• dj.1

Když dám nejmenší tác ve předu a nejmenší kolečko vzadu, tak přehazka se tak zakloní, že se žetez dotýká sám sebe a začne se to kousat. Je to délkou řetezu ( mám Deore s 9-ti kolečkem a řetez SRAM 971 pro 9-ti kolečko) a nebo se dá nejak doštelovat přehazka?

• lidumil  

máš jednak dlouhej řetěz a jednak se takhle teda vůbec nejezdí. Takhle poshazovaný to mám jen na noc.

• wroum  

dlouhej retez + uplne nesmyslnej prevod

• dj.1  

Já taky tak nejezdím, ale dnes jsem to zkusil, protože se mě zdálo, že po výměně řetezu je přehozka v jiném úhlu. Zkrátitit řetez bude asi nejlepší v servisu, že ?

• Daf  

Prehod si na nejvetsi pilu a nejmensi pastorek. Kolecka prehazovacky by mely byt zhruba v ose. Pak je retez v poradku. On kdyz clovek zkracuje novy retez, tak to niky nevyjde uplne presne na clanek. Takze volis mezi kratsim, nebo delsim. Jelikoz na zavodech docela dost krizim retez tak nechavam o clanek vic a pak se to opravdu pri "parkovacim prevodu muze lehce dotykat.

• Vrci  

dvě kolečka jsou vždy vůči sobě v ose (geometrie) asi si myslel na kolmici k podložce/podlaze

• Paja  

pokud budes retez zkracovat, tak delka retezu: nejvetsi prevodnik – nejvetsi pastorek (neprovlikat kladkama) + dva clanky.

• dj.1  

Nikdy jsem řetez nezkracoval. Co k tomu všechno potřebuji a není někde přesný popis jak a o kolik řetez zkrátit?

• pepek  

Nic nezkracuj, nech to tak. Tak je to správně, tak to má být. Aspoň neurveš přehazku, až tam dáš španěla.

• NuPagadi  

Jen počkej, Zající!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.