Jak poznám kdy to má kazeta zasebou?

20 nepřečtených
  • Leader

    Nazdar lidi potřeboval bych vědět jak poznám kdy mám vyměnit kazetu.Zpětně jsem nic nenašel.díky moc

    0 0
    • pepek  

      Když nasadíš nový řetěz a i po 100 km ti bude přeskakovat na více než jednom pastorku.(jeden se dá dokoupit, kupovat jich více se již většinou nevyplatí, hlavně u těch nejmenších)

      0 0
    • ydaho  

      včas vyměňuj řetěz a kazetu nemusíš řešit. Jinak poznáš podle „střílení“ viz. Pepek

      0 0
      • grizzlik  

        koupil sem novej retez, strilel uplne silene, tak sem koupil novou kazetu na ten novej retez.. Chvili to slo a neska(coz je asi 40 km od nove kazety) to zacalo silene strilet.. sem zase zoufalej protoze nevim co je zase blbe..

        0 0
        • Lister  

          možná je řetez krapet víc sesazenej než by měl být, nebo ho máš špatně snýtovaný/rozhýbaný nebo má celkově špatnou délku – moc článků.

          0 0
          • grizzlik  

            no sem ho zkracoval pred par dny o dva clanky tak nevim jestli je to tim, po snytovani ten clanek vzdycky rozhybu ale radeji to zkontroluju, diky

            mimochodem ten spesl nyt od shimana je peknej smejd protoze je o neco kratsi nez ty normal nyty ale podarilo se mi ho rozhybat nakonec ale mozna to bude on kdo dela problemy

            0 0
        • kámen úrazu1  

          Nebo třeba: Orech ;) Jestli to strili nepravidelne i v situacich kdy prudce nezabiras. Tak to bude ten orech. Zkus si tam dat jiny kolo a uvidis Daf

          www.bike-forum.cz/…3/forum.html#…

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Nebo to taky někdy trvá než nový řetěz sedne. Já taky když mám nový řetěz, tak to sem tam střelí…

          0 0
          • Lister  

            nový mi taky střílel, sukoval se na velkým převodníku a byly cítit drobné rázy do klik, jak se tam nemohl poskládat, po včerejší 50km bahení lázně už si to sedlo :o)

            0 0
    • Leader  

      zatim dík za názory.

      0 0
    • martt  

      Merac na opotrebovanie kazety existuje. Robi ho Rohloff ak sa este stale vyraba. Amatersky sa da nahradit obycajnym bicom s novou retazou.

      0 0
      • martt  

        Toto su meraky na opotrebovanie retaze a kazety od Rohloffa Verschleißlehren 3000 – Kettenverschle­ißlehre Rohloff Caliber 2 Stck 18,00 3100 – Ritzelverschle­ißlehre Rohloff HG-IG-Check Stck 18,00

        Tu je navod ako sa s tym meria www.rohloff.de/…check.de.pdf

        Ja som skusal podla toho navodu merat zuby kazety obycajnym bicom a zda sa, ze to ide aj s nim. Musi byt ale spraveny z novej a nie vytahanej retaze.

        0 0
    • Smazaný účet  

      bud si zmer jak mas vytahanej retez,anebo kdyz si poradne umyjes kazetu v technickym benzinu a poradne se budes divat na jednotlivy zuby vsech prevodu,uvidis jakoby nahromadeni materialu na jedne strane a celkove budou zuby vypadat hodne sjete(to urcite poznas).Nebude tomu tak vsude,ale na vetsi casti jo.No a potom to poznas aji podle toho preskakovani,ale to muze byt aji retezem…

      0 0
    • Vojtas  

      tak me treba tedka taky zacal preskakovat retez, trosku to delal uz starej, ale mel 132,7–8, tak sem dal novej a prekakuje to docela dost, ale zatim sem zkousel jenom kolem baraku tak si to treba sedne. Ale taky mam novej ram a prehazka mi do nej boucha vic nez na starym, voditko u horni kladky je trosku ohly smerem od kladky, tak to cely rozdelam a uvidim, ale kdyby to byla kazeta tak radost mit nebudu, snad to nejak pude no.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.