SPD pedále Author vs. Shimano M520

61 nepřečtených
  • Krutohlav

    Bol som si kupovať pedále Shimano M520 a tieto v cykloshope (zameranom hlavne na Author) nemali, pričom predavavač ma presviedčal že Author nášlapné pedále (neviem presne typ, cena okolo 1000) sú lepšie ako klasika M520 pretože, že vraj majú kónusové ložiská a nie guličkové. Je to pravda ? Ako som si čítal tu v histórii tak som sa dozvedel že authorácke sú vlastne Wellgo a moc chvály som si na ne neprečítal.

    0 0
    • Solis1  

      Jestli jsou ty od Authora neco jako Wellgo, tak bych se jim obloukem vyhnul.Ja sam uz mam druhy wellga na MTB (presnej typ nevim,ale byly kolem litra) a je to silenej shit.Oboje chytly vakl snad po 500 km a to sem s nima nejezdil zadnej „hardcore“.Nikdy uz bych je na svy kolo znova nedal..Na 100 % hlasuju pro SH 520.

      0 0
    • mar_tin1  

      aky je rozdiel medzi konusovym a gulickovym loziskom? podla mna ziadny. tu mas rozborku tej 520: bike-forum.cz/forum/fot­ky/kola_a_kom­ponenty.html?de­tail=697

      0 0
    • mar_tin1  

      este dodatok: preco by si mal kupit author za 1000, na ktory su staznosti, ked 520 urcite pod 1000 zozenies a kazdy ich len chvali?

      0 0
      • poiko  

        jak tisíc? na netu běžně za 690,–

        0 0
        • mar_tin1  

          ak myslis ty 520, tak jsem psal pod 1000. vynasob 690 kurzem czk:skk a mas cca 920 skk :)

          0 0
    • revish  

      M520 stoji na www.velotrade 670KC vcera jsem je kupoval. na wellgo si kamos tez stezoval, prej shit, ja mel pred tim 2roky PDM 505 a taky byly vpohode. urcite ber 520ky

      0 0
    • jirkag  

      Ja sem tohle rozebiral s kamosema co meli driv Welgo a ted maji slehace. Nabizeli mi Welga zadarmo, ze jim doma lezi protoze maji vakl a ze slehace sou prej super. Pro mne byli ale slehace moc drahy, tak sem na jare koupil Shimana 520. Mam na nich zatim 800km a sou uplne v pohode. I s plastovym adapterem staly 690,– a fungujou dobre i v blate.

      0 0
    • james11  

      M520 mám z netu a jsem s nima max. spokojený. Ty Authorácké neznám..

      0 0
    • sportovni_biker  

      Taky přidávám bod pro Shimano M520. Jsou to moje první nášlapy a za málou cenu hodně muziky. Spokojenost

      0 0
    • error  

      můžu porovnat oboje pedály teď zrovna jezdím ty authorácký a řeknu ti zlatý M520

      0 0
    • Fox-CZ  

      mel jsem taky Author a co se tyka lozisek tak v pohode,najeto asi 5000km,ale co se tyka vycvaknuti tak hruza,nekolikrat jsem se natahl,ted mam 520 a pohoda…

      0 0
      • error  

        mam přesně tu samou zkušenost

        0 0
      • Bully  

        Presne tak, naslapnuti je takovy nijaky, na rozdil od 520 nebo 540, kdy to zretelne lupne. A vylitnout z toho- diky Welgo-Authorackym upravam systemu SPD kufr casto zachyti za jakousi hranku, kdyz to necekas, muze to byt docela drsny. Jeste ted mam pred ocima svou zenu, jak se s nadavkama nekolikrat skrabala ze zeme, nez presla z Authoru na 520ky :-)

        0 0
    • marapara  

      Na M520 mám natočeno něco kolem 13000 km a pohoda.

      0 0
    • MlokCZ  

      Jestli chceš ty Authory, tak mám jedny doma a prodám skoro zadarmo, jeté jsou tak 400km než jsem je vyměnil za Timy.

      0 0
      • MlokCZ  

        I když koukám, že jsi hodně z daleka. Za zabalení a poslání mi ty pedály nestojí, tak smůla.

        0 0
    • Krutohlav  

      OK ďakujem za odpoveďe, tak je to jasné, beriem tie Shimana.

      0 0
    • easyrider  

      ty prodavači sou někdy docela debilové- konusový ložisko je taky kuličkový. Jednou jsem zase zasleh jak pani radí kupujícímu že: v těhle pedálech ložiska nejsou a v těhle jo…

      :)

      Ber 520!

      0 0
      • Krutohlav  

        On mi tvrdil, že konusové dlhšie vydrží (lepšia životnosť) a potom že je lepšie – dal mi potočiť s pedálom s guličkovým a kónusovým ložiskom a fakt to kónusové išlo lahšie.

        0 0
      • shane  

        To není tak docela pravda konus je kužel takže pokud říkal konusové tak by tam měly být kuželíková ložiska a ty jsou skutečně trvanlivější a s menšími vulem než po čase kuličkové. Ale jinak bych koupil shimana sám sem je ted koupil taky (PDM 520)

        0 0
        • Mr.Duck  

          slušný nekro :P

          0 0
        • misak.kadlec  

          Myslím že za ty 3 roky už těch520 musel vystřídat několik. Mimochodem to čemu se říká konus a to co je kuželíkové ložisko spolu souvisí asi jako nebe a dudy. Jestli chceš vidět jak vypadají konusy rozeber si nábu od shimana a jestli jak kuželíkové ložisko rozeber si kolo u auta.

          0 0
    • kycis  

      Ja myslim ze podle tohoto bike-forum.cz/forum/re­cenze.htm?deta­il=95 je jasno:-) 520 vozim a za ty penize nekoupis lip.

      0 0
    • kesu  

      artury jsou nepředstavitelnej shit vedle 520

      0 0
    • yoggi  

      uz davnejsie som cital tu na fore vyjadrenia na pedale author. nakolko mam pedale author A-COMP 03 a mam na nich najazdene 1400km. tak zatial napisem moje skusenosti s nimi. vakel ani volu nemaju zatial ziadnu, nacvakavanie som si nadstavil podla seba a este sa mi nestalo ze by mi vypol sam od seba. dokonca musim povedat ze aj v blate ked je pedal nim obaleny tak ide celkom v pohode nacvaknut.

      0 0
    • enrico  

      ja zatim s arthurovými nášlapmi naprostá spokojenost, možno to bude tou previdelnou údržbou (po každej vyjižďke vyčistím a premažem) podla toho, čo tu čítam, tak ked pojdu do kytek si kúpim M540

      0 0
    • Andrysska  

      Určitě vem Shimana, mám je a jsem spokojená.

      0 0
    • mike01  

      Ted jsem neodolal a koupil 520 za nejakejch 690. Jemny vakl se objevil po zhruba 500km na mojem kole u manzelky asi po 1000 km.

      Problem cislo jedna sehnat klic na stare 520 (neb ty letosni za 690 nekoupis).

      problem cislo dva CVAKANI.

      Nez jsem na to prisel chvily mi to trvalo.

      Na obouch kolech stejny problem.Asi po 100 km se vytvori mezi klikou a pedalem hranka na klice a ta vytvari cvakani. Pedal sundam, hranku srazim sroubovakem a je po cvakani.

      Jinak do ted jsme meli wellgo 801 jete tri roky (7000 a 15000 km ) bez problemu.

      0 0
      • kemo  

        Tohle mě nutí k zamyšlení, protože mi ty pedály (respektive jeden) taky začaly cvakat, tak se chystám to rozebrat. Ale nějak mi hlava nebere, jak ta hranka na klice způsobuje cvakání a jak se tam vůbec vytvořila? Vždyť se to točí v ložisku, které je v pedálu a od kliky je ten pedál během šlapání docela daleko… Měl jsem spíš pocit jestli se do pedálu nedostal nějaký bordel…

        0 0
        • mike01  

          moje zcela nevedecka teorie

          1. pedal se ma tendenci porad dotahovat
          2. kdyz si stoupnes do pedalu pusobis pakou sikmo na pedal

          podotykam , ze je neutahuju na krev ,jen jemne pritahnu.

          mala pelicka na konec

          vozim je hodne na volno a povedlo se mi vytrhnout nohu z pedalu a kopnout si ji do dratu predniho kola ,to znamena tri ukople draty a pekna osma

          0 0
          • mar_tin1  

            ad a) pedal ma pri slapani tendenci se povolovat

            0 0
            • enjoy  

              jo tak.a proto maji teda opacny zavity,utahujici se ve smeru jizdy..aby se oba povolovaly,aby to jednomu nebylo lito?:-))

              0 0
              • mar_tin1  

                pri slapani se pedal otaci dozadu. kdyz se ti pedaly zadrou, tak se nezatahnou tak, ze uz je neodsroubujes. akorat se s tim neda slapat :-)

                0 0
                • enjoy  

                  tak tady prestaneme teoretizovat.­.,protoze o necem,co je na lozisku je tezky rikat,ze se nekam utahuje.. ale kdyz po nejaky dobe chci pedaly sundat,tak to rozhodne nejde lip,nez hned po dotazeni,prave naopak.

                  0 0
                  • mar_tin1  

                    jake lozisko to sem pletes? mike01 o lozisku nic nepsal. ja taky ne. kdyz pedal nandavas, tak utahujes smerem dopredu, povolujes dozadu. kdyz se ti pedal zadre, tak se pri slapani vykrouti ven z kliky. to co pises, ze po case jde hur odsroubovat je tim, ze se „zavari“ ty dva zavity navzajem. ja davam na zavit vazelinu, a jde to povolit stejne lehko i po case. predpokladam, ze ta hranka o ktere tu mike01 psal se vytvori prave tim sikmym pusobenim na pedal, kdyz je klika z hliniku a oska pedalu samozrejme ocelova. tak se to tam proste vymacka.

                    0 0
                    • kovar  

                      Aha, na zadřených pedálech se teda asi běžně jezdí, takže se šlapáním povolují, tak je to tedy. Ale existuje nás několik, co dokonce, nebudeš tomu asi věřit, jezdíme na nezadřených pedálech s valivýma ložiskama a šlapáním se nám mírně dotahují.

                      0 0
                      • mar_tin1  

                        nekde to tu uz tusim bylo, ale se uz nepamatuju. uz v tom zacinam mit zmatek. nedokazu si ted predstavit, jek se to tam vzajemne otaci. v kazdem pripade, kdyz se pedal kousne, tak ho pri slapani vykroutis z kliky. a je jedno jaky pedal to je.

                        0 0
                    • enjoy  

                      jo tak to se musim opet po nejake dobe omluvit a priste jiz nebudu mluvit o nicem,o cem jste nemluvili vy.to bych teda fakt asi nemel.

                      0 0
              • McBlacky  

                no taky jsem si to myslel že se utahujou, ale ne, oni se povolujou, docela jsem čuměl…

                0 0
              • vili  

                prave ze se povolujou, proto je na jednom opacnej zavit, aby ti to neutrhlo nohu kdyby se kouslo lozisko

                0 0
              • jecnak  

                Povol si pedal a vyraz na bika – uvidis jak daleko dojedes. Rozhodne se samy neutahujou.

                0 0
                • enjoy  

                  no vzdyt jsem snad rikal:-),ze se neutahujou,protoze nevim,jak se muze neco na lozisku utahovat. ps:povolovat pedaly si nebudu,dekuju:-).staci ze jezdim bez helmy.

                  0 0
                • enjoy  

                  asi jsem mel jeste dodat(protoze jsme na b-f),ze tim loziskem jsem myslel dobre fungujici kvalitni lozisko.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Jj na zacatku kazdeho prispevku je treba definovat kazde slovo.

                    Ted uz jen aby se toho nekdo chytnul a zacal vytvaret sve vlastni definice. Hm to vypada na b-fspeak :-D

                    0 0
            • mike01  

              zavit je samozrejme situovan tak,ze kdyz podrzis povolenou osu a tocis ve smeru slapani tak zavit vysroubovavas. Ale moje skusenost rika ,ze dotazeny pedal se dotahne jeste vic az je nekdy uplne nejvic a dostat ho dolu je fuska. Nejak jsem se zatim nezabyval timto jevem hloubeji ,ale prijde mi ze kdyby se meli povolovat ,tak by se povolovali po nejakem case vsem,zvlaste u horsich lozisek.

              0 0
    • martt  

      Nasa rodina celkom intenzivne jazdi. Mozno je to nahoda ale asi styri pary PDM520 funguju bez problemov a jediny par authorackych pedalov (tie co su seriovo na Visione) sa velmi rychlo rozsypal – po asi dvoch zavodoch.

      0 0
    • Misiak  

      mal som autory 02 netusim co to bol za typ, vydrzali asi 10t km, otrieskane su jak slak ale stale funguju ovsem s tym ze neudrzia boty v idealnej pozicii na slapanie a otacanie je pre ne mieeerny problem. ovsem zacalo sa ozyvat koleno, takze som kupil pred tyzdnom 520 a ten rozdiel je proste obrovsky (co sa tyka volnosti nohy). len zatial mam problem s adaptaciou, nechal som slabsiu silu na vycvaknutie a pusta mi pri skokoch. dost ohubu (o gule :)

      0 0
    • ehvie  

      Kup si najlacnejsie Timy a budes spokojnejsi ako s Wellgo (Author)

      0 0
    • lOlA  

      kazdej kdo mel authoracky pedaly, by je nejradsi mrsknul po psovi.ber M520 a je to. zadny problemy bezva steling.pokud s tim nedelas ala 4m skoky(coz i to v pohode vydrzi-neviem proc by nemelo) tak je ber…

      0 0
      • kolombo  

        Opravdu každej? To je skoro jako „všicni řádní pracující …“ Já měl A-2 a teď mám A-3 a ty mi připadají lepší. Ty A-2 fungovaly, ale měly nějak moc měkký ten kompozit, ze kterého bylo tělo pedálu, takže jsem je „oškrtal do ztracena“, A-3 už ten problém nemají. Ale já jsem rekreační cyklista, žádný závodník …

        0 0
      • Manas  

        Po psovi? Kterym ? Ten co leze dirou nebo ten Biker jak pes ? :-)

        Jinak souhlas – ty authory si koupila segra a uz sly z domu.

        0 0
      • Lance  

        ja koupil wellga (author) – maximalni spokojenost, tak jsem koupil ty authoracky na druhe kolo a pohoda

        0 0
        • martt  

          My ich tiez mame viac, tie A01 su celkom pouzitelne, A03 uplne zle.

          Tu na fotke su tie lepsie.

          0 0
        • martt  

          a tieto sa velmi rychlo rozpadli.

          Z kazdych sme ale mali len jeden par, preto nechcem generalizovat. Od shimana mame ale 525, 535, 505, 424 a vela parov 520 a so ziadnym z nich nebol problem.

          0 0
    • kovar  

      author nebrat

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.