• Mamut

    Vie niekto, kde kupit cisty silikonovy olej? Nie sprej, proste len olej bez rozpustadiel. Chcem to do tlmica, takze nie malo, t.j. moznost nastriekat a nechat odparit pada.

    Najlepsie nieco v Prahe.

    Volal som dnes do Razza a aj tam maju iba sprej. Zato mi povedali nazvy asi 3 dalsich firiem, ktore by to mohli mat, avsak zapamatal som si iba Loctite a ten to nema.

    0 0
    • wertigo  

      ja jsem koupil v barvy-laky, 25ml za cca 30kc. potreboval jsem male mnozstvi.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tyjo, zajímavý… no já ho trošku ukrad v laborce… Jinak silikonovou vazelínu sem kupoval v Chemexu www.chemex.cz, ty prodávaj výrobky Lučebních závodů Kolín, a ty dělaj mimo jiné i silikonový oleje: www.lucebni.cz/main.php?… takže bych zkusil tam zavolat. Ale je dost pravděpodobný, že to budou prodávat jenom ve větších baleních. I dyž vazelíny mi odkydali do plechovky půl kila ze sudu, tak by třeba odlili… :o)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jo, nenech se zmást že to chemex nemá v ceníku…

        0 0
        • PaLO  

          Dotaz : na co do tlumiče silikonový olej? Do jakýho tlumiče

          0 0
          • Mamut  

            Nemecka odpoved od Meridy.

            0 0
            • lubos  

              Do toho German-A ? Tam potrebujes 20ml cca.

              0 0
              • Mamut  

                20??

                Ja som to este nerozoberal, ale avonka ta olejova komora vyera HODNE velka a ta piestnica, co sa v nej pohybuje nema zas az taky extra velky objem. Ale pokial to beries iba ako dorovnanie strat, tak potom ok.

                Zda sa, ze to nie je az take zhave. Tlmic doma na koberci a hodne nafukany klepal pri spatnom doraze. Ale ked som ufukol, aby som ma sag 2cm (na tlmici), tak za jazdy sa chova ok a nemam s nim ziaden problem. To zadana stavba je vacsi previt. Dnes som skocil z 30cm a ovzal sa strasny zvuk niekde od zadneho plasta. Bud som ho presadol na rafik, alebo sa asymetricka stavba vratne zdeformovala a zadny plast drhol o zadnu stavbu v okolo V-cok. Bol tam Maxxis 2.5" takze je tam uz iba necely 1cm miesta. Aj tak je to strasne maslo. To asymetricke riesnie je dbore pre deti a zeny do 60kg.

                0 0
                • lubos  

                  20 mozno 25ml cela komora. Mam doma dva take tlmice , co som furt riesil a raz som to meral. Ta komora neni tak velka, minus objem piestnice, potom vnutri su este zasroubovane spojky, a na piestnici mas vnutri este priehradku, cez ktoru prudi olej, nevim ako sa to vola :) Klepanie z dosledku malo oleja je vtedy ak ho utlmis a na konci chodi malo utlmene. Klepanie dorazu moze byt kvoli tomu, ze je maly tlak v negativke. Zadna stavba je fakt uzka. 2.3" je maximum aj to pre novsie modely. Tie starsie tak tam neslo uz ani 2.25" myslim. No ale co by si chcel od XC fulla ;o)

                  0 0
    • mosquito  

      sem koupil asi 30kacek takovou lahvicku (valecek 3×10cm) PAN-OIL nebo tak nejak … vypada hodne ciste na obalu psali ze se hodi i na nabytek

      0 0
    • BoB  

      V Sex shopu na latexový prádlo nebo jako lubrikační gel (rada z cykloservisu – prej boží na řetězy) :-)))

      0 0
      • Mamut  

        To ma uz tie napadlo, ale tam maju vsetko zo zasady niekolkonasobne predrazene. zepo.jhdat.cz/?p=zbo­zi&pol=1033&S=1&i=18 Urcite ta cistota bude podobna ako pri oleji zo sexshopu a cena je 1/5. Ale stale hladam nieco vyhodnejsie, predsalen skoro 1400/liter mi pride vela.

        0 0
        • lubos  

          Toto by mohlo byt ok … len otazka je hustota. Nie kazdy silikonovy olej ma rovnaku hustotu myslim. Do toho tlmica, co chces ty je tak 10W, prihajhorsom 15W.

          0 0
          • Mamut  

            Riesit hustotu silikonoveho oleja nedokazem, kedze nikto ju nikde neuvadza. Zjavna sa SO pouziva skor ako mazaci nez ako tlmicovy, takze viskozita nikoho netrapi. Ale beriem to tak, ze by som nim aj tak iba dorovnal uniky (pokial viem, tak SO medzisebou by mali byt normalne miesatelne), takze par wt hore/dole je fuk.

            0 0
            • lubos  

              Tak to hej, na doplneni to bude ok. Inak ale marzocchi do vidlic pouziva tiez silikonovy olej, a viskozitu tam maju 7.5. Ja som to tiez nevyriesil, zohnal mi olej kamos, som to tam dal, mozno je malnko hustejsi, ale som proste viac otocil koleckom tlmenia a bolo.

              0 0
            • kovar  

              Prave že moc viskózni olej delá z GermanA ještě větší kopresně přetlumený hnus, a ony silikonové oleje se prodávají většinou tak viskózní (i ty ve spreji, když se odvětrají), že jsou nepoužitelné. Snad ten PanOil (voňavý) by mohl jít, ten není tak viskózní, ale už jsem zapomněl, kde jsem ho koupil. Tink prej byl spokojen s tlumičovým olejem s viskozitou někak SAE 3 nebo tak nějak.

              0 0
              • Mamut  

                Zatial mam tlmic nastaveny na 1.5 otacky od maximalneho otvorenia a asi bude lepsie mat 2 otacky. Takze este mam kam povolovat.

                Kde sa da kupit ten PanOil?

                0 0
                • kovar  

                  tím kolečkem nastavuješ zpětné tlumení pouze, tlumení komprese nastavit se dá leda viskozitou, nikoliv kolečkem

                  0 0
                • kray  

                  ze by na strankach vyrobce? :)

                  http://www.panoil.cz/…ovy-olej-c23

                  0 0
                  • Tomínos  

                    Možná už to zjistil :-)

                    0 0
                  • Chiron  

                    Já myslím že to už za ty čtyři roky nějak stihl vyřešit…

                    0 0
                    • Mamut  

                      Precenujes ma. Nakoniec som sa na to vyflakol s tym, ze nevrtat sa v tom co funguje. Obzvlast v tomto tlmici s neslavnou povestou. Takze az tuto jar som to hodil ku Frantovi Mrazkovi na repas a ten tam dal bezny tlmicovy olej s tym, ze tlmic ako tlmic. Este som to ale odvtedy nejazdil, takze neviem ako to dopadlo.

                      0 0
    • Azmir  

      Nechcu zakládat nové vlákno proto to tu trochu oživím. Můžete doporučit nějaký silikonový olej na kluzáky epicona? Popřípadě jestli se dá někde v Ostravě Porubě koupit v kameňáku jinak jsem narazil na. http://www.kupkolo.cz/…eo_2696.html nebo http://www.kupkolo.cz/…ml_5048.html co na ně říkáte?

      0 0
      • Marskatin  

        před časem jsem kupoval v BAuhasu, v sekci autokosmetiky, hned vedle toho byl čistič kotoučů …

        0 0
      • wallot  

        v jakemkoliv hobby marketu (obu, hornbach a spol)

        v jakemkoliv obchode s auto-moto potrebami

        0 0
      • medved.m  

        Jestli máte v Porubě Lidla, podívej se tam.

        Zrovinka včera jsem tam silikonový spray viděl, a fakt za babku.

        0 0
      • Georrge  

        taky mi teď došel silikonový olej, tak bych se rád poptal jaký byste doporučili? Na kluzáky vidlice a těsnění, přecijen olejíček dost pomáhá chodu vidlice, tak nechci šetřit :) doteď jsem měl nějaký levný silikononý sprej na zbraně, nebyl špatný, ale chci zkusit něco lepšího, jestli to půjde poznat :) takže jestli máte zkušenosti s nějakým fajnovým olejíčkem, tak sem s tím :)

        0 0
      • mr.nikdo  

        Trochu se prizivim a ozivim vice tema.

        Nemate nekdo odkaz/zkusenost kde sehnat silikonovy olej ale tak, aby nebyl ve spreji?

        Rad bych mazal vidlici tak mozna stetcem/prsty – abych nemusel strikat…

        Diky

        0 0
        • kyl  

          Já jsem vždy sprej vystříkal do nějaké flašky,nebo nádobku otočil,tlak i s částí oleje vystříkal do flašky a pak sprej bodnul a vylil.

          0 0
          • mr.nikdo  

            To je jedna moznost, ale kdyby nekde slo sehnat normalne rozlivany olej, byl bych radeji…

            0 0
            • kyl  

              Třeba Tento

              0 0
              • mr.nikdo  

                Diky :-)

                0 0
                • wallot  

                  pozor na modelarske oleje je potreba vzit co nejridci (10wt ci 100cst podle znaceni) a teda modelarske oleje jsou solidne predrazene lepsi je si na ten stetec olej nastrikat ze spreje :) a spostu spreju ma hadicku takze se daji krasne davkovat

                  jinak rozlivany olej se da sehnat jako hydraulicky olej coz je obyc silikonovy olej a nejmenci odber je vetsinou litr :)

                  0 0
        • slavekRM  

          Já používám tenhle

          0 0
    • Joseph de Sax  

      nejlíp je ho koupit přímo v Silicon Valey..tam bude nejvíce silikonový.

      0 0
    • ArmyDOG  

      Dobrý den,

      je silikonový olej vhodný na „tuning vidlice“? Nerozpouští plasty ne?

      Mám doma syntetický olej 10W40 a mám obavy jestli nebude leptat plast ve vidlici.

      Děkuji za Vaše myšlenky

      0 0
      • rasto  

        ano, na kluzaky jedine silikonem. jakykoliv jiny sprej by Ti plasty a gufera rozleptal!

        0 0
        • Vilém  

          Jo, ale on to chce nalit do vidlice:)

          0 0
          • ArmyDOG  

            Ano mám to v plánu nalát cca 15–20 Ml do každé nohy vidlice.

            Plná syntetika by se dostala při běžném používání dostala až na kluzáky a rozletala je ne?

            Silikonový bych koupil v kapátku a nalil taky.

            Mám tedy nalit silikonový?

            Není silikonový moc řídký oproti syntetice 10w40"

            0 0
            • Vilém  

              I v motorech byvaji gufera, jsou rozezrana? Nekteri vyrobci vidlic maji motorovou syntetiku jako doporucovany mazaci olej.

              0 0
              • ArmyDOG  

                Takže RASTO kecá? :D

                Jako já syntetiku mám připravenou, ale zmátlo mě, že při jarní údržby kola se má těsnění kolem vidlice ošetřovat pouze silikonovým olejem

                0 0
                • Vilém  

                  Nekeca:) Mluvi o udrzbe z vnejsku.

                  0 0
                  • ArmyDOG  

                    A zevnitř, kde jsou ty slidery jsou z jiného materiálu? Že se nerozleptají?

                    Ty Gufera přece budou stírat ten synteticky olej, který bude vzlínat přece? :D

                    0 0
                    • Vilém  

                      Ta syntetika proste stirakum nijak neuskodi.

                      Do ceho to chces lit?

                      0 0
                      • ArmyDOG  

                        Do noh vidlice → XCR 29"

                        Otočím kolo na záda. vymontuji šroub zespod noh a stříkačkou stříknu 15–20 ml.

                        Dělal jsme to tak na starší RST a pomohlo to.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Je dobry to vycistit od vazeliny, ale tak jak pises, to taky jde.

                          0 0
                          • ArmyDOG  

                            Tak jsem to dělal RST. v XCR se mi zatím nechce tolik drbat, ale možná jestli to pujfde hezky rozdělávat, tak to rozdělám.

                            Takže ty to očistíš na sucho a pak tam naliješ jen olej?

                            Vazelína na pružunu by se nehodila?

                            0 0
                            • Vilém  

                              Ocistim to namokro, stetkou na cisteni flasek. Bak necham vyschnout.

                              0 0
                              • ArmyDOG  

                                u nových XCR se spodní šrouby nevyklepávají?

                                Někde jsem četl, že se jen nějak otočí?…

                                0 0
            • pepek  

              Aby ten silikonový nebyl taky nakonec syntetický. Zkusil bych olivový, nebo aspoň slunečnicový.

              0 0
              • ArmyDOG  

                Kliď se pepku. Porad a nespamuj. 2 měř, 1 řež.

                Nerad bych pak zjištoval, kde kupovat slidery apod.

                0 0
                • pepek  

                  No právě proto. Nechceš si ten silikon ještě rozmyslet Arnošte?

                  0 0
                • scret  

                  a typ vidlice mame vestit z koule nebo jak? nalej tam, co doporucuje vyrobce a fertig…

                  Pokud kunis SR, pak bych tam nalil nejakou syntetiku…

                  0 0
                  • ArmyDOG  

                    Omlouvám se.

                    Vidlice SunTour XCR 29" (zamykání na řidítkách)

                    0 0
                    • scret  

                      tam nic nelej, maximalne tam nasyp pisek a zahod to:))

                      0 0
                      • ArmyDOG  

                        To jsem čekal :D Tak lepší jak drátem do oka ne?

                        na RST to pomohlo do té miry, že se dala i používat.

                        0 0
                        • scret  

                          tak tam bude problem i s tlumenim myslim…

                          Alejo, uskodit tim nemuzes, takze klidne tam nalej tu syntetiku… snad to ma stiraky dobry, aby z toho nelil olej jak z fritaku…

                          0 0
                          • ArmyDOG  

                            Jak to konkrétně myslíš s tlumením? Jako po te upravě?

                            Přemýšlel jsem odělat i ten gumový váleček, ale mám 84 Kg a při sednutí na kolo má SAG cca 20% = 2 cm. Takže by ho vyndávat nebudu, ale přítelkyně co má 50 Kg. Ho musím vydělat.

                            0 0
                            • scret  

                              jakoze zlepsis sice chod tim olejem, ale tlumeni bude stejne na h… holt levna vidle…

                              0 0
          • rasto  

            ehm, beru zpet. pardon.

            0 0
    • Tomahomo  

      V Silicon Valley přece, to dá rozum do hrsti! :D

      0 0
    • doubleingram  

      Zajimavy info, nevim jak to maji ostatni ale Panoil ma silik. olej ve sprejich plneny max. do pulky obsahu daneho baleni, ostatni je hnaci plyn.

      Po vystrikani hnaciho plynu ze spreje dnem vzhuru, otevreni plechovky v oblasti trysky a vyliti obsahu, jsem se dostal na neco kolem 200 ml (500ml baleni, ze spreje uz jsem asi 8× striknul). V balenich ve spreji je tedy slikonoveho oleje max. polovina obsahu, viz foto. Takze je to dosti klamave, v realu dostanu max. polovinu avizovaneho mnozstvi a to uz me uprimne stve. Sice to vyrobce na obalu uvadi, ale na netu ne. A na obalu to ma jeste jako bezpec. upozorneni.

      Kupovan tento:

      http://www.panoil.cz/…olej-100-p2/

      Takze priste uz jen v baleni v tekutem stavu bez hnaciho plynu, pouzivat kapatko, nebo mechanicky stlacovany sprej (ala fixirka).

      0 0
      • Vilém  

        A mas overeno, ze u jinych vyrobcu je tomu jinak a ze je tam oleje vic?

        0 0
        • doubleingram  

          To zatim ne, mam ted oleje jenom od Paniol. Samo je otazka, zda je to tak obecne ± vzdy u speju. Ale to ze je baleni 500 ml neznamena, ze dostanete 500ml oleje. Minimalne od Panoil. Asi by i stacilo novy sprej zvazit a da se ± odvodit, kolik tam je. Ten muj novy urcite IMO nemel vic jak 350g.

          Muzu doma na diditalu zvazit prazdny sprej, pro zajimavost.

          0 0
      • novas752  

        To schválně zkusim časem udělat se Silikalem93. Mám jednu asi 400ml pikslu v zásobě a stejně jsem z ní chtěl ten olej nějak dostat v tekutym stavu, to s otočenim mě nenapadlo. :)

        0 0
        • doubleingram  

          Lenost je hybatelem pokroku :)

          Po otoceni dnem vzhuru jde jeste troska silikonu co je v ceste ale pak uz jen plyn. Doporucuju pote prelepit paskou trysku at to nemusi drzet stlaceny jak *****, postavit dnem vzhuru a cekat dokud fici. Tvrva to celkem dlouho.

          0 0
          • doubleingram  

            Tak dle vyjádření pana Pánka z Panoilu se takto plní všechny obdobné tlakové nádoby. Obsahu je cca 40–50 % dále obdobné množství hnací plyn a asi 10% vzduch. Takže litrovka v lahvi na rozlévání to příště jistí. Sprej už jen pokud opravdu musí být sprej, případně něco ala fixírka.

            0 0
        • novas752  

          Tak jsem to vyndal a dost zklamani teda.

          Nikdy nepouzity Silikal 93 – 400ml na plechovce, plyn z toho unikal snad hodinu a vysledek ve sklenici po vyliti odstrihnutym dnem viz. obrazek. Stezi 100ml (sklenice ma po hrdlo 250ml, odmereno), to at jdou dopryc. Takze az to spotrebuju, koupim litr Panoilu v kanystru a mam na 20 let vystarano.

          0 0
          • doubleingram  

            Jj, takže ojebavka i u jiného výrobce. Ještě větší šmelo než Panoil. Sprej už nikdy více.

            0 0
            •  

              já vám snad každýmu jeden koupím a pošlu:-)

              0 0
            • plzakj  

              Proc vlastne kupujete sprej, kdyz nechcete sprej?

              0 0
              • novas752  

                Sprej maj úplně všude – v každym druhym hypermarketu, v hobbymarketech…

                Kapátko se shání podstatně hůř. (Když nechci platit dopravu kvuli par ml oleje). Ale ten litr za to stat bude a jak uz jsem psal, na jedno kolo by mi mel vydrzet cca 20 let. :)

                0 0
                • Rice  

                  Toho litru bych se docela bál. Při nákupu velkejch balení se mi už párkrát stalo, že jsem po několika měsících koupil něco „lepšího“ a to super-výhodný nakonec skončilo v šuplíku a následně někde v popelnici/sběr­nym dvoře.

                  0 0
                  • novas752  

                    Co by na silikonovym oleji mělo být lepší? :D

                    Utřu nohy hadrem/utěrkou, kápnu, propružim, utřu (ještě 1 nebo 2× opakuju), utřu a hotovo.

                    0 0
                  • Strakááč  

                    silikoňák nikdy nevyhodíš jen tak.. dá se použít na plno věcí

                    0 0
          • Strakááč  

            Vcera jsem udelal to samy a uchazel vzduch uz z prazdny plechovky a zezwcatku hry bylo dost a prijde mi ze se odpwri hodne toho oleje i s aerosolem protoze kolem by oleje jak nadelano nechapu…

            0 0
            • novas752  

              Ono je spíš fakt hodně toho plynu rozpuštěnýho v oleji, mě to v tý skleničce bublalo ještě hodinu a půl po vylití z plechu.

              0 0
              • Strakááč  

                přesně tak.. já nevim jak dlouho, protože jsem to dělal včera večer v dílně a pak jsem šel domu.. a nechal jsem to pootevřený v průjezdu.

                jinak jsem to měl ve sklenci, zavřel to.. zatřepal a víko na styl špuntu odlítlo :D a takhle jsem se s tím crcal půl hodiny a furt víko jakoby pšoukalo.. tak jsem to mrsknul do kouta..

                Zdá se mi mazání injekcí mnohem lepší, než sprejem.. nejni nic zablitýho kolem.. a fouknu to přesně, kam chci :D dobrý je si taky uvědomit, že ten silikon nemá za úkol mazat ale má za úkol udržovat gufera, aby neztvrdli a neztratili svoje vlastnosti :)

                0 0
                • doubleingram  

                  Nalej olej nasycenej plynem do vetsi nadoby s uzkym hrdlem, nech poloutazeny vicko at to nestika ven ale zaroven uchazi plyn a jen trepej, je to za chvili pryc. Pripadne petku s mensim obsahem oleje zmackni abys z ni vypudil vsechen vzduch, zasroubuj napevno a tres jak o zivot. Plyn z oleje roztahne zmacklou lahev na puvodni objem, povol vicko, nech utect a znova. Takto to jde rychle.

                  0 0
          • Rice  

            Hmm, cekal jsem aspon 200 ml, ale zas ten Silikal stoji jen asi 60Kc. Ale maze se s tim jen vidlice/tlumic a tam staci par kapek, zatlumit, otrit, zase par kapek, otrit a hotovo.

            0 0
            • kyl  

              wédéčko sprej je to samé,navíc se mi často stalo že plyn došel dřív než byla nádobka prázdná.

              0 0
      • Strakááč  

        tak to si někdy koupim tu litrovku.. sprej mě dost štve.. je to uplně zbytečný to prášit okolo.. nabrat do stříkačky a fouknu si to přesně kam chci :D díky za tip :)

        0 0
      • danis7  

        Jakou hustotu má ten silikonový olej v kapátku? Zateče ke stirakum u vidlice/tlumiče?

        0 0
      • scota  

        Brunox Deo 100ml uvádí 97% oleje a 3% hnacího plynu.

        0 0
        • doubleingram  

          Tvl, to se mi nezda, zkus to na nem a uvidime.

          0 0
        • MlokCZ  

          Ten ale má střikání řešené mechanicky a není to řešené tlakem plynu. Takže ani nevím na co tam ty 3% jsou.

          0 0
    • doubleingram  

      Presne, na vidli, tlumic a teleskop u dvou kol je litrovka kapanim tak na 5 let, spis vic. Takze srat na predrazeny spreje, pokud je clovek vylozene nepotrebuje na spec. ucel.

      Porad se clovek uci.

      0 0
      • Rice  

        Nevim jak kterej sprej, ale na deo sprej co mam na vidlice jsem nasadil 3cm trubičky co u něj byla přiložená a pokud se sprej zmáčkne s citem, tak z něj olej jen pomalu vyteče, tedy bez plýtvání a přesně tam kam potřebuju. Na rok mam tak 2 100ml lahvičky. Bez spreje bych kvuli lepší použitelnosti a skladovatelnosti olej dával spíš do kapátka než do stříkačky.

        0 0
      • Stingray  

        A jakou litrovku teda koupit?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.