Prasklé lyžiny sedla Pells aneb málem Řehulou :)

54 nepřečtených
  • Frankie

    Posledni dobou je tu nejak prePellsovano, tak prispeju i ja svoji cerstvou troskou do mlyna :))

    Vracim se tak predevcirem vecer na silnicce z vyjizdky, v Podoli u porodnice jsem stal na semaforu, na zelenou jsem to toho slapnul :) a kdyz jsem se chtel pred tunelem posadit zpatky na sedlo, tak mi zmizelo pod zadkem – praskla ta „Ti“ pera…nastesti ho na sedlovce pridrzela paska, kterou mam k sedlu pridelanou nahradni dusi a vercajk, diky tomu jsem si nevrazil sedlovku az do krku… mam ji pekelne dlouhou :)…

    Je to sedlo RSC Comfort Ti, nekolikrat jsem se ho tady zastaval, ale uz nebudu :)) Mel jsem ho necely rok, najeto kolem 4.000km.Musim ale taky sportovne priznat, ze jsem ho musel kvuli potizim se sedaci casti posunout pred asi 3 mesici vic dozadu, trochu mimo ty znacky pro upnuti, ale pri mych 78kg bych to nevidel jako nejaky hrozny pretizeni… nevim… Pad byl jeden, lehci, sedlo z nej vyvazlo s lehkou oderkou… ja taky…

    Mam jeste jedno starsi na biku, myslim, ze tam vratim neznicitelny Fizik… radsi zadek otlacenej nez protrzenej …

    FV

    0 0
    • Lister  

      No děkuj té duši, že se vyhnul rigidní rektoskopii :o)))

      Tohle bych zažít něchtěl, hlasoval jsem pro blbé upnutí.

      0 0
    • Frankie  

      A jeste jedno foto…

      FV

      0 0
      • Lister  

        těch fotek jsem si předtím nevšiml, to usazení mi přijde celekm v pohodě, ale z toho kde se to urvalo, je vidět přetížení zadní části sedla, tak by to fakt mohlo být moc velkým posunutím vzad, nebo vada materiálu, třeba uhraješ reklamaci :o)

        0 0
        • maxtor  

          Taky mi připadá, že to sedlo je posunuté hodně dopředu. Pokud ještě Frankie seděl o něco více vzadu, musela to být na lyžiny v místě zlomu páka jak prase.

          0 0
        • MlokCZ  

          No mě naopak moc v pohodě nepřipadá, mě přijde, že bylo narvaný dozadu téměř co to šlo. Vzadní části je vždy většina váhy, takže tohle je podle mě nejnebezpečnější nastavení.

          0 0
    • MARIN  

      Me prasklo pred asi 2 mesici RX Ti ale jen jedna lyzina (nastesti:). Hodil jsem to zkoumat na zkusebnu materialu a dovedel se ze to vlastne praskalo na 3× a byl to unavovy lom. Tak ted prohlizim lyziny RS Ti kazdy tyden :)

      0 0
    • maxtor  

      Do háje, to sedlo mám taky… Když to tak vidím, běhá mi mráz po zádech a hlavně po pr..li…

      0 0
    • yetti  

      To je drsne!!! Predstava, ze se mi neco podobneho stane mne docela desi.

      0 0
    • lendl  

      Mne takto praskli uz 2 sedla, jedno Ti, jedno CrMo. Ale vzdy tak po 2–3 rokoch a len na jednej strane. BTW aky to je material, neni to nahodou Al?

      0 0
    • maxtor  

      Vzpomene si někdo, jak se jmenuje ten český triatlonista, kterému při závodě rupla sedlovka a on se na ni napíchl?? Je to tak 3 roky spátky.

      0 0
      • Lance  

        myslis,ten co ho ma v nazvu threadu?

        0 0
        • maxtor  

          Tak byl to on – nebyl jsem si jistý. Od této chvíle budu zase jezdit se zaťatou prdelí… Mě zase jednou rupl šroub, co drží sedlo na sedlovce. Sice jsem hodil tlamu, ale naštěstí jsem se nenapíchl. Nepřeju to zažít nikomu.

          0 0
      • Jarda  

        Ja si za boha nemuzu vzpomenout.Ale pockej nebyl to Rehula? :)

        0 0
        • cíca  

          To byl Vladko. Houby ten tam má Roberta . Tak takt nevim.

          0 0
      • ota  

        že by ten v názvu threadu? :_)

        0 0
        • ota  

          odskočím na 2 min,dopíšu a je to tu tolikrát

          0 0
          • maxtor  

            To se aspoň pozná, kolik zasvěcěných tady je – buď rád.

            0 0
    • navikin  

      Podobně posunutá sedla jsem míval taky než jsem posed poladil jiným představcem (byla to fizik dolomiti, SI prolink gel flow) a vydržela – mám je dodneška – s podobnou vlastní hmotností.

      0 0
    • zirecek  

      Dle mne je to způsobeno prvotně posunutím. Nejde ani tak o to, že mimo povolené rozmezí pozice sedla. Podobně je to se sedlovkou. Vozil jsem asi rok sedlovku zasunutou na stejnou úroveň, pak přešel na jiné sedlo → sedlovku jsem mírně vysunul (vše s rezervou do max. vytažení). Tímto se ta část sedlovky, která byla na hraně upnutí rámu/upínáku dostala nad rám a začala namáhat ohybem. Prasklina na sebe nenechala dlouho čekat. Když jsi měl sedlo v jedné poloze, lyžiny byli namáhány ohybem, pak posunul, byly namáhány i střihem. Již unavený materiál byl teď namáhán výrazně jinak. Nějak mi nesedí, že by to byly titanové lyžiny. Někdo už tu psal, že to dal na rozbor a titanové slitiny tam bylo poskromnu… .

      0 0
      • zirecek  

        hrubka, :-/

        0 0
      • vlk  

        Si taky myslím, že pelsy nejsou moc kvalitní-ty jejich titanové ližiny.Já mám už nějaký ten rok Selle italia flite titanium.Měl jsem to už upnuto na různých kolech ve všech možných pozicích a ještě mi neruplo.

        0 0
    • McBlacky  

      musíš mít hodně krátký rám na sebe ne ? a navíc pochybuju že při posunutí sedla tolik vzad a hokejce jsi měl správný posed. to je offtopic k věci myslím, že by nemělo praskat ani takhle vytažené, šel bych to reklamovat. Myslím že v návodu u sedla není napsáno že to nesmíš upínat mimo značky a pokud jsi návod nedostal tak to vyreklamuješ na 100%.

      0 0
      • Lance  

        no jo,ale co je vlastne ten „spravny posed“? kazdy tu rika neco jineho, co je treba kratky ram? ja mel authora a ten mi prisel celkem dlouhy,je fakt,ze tam byl i dlouhy predstavec, ted mam to nove kolo a mam to o neco kratsi,ale posed nemam vubec stejny jak predtim teda skoro. kdyz se natahnu na riditka tak mam spis kolena jakoby „pred“ loktama. jak to mate ostatni?

        0 0
        • MlokCZ  

          Hlavně když měl sedlo až tak vzadu + ještě hokejku, tak musel šlapat hrozně před sebe (a i když je to nastavení individuální, tak vždy je to v nějakých rozumných mezích a ne typu, že svislice od kolene bude procházet třeba 6cm za osou podálu).

          0 0
      • Lance  

        no jo,ale co je vlastne ten „spravny posed“? kazdy tu rika neco jineho, co je treba kratky ram? ja mel authora a ten mi prisel celkem dlouhy,je fakt,ze tam byl i dlouhy predstavec, ted mam to nove kolo a mam to o neco kratsi,ale posed nemam vubec stejny jak predtim teda skoro. kdyz se natahnu na riditka tak mam spis kolena jakoby „pred“ loktama. jak to mate ostatni?

        0 0
        • Lister  

          no ale jak už psal Mlok, tady nejde o celkový posed, ale hlavně o polohu – koleno pedál, to je asi tak jediný standart který se dá u posedu nalézt, každému sice vyhovuje něco jiného, ale obecně se dá říct, že dlouhodobě posunutý koleno moc dopředu neprospěje nikomu, a naopak moc posunutý sedlo dozadu nebude moc efektivní z hlediska šlapání

          0 0
          • Lance  

            no ale kuprikladu ja mam koleno posunuto pred osu asi o centak az dva a pohoda, kdyz slapu hooodne zezadu, tak mi to pride jako na trojkolce

            0 0
            • MlokCZ  

              Ale 1–2cm, to je právě individuální nastavení a může být. Ale to urvaný sedlo bylo určitě o mnoho cm od nastavení koleno v ose.

              0 0
          • Lance  

            koupil jsem si nove sedlooooo:-) musel jsem se sverit:-) presne jake jsem chtel:-)

            0 0
          • Lance  

            koupil jsem si nove sedlooooo:-) musel jsem se sverit:-) presne jake jsem chtel:-)

            0 0
          • Lance  

            koupil jsem si nove sedlooooo:-) musel jsem se sverit:-) presne jake jsem chtel:-)

            0 0
          • Lance  

            koupil jsem si nove sedlooooo:-) musel jsem se sverit:-) presne jake jsem chtel:-)

            0 0
          • Lance  

            koupil jsem si nove sedlooooo:-) musel jsem se sverit:-) presne jake jsem chtel:-)

            0 0
    • karel III  

      Jelikoš vlasním stejné sedlo domnívám se šlo o únavový lom kterému napomohlo nedbalé zpracování výrobce. (lyžiny jsou plné rých a drážek – ideální vrub pro únavovou prasklinu). Jako další možnost, která se podílela naprasknutí jsou nekvalitní materiály použité při výrobě sedla. Na projížce jsem se potkal s paraolympionikem, který díky zranění musí sedět více na špičce a prasly mu už dvě. (je mu to jedno protože je fasuje ale radši si na tréning koupil s.i.).

      0 0
    • Frankie  

      Uz jsem zas tady :)) … abych nemusel odpovidat kazdymu zvlast tak to hodim vsem sem dolu…

      Kdyz jsem vcera odpo koukl jeste rychle na vase reakce, tak ve mne zacal vrtat cervik… cekal jsem, ze tu hezky vsichni pohanite (jako vetsinou :)) Pells a ja budu mit hezky alibi, zanadavam si na ne taky a budu sam pred sebou z obliga :)) Ale protoze anketa ukazovala tou dobou spis na spatne upnuti, tak jsem se nad tim doma vecer znovu zamyslel :))

      Sedlo jsem nenarval dozadu co nejvic to slo, ale asi jen o 1 cm. Zamerem nebylo posunout se celej dozadu, ale jen sedet na jine casti sedla bez zmeny delky posedu (ze zdravotnich duvodu)… samozrejmne to vyslo tak napul… trosku jinde sedim a trosku vic vzadu celkove… Svislice z kolena bude asi trosku vic pred osou pedalu, nez by bylo idealni, ale to se neda nic delat, proste bych momentalne jinak sedet nemohl… (Na vykonu jsem tim posunutim nepoznal rozdil, jezdim porad stejne pomalu :))

      Vcera vecer jsem zmeril tu cislovanou cast lyzin a je to ± autobus 35mm, delka zamku na sedlovce je ale taky 35mm (viz foto, neni to moc videt, prisel jsem akorat z knajpy, tak to lip neslo :))Takze bud upnes sedlo do jedne jedine polohy=carkama vne zamku, nebo ho posunes jak ti vyhovuje, ale tim padem budes vzdycky vic nebo min carkama mimo.

      Takze jsem prisel na to, co pise Blacky – nikde neni napsany, jak moc muzes sedlo posunout dopredu nebo dozadu. Samozrejmne ho nenaperu do extremni pozice, ale tak jak jsem ho mel ja, by podle mne, melo jeste vydrzet. Navic mit ho „spravne“ carkama v zamku, ale vazit treba 85kg misto 78kg, tak budu vyvijet stejnou paku na lyziny… nemluve o lidech s jeste vyssi vahou…

      Kazdopadne dekuju vsem za nazory, jestli jsem na nekoho zapopmnel reagovat, tak se pripomente. Mozna po vikendu poslu ty fotky do eshopu, kde jsem ho objednaval, co si o tom mysli, ze bych jim to pak poslal postou, at hodi sedlo Pellsu na hlavu a poslou mi penize…

      FV

      0 0
      • MARIN  

        Ta stupnice na lyzinach neni k tomu aby urcovala kde ma byt umisteny zamek sedlovky. Je to kvuli tomu aby se dalo sedlo lepe nastavit pokud je potreba sundat a opet namontovat do spravne polohy.

        0 0
        • Vašur  

          Taky bych to tak viděl. Řekl bych, že by měl výrobce garantovat správnou funkci a bezpečnost v celém rozsahu, kde to jde upnout do zámku, tedy kde jsou lyžiny rovnoběžné. Jinak by musel rozsah zřetelně vyznačit. Tady to není prdel, tady jde vo prdel.

          0 0
      • djano  

        Tipujem vadu materialu. Kamaratka dlho zhanala nove sedlo na ziletku – muselo byt zlte – kupila ERA Pro a raz pri ceste domov (tiez vecer, mozno su tie sedla iba na denne jazdy) pocula cinknutie a vratila sa. Nasla „nejaky stoceny dratik“, co sa ukazalo ako liziny urvane vpredu (to co Tebe ostalo v sedlovke). Pri jej hmotnosti (47kg) ani nezistila ze jej nieco chyba, ale ulovok si zobrala. Reklamaciu uznali, ale doteraz nadava ze sedlo za skoro 3000 mohlo vydrzat viac.

        0 0
    • scret  

      jejda jejda,jak to tak posloucham a ctu,tak jestli nebude lepsi se vratit k sedlum s cr-mo lyzinama…

      0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.