• M1R3K

    cvaka mi nekde v oblasti stredu-tacu-klik-pedalu…nemuzu prijit na to co to je. ozyva se to jen pri slapani pravou hodou a jen kdyz vic zabiram..a cvakne to ve chvili, kdy je noha na 12hodinach..nebo asi spis kdyz zacnu tlacit do pedalu. Stredovou osu mam novou. Loziska v pedalu jsem vcera rozebiral, pac v nem byla trosku vule, ale to nepomohlo..jen tu vuli jsem odstranil. Hral jsme si i s nastavenim sily spdcka..ale to stejne nema vliv..kdyz jedu s vyslaplou nohou, tak to dela stejne. Sedlo a sedlovka to taky nejsou – pri jizde ve stoje to cvaka taky. Zkousel jsem utahovat pedal (u klik)..ale ani jsem s nim nehnul. Ma nekdo napad, co mam dal zkouset? (cvakani je do docela hlasity) thx.

    0 0
    • Lister  

      jseš si jistý, že to je ve středu, já jsem si to mylsel taky, a nakonec to bylo zadní kolo – asi ořech.

      0 0
    • Miky  

      může to být cokoliv od hlavového složení až po zadní kolo. cvak..cvak v rámu se strašně rozléhá, ale dám Ti tip mohlo by to být v nasazení kliky na střed-teda pokud nemáš holowtech II. zkus to odmastit a trošku tu kliku naklepnout na středovou osu, mě to pomohlo.

      0 0
      • M1R3K  

        asi zkusim sundat tu kliku..ale kdyz mi pred par dny v servisu menili stred, tak bych cekal, ze to tam daj spravne..a cvakani bylo predtim i po vymene stredu.

        0 0
    • Soptík  

      Mě dělala něco podobného sedlovka,mám dva šrouby na uchyceni ližin sedla,je na každé straně jeden a jeden byl povolený.

      0 0
      • M1R3K  

        nj, sedlovka mi tohle taky kdysi delala..ale jen kdyz jsem sedel..proto pisu, ze ve stoje to cvaka stejne..

        0 0
    • Twister  

      Mně když to začne cvakat, tak vyndám střed vysypu hlínu, namastim a dám zpět. Ale to už jsi asi dělal.

      0 0
    • grafik  

      mam stejnej problem a zjistil jsem ze je to povolena osa – vem obe kliky na koncich do ruk a zkus s nim zapakovat, tak jako kdyby jsi tocil s riditky, je mozne ze tam bude miniaturni vule, kterou nepoznas na prvni pokus, chce se to krapet soustredit …

      0 0
    • Vrci  

      Dělá to na všech převodech?

      PS Mě takhle vytáčelo k nepříčetnosti cvakání, které jsem nemohl identifikovat. Když jsem kolo zkoušel doma – nic, když sjem vyjel v pracovním a s nářadím – nic. Jakmile jsem vyrazil někam dál tak to znovu začlo. Nakonec to byl jezdec zipu od dresu cvakající o přesku od helmy. Zkontroluj taky konce lanek jestli necvakají o kliku nebo tretry.

      0 0
      • M1R3K  

        diky za dobry tipy ;-)

        cvaka to na vsech prevodech..na vsech tacech i pastorcich :-/

        0 0
    • Stancek  

      Zkus vytahnout sedlovku, vycistit, mirne maznout a projet… taky mi „cvakal sred“ ;-)

      0 0
      • M1R3K  

        a „cvakal ti stred“ pri jizde ze sedla???

        0 0
        • Liamorhea  

          Vyšroubuj pedály, očisti závit, namaž, našroubuj. V 98 procentech to bývá ono.

          0 0
    • PIWNIK PONURY  

      presne toto jsem resil minuly tyden. cvakani zaclo pozvolna, ne pri kazdem slapnuti, jen obcas. zhorsovalo se to a pak uz me to fakt silene sr.alo! v servisu mi rekli, ze to je stred, rozebrali, vycistili, ted pohoda. takze tak… podle me pokud to dela vzdy na stejnem miste, tak to nemuze byt zadni kolo, sedlovka, max. pedaly… ale ty uz jsi rozebral..

      0 0
    • deyv  

      jestli to cvakání je pravidlo, tak zkus třeba vyměnit pedály a u vidíš (určitě doma nějaké máš) když to oni nebudou tak můžeš pokračovat až ten problém najdeš. :-)))

      0 0
    • dieegoo  

      Dela mi to to same… pri silnem zaberu pri nizsi rychlosti, hlavne pri slapani ve stoje to vyrazne cvaka… kdyz uz jedu rychleji, tak se zvuk ztrati nebo ho prestanu vnimat.. nevim :/

      0 0
      • enjoy  

        tohle co tady popisujete se mi stavalo taky,ale tusil jsem cim to je,lec mi dlouoh trvalo nez jsem se uracil kliky sundat,vycistit a trochu maznout vazelinou.u XT04 klik.

        0 0
    • RUR  

      Podobný problém řešil kamarád. Neřešitelná záhada. Byly to šrouby na plackách!!! Hlavně bych neodmaš´toval osu a kliky, bo už to nikdy nesundáš.

      0 0
    • lOlA  

      podobny problemek jsem mel taky.taky jsem si rikal stred a taky jsem se felil. byl to orech :D

      0 0
    • sun7dots  

      Tak a ja te potesim a hlavne uklidnim:) Taky se mi posledni dobou ozyvalo z kola praskani. Taky jsem si rikal ze je to stred. A byl to stred.

      A nejenom stred, ale i ram:( Uz jsem sem daval odkaz, ale pro tebe jeste raz a v detailu: skeleti.lazyhe­ads.com/blog-data/kona-praskly-ram-detail.jpg

      Takze bud klidny a hlavne si kolo poradne prohledni:)

      0 0
    • vašek11  

      Měl jsem něco podobného a prohlédl snad všechno. Na konec jsem vyndal pedály z klik, vyčistil závit, namazal a vrátil zpět a bylo po cvakání.

      0 0
    • jecnak  

      Odsroubovat pedaly, namazat zavity, sundat kliky – ocistit octalink/4hran, vysroubovat stred a namazat zavity. Cely to zas slozit. Dalsi moznost je ze cvaka nalisovany pavouk na prave klice – pokud se tedy jedna o Shimano. Doporucuju jeste pro jistotu ocistit a maznout sedlovku.

      0 0
      • lendl  

        Toto je spravna rada. Ako prve by som zacal tym stredom. Ak by nic z tohto nepomohlo, este by som demontoval patku prehadzovaca a vycistil a namazal kontaktne plochy.

        0 0
    • mirek33  

      Někdy pomůže umístit tkaničky bot na zmíněné straně (pravá noha) tak, aby volné koncce tkaničky nenarážely na pedálovou kliku ani nikam jinam. Osobní zkušenost. mirek33

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.