Cena za pivo na kole? Třeba rok za katrem!

132 nepřečtených
  • tomas++2

    Tak to je velmi zajimavy clanek. cestovani.idnes­.cz/cena-za-pivo-na-kole-treba-rok-za-katrem-dya-/ig_kolo.asp?c=A060627_­150915_ig_kolo_tom

    Komu se to nechce cist tak ve zkratce>Od 1. července budou jezdit řidiči na silnicích podle nových pravidel. Cyklista tak bude moci dostat za jízdu pod vlivem alkoholu či za kouření na kole ve správním řízení pokutu 15.000 korun, či dokonce rok vězení. Policisté navíc slibují, že se na opilce za řídítky při svých kontrolách zaměří.

    „Můžeme je zastavovat a kontrolovat na pozemních komunikacích, což jsou silnice, ale i účelových komunikacích a cyklostezkách. Pokud budou pod vlivem alkoholu, vše oznámíme příslušné radnici, která pak bude případy dál řešit,“ řekla Michaela Altmannová z Policie ČR.

    To potvrzuje například i Soňa Bradáčová, mluvčí Severomoravské policie. „Policisté se při kontrolách cyklistů zaměří, stejně jako dosud, zejména na požívání alkoholických nápojů nebo technické vybavení kola s důrazem na osvětlení,“ uvedla mluvčí.

    0 0
    • kolombo  

      Pokud jezdíš v noci ožralej a neosvětlenej z hospody na kole domů, tak toho budeš muset nechat :-)

      0 0
    • zubatec  

      No jestli to bude stejně jako dosud tak bych se tolik nebál. Schválně, komu z vás dávali poliši dejchnout když jel na kole? Oni se totiž změní pravidla, ale policajti budou pořád stejný.

      0 0
      • zirecek  

        Ne, opravdu se zaměří na opilé cyklisty. Do 01.07. ti nemohli nic udělat, když jsi byl opilý na kole, teď budou moct, takže pozor. Hlavní je, ať tě nechytnou. Pod vlivem jezdím skoro vždy na kole. Nepočítaje Velikonoce, to bych dostal asi provaz… . Konec Velikonoc, :-).

        0 0
        • zubatec  

          No já bych to viděl takhle nějak: Kdo jezdí v noci ožralej na neosvětleným kole, na tom si možná smlsnou (a dobře mu tak!). Kdo si dá jedno dvě piva na švihu se moc bát nemusí, protože nikoho nenapadne ho stavět.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Chudacek stat ted vybere min na danich z alkoholu ;) Btw. Do 01.07. ti nemohli nic udělat, když jsi byl opilý na kole, teď budou moct … si teda myslim, ze mohli odjakziva, ale ze na to ..... jako budou i po 1.7.

          0 0
        • kurýr na bajku  

          Dycky si mohl dostat pokutu za alkohol na kole.

          0 0
      • rock  

        V tomto se zas tak zásadně nezmění. Za pivo na kole by měla být nějaká ta pokutička i teď a s osvětlením je to stejné …

        0 0
        • universal  

          ..pokud jezdim, nekde po lese a dam si jedno nebo dve piva a okresni silnici pouzivam, jen na cestu domu, nechal bych to na cyklistovi a na kazdem z nas, jestli bude riskovat nebo ne, cyklista na silnici je nebezpecny pouze sam sobe, predstava, ze nafoukam 0,5 promile a dostanu pokuti 20litru me desi…zdravi universal.vmos­te.cz

          0 0
          • blue  

            cyklista na silnici je nebezpecny pouze sam sobe – bohuzel dost velkej omyl

            0 0
            • enjoy  

              nejaka osobni historka nebude?:-)

              0 0
            • wlk  

              omyl nee, ja sem si onehdá tak namlel hubu, když jsem se vracel z hospy, že jsem měl namále :-)))pravda, málem jsem zrušil pylíř u nás u paneláku :-)

              0 0
          • kovar  

            takových intelektuálně defektních jedinců, co si myslí, že na silnici pod vlivem OH skupinek jsou nebezpeční jen sami sobě, bych rád na silnici potkával co nejméně.

            0 0
        • pepino  

          I na cyklostezce? Pak ale pokutovat i chodce pod vlivem. Třeba ožralýho napadne, že poběží, a srazí malý dítě. Takže stejnej metr. Opilej cyklista na silnici nepatří, to beru.

          0 0
          • rock  

            Chodec není řidič, cyklista ano. Dost zásadní rozdíl pro paragrafy :-) … nechce se mi to hledat, ale tipl bych, že stezka pro cyklisty bude druh veřejné komunikace, cyklista je řidič ⇒ imho opilý cyklista na stezce pro cyklisty je pokutovatelný.

            pokutovat i chodce pod vlivem Byl bych první, kdo by pro to hlasoval. Ale asi jediný :-) …

            0 0
      • jivo  

        No, Policajti mozna budou stejny,ale ted maj pravomoci i ty nemakacenkove s kostkovanejma cepicema.

        Ale pak mozna bude sranda si na nej nekde pockat a zavolat na nej na oplatku kolegy, protoze pujde z hospody jako ucastnik silnicniho provozu po chodniku vic nametenej, nez ja po tech dvou-trech kouskach. A to same i v MHD.

        Uz se dneska na to pivko vecer zase tesim.

        0 0
      • senožrout  

        Problém je, že teď te budou moci chytit i měšťáci. A těch je jako psů, tedy mnohonásobně více než poldů dopraváků státních. A budou mít provize z vybraných pokut. Takže to pro ně bude mnohem větší rito než dbát na veřejný pořádek.....

        0 0
    • Miker biker  

      Jako děcka já jezdím z a do hospody na kole pravidelne a polisi me jeste nechytli a to me uz i honila cyklohlidka.Niceho se nebojte ,dycky se da ujet,pokud tada nekdo neni alkac a uz se na tom bajku sotva udrzi.

      0 0
      • VencaV1  

        Nenavadej deti k piti alkoholu, na to jsou paragrafy! :)

        0 0
      • Vojtas  

        hm. tam asi nemate kamerovej system jako mi :( bydlim v centra mesta a nebejt stromu videj nam az na zahradu, to nemluvim o pokryty ulici a vubec celym namesti a okoli, od ty doby co to tam dali sem dost nejistej a kazdy projeti jednosmerkou si dost rozmejslim. btw. myslite ze by po me mohly neco dodatecne chtit ? jako ze treba prijdou ze me maj petkrat natocenyho jak jedu jednosmerkou nebo po chodniku at zaplatim a tak ?

        0 0
        • Miker biker  

          jestli nemáš na kole spz tak na tebe kamerama jen tak nepřijdou,my máme Brno těma kamerkama celkem prošpikovaný a zatím po mě nejdou

          0 0
          • Miker biker  

            a jelikoz me sejmulo auto a utrhlo slezinu,tak jezdim jen po chodnicich ,kde nemam co delat a zatim jsem nemel jedinej zaser s policajtama — vzdycky na ne vytahnu svou jizvu a je to ,cheche

            0 0
          • Vojtas  

            nj, ale tak brno to je velky mesto, ale u nas to neni tak veliky, este kdyz bydlim defakto na namesti. Sem myslel treba ze by me treba nekde zastavili a vzpomeli si ze me tam parkrat nejak videli jestli to muzou nejak pouzit, jestli se to uz treba nekomu stalo

            0 0
            • Miker biker  

              Čeče jako pokud tě maj natočenýho aj s xichtem a poznají ,že seš to ty,tak ti to můžou napařit všechno ,když budou chtít,i zpětně. – můj názor

              0 0
      • McBlacky  

        přesně základ je nestavět, pochybuju že běžnej poliš má výkonnost jako já :) někdy bych si rád dal terror proti cyklohlídce, tak dva na jednoho at maj šanci, všedni den dopoledne v centru … hmmm

        0 0
        • Miker biker  

          No kamaráde,jak kteří.Já se nepokládám za nějakou mašinu na šlapání,ale taky nejsem žádná třasořitka a nebejt tmy,dostali by mě.

          0 0
          • McBlacky  

            mě by dostali jedině kdybych měl defekt, v tomhle jsem si jistej :)

            0 0
            • kesu  

              by tě nechali osudu už vidim jak se za tebou ženou,jedině pokud by měli služební krosku:)))

              0 0
        • Smazaný účet  

          tak popravde, je to lakavy, takovej chalenge ;-))))))

          0 0
    • Peslezedirou  

      Kde jsou ty doby kdy za první republiky byl alkohol v krvi řidiče polehčující okolnost, pokud došlo k nehodě......

      0 0
    • luke777  

      toz to me dostalo ja si zacal po dlouhe dobe na kofole pit pivo pri vyjizdkach a ted toto, chjo, ale po jednom pivu jedu rychleji a nebojim se:)))

      0 0
    • Miker biker  

      Z druhého odstavce vyplívá,že pokud pojedeš po chodníku,seš vykrytej. (to je forek,na chodniku nema cyklista co delat,coz me je uplne sumafuk,nenecham se zabit,taky jsem motorista a cyklisti me pekne serou)

      0 0
      • Miker biker  

        myslim serou kdyz ja jsem v aute a ti mamrdi si jedou vedle sebe,jinak pokud jsem na kole,tak me zase serou motoristi,ale takhle to ma kazdej asi

        0 0
      • Vrci  

        Chodník je buď součástí pozemní komunikace nebo je samostatnou pozemní komunikací (zákon o pozemních komunikacích č. 13/1997 Sb., § 12, ods. 4)

        0 0
    • Beeda  

      jedine dobre, pod vlivem + neosvetlenej na kole nema na silnici/cyklostezce co delat. B

      0 0
    • Vymi  

      no takze kdo ujede ten vyhraje… :-) jako za starych casu… :-))))

      0 0
    • dieegoo  

      Cyklista za jizdy kourit nesmi, ale ridic auta jo? :D kterej vůl tohle zas vymejšlel…

      0 0
      • kesu  

        on to zas tak blbej zákon neni,kamarád jel takle z hospody a kouřil,a protože to cigáro byl jediný světlo tak všichni jeli za nim.Problém vzniknul,když dokouřil a vajgla hodil do škarpy kam za nim skoro všichni spadly:))

        0 0
        • dieegoo  

          Fajn, v tomhle případě by to chtělo vyjímku :) ale myslim si, že určitě to víc odvádí pozornost při jízdě autem, kde ohrožuješ ostatní… přitom na kole si většinou nameleš jen sám sobě

          0 0
          • Radek Broz  

            Ja si myslim, ze na kole vadi, ze se drzis jen jednou rukou, vic nez v aute… ale zakazal bych to pro vsechny ridice stejne. Navic mi koureni na kole za jizdy prijde dost zvraceny:o)

            0 0
        • Meesha  

          :-D

          0 0
        • MartinXC  

          :-)

          0 0
        • pepino  

          No zní to spíš jak vtip, taky se říkalo, že jel nametenej z hospy, uviděl světýlko, řek si „hele světlúška, donesu jí domu dětem“ a nasmažil to do protijedoucího cyklisty s cigárem:-)

          0 0
          • kesu  

            no možná to tak i bylo a on si to chtěl vyzkoušet:),kaž­dopádně svojí roli sehrál chlast..

            0 0
    • GTBlack  

      To se nám to ježdění pěkně prodraží – cena 0,5 l piva x 0,2 l nealka. A nebo budeme národem Pitařů.

      0 0
    • Meesha  

      je to dobre, fandim tomu

      0 0
    • kesu  

      na biku jezdim maximálně po dvou pivech a většinou mimo silnice.Z toho že bych za todle platil strach nemám,podle mého jim musí stačit že buzerujou řidiče(teď myslim celkově,ne za chlast,ten za volant nepatří).Pokud by vás zastavili s tim že víte že moc nemáte a nebyla s nima dohoda,tak odmitněte výsledek zkoušky a trvejte na krevním testu.A pokud vás nenechaj tak stejnak vystřízlivíte než vás někdo vůbec nabere,..krom toho že je už vidim jak se za váma ženou:))

      0 0
      • RUR  

        Problém je v tom, že se nový zákon vztahuje zřejmě na všechzny pozemní komunikace, tedy včetně polních a lesních cest, nemýlím-li se. Imho tedy téměř na vše, co je v mapách, a proto nesmíš prakticky to pivo vůbec. Ikdyž pravděpodobnost, že bude nějaká švestka číhat u polňačky ve křu se asi blíží nule.

        0 0
        • Bobo  

          Ne. Pro účely tohoto zákona se pozemními komunikacemi rozumějí dálnice, silnice, místní komunikace a účelové komunikace. Takže ani polní, ani lesní cesty.

          0 0
          • Vrci  

            Účelová komunikace

            (1) Účelová komunikace je pozemní komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků. Příslušný silniční správní úřad může na návrh vlastníka účelové komunikace a po projednání s příslušným orgánem Policie České republiky upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci, pokud je to nezbytně nutné k ochraně oprávněných zájmů tohoto vlastníka. (2) Účelovou komunikací je i pozemní komunikace v uzavřeném prostoru nebo objektu, která slouží potřebě vlastníka nebo provozovatele uzavřeného prostoru nebo objektu. Tato účelová komunikace není přístupná veřejně, ale v rozsahu a způsobem, který stanoví vlastník nebo provozovatel uzavřeného prostoru nebo objektu. V pochybnostech, zda z hlediska pozemní komunikace jde o uzavřený prostor nebo objekt, rozhoduje příslušný silniční správní úřad.

            takže podle mne i lesní a polní cesty

            0 0
            • McBlacky  

              vykalenej teda jen po TZ…

              0 0
            • Bobo  

              V tom samým zákoně (zák.13/1997 Sb.) se v §2, odst.1) píše, že: „Pozemní komunikace je dopravní cesta určená k užití silničními a jinými vozidly a chodci…“, to znamená silničními vozidly a zároveň jinými vozidly a zároveň chodci, ne buď silničními vozidly nebo jinými vozidly nebo chodci. Takže za pozemní komunikaci se považuje jen ta, která je určena krom jiného i pro provozování silničních vozidel. Což polní nebo lesní cesta není. Proto se taky v pravidlech oddělují „polní a lesní cesta“ a „pozemní komunikace“ (např. §27 odst.n) apod.). Řekl bych, že pravdu mám já.

              0 0
              • Vrci  

                a jak bys vysvětlit toto: Samostatná stezka pro cyklisty je podle své povahy a umístění buď místní komunikací IV. třídy, nebo účelovou komunikací. – ne všechna silniční vozidla na ni mohou

                Pokud nejsou samostatnými místními komunikacemi, jsou součástmi místních komunikací též přilehlé chodníky, chodníky pod podloubími, veřejná parkoviště a obratiště, podchody a zařízení pro zajištění a zabezpečení přechodů pro chodce. – z čehož lze vyvodit že i samostatný chodník (v parku) je místní komunikací i když na něj nemohou žádná vozidla

                Já tebou citovanou větu vykládám tak, že komunikací je dopravní cesta určená pro siniční vozidla a cesta pro jiná vozidla a i cesta pro chodce

                0 0
                • Bobo  

                  V tom zákoně je hodně chyb a věcí, které je možno vykládat více způsoby, to se všeobecně ví už dávno. I já sám bych mohl uvést několik podobných příkladů. Ale můj původní komentář byl k tomu, že novela pravidel (stejně jako pravidla původní) se nevztahuje na polní a lesní cesty. V tomhle případě se totiž opravdu nejedná o tzv. „pozemní komunikaci“ ve smyslu citovaného zákona. Pro posouzení, jestli to pozemní komunikace je nebo není, je u polních a lesních cest určující právě znění §2 odst.1). A z toho vychází i výklad pravidel, který polní a lesní cesty za pozemní komunikace nepovažuje.

                  0 0
                  • Bobo  

                    Zapomněl jsem dodat, že to není z mé hlavy, to je výklad zákona ministerstvem dopravy.

                    0 0
    • pepino  

      Romantika jde do hajzlu. Kde jsou časy Slavností sněženek?:-)

      0 0
      • rarášek1  

        Ty jo, to je můj sen, jednou to tak zažít, a říct tomu policajtovy:,, Vypustil jste nám duši", a pak usnout na voňavé trávě. Ach jo :-). Zatím když před nima ujíždím a oni na mně křičí ,,Stůj!„, tak na ně hulákám ,,Vy stůjte, Vás nikdo nehoní!“

        0 0
    • Petr_67  

      Pro mě to je docela tragédie, používám desítku při občasných zastávkách jako ionťák a jezdí se mi po ní dobře. Nedávám si víc jak dvě když jedu po silnici (okresky). Představa, že se budu muset nalévat kofolou mi dost obrací žaludek :-(

      0 0
      • kolombo  

        Tak budemem muset žádat nealkoholické pivo :-) Jinak, račte si uvědomit, že zákaz pít pivo a jiné alkoholické nápoje, a to i pro cyklisty už platil, jediná změna je zavedení trestného činu !!!

        0 0
        • Lišák  

          Bohužel nealko pivo, aspoň pro mě, je chuťově mimo :-/

          0 0
          • kolombo  

            Svijanského Vozku jsi už zkoušel? Já si tedy, když jsem někde autem, dám raději nealko pivo, než nějakou sladkou limonádu. A vyjde to i levněji.

            0 0
            • Lišák  

              Svijanský Máz, Kníže i Kněžna mě už hrdlem tekly a bylo to to NEJ pivo, co jsem kdy pil. Jejich nealko neznám, většinou mají všude Radek Birel a ten teda nic-moc :-/ A bývá dražší, než 10%, která je na čepu. Ale v autě s ním taky nepohrdnu.

              0 0
              • orca  

                TAK TAK SVIJANY dorazily i knám do vísky Letkov u Plzně (pro zájemce) a pvažuji to za TOP pivo neb kdo si dal jednou 12°kvasničáka už jiné pivo nechce pít…

                0 0
                • pepino  

                  No to vidim na cyklovýlet, už jsem psal kámošovi:-)

                  0 0
                  • orca  

                    A cena jak za splaškové pivo G – 17,–

                    0 0
                    • pepino  

                      To je super, ale pozor se splaškama, piju G 10, páč 12 je na mě hořká (teda Praz), třeba 12 Modrou hvězdu můžu a po 7 ani nebyla srač.a:-)

                      0 0
                      • kolombo  

                        No já to Gčko taky vypiju, ale když můžu, tak piju raději pivo, takže Svijany :-D

                        0 0
    • Tomcat  

      No příspěvek se opět nádherně rozjel ale… …je to tak jak to je vyloženo na iDnes?

      Co tak pozoruji neexistuje jednoznačný výklad a to ani ze strany je státu , policie , zdělovacích prostředků atd…

      Nečem se všichni teda schodu jí ikdyž neříkají to otevřeně je v tom je bordel.

      0 0
    • fousac  

      Tady čtu, že 17 % autonehod způsobují opilí řidiči … Z toho vyplývá, že 83 % nehod způsobují střízliví řidiči. Nemohl by někdo ty nebezpečný střízlivý zmetky ze silnic odstranit?

      0 0
      • Miker biker  

        moje řeč

        0 0
      • MartinXC  

        Špičková analýza na co se zaměřit … nechtěl bys dělat třeba ministra financí ?

        0 0
        • Radek Broz  

          Sobotka, co to delal doted, to delal stejnym stylem;-)

          0 0
          • Lišák  

            už aby tam byl nějaký modrý sup. Pak bude všechno v naprostém pořádku. Pokud mu teda nebudou oranžoví grázli házet klacky pod nohy.

            0 0
            • Radek Broz  

              Rekl bych, ze jakykoliv ekonom je na tehle pozici lepsi nez justicni cekatel Sobotka.

              0 0
    • Glum  

      Trestný čin (se sazbou až rok za katrem) je to až při detekci nad 0.8 promile. Nicméně v zákoně je díra: pokud zcela ožralý řidič (ať kola či auta) odmítne zkoušku, nejde o trestný čin a jediný co může dostat je pokuta (cyklista) a pokuta a 7 bodů (motorista). Pokuta ale může být v ceně slušnýho kola, horní hranice je 50 litrů!

      0 0
      • kafac  

        Jenze ze zakona nemam povinnost u sebe mit OP (povinnost mam ho pouze vlastnit) takze neprokazu totoznost, muzou me na 24 hodit odvezt na sluzebnu a pokouset se zjistit totoznost a pokud ji do 24 hodin nezjisti, musi me pustit… takze nez platit 50 litru, se radsi jednou vyspim na svestkach…

        0 0
        • blue  

          naplanovany to mas pekne, ale obavam se, ze realita bude trochu jina :-)

          0 0
          • kafac  

            ja na kole nepiju… teda piju, na ceste si dam jedno dve piva, a ty rychle vypotim. Pak si jich dam dle chuti u nas v hospode a domu jedu asi 400m opatrne po chodniku ;-)

            0 0
            • Vrci  

              cyklista pod vlivem jedoucí po chodníku – aspoň pomůžeš snížit deficit veřejných rozpočtů

              0 0
              • kafac  

                Asi jsi prehledl to sluvko „opatrne“ a navic jezdim v dobe kdy uz chodci moc nechodi :-D

                0 0
                • Vrci  

                  stačí, že budou chodit policisté nebo strážníci :-)

                  0 0
    • panacea1  

      cyklista je podle zákona brán jako VOZIDLO ! Tudíž se na něj vztahuje alkohol stejně jako na jakékoliv jiné motorové vozidlo. Já jsem pro, aby cyklisté jezdili střízliví, protože pod vlivem můžou způsobit i dost otřesné DN. Protože se pohybují po pozemní komunikaci mezi jinými vozidly. A to že naše zákony tolerují pouze 0.0promile ? Náš národ je totiž národ vychcánků a vykuků. Zde se nekouká jak se mají zákony dodržovat ale jak se dají obcházet !! To je prostě povaha česká…už vidím, jak zákon dovolí např. 0.3 promile.. všichni budou pít víc a řídit víc namol…jen ať ta O drží dál…

      0 0
      • kafac  

        Cyklista neni motorove vozidlo, je nemotorove vozidlo. S alkoholem v krvi se dle zakona nesmi ucastnit „NIKDO“ silnicniho provozu – takze se to vztahuje jak na cyklisty, tak na chodce.Jak vstoupi chodec na prechod, na krajnici vozovky atd. je ucastnikem dopravniho provozu. Takze ze zakona muzeme pozavirat hospy, pacto se z nich lidi nemaji jak dostat domu…

        0 0
        • Bobo  

          S alkoholem v krvi se dle zakona nesmi ucastnit „NIKDO“ silnicniho provozu Promiň, ale to je blbost. Účastníkem silničního provozu jsi, i když třeba sedíš v autě jako spolujezdec nebo jsi chodec. Takže kdybys měl pravdu, nemohl by ses nechat odvézt z hospody taxálem ani by sis nemohl dát jednu desítku a pak jít po chodníku.

          0 0
      • kolombo  

        Kdyby se povolilo jedno pivo, tak rozhodně všichni na mol ožralý nebudou. A navíc, zrovna nedávno někdo nabořil auto v pěší zóně, nepřipoutaní, ožralý, auto bez registrace a pojištění, řidič bez papírů. Tak na tyhle, na ty bude mít ta změna v zákoně rozhodně velkej vliv.

        0 0
        • orca  

          Obávám se žohle udělal náš snědý spoluobčan kterej nic nemá a tím pádem z něho nikdo nic nevymůže… Když si spočteš náklady na administrativu popřípadě krym a dotyčnej nic nezaplatí v krymu nedělá tak to zatčení moc rentabilní není páč za tejden či po propuštění to udělá znova…

          0 0
      • MartinXC  

        Akorát si nemůžeš zaplatit povinné ručení …

        0 0
    • ravo  

      Nic není tak, jak se na první pohled zdá, neboť $2, odst. h říká:

      nemotorové vozidlo je vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo

      • z toho znění mi vychází to, že kolo jedoucí z kopce není nemotorové vozidlo (za předpokladu, že nepoužívám pedály k uvedení kola do pohybu, případně se neodrážím nohama od země) a kolo se tak dostalo do tímto zákonem nedefinované kategorie. Kdyby si zákonodarci odpustili ty plky o lidské síle, nebylo by co řešit.

      Průměrně zdatný právnik z toho vyseká každého, kdo na průměrně zdatného právnika bude mít patřičnou hotovost:-)

      Ovšem ani podnapilý cyklista, který bude přistižen při šlapání z kopce, po rovině či do kopce není bezbranný. Proč? Inu proto, že uplatit policajta je pořád levnější záležitost, než průměrně zdatný právník:-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Me chytli nekolikrat na streetlugi (bo jak se to sklonuje) a vzdycky rikali neco o neschvalenem dopravnim prostredku.

        0 0
        • Tomcat  

          strétluž? Ta neokapotovaná raken na podvozku skejtu :o)

          0 0
      • orca  

        To by si musel žít v USA tam je národ právníků ale tady by se s tebou nikdo nemazlil..

        Celá tahle diskuse mě usvědčuje jak českej národ je národem sprominutím vychcánků – místo aby na zákoně chtěli vidět něco pozitivního tak jenom fše kritizují a hledají kličky jak to spolehlivě obejít…

        Za fším hledej peníze tak i u těhle zákonů – víte někdo kolik stojí takové vyšetření a zkompletování nehody za účasti polišů hasičů a zdravotníků ??? Stát si jednoduše spočítal že je lepší spřísnit metr než nás nechat jezdit jako prasata. Kdyby se to nerentovalo tak nikomu nevadí jak si kdo jezdí .

        0 0
        • pepino  

          V USA již dávno dovedli k dokonalosti vizi pana Orwella, ne, tam bych skutečně žít nechtěl.

          0 0
    • RomanH  

      Ted jsem se vratil z firemniho skoleni ridicu. Krome toho, ze skolitelka v tom mela evidentne zmatek, jsem se dozvedel nasledujici :

      1. Pokud pojedes fest ozraly, je lepsi odmitat dechovou a krevni zkousku – dostanes nejvyssi pokutu, ale nemuzes jit do vezeni, protoze Ti neprokazi vysi hladiny
      2. Antiradary jsou zakazane (pokuta az 100 000 Kc), nicmene policista mi nemuze zabavit auto z tohoto duvodu. Jak mi asi prokaze, ze je to antiradar a ne barevna hudba ?
      3. Pokud Ti policie zabavi na miste ridicak, musi Ti do 5-ti dnu dat predvolani. Pokud si jej nevyzvednes, musi Ti ridicak vratit.
      4. Brno je prospikovano kamerami, skoro kazda ma v sobe radar – vcera pry byli na predvadecce. Zatim ale tyto kamery patri Sprave silnic. Jakmile se ale dohodnou s policii, bude zle

      Ne ze bych chtel 1–3 vyuzivat, ale zaujalo me, jak se z toho zase da vyklickovat.

      0 0
    • Tao77  

      Na kole se policajtum zásadně nezastavuje

      0 0
      • pepino  

        Je třeba zvolati „Pane cajti, já su tak ožralé, že zastaviť, svalim se jak špalek, tak prominó“ :-)

        0 0
    • volvej  

      zpravy.idnes.cz/v-plzni-prisel-prvni-ridic-o-body-jel-o-8-km-h-vic-fr4-/krimi.asp?c=A060701_­095126_domaci_mhk Tak a čeho sme se névic báli je tady. První parta těch zamindrákovanejch cipu bode vobcházet placeny parkoviště, drohá pak soplovat bilí čepice a bozerovat šoféry. Nakonec noční šichta navečír vobjede knajpe a skasiroje sajklisty. Potem se v klidu pěkně zašijó někde v parko, aby se do rána stihli vyhajat do růžova.

      0 0
      • PjSky  

        me by spis zajimalo, jestli taky zvysi pocty tech cyklohlidek aby stihli pochytat vsechny cykliiiky. Protoze napr. slunecna sobota na Karlstejne je slusny cyklomumraj. A pivo ma podle me 75% lidicek.

        0 0
        • TheIF  

          Pokud se nebudeš kymácet od krajnice ke krajnici tak tě zastavovat nebudou a když jo tak jim ujedu :-)

          0 0
          • PjSky  

            no ja videl jeden amarickej serial o poldech na biku a to byly vesmes atleti :D

            0 0
    • pelt  

      No tak proste pivo bylo pravem presunuto na seznam dopingu… a cesky benga budou delat Operace Pristaviste:o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.