• nobody

    Začalo mi šustit (cvrlikat) u přesmyku, jako kdyby se řetěz dotýkal vodící lišty (nebo jak se to jmenuje), jenže řetěz má z obou stran mezeru. Když přehazuji přehazkou, tak to na některých pastorcích dělá víc nebo míň, ale zvuk vychází ze předu, od přesmyku. Co to může být? Je na tom ujeto jen asi 1500km. díky

    0 0
    • Tomcat_1  

      Neposlouchat, jezdit! :-) Jinak, podle me to dela to, ze bud ohybas prevodniky nebo spis stred. Proste jak zaberes, trosku se to priohne a zavadi o presmyk. Nic novyho, nic smrtelnyho :-)

      0 0
    • Balrog  

      a nebo máš suchý řetěz

      0 0
    • enjoy  

      muze ti to sustit o spojnici toho voditka(vodorov­nou)…:-).jestli rozumis.

      0 0
    • maxtor  

      Nemáš vůle v čepech?? To zjistíš tak, že chytněš přesmyk za vodítko a zkusíš s ním pohnout. Pokud má vůli ucítíš to. Na tohle bohužel žádný lék není a pokud ti to dělá problémy, je třeba měnit.

      0 0
      • TheIF  

        Když má vůli, stačí ho přívázat k rámu kouskem duše a je jak nový :-) Měl jsem ACERU a ta měla vakl tak 1cm a tímhle vydržela 30000 km :-)

        0 0
        • maxtor  

          Tak to sem dej fotku… Já mám po 4 000 v Deore taky vůli jak v přehazu tak v přesmyku, ale zatím to ani necvaká ani nemá vliv na řazení. Až se tak stane, zkusím tvůj systém:-)

          0 0
          • Vilém  

            Musis prigumickovat zadni cast smyku,tam kde je nytek,nebo sroub,k spodni trubce zadni stavby.

            0 0
            • maxtor  

              Nevím, já bych to spíš asi vyměnil. Zase taková investice to není a myslím, že to gumičkování nestojí za to. Nemáš potom ten přesmyk nakřivo??? Řadí to pořád stejně??

              0 0
    • Daf  

      Jestli to serizujes na stojanu a nedre to, tak to nemusi znamenat ze to nebude drit kdyz do toho slapnes :)

      0 0
      • maxtor  

        Tak to bych nesouhlasil. Ve stojanu nezabíráš a pokud máš trochu měně tuhé kliky, tak se ti v záběru ohnou a převodník se v určité fázi k přesmyku dostane.

        0 0
        • Daf  

          Precti si poradne co jsem napsal ;)

          0 0
          • maxtor  

            Vždyť jsem si to přečetl, Dafe. Myslel jsem tím to, že ve stojanu točíš naprázno a neohýbáš kliky. Pokud na to dupneš v jízdě, tak v místě, kdy máš pravou nohu dole se nahoře převodník trochu pohle směrem doprava a škrkne o přesmyk. To se ti na stojanu nestane.

            0 0
          • maxtor  

            Ty Wole sorry. Hned jdu na oční:-)

            0 0
          • maxtor  

            Je pondělí a mám ještě zalepené oči. Odpustíš mi, Dafe:-)???

            0 0
    • nobody  

      vyřešeno, promazal jsem řetěz a přestalo to dělat, nevěřil jsem tomu, ale je ticho. A to jsem řetěz pral a mazal před cca 100km (asi 10 dní). Jak dlouho vydrží vám namazaný řetěz? A čím mažete? Já hydraulickým olejem, kterým mě zásobuje otec :-)

      0 0
      • jaski  

        ja taky hydraulickym :-) pak je sice jak prase ale na to kaslu. stejne uz je komplet cely razeni i s retezem asi tak 2000km davno po smrti ale ted co sem opiloval zuby na pastorcich tak radi krasen :-)

        0 0
      • maxtor  

        Jak dolouho vydrží namazaný řeťez je závislé na typu oleje a taky na tom, po jakém povrchu jezdíš. Na silnici vydrží i 100 km, ale na biku je po několika desítkách km z oleje jen černá kaše. Proto je potřeba se o řetěz na biku starat častěji než o olej na silničce.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.