• tachmude

    Zdar bajkeři a bajkerky. Máte někdo tyhlety brzdy na 180 kotoučích?

    0 0
    • mechanik  

      Mám ORO K 18 v předu kotouč 180 vzadu 160 a po 150km brzdí naprosto luxusně. Dávkovatelnost supr a ergonomie páky mi naprosto vyhovuje. Vzdálenost destiček od kotouče se mi zdá větší než u jiných brzd tak že seřízení bez problémů… škrtne jen občas( mám dost decentní XC zapletené kola:-))

      0 0
    • tutite  

      Bohatě stačí K18, jsou bez toho /dle mého zbytečného/ hejblátka, jsou celkem levnější než K24 a brzdí naprosto famózně. V současné džungli nic tak levného a kvalitního zároveň neseženeš.

      0 0
      • tachmude  

        A co destičky jaké zkušenosti a jaké koupit na tyhle brzdy o kotoučích 180.

        0 0
      • rass  

        taky si myslim

        0 0
      • McBlacky  

        souhlas, proto jsem do nich šel. dotaz: jak jsou na tom originální destičky s výdrží? a zkoušel jsi nějaký který byly lepší?

        0 0
        • tachmude  

          Originál jsou tam organický a vydržely nějakých 3000 kiláků.

          0 0
      • rass  

        desky vydrz, by me taky zajimala

        0 0
    • wewerka  

      Mam K18 a zatim problem jen s vibraci vidlici na 180 kotouci. Jinak brzdi dobre, packy mi sednou lip nez hayesovy. Vcera jsem se projela okolo Okore a hrozne me potesilo, ze bahno zustalo na brzde a neslo dovnitr (diky uchytum na desticky a perko). U Hayesu 9 by slo okamzite dovnitr.

      0 0
    • SELMIRA  

      mám K24 sice na 160, ale luxus

      když jsem si je šla kupovat, všichni říkali ať to nekupuju, že Formula neumí dobrý brzdy ale asi se spletli dnes už mi dá spoustu lidí za pravdu, že tyhlety Ora se fakt povedly! :o)

      0 0
      • vlk  

        to bylo dřív, tak před 5 lety, tenkrát mě také všichni zrazovali, že tečou, nebrzdí apod.Ale každá firma se vyvíjí a výrobky s ní.

        0 0
        • kolobrnda  

          mel jsem konstrukci 1999 a nemohu si stezovat. model evo 9,5 DH super brzda a nic neteklo…nic se neprehrivalo.­.pohoda…tuto sezonu menim na ORA. Jsem spokojenej.

          0 0
    • dakon  

      Mám dotaz k těmto brzdám, jsem novým majitelem těchto brzd a kotoučovek vůbec a není mi jasné, jak se tyto brzdy štelují atd… Jde mi o to, že přední kotouč mi škrtá po celém obvodu o jednu stranu destičky a taky se mi teď stalo, že jsem sundal kolo a pak když jsem ho chtěl nasadit, tak se mi kotouč nevešel do mezery mezi destičkama (nějak se mi stáhly). Budu rád za jakoukoliv radu na co si dát u těchto brzd pozor a tak … díky všem

      0 0
      • Lone1  

        Nejprve vyndej kolo,potom opatrně nějakým vhodným nástrojem,aby jsi nepoškodil destičky,je roztáhni.Usaď kolo zpět a vystřeď si třmen.Potom párkrát zmáčkni brzdovou páčku,destičky se samy nastaví,hotovo­.Příště,kdyby jsi vyndal kolo,musíš mezi destičky dávat pojistku.Aby jsi je pak nemusel roztahovat,takový červený bazmek.Byl mezi destičkama u nové brzdy.Jinak se nic nešteluje,jen až budeš měnit destičky,musíš je před výměnou opět roztáhnout.

        0 0
        • hanz  

          nic se mezi desky dávat nemusí..stačí když nebude mačkat páku když má kolo venku.

          0 0
          • Lone1  

            hanzi,samozřejmě jsem myěl na mysli,když vyndá kolo z důvodů přepravy atp.Takže vždycky pojistku,taky by ti mohly vystřelit pístky.

            0 0
      • Archer  

        Strc mezi desticky sroubovak s plochou hlavou, nebo montpaku, nebo neco podobneho – a opatrne roztahni deski. Potom nasad kolo, postav bike normalne na zem (brzda dolu, packa hore), a nekolik krat stiskni brzdovu paku. Desticky bych meli usednut sami.

        Kdyz to bude stale skrtat, povol dva srouby, kterymi se trmen prisrubovan k adapteru (nebo k vidlice, kdyz mas Post Mount), jen abych trmen mel trochu vule na strany, a par krat pevne stiskni brzdovu paku. Drzis paku stisknutou, a te dva srouby dotahni. Hotovo :)

        0 0
    • dakon  

      Díky za rady, odpoledne to zkusím !!

      0 0
    • RADO77  

      Tak jsem na tom svém Canyonovém krasavci zruinoval zadní destičky. Nevím jak se mi to povedlo, když jsem prozatím najel jen nějakých 400 (i když letošní Malevil se povedl:-)). Navíc zadní, když přední jsou tak na 50%. Kde se dají sehnat desky na Formuly K 24, které tam mám. Obhlídl jsem mé oblíbené e-shopy a kromě trinnity (kde je nemají skladem) nejsou. Nemám čas na obrážení kameňáků (ani v Praze, natož jinde) s nejistým výsledkem a v sobotu je Silesia. Dík za tipy.

      0 0
      • goood  

        Dnes jsem je objednaval v Trinnity a mely by byt do stredy na kramu

        0 0
        • goood  

          Tak uz mam desticky doma, maji jich jeste dost. Jsou to Baradine

          0 0
          • gyngy  

            cece, presne tie iste mam … menil som, pretoze mi K18 skripu, drncia a podobne … sice brzdia dobre, ale kto to ma pocuvat? Horsie je, ze ani po zmene dosticiek zvuky neustali :-( co s tym? Mam zmenit orig. kotuce? Neexistuje ine riesenie?

            0 0
            • goood  

              Ja tam mam jeste ty origos. Kotouce mam Hayes V6 a neskripe to. Na Malevilu to za mokra vzdycky tak 2 vteriny piskalo nez kotouc oschnul, pak v pohode.

              0 0
      • tachmude  

        Mají je v Opavě v Zamu.Buď originál formula ( organické) nebo goldfreny bronz ( sintrované ).Já zkouším v zadu origo a v předu goldfreny.zkoušel jsem jen ze zvědavosti si je u Praseka nalepit.Ten borec říkal, že to vydrží o hodně více,že to lepí na motokáry.Jeden krátký sjezdík ze zámku a po nich potopa.

        0 0
        • RADO77  

          O.K. díky za tip. Jsem sice v Praze, ale vyšlu tam zvědy a večer před Silesií je nainstaluju.

          0 0
        • vlk  

          no já zkoušel u lx brzd golfren DS destičky a byly otřesné-tak na zabití.Prý ty ostatní typy od goldfrenu jsou lepší.

          0 0
      • Hasňa  

        Teď v Beskydech jsem je docela poctivě zahořel. Smrdělo to jak kdybych pět minut protáčel spojku. A zatím OK. Dobré brzdy.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.