Nové kľuky XT 05 Hollowtech II vs XT 03 Hollowtech I

34 nepřečtených
  • jonti

    Zdravím, chcem si kúpiť nové kľuky, bol som takmer rozhodnutý pre XT hollowtech II s integrovanou osou, no zistil som, že XT 03, čo je klasický hollowtech, sa dá kúpiť asi o 400Kč spolu z XT osou lacnejšie a váha je rovnaká. Myslíte, že sa oplatí investovať do Hollowtech II, jazdím skôr švihovo, no až tak málo sily zas nemám.

    Pre prehľad, rozhodujem sa nad týmito možnosťami: kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=29_32&produc­ts_id=1611 alebo kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=29_32&produc­ts_id=200.. K tomu prvému by šiel stred kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=56&products_id=127, na bikestore za 850kč.

    Anketa: Čo kúpiť?

    22x
    88%
    2x
    8%
    1x
    4%
    0 0
    • lidumil  

      Měl jsem sice jen Deore Hollowtech I a teď mám XT II a tuhost je podle mě nesrovnatelná. Za ty 400,– to podle mě stojí.

      0 0
    • yetti  

      V nejakem casopise jsem cetl, ze Hollowtech II je nejlepsi inovace v cyklistice za posledni roky a to jak se vsichni ostatni vyrobci tento system snazi vice ci mene uspesne napodobit tomu dava za pravdu. Ja mohu pouze potvrdit, ze tuhost techhle klik je obdivuhodna.

      0 0
      • kubad  

        Taky doporučuji nákup XT 05 Hollowtech II. Při tak minimálním rozdílu v ceně, vylepšení je poznat :-)

        0 0
        • delfyn  

          já mám zkušenosti v sadě LX I i II, II je určitě lepší, možná bych přemýšlel jestli neoželet pár gramů a koupit LX, rozdíl si myslím oproti XT nepoznáš, v ceně jo LX jdou koupit kolem 2500. Mě se LX dokonce i víc líbí ale to je věc názoru.

          0 0
      • Lister  

        tak to tě možná bude zajímat, že pokud jde o tuhost tak na tom byly některé kliky od FSA na ISIS osu ještě líp :o)

        0 0
        • yetti  

          Pak je otazka: proc se FSA opici po Shimanu a udelalo osu MegaExo, jestlize byly jejich osy tuzsi nez Holloowtech II

          0 0
          • Lister  

            to je jednoduchý – marketing, nemůžeš nemít to co mají všichni ostatní a co se tak dobře prodává :o(

            0 0
            • kubad  

              Když se už i Campagnolo rozhoupalo zahodilo čtyřhran a nasazuje něco hodně podobného, tak tento systém asi nějaký smysl má. Mě u starého octalinku tj Hollowtech I. dost vadilo povolování klik a následné vrzání !!!

              0 0
    • jonti  

      Tak dakujem, zajtra ich objednavam :)

      0 0
      • enrico  

        neda mi to, ale… XTR kluky (03) už sú na niektorých internetových obchodoch vo výpredaji a ich ceny sa nebezpečne blížia cenám XT klúk, takže asi nie je o čom rozmýšlať :-)

        0 0
        • Lister  

          ano, je jasné že to nikdo nekupuje a tím pádem je radno se Shimanu obloukem vyhnout.....

          0 0
          • enrico  

            ja neviem, ale keby som mal na bajku (dufam že už čoskoro budem mať) XTR kluky, tak by som sa za ne vovec ale vobec nehambil

            0 0
            • Lister  

              no jo, ale ty máš na Visionovi Skareba se 180mm kotoučem a na něm vlaštovky, to je pak už možný všechno :o))))))))

              0 0
              • enrico  

                ty vlaštovky sa mi tam ale tiež ani trochu nelúbia, ale čo mam robiť keď ma s uzkymi rovnými rajdami bolievali kríže, ak mi niekto poradí ako na to, tak okamžite nahadzujem naspäť prasečí kost :-)

                0 0
                • blackbelt  

                  Nějak mi nejde do hlavy proč nejdou k sobě vlaštovky a vidle Scareb? Já myslím, že je to úplně fuk co kdo má, hlavně, že se mu s tím dobře jezdí. Můžete mi někdo vysvětlit, proč se to k sobě nehodí? Dík.

                  0 0
                  • Lister  

                    www.bike-forum.cz/…17012043.jpg

                    chceš ještě neco slyšet :o)))))))

                    no nic už mlčím, já už jsem to tam hodnotil, protě ta celková kombinace je divná, na jednu stranu kotouče – a ještě 180mm + vlaštovky a k tomu skareb – možná je i na 80mm a silniční pláště, jsem z toho zmaten, ale když to majiteli sedí budiž ;o)

                    0 0
                    • enrico  

                      tie silniční plášte tam mam preto, lebo jezdím často po silnici (každý deň do práce) a na poslednom (velmi suchóm) maratone ma skvele podržali, až na tie neustále defekty sú tie plášte fak tuper, vyliezol som s nimi dokonca v zime na snehu kopec 1042m, pola to síce haluz, ale ani raz som vtedy nespadol :-)

                      0 0
                      • Lister  

                        já jezdil v zimě 2 roky speedmaxy :o), ale moc si mě neber já rád lidi trošku vytáčím :o)

                        0 0
                        • enrico  

                          to je v pohode:-) ešte tá foto(začiatok kopca, asi 300m/nm), bolo to 1.4.06 bolo už síce teplo, ale nad 800m/nm bola súvislá pokrývka ladu a snehu

                          0 0
                    • kafac  

                      Odkdy jsou Maxxis Fly-Weight silnicni plaste? mas v tom trosku hokej ;-)

                      0 0
                      • enrico  

                        niektorý bajkeri májú proste predstavu, že ak to nieje aspoň 2,3" tak je to silnička, len ono ja doma mám aj 2,3" tiogy DH ale šlapať na takých balónoch každý deň do práce po asfalte mi tiež nepríde ako najlepší nápad. Teraz rozmýšlam kúpiť Z-Maxi WCS od ričího, ale bojim sa aby nemali velký valivý odpor, aby proste naboly moc pomalé, nemá s nimi niekto nejaké skúsenosti?, nechce sa mi kôli tomu zakladať novy thead :-) www.slovkolex.sk/index.php?…&

                        0 0
                        • raceman  

                          ja mam Z-maxy 1,9 v dratu a nato jak dobrý mají záběr tak nemájí ani moc velký valivý odpor. a ani se moc nesjíždějí

                          0 0
                      • Lister  

                        no to teda nemá, vždyť psal, že je tam má hlavně proto, že jezdí do práce po silnici :o)

                        Hokej v tom mají všichni ostatní :o)

                        0 0
                  • kubad  

                    To je snad jasné ne? vždyť to sám píše proč. „ty vlaštovky sa mi tam ale tiež ani trochu nelúbia“ Ale zdraví má přednost pokud to pomáhá.

                    0 0
        • jonti  

          Posli prosím linku na aspon jeden taký obchod, kde sa cena nebezpečne blíži, určite by som o nich uvažoval, ale 10000kc VS 3800 kč mi ako nebezpečné priblíženie nepripadá…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.