Výběr crossového kola RockMachine/Superior/Apache

10 nepřečtených
  • RO

Ahoj, chci koupit crossové kolo a rozhoduji se mezi následujícími: Superior RX 620 www.superior.cz/…ss/bike.html?… Apache kolla www.apache-bike.cz/…004/text.php?… Rock Machine cross 500 www.rockmachine.cz/…es/c500.html Mohli byste mi poradit, které je podle vás nejlepší nebo jestli máte s některým z nich zkušenosti? Na uvedená kola bych měl dost slušnou slevu, takže jiná ve stejné cenové relaci asi moc nepřicházejí v úvahu. Díky.

Anketa: Které byste vybrali?

1x
    50%
    • kurýr na bajku  

Já bych volil spíše něco v čistým Aliviu, protože je to přeci jen větší držák než Deore a náklady na údržbu sou neporovnatelně nižší. Nevim jak obrovskou máš slevu, ale na www.bradsky.cz a www.cykloshop.cz sou taky nehorázný slevy a nemyslim, že by někdo moch slevit víc.

• RO  

Slevu bych měl 30–40%, takze bych se dostal někam k 10tis. Pokud myslíte, že se dá někde za ty peníze sehnat něco lepšího, tak poraďte.

• kurýr na bajku  

Maj tam DURANGO na SRAMU X.7 za necelých 10 tis. To je zajímavější nabídka, ne ?

• RO  

Docela jo, i když tomu nerozumím, ale co ta vidlice? Je dobrá? Chtěl jsem původně uzamykatelnou.

• kurýr na bajku  

Ty vidlice sou všechny naprosto zoufalý. Budou dřív nebo pozdějc nefunkční, takže lock bych neřešil. Např. tu NEXku sem měl a nechodila ani dyš byla nová. Sou to všechno elastomerky.

• -Alan-  

Já bych tady volil Apache, i když u MTB ho ve volbách vůbec nemám. Důvodem je hlavně pro mě lepší vidlice, i když zázraky pro cross neexistují v rozumné ceně. Tyhle vidlice pro tebe zřejmě budou měkký, ideální by bylo nechat si v tom vyměnit pružinu za tvdší, jestli je to tento princip tlumení. U 7500LO to tak myslím šlo. A taky má ten Apache jako jediný oba náboje alespoň jako Alivio.

• -Alan-  

Teda vlastně nevím kolik vážíš, ale kamárád kupoval s 7500LO a houpalo se to pod ním už ve městě tak, že zdvih byl skoro celý využitý. Takže tvrdnutí vidlice časem v jeho případě by byl tuning vidlice :-P

• kurýr na bajku  

Jenže 6500 je elastomerka, kdežto 7500 je olejovka se kterou se už dá něco dělat.

• -Alan-  

Aha, tak to jsem se přehlíd. No ještě že jsem kamaráda při nákupu nahuškal do staršího RM, které bylo s 7500 a ne nějaké novější kolo co bylo s 6500. Jak málo stačí k osudnému omylu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.