Stále nevidím ty kokosy na hlavách....

370 nepřečtených
  • Vymi

    Uz dlouho to tu nebylo a tak za se ja hlasam co je treba… v sobotu jsme byli s mojim dobrym kamaradem na Pustevnach, vyjeli jsme po cervene nahoru… no byla to dobra rozcvicka… sotva jedeme vesele 8 Km/h nahoru riti se proti nam dva kolari – bikeri (jeden silenec ulepej na kole a bez helmy jeste rval jak se nam to jede prej?) nevim jen jsem mu stacil zarvat mej se… jeho kamarad ale mel helmu a jen stacil neco jako hoj… no… vyjedeme kopec a bylo videt ze kdo ma kolo nema helmu apod… asi ale nejvice ¨me dostalo to jak jsme potkali tatu ze synem… bylo to ve sjezdu… tata mel horaka kterej by snad mohl konkurovat i jinemu bikerovy na sobe nejaky trenky, triko, satek na hlave klasika boty… helma nikde… jeho syn ovsem, kolo dobry, helma, chranice na nohach a loktech, dres no proste vypadal trochu preplacane ale chvala… ucil syna sjezdy no mu muselo byt tak 10 let ale slo mu to ale neda mi to… otec ma vzdy jit vzorem ne… prece jenom pritom sjezdu malem sebou svihl nebyt normalnich pedalu co mel pochybuji ze s SPD ba to stihl proste trapas…

    Chci jen rict ze za ten den jizdy jsem potkal hodne rodin kde deti helmu meli a rodice ne, je tohle normalni myslite ze je to pro toho rodice tak tezke nemit tu helmu a nebo je to jen to ze je dospelej a proto uz ji mit nemusi…

    Snad me neukamenujete…

    0 0
    • mab  

      bohuzel casto potkavam i deti do 18 bez prilby a trebas mymu synovi se kamosi divi proc s prilbou jezdi…

      ja sam vozim a uz jsem nekolikrat slysel od dospelaku ze by „TO“ na hlavu nedali.

      0 0
    • hadí oči  

      Za svobodna jsem jezdil bez přilby. Teď musím,jinak by mi manželka kolo zamkla a nepustila jezdit.

      0 0
      • d_j  

        Moje rec :-) Ale stejne vozim prilbu predevsim proto, aby me rodina nemusela vozit na vozejcku.

        0 0
      • cíca  

        Mně taky mamina bez kokosu nepustí a ještě musim mít šuspytla.

        0 0
    • maxtor  

      Cestu z Pusteven na Radhošť miluju!!!! S těmi lidmi bez přileb to vidím stejně. Když jsem ale přilbu neměl, bral jsem to jako zbtečnost. Asi se musíš první pořádně vydrbat, abys pochopil, že ta helma ti fakt může zachránit život.

      0 0
    • Dusab  

      Helmě jsem dlouho odolával do té doby co během týdne měli dva kamarádi slušný bouračky a oběma doktoři potvrdili, že je helma zachránila. Další den jsem ji měl na hlavě i já…

      0 0
    • mastihuba  

      nechápu tvoji potřebu pořád někomu kafrat do toho jak má jezdit na kole. Znám desítky lidí co nevlastní atributy správnýho bajkera" a absolutně nesleduju že by si ježdění na kole užívali míň než ostatní.

      0 0
      • Vymi  

        nepochopil si podstatu teto ankety… promin ale ja psal o tom co vidim kolem sebe za sebevrahy… to ze jede po stezce a nema helmu mi tak ani nevadi a je mi jasne ze na to kolo sedne jednou za tyden… ten kdo si to uziva se taky stara o to aby si to uzil i pozdejsim veku tedy ma helmu, vi moc dobre kde jezdi a taky se tak i obleka atd… proste vybaveni pro kolo (obleceni) jo a jeste neco ZNAM desitky lidi jak ty tvrdis… jednou kazdej z nich se tak vymele tak ze pak budou hodne rychle premyslet co je lepsi jestli 2000 tisice za doktory a nebo tu castu dat za helmu atd… nema cenu se s tebou hadat…

        0 0
        • mastihuba  

          …tata mel horaka kterej by snad mohl konkurovat i jinemu bikerovy na sobe nejaky trenky, triko, satek na hlave klasika boty…

          hele o helmě není pochyb, ale tvoje škatulkování na bajkery a nebajkery už mne celkem sere. :) to že si dá 50letej chlap na hubu je facht pouze jeho problém. Nic víc nic míň.

          0 0
          • Vymi  

            hele ja v tom ale nechci rozlisovat jestli je nebo neni…biker jak ma byt… napsal jsem to jen jak jsem to videl… :-) pohoda…

            0 0
          • Manas  

            Ten problem je jen jeho dokud ty nebudes prvni kdo ho najde – pak se to dotkne i tebe. Proto mi to treba z principu neni jedno.

            0 0
            • mastihuba  

              jestli ti z principu vadí jen todle, tak to jsi na tom ještě dobře.

              0 0
              • Manas  

                Ja to nijak extremne neresim – jen mi to trochu vadi – ale tem lidem to stejne nereknu – maximalne kdyby na to doslo v rozhovoru. Enjoyovi sem to taky rekl a stale se mnou mluvi :-)

                0 0
          • Vrci  

            to že si dá padesátiletej chlap na hubu je problém jeho, jeho ženy a jeho dětí. Je smutné, že si to neuvědomuje, zvlášť pokud má třeba hypotéku na barák nebo byt.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nebud takova hysterka. Tu hypoteku ma pojistenou :D

              0 0
            • mastihuba  

              proto jezdíš pouze silnici že ? :)

              0 0
            • ravo  

              O jak mne tohle téma pokaždé vytočí, takže předpokládám, že:

              1 – nikdy jsi nešel po přechodu pro chodce na červenou 2 – nikdy jsi v aute nějel bez zanutého bezpečnostního pásu 3 – nikdy jsi nezapomněl rozhlédnout se při přecházení přes cestu 4 – za volantem jsi vždy ve střehu a nikdy se ti nestalo, že zrovna nedáváš pozor 5 – nikdy jsi nepřechodil chřipku 6 – nikdy jsi nekouřil a nebudeš kouřit 7 – nikdy jsi nepožil alkoholický nápoj a nikdy jej nepožuješ 8 – vždy dodržuješ zásady zdravé životosprávy

              Myslím, že takhle lze pokračovat do nekonečna… Ono totiž na cokoliv z toho lze snadno aklikovat větu „to je tvůj problém jen do té doby, než se něco stane“. Stačilo by 20, 30 let nazpátek a věř mi, že lidé by tenkrát nechápali, co vše dneska „musíme“ používat k přežití. Dědečkové by to absolutně nepochopili. To není nic proti přilbám, jen proti demagogickému přístupu…

              0 0
              • Manas  

                Jasne, ale neco mi prijde jako uplne zbytecnej risk – na to myslim ze Vrci narazi.

                0 0
              • cabbage  

                ad 2) ale jo jel, v dětský sedačce;)

                0 0
              • Lister  

                k 6 se hlásím, ale jinak bych neprošel :o)))))))

                0 0
              • soc  

                Tak v tomhle jsem absolutne vyhorel…

                0 0
              • Vymi  

                jsem vzdy ve strehu :-) a kdyz tak se vracim v pameti tak se vzdy rozhlednu nez vstoupim na silnici… je to vrozeny…nauceny… :-))

                0 0
              • McBlacky  

                jsou nějaký ceny za nulový skore ? :)

                0 0
              • Vrci  

                1 – ne, jezdim autem, nebo chodim se psem a toho se snažim naučit vnímat ťukání na přechodu 2 – ne, mám pytle a nejsem tak blbej abych jezdil bez pásu 3 – to by mě ani nepadlo jít přes cestu bez rozhlédnutí 4 – těžko říct, ale auto bez HF jsem neměl 5 – 3 dni vypocení a volna většinou stačí, ale naposledy jsem ji měl na střední 6 – ne nekouřil a nevim proč bych s tim začínal 7 – požil, ale nikdy do té míry, že bych měl okno 8 – pokud se zato dá považovat pestrá strava s vynecháním uzenin tak ano

                0 0
                • Komi  
                  1. se nepočítá .. taky sem nikdy neměl okno, ale už jsem požil i tak, že to nebylo zdrávo :-)
                  0 0
              • MlokCZ  

                Tohle jsou povětšinou zcestný porovnání.

                Pokud třeba sem tam porušíš zásady zdravé výživy nebo sem tam se napiješ alkoholu, tak neriskuješ, že se zabiješ.

                No a některé další body jako rozhlédnutí, jetí bez pásu se vždy snažím dodržovat. Pokud ale se stane, že je nedodržím, tak to není, že bych to udělal vědomě, kdežto bez přilby se jezdí jedině vědomě (možná ještě kromě případu, kdy si ji někdo poprvé pořídí a prostě si jí zapomene vzít – proti tomu nic nemám, to se může stát každému).

                Jedině bod 1 mi přijde relevatní, tam vědomě půjdeš na červenou s určitým rizikem (ale nedá se to zobecňovat, na některých místech chodit na červenou je skoro ještě horší než jezdit bez přilby a na některých to zase není nebezpečné ani trochu a pak to tak závažná věc není).

                0 0
                • Komi  

                  Ještě dvojka je pro někoho „móda“. Jinak souhlasím

                  0 0
                • enjoy  

                  tak nebudes tomu verit,ale zrovna ja si ji zapomnel koupit!

                  0 0
              • tjuren  

                Souhlas, prilba je otazka vlastni zodpovednosti. Budto ji mam v tom, ze si vezmu helmu a jedu nekde na hranici svych moznosti, nebo si ji nevezmu a jedu opatrne. Proto i ja jedu nekdy s helmou a nekdy(vetsinou) bez a jsem si vedom vsech rizik, ktera mi hrozi. Helma te neuchrani zlomeniny patere, takze nesmis padnout na hlavu. Od malicka jezdim na kole a do hlavy jsem si jeste nedal. Panbicek mi odpust toto rouhani…

                0 0
    • mawerick  

      nevím jesli má cenu tohle pořád do kola pitvat… Podle mě je to každýho blbost že helmu nevozí… a čílit se nad tím? to fakt nemá cenu…

      0 0
      • maxtor  

        Souhlas. Když je někdo debil, dobře mu tak. Já lidi bez helmy na cestě ani nezdravím. Pro mě to nejsou cyklisti.

        0 0
        • mawerick  

          nejhorší je když si s takovýmhle blbcem dáš blízké setkání 4. druhu:///

          0 0
        • enjoy  

          heh:-D

          no nic..ale hrozne rad bych videl jak jedes na silnicce,potkas nejakyho treba Svoradu na treninku,on te pozdravi a ty mu na to odpovis ze je debil..:-))) pro MNE je zase neuveritelny,kdyz nekdo dokaze zplodit takovy kraviny ve ctyrech kratkych vetach:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To ja jsem uplnej opak. Nedavno jsem predjizdel dve nezletile devy, ktere mely na riditkach povesene helmy. Misto nadavek jsem jim ty helmy pochvalil.

            0 0
          • Komi  

            Hmm, bych ho nepoznal .. Ale asi bych se divil co dělá někdo v lese na silničce bez helmy :-) (no dobře, jezdím i po silnici a záviděl bych mu žileku)

            0 0
          • rock  

            pro MNE je zase neuveritelny,kdyz nekdo dokaze zplodit takovy kraviny ve ctyrech kratkych vetach:-)

            // enjoy (07.07.2005 11:22:35) 83.208.33.xxx 6×> Používejte přilby (^ odpověď na 5× ^) jsem se podival na … tvoje kolo,to jsem nemel delat:-). … lidi s takovyma bikama taky nezdravim …//

            V při troše hledání se na B-F různých kravin v různých větách dá najít docela dost :-) …

            0 0
      • Vymi  

        cenu to ma… :-)

        0 0
        • mawerick  

          ale proč? lidi kteří helmu nevozí stejně dost pravděpodobně BF nečtou a i kdyby tak je jim to jedno, protože koupit nebo nekoupit helmu je každýho svobodná volba… a užř vůbec (aspoň teda já) nemíním někoho přesvědčovat… Navíc pokud si dobře pamatuju tak je to v zákoně…

          0 0
          • maxtor  

            Právě že to v zákoně není. Helmu musí mít ti do 18ti roků a prý všichi na silnicích I. třídy – nikde jsem toto nenašel, ale otce tahle zastavili ti s bílýma čepicema a málem dostal pokutu. Ostatní je věcí každého.

            0 0
            • mawerick  

              hmm… já myslel že už je to na všech pozemních komunikacích… ale to nevadí;) v zákoně něco je a hotovo;) A i kdyby nebylo tka by to měl bejt zákon zdravýho rozumu…

              0 0
              • ivaneck  

                Máš pravdu, podle nového zákona musíš mít do 18 let věku helmu na všech pozemních komunikacích, aspoň pokud jedeš na kole ;o)

                0 0
            • Vymi  

              prave do 18ti roku a pak uz ji nemusis mit… to si asi kazdej mysli… ale vem si vec ze by byl novy zakon ktery narizuje aby helma byla povinna… tim padem by si vsichni otevrely pusu… jako ridici ze to je jasne… ale udelat mensi dokument o tom co se stane kdyz nemas helmu apod… a pak si myslim ze jejich reakce budou jine… to mas jak na masine bez kombinezy… jen aby zamachroval… za jakou cenu… ze pak bude treba na voziku… ale to jsem jen odbocil…

              0 0
      • lidumil  

        Jen tak na okraj – úrazy pak zaplatíme v podstatě všichni z daní a hádej, čí léčba je dražší :-) Pokud se ten bez helmy neklepne tak nějak šikovně, že je na místě +.

        0 0
        • Vymi  

          jasne beru vse co rikate chlapi je jasne ze nechodi na BF a ani nikde jinde jim nikdo nerika… nemel by si mit na kolo helmu… onehda jsem byl na koupaku v Pencicich na Prerovsku a prijel jsem tan na kole… proste byl jsem se projet… vsichni na me zirali co ze to mam na sobe.. nekteri se smaly jini zase studovaly kolo atd… pak zase pri strojeni zpet na kolo…

          0 0
          • maxtor  

            Ať se smějí. My si ale rozumíme. navíc, když si koupíš pořádnou hezkou přilbu, tak to hned vypadá jinak, než nějaký kokos za pět stovek. Já mám Giro Atmos a fakt mě baví ji nosit.

            0 0
          • mawerick  

            Tak vidíš;) Tak na co thread?;)

            0 0
          • mastihuba  

            bych řekl že se moc sleduješ :)

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Byly to plavky?

            0 0
          • VencaV1  

            To mi pripomnelo jedno vlakno, kde se rozebirali naprcany belice. :)

            0 0
      • cabbage  

        kup si krunýř a nerejpej;-P

        0 0
    • dieegoo  

      No řeknu ti, některý věty sou napsaný tak, že sem je musel číst několikrát, abych pochopil co vůbec chceš říct :/ Jinak tyhle diskuze sou asi vážně zbytečný, zarytí odpůrci si ji stejně nevezmou i kdyby se dělo do ví co, ti rozumní už ji dávno mají a většina běžnejch cyklistů a hlavně cyklistek pod 18 let si ji nevezme, protože si myslej, že v tom vypadaj jak blbci a někdo by se jim smál.

      0 0
      • Vymi  

        kdybych to mel psat spisovne tak by to ne vsichni pochopili… :-)))

        0 0
      • kubad  

        Pokud tato debata přesvědčí aspoñ jednoho „cyklistu“ aby začal vozit přilbu tak smysl má. Na druhou stranu , je to každého zdraví ať si s ním dělá co chce.Já přilbu vozím, má 12-letá dcera, i když nechce tak musí a hotovo.

        Z výchovných důvodů pokud jedu z dítětem tak by měla jít přilba automaticky na hlavu.

        0 0
        • Vymi  

          presne a to jsem u toho otce nevidel a to me mrzelo!!! Jinak ten zbytek to je jejich vec – rozhodnuti…

          0 0
        • Jarda  

          Tahle debata spis nekoho od noseni prilby odradi, nez presvedci, aby ji nosil :)

          0 0
          • Vymi  

            to si nemyslim… :-))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Rozhodne ne. Enjoy neni osobnost hodna nasledovani ;)

              0 0
              • enjoy  

                zajimavy kolik toho o me vis,ale pritom ti dela potize me spravne napsat:-))

                0 0
                • cabbage  

                  A já myslel, že se na začátku věty píše velké písmeno…;-P

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    enjoy si to ale nemysli;-)

                    0 0
                  • enjoy  

                    smarja nojo!!!to mi nedoslo.to vis,ta veta zas tak moc spisovne nevypada,to me fakt hodne zmatlo!odted uz budu vedet ze velka pismena ano,diakritika ne.smarja a ted jsem nedal pred „ze“ carku!:-O

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Me se teda vic nelibi, ze za interpunkci nedelas mezery, nez ze nepises prvni pismena velky. Vypada to fakt divne.

                      0 0
                      • enjoy  

                        hele me ve skole neucili odsazovat slova za carkou,to se na me proste nesmis zlobit. ps:stezoval sis na to vzdycky jenom ty:-)

                        0 0
          • mawerick  

            Teď jde to jestli je účelem debaty ty lidi přesvědčit nebo si na ně jen poštěžovat jaký to jsou blbci;)

            0 0
    • blackbelt  

      Bez blembáku nevyjedu nikam. Nikoho nenutínm, aby jí nosil. Je to jejich blbost, až poletí vzduchem na držku bude pozdě si nadávat. Navíc to ke kolu patří stejně jako nášlapy nebo kaťata s vycpávkou.

      0 0
      • mawerick  

        jenže někteří tihle chytráci když se jim něco stane mají potřebu z toho obviňovat tebe (myslím pokud dojde ke střetu)

        0 0
      • dieegoo  

        tak to bych taky netvrdil tak jiste :) nedavno byla v novinach priloha o cyklistice, znovu se tam objevil clanek o nakupu kola, kde redaktor posila lidi pohybujici se ve stredni a vyssi cenovy hladine pro kolo do supermarketu, kalhoty s vlozkou pise ze jsou urceny pro meststke bikery… u toho clanku sem se docela nasmal :)

        0 0
        • mawerick  

          bych ho chtěl fráju vidět na tescokole bez vložky třeba po 100km švihu kolem prahy s někým z BF;) Ono by ho to přešlo:) (Pokud by to přežil;))

          0 0
          • dieegoo  

            no myslim ze pri dosazeni tyhle vzdalenosti by stastny majitel tesco kola uz nejakou chvili tlacil, nepredpokladam ze by to vydrzelo takovou streku v terenu :o)

            0 0
            • mawerick  

              nepodceňuj to;) o cannonech tady taky nědko tvrdil že nejedou víc jak 40km a není to pravda:)

              0 0
              • Komi  

                Tak schválně, kolik? :-)

                0 0
                • mawerick  

                  já nevím:D já nemám tacháč;) a vzhledem k tomu že jsem zlámanej tak ti to aspoň měsíc nepovím:( Ale víc než 40 denně to ujede;) to je ověřený:)

                  0 0
          • maxtor  

            Díky takovým chytrákům neví cykloservisy, co dřív.

            0 0
            • dieegoo  

              Na druhou stranu tam toho cloveka uvidej akorat jednou, protoze kdyz zjisti, ze oprava stoji polovinu toho co kolo, tak si to priste radsi „opravi“ sam

              0 0
              • kubad  

                Ono mu nic jiného nezbyde, už sem viděl několik servisů s nápisem. „KOLA ZE SUPERMARKETU NEOPRAVUJEME“ a ani se jim nedivím

                0 0
              • Vymi  

                presne tak… :-) ale vem si ze jsou rodiny kde ty penize moc nemaji a pak musi koupit kolo v marketu… :-( kdyby byl nejaky slusny kompromis mezi koly – znacky… bylo by to fajn… prece jenom je stale videt kde platis za znacku a kde za kvalitu… a kdyz si to spicitas… :-/ chjo..

                0 0
                • dieegoo  

                  Urcite existuji kompromisy, ale jak pisu niz, prece jen kdyz uvidej treba celopevnaka za dvojnasobek ceny co stoji „celopero“ z tesca, tak co si vyberou? V ty dobe proste nejaky dalsi vydani za kazdodenni servis neberou.

                  0 0
                • L_i  

                  Ja viděl supermarketu (globus CM) jedno docela dobý kolo za 10k (znacka dominator vybava deore/ prehaz xt vidle rst:( , ale s tlumičem(ale při té ceně), V bzdy a ostatní kola tam byly na hovno. Záleží kdo nakupuje a pak je taky potřeba vše dotáhnout a seřídit ( prostě lidem co nejou mechanici nákup v supermarketu nedoporučuju) . Ale nemyslím, že není pravda , že v supermarketu nenajdeš dobrý kolo. Neni ani špatný pro lidi co maj málo peněz (taky jsem jeden znich) koupit kolo z druhý ruky ( ale zase musíš vědět co kupuješ :-))

                  0 0
            • mawerick  

              cykloservisy to většinou neberou… aspoň co já tak vím tak v praze je to celkem problém:) neznám servis kde by ti tohle kolo vzali… protože za a) nemá standartní součástky, za b) nemá standartní rozměry matek a šroubů a tak a za c) žádnej rozumnej mechanik se ti za tu opravu nezaručí protože se ti to rozesere hned po tom co si to ten chdák odnese…

              0 0
              • dieegoo  

                jenze s tim lidi nepocitaj… ono kdyz prijdou do cykloobchodu a uvidej co tam maj.. ty jo, stejny cerveny kolo mely v hypernove a nestalo 20 tisic ale 2500 a melo i zadni odpruzeni a kotouce… tak co si vyberou? :)

                0 0
              • Vymi  

                to znam… byl jsem u kamarada servisaka… zrovna predaval jedno „takove kolo“ par vet k tomu kolu neco rekl a dostal penize ktere me… pan podekoval a odesel… asi za deset minut se najednou objevil ve dveri s tim ze jak mu to spravil ze je to jeste horsi… no po mensi debate nas vsech co tam byli odesel s tim ze si poridi nove kolo!! :-)

                0 0
      • Pá-dlista1  

        Ehm. Nebyt posledni vety, skoro bych i souhlasil. I kdyz nemam plenu ani kufry, vzdy mam (na kole) na hlave helmu.

        0 0
        • Vymi  

          dekuji vsem… toto tema melo ohlas… .-) 35 bikeru trikrat HURA…

          0 0
      • wroum  

        ti nejak nevim, nevozim ani naslapy a ani katata s vycpavkou…

        0 0
    • pz-km  

      puvodne sem nechtel reagovat, ale neda mi to… pred dvema lety sem si z donuceni poridil k silnicce horaka a uvazoval sem i o kokosu, ale proste zvyk je zvyk a tak slapu pouze bez ochrany hlavy jenze v nedeli jsem mel (prvni na biku) dost silene pad ve sjezdu z velke baby do reckovic (po zelene, brnaci asi znaji, pro nebrnaky priblizne Loc: 49°15'35.8"N,16°33'1­0.73"E), kdy jsem nezvladl asi ve 40kmh prejizdeni lesni cesty z praveho okraje na levy kraj (uprostred cesty je asi 20 cisel hluboky kanal vymlety od vody, ktery sel prave na pravou stranu) a jak sem tak krizil ten zabahneny kanal pod malym uhlem, tak me o hranu uletelo a nasledne se zaborilo predni kolo do toho zlebu – drzkopad pres riditka, let skoro 15 metru… nastesti z juda sem to jakztakz vybral do kotoulu, takze nasledky nebyly tragicke – od kola fest narazene leve stehno a leve koleno, odrene prave rameno a lehky otres mozku (hlavou o zem sem si ale netukl) – po par minutach sem se opatrne ohmatal, zvedl, vykulhal onech asi necelych 15m pro bryle, zpatky na pul cesty od mista pristani sebral kolo (ktere to prezilo bez vetsich nasledku take) a po opetovnem ujisteni, ze nic ze me netrci nebo naopak nechybi, sem se jizdou priposraneho vypravil domu… nasledky se projevily az vecer, lehky otres mozku az na druhy den

      i presto, ze sem v tomto smeru nepoucitelny, i presto, ze kdyby se mi jen neco mensiho stalo, tak proto, ze sem jel solo, by me tam mohli najit hribari az treba za tyden, i presto vsechno helmu ne, proste po 20 letech v sedle se na ni spatne zvyka, navic kdyz to ma prijit, tak to prinde i tak… jenze presto vsechno si ju stejne du zitra koupit, protoze sem byl k tomu doma donucen, jinak bych mel taky kolo pod zamkem, jak to tu uz kolega zminil – a tak aspon neprimo omezim moznost zanechat po sobe sirotky… soubezne s tim ale asi omezim i jizdu na biku…

      p.s.1. ale ten hlavni duvod, proc sem vubec reagoval – sere me, ze nekteri neuznavate cyklisty bez helmy a cyklodresu – je to o obleceni, helme nebo o slapani? at si kazde s vlastnim telem zachazi jak chce (ikdyz treba pak, jak jiz bylo zmineno, na neho doplacime ve verejnem systemu pojisteni) – ja nikomu doktory nezavidim, odvadim docela dost, at si to klidne vybere on nebo ja – nikdo nevi, kdo to bude potrebovat a ja osobne znam ze silnicni cyklistiky vice pripadu, kdy helma je vetsinou k nicemu a slouzi tak akorat proti odreni! p.s.2. na horaku nevozim naslapy (jen plastove clipy jako dorazy bot) a musim rict, ze sem dobre udelal :) p.s.3. cyklodres nemusim, protoze vetsinou v tom vypadate jak reklamni panaci :) (navic jsou predrazene – a existuji i jine alternativy v kvalitnich materialech…) p.s.4. a ted to dulezite – vedte sve deti k noseni prilby ne jen proto, ze je to povinne – a jdete jim prikladem, at z nich nejsou odpurci helem jako ja… p.s.5. jen tak mimochodem, nevite o nejake lehke, levne a dobre vetrane helme na moji 61 sisku? musim mit ale kulatou diru, paradoxne mi asi lepe bude sedet nejaky velky damsky model…klidne i ruzova barva, at je to se vsi paradou :) p.s.6. uz ted vidim, jak ze me moje okoli bude mit prdel, ze takovy odmitac helmy si poridil prilbu :(

      0 0
      • wroum  

        ad ps1: nehazej dres a prilbu do jednoho pytle – este sem neslysel ze by dres nekomu zachranil zivot :-)

        BTW: kdybych nekde nedej boze sbiral rosekance bez blembaku, tak mu reknu este neco moc peknyho a mozna bych mel i nutkani se na nej ******. proc? kdyz ten clovek neni sam o sobe ochoten podstoupit nejaky to drobny nepohodli pro ochranu vlastni hlavy, tak proc bych se mel ja vubec obtezovat? je to jen uhel pohledu a mozna namet k zamysleni.

        jo a muj otec jezdil 25 let na silnici bez helmy a dneska by ho ani nenapadlo vyjet bez ni a to k tomu dosel pouze logickou uvahou a nemusel si kvuli tomu rozbit drzku.

        PS: kdyz uz nemas rozum ty, tak je dobre, ze aspon tva lepsi polovicka ho ma :-)

        0 0
        • Manas  

          Souhlas.

          0 0
        • Komi  

          Souhlas.

          0 0
        • enjoy  

          takze mu ta logicka uvaha trvala 25 let? hele me je 23 let,co po me chces??:-))

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak to už abys začal vybírat, za 2 roky snad nějakou pěknou přilbu vybereš :-)

            0 0
            • enjoy  

              tak snad jeho tatinek nejezdil na kole od narozneni proboha:-))

              0 0
              • wroum  

                muj tatinek prestal na silnicce jezdit v dobe kdy na TDF bylo sporadicky videt par jedincu s kozenyma paskama na hlave, coz byla tehdy nejvyssi ochrana hlavy v cyklistice. pak jezdit prestal a pak jezdil na MTB (od 1990) a vloni se vratil k silnicce, protoze vlastni chalupu v lokalite, kde je na silnicich relativne bezpecno. takze ani tak nejde o logickou uvahu, jako ze spis proste driv helmy kupodivu nebyly. ted jsou.

                Jinak ja po tobe nic nechci (a nikde sem nepsal ze chci).

                0 0
              • MlokCZ  

                Tak dobře, dávám ti navíc rok, maximálně dva :-)

                0 0
    • Tomcat  

      To chce pár lidí na JIPce následně na v lepším připdě v invalidmí důchodu a vono se to vytřídí.

      0 0
    • Radek Broz  

      Jezdim DH s SPD (teda spis s CB) a vyletim z nich sakra rychle, kdyz je to treba… to jen tak naokraj.

      0 0
    • yetti  

      Absolutne nechapu vase militantni postoje vuci tem co nesdili Vase nazory, dosud jsem si myslel, ze cyklistika je hlavne o slapani a za cyklistu jsem povazoval toho kdo rad jezdi na kole, ale najednou tady ctu, ze nejdulezitejsi je co ma clovek na sobe a kdyz nekdo nema helmu, nebo nedej boze SPD nebo dres, tak je to zavrzeni hodny uchyl, ktery nema na kole co delat. Je mi z Vas na bliti :-(

      0 0
      • Manas  

        Je uplne jedno jak kdo jezdi oblecenej, jestli ma SPD nebo dres to mi je jedno. Jen ta helma, no :-)

        0 0
        • motylekmodry  

          helma neni povina narozdil od bezpecnostnich pasu v aute ktere pouziva jeste mene lidi jak cyklohelmu

          0 0
      • Komi  

        Až doteď jsem nechtěl nijak výrazně zasahovat, ale tohle mě vytočilo … polib si

        0 0
        • dieegoo  

          Tvoji reakci teda moc nechapu abych pravdu rekl

          0 0
          • Komi  

            Tak já nevím, ale jestli se tady v tomhle threadu něco řeší, tak je to z 99% bezpečnost a ne moda. A když někdo řekne, že je mu z hoho na blití … prostě to na mě tak zapůsobilo a má reakce byla spontání

            0 0
            • dieegoo  

              On ale nerika, ze je mu na bliti z te bezpecnosti, ale z tech, co tvrdi, ze bez dresu, spd a prilby dotycnej neni cyklista ale nejaka lemra co se hrabe na kole.

              0 0
              • yetti  

                Tak, tak. Lip bych to nenapsal.

                0 0
              • Komi  

                No, na mě to zapůsobilo spíš tak, že to je směrem ke všem uživatelům bike-fóra

                0 0
      • DragON  

        Možná bych to neřekl až tak natvrdo, ale jinak s tím celkem souhlasím. Jezdím v kraťasách s plenou protože mi to přijde pohodlný, jinak ale mívám obyč triko, obyč botasky a ta helma – furt mi nějak nepřirůstá k srdci a prostě šátek je šátek:-)). Jsem si vědom toho že jsem dobrovolný dárce orgánů, ale debaty na kolik pak přijde léčení někoho kdo se zkripluje protože neměl helmu mi přijdou zbytečný – to byste museli vymítit všechny kuřáky, alkoholiky, tlustý, anorektičky, bezohledný automobilisty… Bydlím v takové boční ulici a kolikrát se mi stalo že když jsem jel autem tak mi spousta bikerů nedala přednost zprava – ať už hlelmu měli nebo ne a přetlačovat Tranzita je i s helmou odvaha:-))

        0 0
        • Manas  

          Nesouhlasim s timto – „to byste museli vymítit všechny kuřáky, alkoholiky, tlustý, anorektičky, bezohledný automobilisty… ". Protoze pokud to "riziko“ muzu snizit i o malo tak to udelam. Stejny jako ze se usmeju na prodavacku, podrzim dvere a podobne. Kazdej muze udelat cokoliv, vsechno to je jen o lidech. Nevztahuje se to jen na noseni helem …

          0 0
          • orca  

            správně ale každej by měl začít u sebe … Přeci jenom na následky kouření umře více lidí než na následek pádu cyklista bez helmy . A zmenšil se snad počet kuřáků ?? Viz paskvil co uzákonili páni pseudoposlanci.

            A jinak je svoboda … tak vo čom .. ?? Říkám to stále dokud pojišťovny nezohlední právě tohle nezodpovědné chování jednotlivců tak se stále nic nebude dít .

            0 0
            • Manas  

              Tak to kazdopadne. Zakony jsou tu pekne na pytel. Az to bude jako v UK s kourenim – to se pekne zasmejeme :-)

              0 0
          • Pá-dlista1  

            a kuraci a alkoholici si na to leceni navic prispivaji ;)

            0 0
            • default  

              A to hned nekolikanasobne… ;-)

              0 0
              • Vrci  

                A jak?

                0 0
                • MlokCZ  

                  Velká spotřební daň z alkoholu a cigaret.

                  0 0
                  • Vrci  

                    Ta se ale spolu s DPH nepodílí nijak na zdravotní péči, protože je příjmem státního rozpočtu a ne zdravotních pojišťoven, které zdravotní péči hradí.

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Jasně to je pravda, ale konečném důsledku to vyjde prakticky nastejno. Kdyby tam ty peníze šly, tak by se mohlo zdravotní pojištění o to snížit, jenže by pak chyběly v té části rozpočtu, kam jdou teď a zase by se třeba museli o to zvýšit daně. Prostě je to částka, kterou platí navíc jen kuřáci a poživatelé alkoholu.

                      0 0
                      • Vrci  

                        Jenže jde také říci, že ze spotřebních daní a ušetřeného důchodu je placeno potírání negativních důsledků konzumace na okolní společnost (škody na majetku a zdraví ostatních, správa těchto daní, dohled nad veřejným pořádkem, řešení trestů a přestupků) a proto jejich přesun není možný, protože financují to co je způsobováno konzumací spojenou s jejich výběrem. J

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          To by se taky dalo říct a tady bychom už museli porovnávat přesný čísla, který nevíme, abychom zjistili, jak to opravdu je.

                          0 0
          • motylekmodry  

            jak snizuje riziko kurak? kouri jen 10 denne?? :DDD

            0 0
    • GTman  

      Já nosím přilbu při každé vyjížďce. Nosím taky dres a mám SPD jestli to někoho zajímá. Jo a mám i kalhoty s plenou. Je to asi tím, že jezdím XC a maratony. Chápu, že freerider je oblečen jinak, a ten kdo jezdí downhill tak taky. Mě je úplně jedno, jestli má někdo dres, nebo triko od ing-ťongů, jestli má plastový pedály nebo SPD a jestli jezdí v kalhotách s plenou za 2500,–- nebo má švestkový tepláky vzadu na zadku s kapsičkou :-). Tu přilbu ale hodnotím jinak, protože to je bezpečnostní prvek a ne móda. Navíc si myslím, že přilba musí uživateli přirůst k srdci. Pokud si někdo koupí škopek z Hypernovy za 350,–-, tak je jasný, že se mu ta podivná věc moc nelíbí a tak to nerad nosí. Pokud si takový člověk koupí kupříkladu Atmose, co má Armstrong, tak je to o něčem jiném. Já mám METku a je to slušivá pohodlná přilba, nosím jí rád a všude.

      0 0
    • Pavlis  

      Kurnik ceho myslis, ze tu docilis? Bez presvedcovat sve nejblizsi nebo lidi co potkas kdyz se ti chce, jinak ma to co jsi napsal pouze vyznam: „hele to jsou ale debilove bez te prilby…“ Sam prilbu (uz) mam, dobre mi sedi, vetra a je lehounka, presto bych ji doporucil akorat svymu nepriteli. Proste volnost je volnost a kolikrat kdyz kolem me par centimeru profrci naves si rikam, na co by mi asi ta helma pod kolama byla… Urcite bych ale nezakladal dalsi asi sty thread na stejne tema. To uz radsi rovnou linkuj z ogrish.com

      0 0
      • dieegoo  

        Ono je i něco mezi jízdou na kole a jízdou pod návěsem. Třeba jednou tu přilbu doceníš. Stejně jak já na lyžích, když sem se vymlel, praštil se do hlavy, helma uvnitř rupla, ale nic se mi nestalo. A přece jen to musela bejt pořádná rána, když ten polystyren praskne :/

        0 0
        • enjoy  

          neni mym ucelem abych si z tebe utahoval.ale kdyz praskne polystiren,to musi bejt fakt prda:-)

          0 0
          • dieegoo  

            akorat je rozdil, jestli mas obycejnou polystyrenovou desku a nebo ten vstrikovany polystyren

            0 0
            • enjoy  

              no to mas pravdu.asi neni tak lehky ji krapnout.ovsem udelat do ni diru neni o nic tezsi.

              0 0
              • dieegoo  

                To není, nehtem tam uděláš zářez bez problému :/ ale zas ty lyžařský jsou pevnější, přece jen maj mnohem míň otvorů, takže jako celek musí držet líp si myslim.

                0 0
        • yetti  

          Uprimne znam dost lidi, kteri tvrdi, ze jim helma zachranila zdravi, ale neznam ani jednoho cyklistu, ktery by mohl rict, ze to zraneni co si padem na kole zpusobil by se mu nestalo, kdyby mel helmu. A to premyslim i o nehodach, ktere se me a klukum ktere znam prihodily v dobe, kdy se zadny helmy nevozily. A to jsme tenkrat tocili sakra dost kilometru. Tim vubec nechci zpochybnovat uzitecnost helmy, protoze je to bezpochyby dobra vec, ale myslim ze se ucinost helem dost precenuje.

          0 0
          • dieegoo  

            A třeba na motorku je kožená kombinéza taky přeceňovaná, však v kraťasech se taky jen odřeš ne? Nevim, tyhle argumenty jako že přilbu jo, ale že vás stejně nejpíš nezachrání moc nechápu.

            0 0
            • yetti  

              Kdyz budes mit helmu na kole tak te zachrani od odrenin na hlave a v urcitych pripadech od nejakeho siti (i kdyz nejvic toho je vetsinou v obliceji a tam Te helma nepomuze), muze Te take zmirnit otres mozku, ale cekat ze kdyz potkas v lese hlavou strom, ze Te helma zachrani je podle mne nerealne. A srovnavat cyklistickou helmu s pouzivanim kozene kombinezy na motorce je demagogie. Ono je rozdil se vyvalet v 60 nebo 160km/h. zatimco v tech sedesati to odneses odreninami, ktere se snadno zahoji ve 160 to ma vetsinou trvale nasledky. Navic pri jizde na masine te kombineza ani helma v nicem neomezuje, ale naopak se bez toho neda rychle jet. Bez integraly se da tezko jet vic nez 160 protoze se dost blbe dejcha a kdyz nemas kombinezu, ale treby jenom bundu, tak si neprej zazit ten pocit, kdyz Te pod ni foukne a bunda se nafoukne jako balon, to je docela honka se udrzet riditek.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Muhehe :D :D Ty bys jednoho pobavil.

                0 0
              • dieegoo  

                No a jak tě omezuje přilba na kole? Mě to přišlo jako podobný srovnání, protože spoustu motorkářů taky potkáš jen v kraťasech, třičku a třeba sandálech a co si v tu dobu říkaj? To samý jako cyklista bez helmy, že se mu přece nemůže nic stát, že on to má v malíku a je to pro něj zbytečný. :/

                0 0
                • maxtor  

                  Přilba tě skutečně může obtězovat, když nemáš tu správnou. Měl jsem jednu, kde se mi uvolnila ta čelenka a přilba mi pořád padala do čela a viděl jsem úplné h… Proto jsem ji vozil jen z odporem, ale pořídil jsem si novou, která mi padne jak ulitá a zž bez ní nevyjedu. Když už nic tak mi aspoň nesvítí do očí:-)

                  0 0
                  • dieegoo  

                    :) samozrejme, neomezuje te za predpokladu ze mas spravnou velikost a ze drzi pohromade…

                    0 0
                    • maxtor  

                      Proto si myslím, že pokud tu někdo píše, že ho helma omezuje, měl by se nejdříve zamyslet nad tím, jestli není něco v nepořádku s tou kkonkrétní helmou než s helmami obecně.

                      0 0
                      • Pavlis  

                        A napadlo te, ze v techhle vedrech muze helma omezovat i jinak? I sebevetranejsi. A to nemluvim o opruzu porad se s ni tahat, kdyz si clovek zarizuje na kole cokoliv po meste. Nebo snad chodis po bance nebo obchodu v prilbe?

                        0 0
                        • dieegoo  

                          Ne, protoze bych kolo pred bankou ani pred obchodem nenechal a do auta a autobusu je prilba zbytecna.

                          0 0
                        • goofy  

                          Nebudes tomu verit, ale ona ta prilba jde i sundat… Zkus to. Je to fakt jednoducha. Staci povolit reminek ,a hned to jde ;o)

                          0 0
                        • maxtor  

                          To mě fakt nenapadlo, Pavlisi, Já totiž do banky na kole nejzdím a víš proč?? Nikdy bych totiž kolo nenechal zamklé před budovou ve stojanu. Když se jedu projet, tak mi fakt helma nevadí. Když je pro tebe „opruz“ se s ní tahat, asi nemá cenu se s tebou o tom dál bavit.

                          0 0
                          • Pavlis  

                            Mas pravdu, neni se o cem bavit kdyz ji asi nepouzivas jinak nez na vyjizdky.

                            0 0
                        • martt  

                          V tychto horucavach je v prilbe prijemnejsie (chladnejsie) ako bez nej. Nemam ani najmensi problem pochodovat do banky alebo do obchodu v prilbe a dokonca aj v reflexnej veste. O co je to ine ako ked tam vpochodujes v tretrach na silnicku chodiac ako kacica a vydavajuc zvuky ako klusajuci kon.

                          0 0
                          • maxtor  

                            Přesně tak. Stejně, kdybych neměl na kokosu přilbu, musím si dát aspoň kšiltovku.

                            0 0
                          • orca  

                            Já jsem vyřešil stékající čůrky potu jednoduše . Pod přilbou vozím od Moiry tu nejtenčí čepičku a fše je OK nemám pocit že bych se přehříval a vůbec se nepotím (lépe řečeno pot se lépe odvádí) Když jsem měl jen přilbu na hlavě tak ty čůrky byly děsně nepříjemné.

                            0 0
                            • Komi  

                              Já vozím obyčejnej „babičkovskej“ šátek a taky to strašně pomáhá. A to já se normálně potím jako … mno prostě dost.

                              0 0
                  • Vymi  

                    presne vyber helmy by se nemel podcenovat… protoze pak ses to ty kdo si na ni porad stezuje ze je takova nebo onaka… kdyz jsem si zkousel poprve helmu myslel jsem si ze v ni vypadam jak blbec ale po kratke chvili jsem si rekl ze si urcite zvyknu a budu pak v ni jako v bavlnce…myslim ze vsechny ty veci co vozime na kole na sobe (obleceni) ma svuj smysl… to same jak kalhoty z vlozkou bez ktere nikdy bych uz asi nevyjel… jak si prdel jednou zvykne nejde jinak… to same rukavice…

                    0 0
                • yetti  

                  Nejvic kilometru jsem na kole najel v dobe, kdy se zadny helmy nenosily a ted jsem si proste na ni nedokazal zvyknout. Vadi mi, ze mi je v ni v lete horko, ze mi spod ni kape pot na brejle a kdyz helmu mam, tak mi to prijde jako urcita ztrata volnosti, kterou na kole vnimam. Mne osobne je uplne jedno jestli cyklista, ktereho potkavam ma na hlave integralu, helmu nebo nic stejne ho pozdravim, a vetsinou jako prvni, ale uz zacinam chapat, proc mne nekteri nafoukanci na pozdrav neodpovi.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No to mas tezky… jeden si nepamatuje odkud se zname a zadne poznavaci znameni stejne komunity na sobe nemas…

                    0 0
                    • maxtor  

                      Mám stejnou zkušenost – někdo málem spadne z kola, jak se otáčí, který známý jej vlastně pozdravil. Opět hezký rozlišovací znak mezi cyklistickými „ultras“ a těmi ostatními.

                      0 0
                  • Vymi  

                    mas pravdu jezdim na horskem kole uz od 13 let zruba zacalo to BMX RMX a pak olpran MTB a jde az do teto doby… ale co se tyka helmy tu mam az od 2001… do te doby jen ze satkem… za tu dobu co jezdim jsem mel docela slusne pady ale musim zase rict ze jsem docela sikovnej a tak mockrat jsem zase nespad… ale ted co mam tu helmu od te doby si nekdy az moc verim a pak nekde padnu.. ze ale vetsinou na bok… takze zadek a boky jsou sem tam modre :-)

                    0 0
              • dieegoo  

                Jinak teda dost pochybuju, že když se v 60km/h vyválíš, že to odneseš jen s „odřeninama“. Myslim, že třeba klouby si obrousíš tak dokonale, až se ti to nebude líbit :/ Jinak když hlavou spadneš třeba na špičatej kámen, obrubník nebo cokoliv, pořád myslíš že ti to nepomůže? Radši ten kámen budu mít obtiskej v přilbě, než zaraženej v hlavě.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Pri padu na hlavu se umira uz od rychlosti 11 km/h. To jen tak na okraj.

                  0 0
                • maxtor  

                  Proto si myslím, že pokud tu někdo píše, že ho helma omezuje, měl by se nejdříve zamyslet nad tím, jestli není něco v nepořádku s tou kkonkrétní helmou než s helmami obecně.

                  0 0
                  • Komi  

                    Přesně tak … Od té doby, co jsem si pořídil lepší helmu o ní nevím a navíc štítek pomáhá proti hmyzu a dešti

                    0 0
                    • maxtor  

                      Štítek… To jsem taky řešil. Jezdím jak na silnici tak na horském kole, tak jsem udělal kompromis a koupil si silniční helmu bez štítku (Giro Atmos). Pořád si myslím, že vypadá lépe biker se silniční helmou než žiletkář s horskou helmou. Mám ale trochu obavy z toho, že nemám síťku. Až dostanu první žihadlo, budu moudřejší:-)

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Vidim, ze tady pán je prislusnik modni policie… jak se lisi horska a silnicni helma?

                        0 0
                        • kubad  

                          Štítkem na přilbě ?

                          0 0
                        • Manas  

                          Ze to je napsany v propagacnim materialu ? :-)

                          0 0
                        • maxtor  

                          No alespoň podle toho, co jsem ci přečetl v ženských časopisech o módě, tak štítek na silnici moc „in“ není. Osobně moc rozdílů mezi silničními helmami nevidím. Když mrkneš například na stránky Gira, tak stejné modely mají jak mezi silničními tak horskými helmami.

                          0 0
                          • Manas  

                            No resilo se to tu uz parkrat. Rozdil mezi stitkem/bez je ten ze na silnici sem vic predklonen a tudiz se stitkem me velmi rychle zacne bolet za krkem.

                            0 0
                            • maxtor  

                              Přesně. Osobně vydržím bez štítku i na biku. Přesah helmy stačí k tomu, aby mi slunko do očí nesvítilo.

                              0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Prave ;)

                            0 0
                        • wroum  

                          silnicni je ruzova a hladka jako nohy.

                          0 0
                      • kubad  

                        3-sezona bez žihadla, přilba je tak děrovaná, že všechno proletí :-)

                        0 0
                        • dieegoo  

                          to ti musi dost mizerne sedet na hlave, kdyz tam mas takovyho mista, ze ti tam litaj mouchy, vcely a vsechno ostatni ne? :)

                          0 0
                          • maxtor  

                            Pokud znáš Atmose, tak víš, že má takový systém propojených otvorů, že by to fakt nemělo nic zadržet. Navíc bez síťky ta helma naprosto dokonale větrá. Taky už mi už naskrz pár hmyzáků proletělo. Věřím ale tomu, že jednou se tam nějaká bodavá svině zachytí.

                            0 0
                            • dieegoo  

                              no doufej ze ne… ja mam vetsi bobky z toho, kdyz me nejakej zmetek vleti pod triko :/

                              0 0
                              • maxtor  

                                MInulý týden jsem takhle dostal od jedné potvory 4 žihadla, jel jsem z kopce asi tak 40 s rozepnutým dresem. Kamarád potvrdil, že při mém zběsilém brždění jsem jel tak deset metrů po předním kole… Já jsem si to ani neuvědomil.

                                0 0
                          • kubad  

                            Sedí dobře, to sem velmi dobře zkoušel, A hlavně super větrá.

                            0 0
              • Komi  

                Zkus se rozjet v kraťasích a tričku na 60km/h (třeba na kole), položit to a pak mi napiš, jak snadno se to hojí :-)

                0 0
                • dieegoo  

                  Budou jen povrchový zranění, až ve 160 je to nebezpečný ;)

                  0 0
                  • kubad  

                    Zapoměls dodat až v 160 MPh

                    0 0
                    • dieegoo  

                      No ale to už musíš mít přilbu. Při 160kmh to jde zmáknout i bez ní… ale prej musíš vědět jak padat.

                      0 0
          • ivokabel  

            Ja som uz prasknutu lebku mal (bez prilby samozrejme). Bolo to mojou blbostou, ani nie tak drsnym jazdenim. A som presvedceny o tom, ze keby som tu prilbu vtedy mal, tak to mohlo byt len s otrasom mozgu. Radsej necham prasknut tych posratych 1500,– korun, nez definitivne moju hlavu. Je to jedna z tych najcennejsich veci co mam. S prilbou uz chodim aj do obchodu!

            0 0
        • Pavlis  

          Jasne, sel jsem trosku do extremu, jenze kdyz se tu clovek docita jak mu helma div nezachranila malicek na leve noze, tak uz nevim jak reagovat :)

          0 0
      • Vymi  

        Chci ti jen rict ze to neni o tom ze tu helmu musis mit za kazdou cenu kdyz vyjedes… ale dobre vedet ze pokud mas na hlave helmu mas v sobe vice odvahy nez kdyz ji nemas… to same je treba foukani kol… fouknes to moc a mas kolo ktere s tebou pri kazde nerovnosti lita ale pokud to mas spravne tak kolo drzi a nemas problem…atd… mohu pokracovat co je spravne a co ne…

        0 0
    • mastihuba  

      celá tadle debata by se dala přesměrovat na sjezdovky, kolik lidí jezdí v přilbě a v páteřáku.

      Pro mne je to hudba budoucnosti a pro děti mých známých už je to běžná výbava jako třeba lyže a boty.

      OTÁZKA ČASU? :)

      0 0
    • orca  

      tak jsem se prokousal emotivním čtením až do konce a můj pohled na věc : 1 – přilbu mám a vozím na vyjížďky , do práce , ale občas si ji nevezmu – přiznávám lenost na krátkou vzdálenost . 2 – už jsem to psal jinde ale opět reaguji – kde kdo bere tu odvahu dělat veřejnou selekci kdo je biker a kdo ne a podle čeho ??? to se musím i pro rohlíky komplet obléci abych nebyl terčem úšklebků kolem jedoucích ?? 3 – přilba ze zákona od 18 let je individuální věc (nepočítám závody kde je to v regulích jako podmínka) čili jedinej kdo k tomu má co říci jsou dle mne pojišťovny . Kdyby ony reagovali tak že případný úraz neakceptují a rozmázne se to v novinách tak snad to bude mít větší dosah než prodění zde. Popřípadě kdyby někdo se šel pojistit a oni mu nabídli např x% slevy při nákupu přilby. 4 – velmi často sleduji že nejméně nosí přilbu profi žiletkáři při tréninku – nakonec jejich věc a pozdravím stejně jako kdyby ji měli 5 – jděte někam pořád dělit kola na „Tesco“ kola a ty druhé . Je mi jasné že tam je rozdíl ale co je komu potom kdo na čem jezdí ??? a hlavně většina zapomíná že už zdaleka si nejsme fšichni sociálně rovní . Apro mnohé rodiče kolo není jedinej koníček ratolestí a tak neinvestuje hned ranec aby to pak stálo ve sklepě. A dopspělej když si koupí kolo za 10 000 v tescu no a co jelu to třeba stačí na sobotní pohodoou vyjíždku – je snad méněcenej ?? Copak y fšichni jezdíte mercedesama ??? Stále nejrozšířenější auto u nás je Š-120 čili tesco kolo převedeno . 6 – klid a mír fšem … neboť čím více kol v provozu tím méně aut na silnici…

      0 0
      • wroum  

        ostatni nekomentuju ale tohle preci jen pro presnost :-) nejrozsirenejsi auto na nasich silnicich (tedy nejvice registrovanych aut jednoho typu) je jiz od lonska typova rada Favorit/Forman a ne Š 120.

        0 0
      • maxtor  

        Já nevím, proč se tady někdo porád rozčiluje nad názory jiných. Každá komunita (i ta cyklistická) má svá pravidla a více či méně hledí skrze prsty na ty ostatní. Na tom ale nevidím nic špatného. Já za jedno pravidlo této komunity považuji i přilbu na hlavě. Je na tom něco špatného???

        0 0
        • Pá-dlista1  

          ze se ta komunita nedokaze na tech „pravidlech“ dohodnout :)

          0 0
          • maxtor  

            To je snad věcí každého, ne??

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Pak je to tedy v poradku, ale muzeme tu snad rozebrat, proc ma kazdy jiny nazor.

              0 0
              • maxtor  

                No jasně, ale zaznělo tady pár tvrdých slov na názory ostatních a to se mi přestává líbit. Přilba podle mě k současnému zapálenemu cyklistovi prostě patří a já svou přilbu nosím rád, protože už to není ten nevzhledný a nepadnoucí „kokos“ který se prodával před lety.

                0 0
        • orca  

          O jaké komunitě to tady mluvíš ??? Copak fšichni majitelé kola musí nějak předpisově vypadat ??? Já žádný pravidla nečetl …

          0 0
          • Pá-dlista1  

            a je to na tobe videt ;)

            0 0
          • maxtor  

            Všichni majitélé ne. Přečti si pořádně to, co jsem napsal.

            0 0
            • orca  

              mluvíš obecně " Každá komunita (i ta cyklistická) má svá pravidla " a pak v závěru napíšeš že ty něco osobně považuješ "Já za jedno pravidlo této komunity považuji " – čili logicky komunita = ty sám …

              Pokud si založíš klub a v tom si něco uzákoníte tak je to OK, ale ostatní nech na pokoji jak jezdí . A za druhé malost člověka vypovídá o tom že se na někoho díváš skrze prsty pro to že má či nemá to či ono … Doposavad jsem myslel že kvality člověka se posuzijí namateriálně…

              0 0
              • maxtor  

                Špatně jsme se pochopili. Já taky jezdím autem, ale nejsem žádný blázen, který leští své auto denně a kupuje všemožné tuningové doplňky. Na srazu takových lidí bych si připadal fakt trapně. Taky jezdím na motorce – mám starého pionýra a vím že mezi vyznavače tohoto sportu, kteří si zakládají na svých Harleyích, prostě nepatřím a respektuji to. Stejně tak většina lidí má kolo a umí na něm jezdit, ale ti největnější mají svá pravidla. Před měsícem jsem jel se svým klubem na projížďku bez přilby, protože jsem ji pujčil bratrovi – hleděli na mě jak na ****** a první otázka byla: Kde máš helmu??? Už chápeš??

                0 0
                • maxtor  

                  A ještě dodávám, že tohle „škatulkování“ nemá nic společného se vzděláním atd. Prostě nás spojuje jediné – záliba v cyklistice, která je větší než u těch ostatních, mezi které patříš i ty (nechci, aby sis to špatně vyložil).

                  0 0
                • kovar  

                  helma je špatný příklad, protože používání helmy je čistě racionální záležitost. Pravidla vzhledu spávného cyklisty přece říkají zhruba toto: cyklista se vyznačuje tím, že nosí upnutý pestrobarevný dres s reklamama, elasťáky s plínkou a má oholené nohy a když zrovna provádí tzv švih na kole, tváří se jako velkej drsňák, tak jako správný příslušník jakékoliv jiné komunity.

                  0 0
                  • maxtor  

                    Až na ty oholené nohy jsem to já:-)

                    0 0
                  • Manas  

                    To jsem v hajzlu, ja se netvarim drsne nikdy. Me to nejde :-/

                    0 0
                    • wroum  

                      drsne nebo blbe, to je fuk :-)

                      0 0
                      • Manas  

                        Tak blbe se tvarit umim – to delam 99% sveho casu. Zbytek spim s hlavou pod dekou takze nikdo nic nevidi :-)

                        0 0
                  • Vymi  

                    nezlob se ale vsechno k sobe patri a pokud to nemas neni to ono… ma to svoje pravidla a ty by si mel respektovat…

                    0 0
                    • mastihuba  

                      jaky pravidla? :) si užiju vyjížďku i v pracovních modrákách a botech bez nášlapů. Kašli na image a poslouchej žízeň :)

                      0 0
                      • Vymi  

                        nechapes i tu zizen potrebujes zahnat dobre… .-) tak aby si byl max. spokojen…

                        0 0
                      • Komi  

                        V montérkách jo, ale ty nášlapy by mi chyběly

                        0 0
                    • orca  

                      jaký zase pravidla kde je čteš kde jsou vyvěšené kdo je ustanovil ???

                      Jezdim na kole proto že mě to baví a doplňky si kupuji proto že se mi líbí a nebo že mi vyhovujou a nebo proto abych byl in a někomu se líbil ??

                      Zajeď se podívat do ciziny tam jezdí mnohem méně „pestrobarevných rádoby cyklistů“ než u nás asi proto že tam když se někdo chce jen tak projet tak si hned nemusí koupit komplet hadry aby byl in . Zato tady každej se vymódí jak klaun a už si připadá skoro jako závodník.

                      0 0
                      • maxtor  

                        No, je pravda v tom, že cyklista s výbavou za 100 litrů, který jezdí jak namrdaná kačena, je k smíchu. Ne každý to ale bere tak prakticky jako ty, Orcu. Taky chci být barevně sladěný a chci trochu na tom kole vypadat. A to jen proto, že je to můj koníček a cítím se dobře mezi podobně smýšlejícími lidmi.

                        0 0
                      • Vymi  

                        nemyslim to doslova… ze by ses mel techto veci drzet… spise chci jen upozornit ze bez urcitych veci to proste treba pro me nema smysl… jezdeni na kole a pod…

                        0 0
                      • Lišák  

                        Já teda proti pestrobarevným cyklohadrům naprosto nic nemám. Myslím, že přispívají k pasivní bezpečnosti hlavně na silnici.

                        0 0
                        • maxtor  

                          „Papouška“ si na silnici přece jen jako řidič všimneš lépe, než toho, který na sobě nic nemá, proto si myslím že minimálně na silnici má pestorbarevný dres svoje místo.

                          0 0
                          • VencaV1  

                            Ja bych si urcite spis vsim toho (a jeste lepe té), co na sobe nic nema. :)

                            0 0
                  • VencaV1  

                    Buuu ja nejsem ani trochu spravnej cyklista. :(

                    0 0
                • orca  

                  jasně když jedeš se „svým klubem“ čili tam máte něco ujednáno a je jedno jestli písemně a nebo slovně . Ale obecně to je těžké paušalizovat . Leda kdyby ke kolu se prodávala automaticky přilba a nebo byla povinost při koupi nového kola vybrat jakoukoliv přilbu . Já vím že většina ¨cyklistů přilbu má ale mnozí nemají , a je jen otázkou proč . Přeci jenom bych to nechal na svobodném uvážení jednotlivce . myslím že zákonů okolo nás je více než dost tak je fajn že mnohé si můžem rozhodnouti sami . A to že si koupím přeci kolo mě nikam ještě nezařazuje . Jo když se už ale postavím na start nějakého maratonu či jiného podobného závodu tak se už něco více ode mne očekává . Třeba u nás se skoro každou střrudu pořádá Giantliga cyklistů a profíci tam jednou s přilbou na řidítkách , na závod ji nasadí a domů zase na řidítkách . Jak posoudíš tohle ???

                  0 0
                  • maxtor  

                    Máš do jisté míry pravdu. Já jsem blázen, který většinu volných finančních prostředků v poslední době vrazil do kola a mám podně podobně smýšlející lidi kolem sebe. Nemůžeš se ale divit, že se na ty „druhé“ díváme trochu jinak a stejně tak já chápu, že většina ostatních nás může pokládat za nafoukané magory. Nakonec kola máme rádi všichni, tak proč se vzájemně urážet, no ne???

                    0 0
                    • orca  

                      nikdy nikoho jsem nechtěl a ani v úmyslu neměl urážet , jen mi nejde pod fousy to neustálé škatulkování a handrkování co je in a co out a jak kdo má či nemá vypadat .

                      0 0
                      • maxtor  

                        To je v pořádku. Taky nemám v úmyslu se do nikoho navážet. Tak snad – ať nám to jede a ať nikdy nemusíme mít praktickou zkušenost s tím, jak důležité je mít na hlavě helmu!!!

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Tak s helmou to pripomenuti neni vetsinou tak strasny.

                          0 0
                        • Vymi  

                          prece se nebudeme hadat kvuli tomu ze jeden ma rad tohle a ten druhy zase neco jineho… mame vsichni stejny zajem ne… jezdeni na kole… nekdo to bere prece jenom vice nez se jen projet a jiny to bere zase profesionalne… co se tyka me ja to beru hlavne jako konicek… ze vsim vsudy!!!! :-) mir s vami

                          0 0
      • Pá-dlista1  
        1. – móda je svine, ale jestli te to uklidni, tak tercem mych usklebku jsou prave ti v dresu a s plynkou ;)
        2. – kdyz beru jedno kolo, muzu jet na nem nebo vlakem. Kdyz beru dve a vic, musim jet autem. Kdyz se nam do jednoho nevlezou musime jet dvema autama....... :)
        0 0
        • mastihuba  

          evidentně moc velký kola :)

          0 0
        • Vymi  

          pozor aby se ti nestalo to ze kola zustanou doma a jen ramy nalozis… .-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jako nahradni kola? No to se stat muze. Ty do auta kolo rozkladas? Jeste rekni, ze se musis ohybat, kdyz do nej vjizdis? :-D

            0 0
            • mastihuba  

              musíš být šikula :)

              Škoda 130, tam se vleze všechno a když jedou vic jak dva lidi na delsi cestu, tak nosice. Kdyz na kratsi, tak se dovnitr vlezou 4 lidi, 3 kola a jedna jednokolka.

              0 0
            • Vymi  

              mam AR 146 a tak docela hlubokej kufr ale pokud tam davam kolo tak musim sklopit vetsi stranu zadnich sedadel… :-) jinak se mi tam vleze cele kdyz chcu…

              0 0
              • yetti  

                Mel jsem tuhle Alfu a kolo se mi do ni veslo i bez sklopeni sedacek. Sundal jsem kola a oprel je vedle sebe za operadla zadnich sedadel a za ne napric na stojato jsem dal ram a az za nej jsem potom nasunul tu plentu. Lip vyresenej kufr jsem zatim u zadneho jineho auta nevidel a to jsem jeden cas pracoval v autoservisu. Proste do zadneho jineho auta se ram napric nevejde.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Nevim co myslis tim napric, ale zadni kolo jsem sundaval akorat ve Fiatu 126p. U sjezdaka nesundavam zadni kolo vubec. Ani treba do Peugeota 205… , ale do unterauta jako je Fabka bych to snad ani nezkousel :)

                  0 0
                  • yetti  

                    Chces tvrdit, ze dostanes do kufru nejakyho auta kolo bez zklopeni zadnich sedacek, aniz bys musel sundat obe kola?

                    0 0
                    • wroum  

                      jasne a tech aut je dost:-)

                      0 0
                    • dieegoo  

                      Jestli ma treba tranzita, tak proc ne :)

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Aha do kufru… no to je jina. Ja je davam vzdycky za zadni sedacky, abych mel kufr volnej na bagaz. Jinak se to tam taky vejde. Kamos to treba vozil v Lancii Prisme.

                      0 0
                      • Vymi  

                        hele samo osobe Italove maji slusne kufry kde se toho dosti vleze… :-)

                        0 0
                        • wroum  

                          kufry sou velky abys uvez hodne naradi :-)

                          0 0
                          • Vymi  

                            no u moji hlavne aby uvezla co nejvice kvetinacu s muskaty… .-)))

                            0 0
                            • wroum  

                              tim se da opravit porouchanej ital? nebo to mas uz pripraveny na jeho hrob? :-)

                              0 0
                              • yetti  

                                Neurazej Cuore Sportivo. Mimochodem tohle auto bylo spolehlivejsi ne Golf co jsem mel pred nim.

                                0 0
                              • Vymi  

                                mlada je kvetinarka tak proto to pisu… :-) jinak na Itala nedam dopustit!!!!!

                                0 0
                • Vymi  

                  presne tak… :-) mame moznosti ze kolikrat nevim jak to tam dat… :-)))))) ale jinak spokojenost…

                  0 0
    • dancing dog  

      Tak děti, pracuju na ARO a dnes nám přivezli k doléčení pána, co spadl v cizině na kole- v rovinách !! a samozřejmě bez přilby. těžké poranění mozku, 1 operace, dlouhodobéměření nitrolebního tlaku, je už 2 týdny v bezvědomí a vypadá to blbě, šance nevysoký… jsem přesvědčený, že s přilbou by měl maximalně trochu otřes mozku, krom mozku jiná poranění nemá, ani obličeje. mementum jak bič, jezdit bez přilby může v součastnosti už jen skutečně hloupý člověk nebo iracionálně nadutej frajer.. nic ve zlem, je to ale tak. Mír všem!

      0 0
      • maxtor  

        Souhlas. Snad se ten člověk uzdraví.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        To jsem zvedavej, kterou roli si enjoy vezme :)

        0 0
        • wroum  

          on musi vzdy neco extra. takze to tipuju na hloupej iracionalne nadutej frajer :-)

          0 0
          • Vymi  

            super frajer…

            0 0
            • enjoy  

              super.

              ps:ty uz mi trosicku vadis.. starej se radsi o blaho a zdravi svy rodinky.ze se tak moc staras i o me,no nemusim ti prokazovat vdek ze ne.

              0 0
              • Vymi  

                za prve ty jitrnice jedna… rodinku nemam a zatim o tom ani nepremyslim… jeste neco cekni a pojedu do Prahy…

                0 0
                • enjoy  

                  az se zase budes chtit do nekoho bezduvodne srat,tak jed radsi rovnou do ******.staci ti to takhle? a vyhruzky si nech pro ty,co ti to bububu zerou.se mi fakt jeste nestalo aby mi tady nekdo bezduvodne vyhrozoval..

                  0 0
                  • mastihuba  

                    sem i věděl že to tak nějak dopadne už když jsem četl zakládající příspěvek.

                    tata mel horaka kterej by snad mohl konkurovat i jinemu bikerovy

                    0 0
                  • Vymi  

                    nevim mam pocit ze mluvim do zdi.. bububu delat tobe a proc si na druhem konci dratu… ja nemam potrebu pres monitor nekomu vyhrozovat atd… jen chci upozornit toho dotyčného ze se mi jeho nazor nelibi… takze si zase klidne sedni a pis dal svoje nesouhlasy…

                    0 0
      • ezra  

        To u nás ležel jeden, co měl helmu, ale upadl z biku břichem na obrubník a vyrobil si rupturu sleziny…na druhou stranu alespoň hlava zůstala celá.Takže i s helmou se dá dopadnout dost blbě.Tím samozřejmě nenabádám k nenošení helmy, právě naopak, když vidím někoho na kole bez helmy, značkuju si ho jako dobrovolného dárce orgánů.Každopádně noste přilby a poutejte se v autě, kdo Vás má pak seškrabovat ze silnice!

        0 0
        • yetti  

          Treba se Vám jednou budou moje zdravé orgány hodit.

          0 0
          • ezra  

            Ale jo, zdravej cyklista je ideální dárce, když nebudou orgány úplně na sračku…ale upřímně, nepřál bych Ti zažít odběr orgánů u mladýho člověka, je to fakt dost smutnej zážiteka to ani nemluvím o rodičích toho dotyčnýho.

            0 0
            • martt  

              pariku cykloturistov v tento pondelok nepomohla ani prilba. Sofer nakladaku, ktory nehodu zavinil sa pri nehode zabil tiez. Vid foto.

              Chlapcovi coc jazdil v jednom oddieli s mojimi detmi bohuzial prilba tiez nepomohla. Vid www.geocities.com/ondrejpapanek/

              0 0
              • orca  

                srážka s cyklistou a mrtvej na místě cyklista i šofér náklaďáku ??? fíha co to máte na slovači za kola ????

                0 0
                • martt  

                  stalo sa to v Rakusku v Oberösterreich, teda skoro v Cesku. Sofer bol zo Salzburgu, obete neviem odkial. Nevybral zakrutu, drevo sa vysypalo na cyklistov a potom ked nabural prerazilo kabinu a zabilo aj sofera. Preto to tak detailne viem, lebo sa to stalo pri meste Zwettl, kde boli aj moje deti na cyklovylete, potom som zistil, ze sa nastastie jednalo o iny Zwettl.

                  0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja uz jezdim v plastovem pytli. Mam to stazeny kolem zapesti, krku a kotniku, abych se vam nepoztracel ;)

          0 0
        • enjoy  

          seskrabovat ze silnice me bude ten,co je za to placenej!a jestli bude remcat,tak se mel radsi dat ve skole na rentiera. ps:muzu se zeptat jak to znackovani probiha??ja na sobe zadnej krouzek na kotniku nenosim..mozna prto,ze nejsem metro sexual,ale to s tim taky nema moc spolecnyho.. ja tedy nevim.

          0 0
          • Komi  

            Seš, jinak bys vozil helmu :-)

            0 0
            • enjoy  

              diky za potvrzeni,ze o tom co o me vis,jsi uplne mimo.

              0 0
              • Komi  

                To že tě neznám nevyvracím, ale proč myslíš že tam bylo tohle: „:-)“ ? sorry jestli jsem se tě dotkl :-)

                0 0
          • dancing dog  

            tak toto je ale skutečně neskutečně tupej argument…já nechci nikohourážet, ale vážně to asi nemáš v hlavě úplně v pořádku. Vážně ne…

            0 0
      • yetti  

        OK! Jsem skutečně hloupý člověk a k tomu ještě iracionálně nadutej frajer a to jenom proto, že jezdím většinou bez helmy.

        0 0
      • enjoy  

        hele neni ti trochu blby povidat tady predevsema o cloveku kterej to ma pekne nahnuty..?? to ani postacka nesmi mluvit o tom kam co nesla a ty tady takhle.obecne tu vidim velmi mnoho lidi kteri helmu maji a s jejim nakupem si opatrili i extra rozum.

        0 0
        • Vojtas  

          nekoukal si nahodou na zpravy na nove ? :)

          0 0
          • enjoy  

            no jeje,jak bych to jinak vedel:-).ale jestli to byla nova,to vis ty.ja ne:-)

            0 0
        • dancing dog  

          ani ne, je to typický příklad pro všechny, samozřejmě věk, jméno, rodný číslo, adresu sem nedám… je to vážně typický příklad toho,jak se z blbosti/drob­nosti/ může stát tragedie..myslím, že kdo chce, pochopí + kdo nechce, snaží se ostatní utlouct pseudoagumenty

          0 0
    • kadas152  

      Helmu mám jak na XC tak integrálku na DH/FR a vozím jí vždy když někam vyjedu s tim že du jezdit ale pokud jedu do města půl kiláku do práce nebo se jen tak někam podívat helmu nevozim stejně jako když jezdim street nebo ve sk8 parku to už je dost o hubu protože i tady se při skoku můžu vymlátit ale přiznám se že v tomto případě jde o image(sem 16ti letej puberťák no)

      Sám sem na cyklisťáku zažil crash při rychlosti nad 50 km/h kámoš z neznámího důvodu šel přes řidítka na silnici a ta helma mu zachránila život!! i tak měl těžkej otřes mozku a utvrdilo mě to, že když jedu někam na XC výlet přilba je nutnost jezdim v klipsnách a z těch noohu jentak nevindám už párkrát sem moh mít dobře rozseklou hlavu nenmít přilbu a při FR/DH to už je snad samožrejmost tam je to sebevražda vyjet bez přilby.

      Souhlasim s tim že by se měli bikeři hodnotit podle výkonů ne podle hadrů ale přilbu by měl mít každej já taky jezdim v dresu a kraťasech s vycpávkou, protože je to pohodlnější ale stejně tak vyjedu ve volnejch kraťasech a v tričku od ťongů a je to jedno pořád sem člověk kterej rád jezdí na kole a když chce tak dokáže podak aspoň teda myslim celkem slušnej výkon

      0 0
      • enjoy  

        to te tady asi moc nepotesim,ale podle jednoho nejmenovaneho inteligenta nejsi pubertak,ale bud skutecne hloupy clovek anebo iracionalne nadutej frajer:-).

        ps:nestarej se o to bys mel mit na kole,radsi se strej abys nemel furt petky z cestiny:-)

        0 0
        • kadas152  

          A podle čeho tak uvažuješ?

          Jestli si myslíš, že vyloženě hloupí lidi choděj na osmileté gymnázium a maj známkový průměr nad 1,5 , tak nevim kdo je podle tebe inteligent. Přiznám se že čeština mi fakt moc nejde navíc se nesousředim na pravopis tem mi je na netu úplně ukdradenej.

          Ale řekl bych že účelem tohohle threadu neni řešit jestli sem iracionálně nadutej frajer nebo blb.

          0 0
          • enjoy  

            tu posledni vetu si napsal moc krasne,opravdu!ja s tebou uplne souhlasim.. skoda ze to tak jak rikas ale ve skutecnosti neni..

            0 0
            • Vymi  
              skoda ze to tak jak rikas ale ve skutecnosti neni..

              mam dojem ze na tebe to taky sedi…

              0 0
          • dieegoo  

            „… jezdit bez přilby může v součastnosti už jen skutečně hloupý člověk nebo iracionálně nadutej frajer.. nic ve zlem, je to ale tak.“

            podle tohodle… neboj, nikdo se nechtěl dotknout tvýho chválihodnýho průměru na osmiletým gymnáziu, kůli tomu hloupej nejsi :)

            0 0
            • dancing dog  

              to je ale jenom citace, to jsem psal já. nikoho nechci urazit, jen to tak cítím,samozřejmě vím, že se můžu mýlit a nejspíše se i mýlím… jsme jen lidi

              0 0
              • dieegoo  

                tema uvozovkama sem prave myslel citaci toho, co si psal. Souhlasim s tim co pises.

                0 0
                • dancing dog  

                  aha, to jsem rád, nerad bych někoho moc naštval, ikdyž seasi stalo. Hezký zbytek horkého dne…

                  0 0
            • kadas152  

              ok díky za vysvětlení reagoval sem naprosto spontáně a emociálně takže sem to celý nějak pořádně nepochopil no nic :D jinak je to prostě tak že u nás v našem mini skateparku nejezdí s přilbou nikdo v xc helmě vypadám na svojom biku jak ***** a v intergrálce jezdit po městě taky neni ono no a na kokosku už nemám money takže budu jezdit tak dál i když mám vždy špatný pocit z toho že na hlavě nic nemám

              Ale řekl bych že enjoy použil citaci špatně měl by sis vzpomenout na svojí pubertu chlape pochybuju že jsi byl ve svých 16 tak rozmnej na to aby si vozil přilbu když jí nikdo jiný nemá.

              0 0
          • motylekmodry  

            inteligence neni merna prumerem dosazenym ve skole ;o)

            0 0
      • Komi  

        To nechápu, streetový helmy jsou krásný. Hned bych si ji koupil, ane XC by to vypadalo fakt divně a bylo by to nepraktický :-) btw: myslím, že enjoy tu narážku myslel trochu jinak, než si ji pochopil (přečti si celej thread) :-D .. ale bovavil jsi mě

        0 0
        • kadas152  

          kokosa bych si taky koupil klidně ale sem rád že držim bike při životě teď mi praská zadní ráfek sice mám novej ale nevim kde mám sebrat money na výplet takže asi tak prostě nemám peníze na to mít 2 jízdy schopný kola a 3 helmy to fakt nejde nemluvě o tom že za chvíli budu muset vyměnit brejle do integrálky protože ty moje už sou dost zlikvidovaný

          jo správně si pochopil že sem to celý nečet protože mě nebaví číst kopu textu kde se jen hádáte o tom jestli je ten co hlemu nenosí magor nebo ne…

          0 0
    • vitan  

      jen hodím svou poslední zkušenost s nošením přilby…: jel jsem na chatu s maminou…takže sjem si vzal horáka a spdéčka…přilbu i dres jsem si nebral, poněvadž to je kousek a tempo taky v klídku…! během cesty se nic nestalo, jelikož jsem si dával bacha! po dvou dnech brigády na chatě jsem naše vytáhnul na okruh kolem Kružberku a Harty..najeli jsme celkově 100kiláčku…a celou dobu jsem si říkal…že jsem totální mačo a proč jsem si nevzal kokos…! pocit ve sjezdech: jakási totálni nahota a strach to pustit trošku víc ze sjezdu..!!!:)) samozřejmě jsem si neodpustil krásný sjezdík po louce…ale někdo posunul ty elektrické ohradníky asi o 200metrů..než byly ¨vždycky'!! neubrdil jsem to a strhnul na bok..lehce se klepnul do hlavy.....:( bylo to už v nulové rychlosti..něco mezi vybulením a smykem jako mají plochodrážnici…ale i tak jsem si pak po cestě uvědomoval…že kdyby tam byl šutr.......:(

      žiju…ale klidně jsem i nemusel…jen kvůli takové samozřejmosti jakou je pro mě přilba…!!

      0 0
      • raceman  

        taky pridám jednu čerstvou zkušenost, naštěstí ne mojí. dneska v 20:00 se vracim z belaku a co nevidim, starší cyklistka se drži za hlavu, valí ji krev z nosu a mela rozseklou hlavu z ktere ji taky valila krev. nastesti chodila ale určitě měla lehky otres mozku. a to proto že neměla helmu

        0 0
        • enjoy  

          a co jsi udelal ty?

          0 0
          • raceman  

            ja sem jel kolem nich až po te nehodě. zachranku už volali ostatní aktéři té nehody. nastesti ta zenska vypadala v poho na okolnosti.

            0 0
    • Pá-dlista1  

      Rano jsem predjizdel dva rybare na kolech. Jeden sebou zniceho nic prastil na „rovny“ polnacce. Do hlavy se neprastil (asi)… dneska ne. Nastesti mel na hlave kloubouk s hackama :-D

      0 0
    • MatyxCZ  

      Ono je jednoduché porovnávat rizika spojená třeba s motorismem a pak halasně provolávat, že vlastně helma na kole není potřeba, že se stejně člověk může zabít jinde-jinak.

      Já bych celou situaci deklaroval asi tak, že: Před 15 lety tady jezdilo asi 5× méně aut. Auta byla pomalejší a méně bezpečná. S narůstajícím provozem se logicky navýšil i počet dopravních nehod. Auta jsou rychlejší, ale i bezpečnější, především konstrukcí a množstvím aktivních i pasivních bezpečnostních prvků. Ono když jste se „stodvácou“ vylétli ze zatáčky ve 40km-h, tak jste to nějak přežili. Dneska tam moderní automobil vylétne třeba až v 90kmh, a na to už je třeba jinou ochranu. S koly je to stejné. No řekněte sami, na jakém kole jste jezdili před patnácti lety ? Bylo to kolo, na kterém byste dali nějaký sjezdík, nebo s ním valili přes 30kmh na rozmlácené polňačce ? Měli jsme nášlapy ? Kolik nás tehdy jezdilo po frekventovaných cyklostezkách ?? A kolik aut za hodinu vás předjelo na okreskách ?

      Shrnuto, přilba na kole je přirozenou reakcí na vývoj situace. Kola jsou dnes mnohem, mnohem dokonalejší a umožní člověku jet v rychleji v terénu, kde jsme to tehdy spíše vedli. Jezdí nás hodně a jezdíme ostřeji. Aut jezdí víc a rychleji. Sečteno a podtrženo, kdo dnes ignoruje helmu na kole, tak popírá vývoj v cyklistice za poslední dekádu. Dobře mu tak, jeho volba.

      0 0
      • lizar  

        Když to tak čtu tak některé zážitky jsou opravdu hodně silné. Pro mě platí pravydlo – hlava je jenom jedna a zdraví také. Tak když sedám na kolo a chci se projet po lesních cestách a necestách tak už do předu tuším, že to bude chtít něco na hlavu. Zdarec palec Lizar

        0 0
      • orca  

        celkem logické a jsem rád že na konci jsi nechal svobodné rozhodnutí na každém …

        0 0
        • MatyxCZ  

          Přesně tak, také nezastavuji řidiče a nekážu jim, že mají mít zapnutý bezpečností pás. To je na jejich soudnosti. Na druhou stranu to ale není tak dávno, co mi naprosto nepochopitelně vjel na cyklostezce jeden „chodec-na-skoro-kole“ do cesty a srážce už se nedalo vyhnout. Mě se de facto nic nestalo, ale on to mimo jiné odnesl pěkně odřenou hlavou, vypadalo to skoro na nějaké šití. Naštěstí, mohl dopadnout hůř. Ale přiznám se, bylo mi celkem blivno z představy, že v místě jeho pádu mohl být místo šotoliny třeba kámen a já bych ho tam musel nějak zachraňovat. Já mám na helmě další zářez od kamínků ;O)

          0 0
      • maxtor  

        Nejrozumější příspěvek v celé této diskusi!!

        0 0
      • motylekmodry  

        konecne smysluplna neurazejici a nevycitajici argumentace za helmy. volte helmy !!!

        0 0
    • Vrabčák1  

      Bez helmy ani ránu, je to pro mě naprosto nezbytná věc, vozím ji pořád. Dřiv jsem si říkal, proč bych ji měl vozit, ale když mi po jednom pádu doktor řekl, že mi zachránila život, nebo minimálně pohyblivost od krku dolů, tak na ni nedám dopustit a kamarády donekonečna přesvědčuju o tom, ať ji vozí, že je to to nejmenší, co pro svoji bezpečnost mohou udělat! A někteří to ne ane pochopit!!!!

      0 0
    • lith  

      Lidi by si měli uvědomit, že vozit přilbu má smysl.....

      Můj příklad ve zkratce : konec prázdnin před nástupem na střední, už tedy nějakých 11 let), jedu na kole (bez přilby, tehdy se to neřešilo, to uznáte ne??), přejíždím hlavní, špatně to odhadnu, sejmulo mě auto a výsledek zlomená klíční kost (což se dá), ale po setkání s afaltem bezvědomí a krevní výron na mozku a několika denní ochrnutí půlky těla. Vrtulník, operace…no stát se to teď, tak by to byla pouze zlomená klíční kost. Proč?? Protože teď jezdím s přilbou.....

      0 0
    • coyot  

      Prilbu mam. Vetsinou ji i vozim. I na hlave. Ale aby ta diskuze tady nebyla tak cernobila :

      www.ivelo.cz/…06-9/ukazka1

      Tom Ritchey : „Devadesát procent úrazů hlavy je v obličejové části, kterou helma nechrání a její používání je jen následek reklamních kampaní výrobců pro zvýšení prodeje.“ Na mou poznámku, že oněch 10 %, kterým může helma pomoci, není málo, jen s pousmáním pokrčil rameny. „Starého psa novým kouskům nenaučíš!“

      ???

      0 0
      • yetti  

        Konecne zpriznena duse a hned je to sam velky Ritchey :-)

        0 0
        • Tosa  

          Taky helmu nevozim s výjimkou závodů. Na kole jezdím 32 let a nikdy sem se do hlavy nepraštil a to byly doby, kdy sem jezdil mnohem větší pecky, ale v tý době helmy nebyly. Zajímavý číslo by možná bylo kolik procent úrazů z kola jsou úrazy hlavy. Myslím, že častěji než hlava to odnese klíční kost, ruka, nebo žebra. Tímto v žádném případě nezpochybňuju prospěšnost helmy, jen já osobně ji nemám rád

          0 0
      • Nimrod  

        a pak někdo přišel na to vozit integru… ať si každej dělá co chce, nemá smysl někoho se snažit změnit, protože změnit se člověk musí sám, nikdo jinej to za něj neudělá

        0 0
      • Pavlis  

        Si asi hned pobezim sehnat jeho plakat:))) PR jako svin. Proste Tom je Buh:)

        0 0
      • Vymi  

        je to sice pravda ale jednou ji opravdu nebudes mit a tech 10% te bude sakra mrzet… tedy pokud to prezijes… :-(((

        0 0
    • L_i  

      Ja jsem dlouho jezdil bez hemy (takovej devickej xc dopravní street – jsem starej pankáč) ale pak moje už teď už bejvalá (ale stejně milovaná) spadla při vyjížďce s SP kolem (jsou fakt hustý – technické xc) a koupil jsem hned helmu jí i sobě. Ale tuhle jsem po cestě do práce vylez z metra a !! najednou něco špatně!! zapoměl jsem helmu pač jsem měl walkman (něco na hlavě bylo). Napřed se mi vůbec nechtělo jet domů vyjížďkou, ale nakonec jsem přez to domů na jižňák přez barrandov dojel. Helma je dobrá, ale ještě jsem jí nerozbil ( a to jsem na hodinách bojového umění nedával pozor a už dvakrát jem spadnul ošlivě na rameno (kotul- safe fall – minus)!!!!.)

      0 0
    • mastihuba  

      Teď k nám začla chodit do hospody partička výrostků a ti cyklopřilbu nesundají ani u kulečníku. Tomu říkám účinná osvěta. :)))

      0 0
    • pepino  

      gadgets.zive.cz/in­dex.php?q=node/1762#com­ment i bez kokosu to jde:-)

      0 0
    • Jan Jesenius  

      Víte, co udělá lidská lebka při nárazu do skály v rychlosti 70 km/h? A víte, co udělá mozek? Ani se neptejte.

      0 0
      • enjoy  

        podnetne.. tak tedy diky,ted uz vim,ze ani helma mi k nicemu nebude:-)

        0 0
        • Vymi  

          Moje helma moje radost… :-)

          0 0
        • Lišák  

          Při takovém nárazu helma docela jistě praskne, čímž absorbuje nějakou energii, která by šla přímo na hlavu, tak by snad trochu pomohla, ne?

          0 0
          • Vymi  

            jo trochu jo… :-)

            0 0
            • TheIF  

              v 70km/h do skály by ti nepomohla ani intgrálka…

              0 0
              • Vymi  

                to je jiste pravda ze by to ten dotycnej neprezil kdyby v tak velke ryhlosti narazil do skaly… ale mel helmu ktera ho sice nezachranila ale ucel nejakeho mensiho ochraneni splnila… sice bezvysledne ale ano…

                0 0
    • rimka  

      V přilbě jsem začala jezdit hlavně proto, že jsem se cítila jako opravdová cyklistka :-)))… před měsícem při rychlosti 44 km/hod. za úporného snažení rozjet co to dá z mírného kopečku na asfaltce jsem se najednou ocitla v příkopě plného kamení…v letu absolvujíc kotrmelec a následujíc jízda po hlavě, resp. po přilbě…sice si z pádu nic napamatuju, ale dopadlo to dobře. BEZ PŘILBY NIKDY NEVYJEDU!

      0 0
      • Vymi  

        presne tak… ikdyz ten kokos nevypada kolikrat na hlave pekne muze se stat ze ti jednou zachrani i zivot… :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.