• LukasX

    Zdravim, mam posledni dobou docela problem se sedlem ;o( Mam na kole puvodni „WTB Laser V“ ma najeto tak 5000 a jsem spokojen s pohodlim. ALE! Zacalo nechutne vrzat. Po rovine bez problemu, ale jakmile najedu na neco a kolo se zacne pohupovat..tak to vydava ukrutne zvuky. Poradne jsem ho cely omyl, vydrhnul, prostrikal uchytky lyzin a osusil, ale nepomohlo. Zkousel jsem to vyvolat i bez sezeni. Staci, kdyz to sedlo zmacknu uprostred palcema a uz to vrze. Co se s tim da delat? Nemate s tim zkusenost … ? Nejak mi dosla fantazie. Diky za tipy. Lukas

    0 0
    • maxtor  

      No, já jsem takhle taky jednou šedivěl ze sedla, vypodložoval ho v místě uchycení na sedlovku atd. a nakonec jsem zjistil, že vrzala sedlovka. Zkus namazat sedlovku a pořádně utáhnout a uvidíš. Taky mi to vrzalo, když jsem ho zmáčkl atd. Držím pěsti!!

      0 0
    • yetti  

      Co ja vim, tak vetsinou vrzou ta mista kde jsou liziny vlozeny do sedla. Zkus tam striknout trochu oleje. Nekdy to pomuze.

      0 0
      • LukasX  

        To uz jsem zkousel .. vydrzelo nevrzat tak 15km ;o(

        0 0
        • yetti  

          Takze pokud ti ti po namazani 15km nevrzalo je to asi opravdu tim. Jedine co s tim muzes delat je vymenit sedlo :-(

          0 0
    • Radys  

      Se sedlovkou jsem si taky uzival svoje. Myslel jsem si, ze mi krupe stred, pak pedaly, protoze se praskani ozyvalo v pravidelnych intervalech :-). Ted to resim tak, ze jednou za mesic celou sedlovku vycistim, vcetne objimky a prostriknu olejem…

      0 0
      • maxtor  

        Na kole je fakt nejzezčí to, že ti začne něco vrzat a někdy fakt nejsi schopný zjistit, co to je. Někdy závidím těm, co jedou, piští a vrže jim kde co a vůbec je to nesere.

        0 0
    • rock  

      U mne tohle vyřešilo promazání zámku sedlovky. Ale nevím co přesně, protože jsem vyčistil a lehce máznul nejen uchycení ližin, ale i tu ozubenou kolíbku, co se jí nastavuje sklon sedla.

      0 0
      • kubad  

        Mám obdobný problém s Fizikem vrže jak čert v místě uchycení lyžin v plastové skořápce sedla, Pomůže promazání, ale ne na dlouho :-( Rozdělat to najde tak to občas prostříknu TF2 a trochu prokroutím pomáhá to.

        0 0
    • kovar  

      sedlo nebo možná spíš zámek sedlovky mi práská, a jediné, co proti tomu dělám je, že na to zcela dlabu. Zkus to taky tak.

      0 0
    • rock  

      Ještě mne napadlo: zkus to sedlo zmáčknout odmontovaný ze sedlovky. Alespoň zjistíš, jestli vrže samotná konstrukce sedla, nebo jestli je problém spíš v sedlovce, resp. v uchycení sedla.

      0 0
      • LukasX  

        JJ to presne udelam dneska odpoledne. Zatim jsem jenom zkousel, jestli neni povoleny ten zamek, ale drzi jako cert. Tak to dneska rozdelam. Ale uz si preventivne vyhlizim nove sedlo ;o) Akorat nevim, nevim jestli pujdu do stejnyho, kdyz jsem s nim po pohodlne strance spokojeny a neni zas tak drahy (1100,–) a tezky

        0 0
        • kubad  

          Tohle ti určitě vrzat nebude :-))

          0 0
          • LukasX  

            OMG co to je?

            0 0
            • kubad  

              Sedlo se sedlovkou z jednoho kusu :-)

              0 0
              • maxtor  

                Tak už tu máme integrované hlavové složení, zapletená kola, kliky a osa z jednoho kusu, řidítka a představec z jednoho kusu, teď ještě sedlo a sedlovka z jednoho kusu. Čekám, kdy celé kolo bude z jednoho kusu:-)

                0 0
                • kubad  

                  Třeba pak už nebude nic vrzat :-))

                  0 0
                  • maxtor  

                    Jestli se tam ale ještě bude něco točit:-) Já myslím, že přijde doba, kdy EU ve spojení s USA přijde na to, že jízda na kole je nebezpečná a zakážou jej úplně.

                    0 0
    • kajulka2  

      Mně vrzalo sedlo když byla prasklá ta plastová skořepina, co tvoří „rám“ sedla, ale jestli ti na 15 km pomohlo namazání lyžin tak tím to asi nebude ;)

      0 0
    • tbc  

      Asi to nebude tvoj problem, ale ja som pred casom kupil novu, a asi je nejaka vadna a nedrzi mi v nej sedlo poriadne – uteka dozadu, zastavi sa az o ohyb lyzin. No a ked sa to v tejto polohe zafixuje, tak to vrzga neskutocne :((

      0 0
    • RomanH  

      Max Flite Trans AM – od vrzani pomohla WD40 na uchyceni lizyn v sedle

      0 0
      • pinon  

        kua, ja som mal podobny problem, myslim ze aj na niektorej etape tour to r.bakalar preberal…vrzgajuce sedlo fizik arione…mam ho aj na cestaku aj na fulle…a vyriesil som to vycistenim…potom namazanim silikonovym olejom…plus zafixovanie resp. zaizolovanie miesta kde su vlozene tie lyziny do vylisku pomocou sanitarneho silikonu…nedostane sa tam ziaden bordel…podobne som to spravil pri objimke sedlovky do ramu…kedze nemenim vysku sedla…len taky maly pokus a cuduj sa svete vsetko prestalo…vrzgat (FULL Giant Trance 2, cestak Giant OCR 1)

        0 0
    • LukasX  

      Vsem dekuji za tipy. Nakonec jsem sundal sedlo ze sedlovky, abych zjistil, ze opravdu vrze uchyceni lyzin v tele sedla. Pod proudem vody jsem vystrikal vsechen bordel, nechal poradne vyschnout (v tomhle parnu to neni problem ;o) a potom dukladne vystrikal uchyceni sprejem co mam na mazani retezu a komponent. Vysledek> uz 120km bez vrznuti! Je to parada a to jsem uz hledal nove sedlo ;o)

      0 0
      • rock  

        Ať Ti to vydrží … samozřejmě to ticho a ne skutečnost, že sis už dlouho nevrzl :-) …

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.