• rob1

    Potřeboval bych poradit,u shimano deore hydro jsem dal nové destičky BBB,po 50 km se začal objevovat kovový zvuk který postupně přešel do vibrace,teď při brzďění zadní brzdou vibruje celé kolo.Myslel jsem si že jsou špatné tak jsem dal nové destičky a po 20 km to dělá znova.Kotouč je v poho má najeto asi 4000 km.Vyosenej není,nikde necinká.Hledal jsem na bike-foru párkrát se to tady řešilo,ale žádný výsledek. Napadá mě pár věcí které by to teoreticky mohly dělat: 1)- zavdušněné brzdy? 2)- před výměnou mě v servisu docentrovávali kolo je možné
    že by to spolu souviselo? 3)- o potřebený kotouč? 4)- mastný kotouč? 5)-nekvalitní směs v destičkách?

    Pokud s tím máte někdo zkušenosti nebo máte nápady tak poraďte Jedná se o toto kolo /…//detail.php?…

    Dík za odpovědi

    0 0
    • MlokCZ  

      Teď se to tu zrovna v několik threadech řeší. Na vibrace má vliv ohromný množství faktorů:

      • kotouč, jeho tvar (to nebude tvůj případ), ohnutí, nerovnoměrné opotřebení (nebo dokonce rovnou z výroby různa tloušťka po obvodu, tohle většinou není okem viditelné), možná i mastný
      • jakýkoliv slabý článek v tuhosti celé soustavy (rám, adaptér, výplet, náboj)
      • neofrézované a křivé dosedací plochy
      • špatné seřízení (pokud je někde slabý článek v tuhosti tak může na nezatížením kole vypadat brzda perfektně seřízená a po nasednutí se rozhodí, takže když něco není dost tuhé, tak věnuj velkou pozornost seřízení na zatíženém kole)
      • kombinace některého kotouče a některých destiček

      A v praxi je nejčastější, že je trošičku problém ve všem možném a pak stačí třeba vyměnit destičky za jiný (jako tvůj případ) a problém se projeví (který předtím byl na hranici a neprojevoval se).

      Hodně štěstí při hledání problému.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.