Prasklina na zadní stavbě (v čepu)

24 nepřečtených
  • Miky

    Nazdar všichni, potřeboval bych poradit od někoho kdo má s tímto problémem větší zkušenosti. Objevil jsem prasklinu u čepu zadní stavby u pravého ložiska. Je to skrz. Máte někdo zkušenosti se svařením v podobném místě, případně nějakou jinou fintu jak toto opravit? Už jsem psal e-mail výrobci, ale zatím nemám žádnou odpověď a mám stracjh, že za novou stavbu-pokud ji budou mít- budou chtí celkem dost peněz. Díky za pomoc

    0 0
    • Siddha  

      prasklo to, no…

      0 0
    • kesu  

      no vim ze ramy zavaruje cykloadam tak bych se optal tam,no a pokud by to neslo opravit tak by se asi dala nechat vyrobit u franty mrazka,jedinej problem asi bude pak vaha

      0 0
      • ice  

        franta umi delat i XC kola, tohle by zmaknul v rozumny vahovy urovni. a hlavne to vydrzi navzdy a za par stovek

        0 0
    • mechanik  

      To není možné, takový krásný rám vždyť vypadá jak nový… Jak dlouho ho máš?

      0 0
      • Miky  

        Teď nevím, jestli si ze mě děláš srandu a nebo to myslíš vážně ??? Mám ho tři roky, ale rok výroby je 2001.

        0 0
        • mechanik  

          Myslím to smrtelně vážně, ale stáří už na nějakou tu prasklinu má…

          0 0
          • Miky  

            To vím, přece jen 5 let je na hliník poměrně dost. Ale čekal bych že to praskne někde u svaru, ale přímo takhle strz osoustruženou misku. Už jsem asi přišel na to kdy se to stalo. Měl jsem lehčí pád cca 3 týdny zpátky na stranu přehazovačky, tak tehdy asi vzniklo nějaké iniciační centrum a pak už se to jen při větší zátěži – dvě docela drsné (myslím pro tlumič) vyjížďky v beskydech a prdlo to. Ach jo, a zrovna když začíná být skvělý počasí. Prostě pech. Už jsem našel jednoho týpka co v Ostravě vaří Al-rámy a svařoval známému CAD5 a rok a půl je to Ok, tak snad něco vymyslí jak to opravit.

            0 0
          • Miky  

            Hele Igore, jak si myslel, že rám vypadá jako nový? Je normálně dost obitý, ale musím říct, že na tomhle Focusu je zatím nejkvalitněší lak, který jsem kdy na Biku měl.

            0 0
            • mechanik  

              Na těch fotkách co máš v profilu to vypadá velice dobře, prostě se o něho staráš a to se mě líbí, protože jsem hlavně mechanik a „šíííílený leštič“ :-)))

              0 0
              • Miky  

                Moc ho neleštím, hlavně jezdím, ale protože jsem odpůrce Wapky, tak ho umývám ručně, a když už to dělám, tak pořádně. Jo a jinak – největší škrábance jsou zalepené nálepkama ala karbon :-))

                0 0
    • JMT  

      co je to za ram ?

      0 0
    • Miky  

      Tak už se věci pohnuly, dneska ráno jsem se spojil s panem Mrázkem z Vrbna pod pradědem a byl tak laskav. že se pokusí mi tu zadnístavbu zavařit. Takže jsme to odstrojili a zítra nebo v neděli to povezu na svaření. Pořídil jsem pár fotek praskliny, ale hlavní překvapení čekalu uvnitř čepu. Systém je takový, že průmyslová ložiska jsou segerkama uchyceny v miskách a ty, když rozděláte tlumič vyšroubujete. A závit? stejný jako pro střeovou osu, takže paráda, protože to můžeme bez větších problémů prořezat, nasadit a jezdit. Takže systém zadní stavby FOCUS (made in germany) je naprosto skvělý, jednak z důvodů nepotřeby speciálního nářadí, ale i z důvodu opravy či výroby náhrady. Vřele doporučuji.

      0 0
      • Miky  

        další fotka

        0 0
      • Miky  

        a další…

        0 0
      • Miky  

        a celkový pohed na stavbu. Jo a váhově jsme to porovnávali s novou stavbou (mg) na Scotta – taky prasklá. A bylo to fifty-fifty

        0 0
        • Vilém  

          p.Mrazek je sikovnej,myslm ze si poradi.Je to sice na blbym miste,ale pokud by se tam navarila nejaka vyztuha,tak myslim ze by to mohlo vydrzet.

          0 0
    • Trojci  

      Já si stejně myslím, že je to v prdeli totálně.. Ale držím palce! Komu by se chtělo kupovat novej rám, žejo?

      0 0
    • ivaneck  

      Co takhle lepší foto ;o) ?

      0 0
      • Miky  

        Lepší fotku přidám, ale již po opravě. pan Mrázek je Ochota a šikovnost sama. Výborná práce-oprava trvala asi cca 1,5 hodiny a musím říct, že má obrovské zkušenosti s hliníkem 7020. Tím že to prasklo jen proto že jsem se slušně vyšil, tak předpokládám, že to vydrží. Pokud nějak blbě nespadnu :-)). Teď akorát musím počkat cca 20 dní aby mi to přirozeně zestárlo, takže aspoň vyčistím přehazovačku a jiné díly.

        0 0
        • kesu  

          přihoď fotku po opravě…

          0 0
          • Miky  

            Fotku bohužel nemám, nějak mi stávkuje foťák asi ten pád měl větší rozsah než jsem si původně myslel. Jinak dneska mi v práci vytočili v čepu nový závit a vyměnili ložiska, takže už příští víkend můžu jezdit. Doufám že ten nový svar nepraskne :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.