• raceman

    vržou vám taky kufry v spdečkách? jezdim dost v prašném prostředí a pomalu mi to začíná lézt na nervy, i když to namažu tak to vrže za chvilu zas.

    Anketa: vržou vám taky kufry v spdečkách?

    10x
    12%
    0 0
    • Vrci  

      drív jsem mazal, ale spíš se to zhoršovalo, protože ten olej na sebe nachtyl prach. Teď mám kufry s teflonem a je po problému.

      0 0
      • raceman  

        kolik te staly a kde???

        0 0
        • Vrci  

          to jsou kufry na silnici, ty do spd nenarveš. Kovový spd jsem kdysi taky měl, když byly suchý a čistý byly potichu, jak se na čelisti nebo kufr dostal olej (silikon) začaly vrzat. Stejnou zkušenost jsem udělal s klasickými look delta, dokud byly suchý a čistý byly potichu, ale časem se rozeřvaly. Teď mám karbon proti teflonu a mám klid.

          0 0
    • raceman  

      ještě můžete dopsat jak to řešíte.

      0 0
      • dafe  

        ja to mazu, ale vydrzi to tak 50–60km, pak zase zacnou. Kdyz das kufr do vody tak je taky chvili ticho, ale opravdu jen chvili. Na jine reseni jsem neprisel zatim :-(

        0 0
      • enjoy  

        obcas mi vrzne pravej pedal.resim to vycvaknutim a otocenim na druhou stranu:-)

        0 0
    • apache6000  

      mazal jsem ale moc to nepomaha,tet ma time a ty jsou gut

      0 0
    • MARIN  

      Shimano 858 s kuframa SH52 + botky Specialized Comp – desne vrzou kufry v pedalech (jasne kovovy zvuk),musim tak kazdou druhou vyjizdku trochou vazeliny maznout pedaly v miste styku s kufrem Ritchey Comp V3 s kuframa SH52 + botky Specialized Comp – semtam vrze podrazka ve styku s pedlem ale jednastrana leveho pedalu je nesnesitelna -reseni neznam (rezat podrazku se mi nechce)

      0 0
      • ememem  

        tak keby si zistil daj vediet -Shim. 540+Spec.comp a priserny zvuk v pravej topanke. a presne ako hovoris vrzga podrazka, ergo shit je v bote zakopany.....

        0 0
    • raceman  

      tak sem teď ty pedály umyl vodou a odmastil jakýmsi sajrajtem jménem tetrachlorethylen, tak sem zvědavý co to udělá.

      0 0
    • yetti  

      Kdyz uz to vrze moc tak pedaly i kufry prostriknu WD40 a utru hadrem a mam na dost dlouho pokoj.

      0 0
      • Lowrider  

        Já taky. WD40 do pedálů…nic neutírám a hooodně dlouho je klid…

        0 0
    • Crempa  

      Ozivim tenhle thread bo se me to ted taky nejak rozvrzalo, zkusil jsem vse vyse uvedene a po par kilacich ten „koncert“ zacne znova, nemate nekdo nejakej novej poznatek… ? Nepomuzou treba novy kufry, resp. daj se vubec samostatne sehnat (SPD) ?

      0 0
    • martasek  

      cvakání v kufru řeším silnější vrstvou laciné vaselíny do okolí kufru a na kufr, „trochu“ se to zasírá bordelem, ale 3 vyjíždky to vydrží a vždycky to jde dle potřeby bez problému otřít (SPD shimano M 520 x Specialized sport)

      0 0
      • Krutor  

        No jo, jenže to by člověk musel jet non stop. Jak zastavím na hlíně / písku / blatě za párkrát se to s vazelínou spojí a je to v prdeli zase. Včera sem myslel že to hodím do škarpy, jak mně to vrzalo :-(((. Jdu na další pokus – mám náhradní kufry = vyměním a snad to dá chvíli pokoj.

        0 0
    • Vevoda  

      Taky cvakám, řeším to obyč vazel, v terenu mi musí stačit průplach vodou.Hodně záleží na prašnosti, pak musím mazat po každý vyjíždce.

      0 0
    • Luka  

      Vrzou a i cvakaj. Zvlastni, ze na jedne strane naslapu vic na druhe min. Mam nohy do X, takze paty dovnitr a spicky ven, a to pak vrze o 106. Ale nejak jsem zjistila, ze kdyz dam nohu uplne rovne, tak to nevrze. Naucila jsem se tak jezdit a uz se mi srovnaly nozky natolik ze si ani kolenama nedrndam o horni ramovou rubku :) Takze treba to tam „necemu je a kdyby to tam nebylo, tak by to tam chybelo“ ;))

      0 0
      • Krutor  

        Jo, taky cvakaj, ale jen na jedný straně – to nechápu. Ale vždycky chvíli a pak to přestane.

        Jo a nohy do x nemám = tím to asi Luko nebude :-)

        0 0
        • Luka  

          no tak me to pomohlo… ale Habib ma time, a tam je takovy pitomi tesneni, ktery nekdy trochu vyschne a pak to je koncert, kam se hrabu s spd :DD

          No, ale me vseobecne desne drasa nervy jakykoli zvuk, ktery neni normalni – coz je prakticky vsechno :)

          0 0
          • Krutor  

            Jo to máš pravdu ! Když jednou za čas kolo pořádně umyju a řetěz projedu pračkou (to je tak 1× za 500 km cca.) a pak to chvíli jen tak ševelí = balzám na duši :-)

            0 0
      • Genarito  

        ty jo, by mě fakt zajímalo proč většinou ženský (a to si fakt všimni) při šlapaání nechávaj kolena u sebe :o) jestli to neni spojený spíš s ženskou etikou :o)))) Kolena od sebe je přeci neslušnost :oP Mě ani nepřekvapuje, že jsi drnkala nohama o středovou trubku .o) Hehe nebo fotbalisti zase šlapou s kolenama od sebe, ale to je tím, že maji povětšinou nohy do Óóóóóóó :o)

        0 0
        • Luka  

          no ale vazne: cim vic jezdim a tvarujou se mi svaly na nohou, tim na tom kole vypadam prirozeneji (co se tyka IKSek).

          0 0
    • 911  

      Spešly Sport a SPD – mě pomáhá od vrzání dát na špičku kufru a na hranu zadní „hrazdy“ v pedalech trochu vosku na parkety. Když není bláto, nebo nechodím v písku, tak to vydrží i pár týdnů. Vazelína nebo WDéčko je hned pryč a vrzání nanovo pokračuje :)

      0 0
      • Luka  

        ted nam jedni podlahari nabizeli super lepidlo na parkety… tak mozna i to by pomohlo :DDDDDDDDD

        0 0
    • brozis  

      tak nevim.. mě se osvědčil klasickej olej (ten nejlevnější – na kola a šicí stroje) :D případně stejná konzistence jako motorový olej do aut. WD mi neudělá správnej povlak, a sikonovej olej.. to nemá vůbec cenu – ten je na jiný věci. A dokud to nepropláchnu vodou tak s tím nemám sebemenší problém ;-) (Shimano M-505)

      0 0
    • Dagmarka  

      Vržou a vadí mi to. Něčím to promažu a je chvilku klid. Na předchozím kole taky vrzaly a to jsem měla jiný pedály i boty. Divný je, že kamošum nevrzaj nikdy. A to nohama nešmrdlám do X, ale způsobně rovnoběžně. A toho ženského specifika do X jsem si taky všimla, ale furt lepší než při jízdě s nohama do O kolenama zabrat půl cesty. Hlavně z estetickýho hlediska :-))

      0 0
    • coolboy  

      též mě to nesnesitelný vrzání teďka chytlo…nevím proč…najednou z ničeho nic…dřív jsems tím problémy neměl…rvu do pedálů vazelínu – vrže to, stříkám to olejem – vrže to. Už jsem z toho pěkně nasranej…

      0 0
    • DaveBury  

      Leva noha v pohode, ale preva… V pravem kufru je mala vule, takze kdyz hodne zabiram(taham) nahoru a pote zaberu dolu, tak se bota diky te vule posunuje a vrze.. Pritom mam pravy pedal uz vice pritazeny nez levy.. Mate nejake reseni?

      0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.