikatých silničkách v noci a myslel jsem že nebudu. Za celou cestu v noci jsem potkal jednoho cyklistu co byl osvětlený. Ostatní ne, člověk pak nedělá nic jinýho než že hledá nějakýho bajkera co se vynoří z lesa.

        Přes den kdy praží slunce si jezděte na čem chcete, ale jak padne šero tak by na kole mělo být vše co tam má být. Odrazky ve výpletu mají smysl! Ve šlapkách také!!! Odrazka ve předu a v zadu také! A bez aktivního osvětlení vyjíždí za šera jen debil a že jich u nás jezdí dost!!!

        0 0
        • Kami  

          taky pravda.Vyhýbat se cyklistum na silnici pro začinajiciho řidiče je už obtižne za světla,když jede v protisměru auto a za tmy je to sebevražda.Proto nejezdím na silnici raději ani za světla,když to neni nevyhnutelně nutné.

          BESIP statistika

          Jízda na kole a nošení cyklistické helmy

          Od roku 1998 do roku 2002 včetně u nás bylo usmrceno 722 cyklistů a 4 168 bylo těžce zraněno.

          50 % všech těchto zranění tvoří děti do 16 let.

          Kolize s motorovým vozidlem je příčinou 90 až 92 % úmrtí cyklistů.

          V roce 2004 bylo v ČR usmrceno 94 cyklistů bez přilby a „pouze“ 5 cyklistů s přilbou.

          V témže roce bylo těžce zraněno 519 cyklistů bez přilby v porovnání s 66 cyklisty, kteří měli při pádu helmu.

          Úraz hlavy byl diagnostikován u 60 % postižených.

          Nošení kvalitní cyklistické helmy snižuje riziko poranění hlavy při pádu až o 85%.

          Užívání cyklistické helmy je povinné v Austrálii, Novém Zélandu i USA.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.