• Gatier

    Tak som trochu sklamany kvalitou, ktoru dnes vyrobcovia ponukaju. Celkom dost mi hadzu do strany kluky WCS, pricom v krajnych polohach sucha retaz o presmyk. Oska je Shimano Octalink. Vsimol som si tento isty jav na klukach Race-Face isis. Tak by ma zaujimalo, ci aj vam tak hadzu a ci je problem v oske, alebo v klukach. Inak osku som menil za novu a nic sa nezenilo.. dikes

    0 0
    • MartinXC  

      Hází ti kliky nebo placky ? Možná to tak patří kvůli náběhům a plynulejšímu řazení…

      0 0
      • Gatier  

        hadzu vsetky tri sucasne, takze bud bude uchytenie- pavuk krivy, alebo oska.

        0 0
        • Daf  

          Ta osa se mi zda velmi malo pravdepodobna.

          0 0
        • MartinXC  

          To je divné

          • osa – to se mi nezdá, za ložiskem je tak maličký kousek že ohnout jej a nepoškodit ložiska my bylo mistrovské dílo
          • pavouk – možné to je, dá se rozhodit od kliky ? a znovu složit a podívat se na výsledek
          • ale nejvíc bych to tipoval na spojení v Octalinku (on je docela kráký a malý otřep shrnutý na dosedací plochu by to mohl udělat) – co takhle rozborka vyčištění a sborka ?
          0 0
          • Gatier  

            no vravim, uz som to mal 2 krat rozobrane a kluky inej znacky robili o iste. ci sa da pavuk rozobrat neviem, ak ano, treba na to nejaky specialny kluc. no skor by som tipoval na nalisovane. a na starej oske to robilo presne rovnako.

            0 0
            • MartinXC  

              Mě FSA placky hážou po cca 8000km tak 2mm, ale mají tak udělané zuby (házely i nové). Truvativy Stylo (nové) chodí rovně, 4HR Shimano LX (cca 5000km) taky chodí rovně.

              Zkus sundat placky z pavouka a položit je na rovný stůl/desku, jestli nejsou křivé (zkřivené) ?

              Kliky se dají časem ohnout, tam bych se tím až tak nezabýval, to vadí v pedálech, jinak ne.

              BTW ještě mě napadá – nedostatečně dotažené misky střed.ložisek ?

              0 0
              • Gatier  

                misky su na krv, za koho mam mas :-) prevodniky tiez nemozne, aby plavali rovnomerne vsetky tri. vadi to nielen v pedaloch ale aj na presmykaci a pada mi retaz v tom mieste, kde sa vzdaluju od ramu. volu to tiez nema. takze stale pavuk, alebo oska :-(

                0 0
                • MartinXC  

                  Osa se dá v rámu přemeřit třeba indikátorem. Pavouk na ose asi taky (rovinnost dosedacích ploch pro placky), ale chce to vymyslet a postavit nějaký přípravek typu 2 svěráky … Stojí takové zjišťování za tu námahu ?

                  0 0
                  • Gatier  

                    za nejaku namahu to isto stoji, pretoze toto sa mi na klukach za 10l nepaci. ale dik

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Tak zkus najít nějaku nástrojařskou firmu – tam by mohlo být to měřicí zařízení. Nebo střední průmyslovku, mistři v dílnách (obrábění) určitě budou vědět jak na to.

                      0 0
    • dada  

      když máš nekvalitní kluky zkus to taky jednou s holkama :)

      0 0
    • P.L.  

      Měl jsem to podobné. Po 2000 tis. se öbjevila vůle v ložiscích osy. Projevovalo se to tak, že když jsem na konec kliky zatlačil, uhla cca o 3 mm. Osu mi vyreklamovali, byla malá vůle v ložiscích, ale na konci ramena to dělalo ty 3 mm.

      0 0
    • djano  

      Ak si menil aj osku a vysledok je rovnaky, dost pravdepodobne je, ze oska je v poriadku. Ja by som to este urobil jednoduchsie – kluku s prevodnikmi posunut o 180 stupnov a zistit ci to sucha na tom istom mieste. Dalsia otazka je, ci to robi aj na stojane alebo iba pri silnejsom zabere.

      0 0
      • Gatier  

        na tom istom mieste pri toceni dozadu

        0 0
        • Daf  

          Hele tak nasad tu kliku na osu pod jinym uhlem. Na octalinku nas vic moznosti. Jestli to bude hazet na stejnym miste, tak je to klikou, jestli jinde, tak osou.

          0 0
        • djano  

          Ak suchaju na rovnakom mieste aj po posune (Daf pisal pod inym uhlom – ja myslim ze o 180 je asi najlepsie – pri krivej oske je najviac viditelny rozdiel), aj ked si predtym menil osku, je najvyssi cas uvazovat o serioznych klukach. Ritchey som vozil iba hlavove zlozenia, ale uz radsej nie. V kazdom pripade u WCS sa mi to nejako nezda, aj ked…

          0 0
    • yetti  

      Napada me jestli to nemuze byt krivej ram, kdyz te to delalo i s jinejma klikama i osou. Kdyby stredova mufna nebyla v kolmej poloze vuci ramu, tak by se to projevovalo taky takhle.

      0 0
    • mar_tin1  

      na ritchey tu kadekto nadava… tak rozmyslam, co znamena ta skratka WCS… Worst Components Series? :-) ps: sorry za offtopic

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.