1.7.06 SILNIČNÍ ZÁKON & BIKE & PIVO ????

81 nepřečtených
  • reidyxi

    To bude mela, budem chodit pěšky?

    0 0
    • orca  

      nikde nevidím odkaz co by jako mělo bejt ???

      0 0
      • Vrci  

        Kdo chlastá na kole, bude jezdit jen na kole nebo na koni. O řidičák přijde.

        0 0
    • Vrci  

      www.novapravidla.cz/…_ohodnoceni/

      Ano, jsem rád, že je tam řidič vozidla a řízení vozidla, místo řidič motorového vozidla a řízení motorového vozidla.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Jak mela? To snad plati odjakziva. Co se meni? Tvrdsi postihy?

      0 0
    • yetti  

      Kamarad advokat mi kdysi davno vysvetloval, ze za alkohol na kole te muzou samozrejme dat pokutu, ale nemuze to mit vliv na ridicak, protoze jizda na kole s ridicakem nesouvisi. A rekl bych, ze na tom nic nemeni ani nova vyhlaska

      0 0
      • Vrci  

        Ano tak to bývalo, ale u jednotlivých bodů je řízení/řidič vozidla ne řízení/řidič motorového vozidla. Doufám, že to nějaká prováděcí vyhláška nebo vnitřní předpis policie neupraví do původního stavu. Tahle je jedna z mála věcí, která je v novele dobře.

        0 0
        • yetti  

          O vikendu se na to zeptam. Porad si myslim, ze rizeni kola nesouvisi s ridicakem.

          0 0
        • RomanH  

          To se zeptej. Porad by mi ale nesedelo, ze clovek se ridicakem bude za stejny prestupek trestan jinak (penize + body) nez clovek bez ridicaku (penize).

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Spravne. Sekat ruce.

            0 0
          • Vrci  

            Oba stejně, oba nebudou moc řídit motorové vozidlo pokud to ještě jednou zopakují.

            0 0
            • Paja  

              ale pokud nemas ridicak, ta ti snad zadny body nemuzou dat, takze by sis ho teoreticky mohl o tyden pozdeji udelat, ne?

              0 0
          • martt  

            v Rakusku to tak je. Teda aj na biku mozes prist o vodicak.

            Pre tych co prisli o vodicak tu ale existuju mikroauta, ktore mozes riadit aj bez neho.

            0 0
    • reidyxi  

      Hlava I – ÚVODNÍ USTANOVENÍ §2 – Vymezení základních pojmů

      1. nemotorové vozidlo je vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo

      Nejsem chlastometr, silnicím se dosti vyhýbám a přesun po nich je nutný konzumace tak 2–3 pivka na cca. 60 km Pak podkáš svini v uniformě a jsi v pr…

      0 0
    • reidyxi  

      A JEŠTĚ :: řízení !!vozidla!! ( ne jen motorového ) ve stavu vylučujícím způsobilost, který si řidič přivodil užitím alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky

      (§22/1c)) § 201 trestního zákona 7bodů 25 000–50 000 Kč

      Odnětí svobody až do tří let 1 rok–2 roky

      0 0
      • yetti  

        To je vsechno hezky, ale kdyz jedou dva ozrali cyklisti a zastavi je policajti a jeden bude mit ridicak a druhej ne, tak prece nelze kazdyho trestat jinak.

        0 0
        • Vrci  

          Oba přijdou o 30 000,–-, oba můžou pronajmou na pár let byt, ani jeden nebude moci řídit auto, pokud si to zítra zopakují. Za peníze z pronájmu si koupí koně a zase vyrazí do hospody.

          0 0
          • borda  

            ale to prece není pravda. pokud nemas ridicak, tak ti nemuzou dat trestny body a muzes se ozrat treba 20 krat po sobe v jednom mesici, byt pokazdy chycen a stejne si hned dalsi den muzes behem par tydnu udelat ridicak a budes 'cistej". takze ten postih pro majitele ridicaku je skutecne tvrdsi.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Kdyz te chytej, jak ridis bez ridicaku (jeste nemas), tak si ho potom taky nemuzes udelat (2 roky?). Takze nejak to urcite jde.

              0 0
            • Vrci  

              Je to jedna z chyb v tomto zákonu. Ale měla by se odstranit zavedením evidence pro všechny starší 15 let, ne odstraněním rozdávání bodů řidičům nemotorových vozidel.

              0 0
            • Honzas  

              body jako takovy samy o sobe nejsou trest. rekl bych. trest je az kdyz pak prijdes o ridicak / nemuzes si ho udelat. takze jsou na tom oba stejne.

              0 0
        • RomanH  

          Presne tak. Nicmene jako odstrasujici pripad bude stacit ta castka 25000,– Jsem ale zvedavej, jak ji budou vymahat z vesnickych strejcu vracejichi se kole z hospody. Jak rika Pa-dlista, sekat ruce :)

          0 0
          • Vrci  

            Nezaplacené pokuty ulažené Policíí České republiky, jako pohledávku státu, vymáhá mistně příslušný Finanční úřad. Většina vesnických strejdů má dům nebo zařízený byt v bytovce místního exJZD.

            0 0
            • Meesha  

              nebo Zetora a zkachuje zemedelstvi a my chcipnem hlady :-d

              0 0
              • palkac  

                az u nas zkrachuje zemedelstvi, tak bude konecne levny jidlo…

                0 0
    • orca  

      kdo věří že 1.7.2006 se něco radikálně změní tak je na silném omylu. jediné co se změní je že rapidně stoupne korupce … a úplatky …

      Prase ikdyž vydrbeš v azuritu dál zůstane prasetem… žel je to tak …

      0 0
      • kovar  

        a to jsi vyčetl z rozpálené trouby nebo z volebního programu?

        0 0
        • orca  

          to říká má zkušenost ..

          Starého psa novým kouskům nenaučíš…

          0 0
          • kovar  

            ale neříkej, zkušenost z kama? To jsi opravdu viděl v té troubě, že jo.

            0 0
            • borda  

              naprosto souhlasim z orcou

              0 0
            • borda  

              jinak jestli chceš tvrit, že PČR je parta neuplatnych, vzdělanych, kvalifikovanych hochů, který žijou pro svou práci, tak jsi asi spadl z jiný planety

              0 0
              • kovar  

                jen úplný blb si může myslet, že si toto někdo může myslet.

                0 0
        • Paja  

          …no a na ty brane stalo Petr Bezruc, ze bych mu ten dul prodal?…:o)

          0 0
          • orca  

            Žeby mu ty básničky tak vynášele ?? No nic piš pak přijdi a zůčtujem…

            0 0
      • Vrci  

        Já to vim, ale je lepší držet ožraly ve strachu. Tak pššš

        0 0
      • blue  

        jaky jiny reseni navrhujes?

        0 0
        • kovar  

          # Vrátíme české silnice našim občanům. Preferujeme prevenci v bezpečnosti silniční dopravy před represí. # Vyšší bezpečnost silničního provozu. Především pomocí technických opatření na silnicích a dálnicích, dále pomocí důrazu na zlepšení kvality stávajících komunikací a výstavbou obchvatů, které odvedou těžkou dopravu ze středů měst. # Budeme prosazovat změnu silničního zákona. Nepodpořili jsme zavedení bodového systému. Ve stávající podobě totiž nezlepší bezpečnost silničního provozu, ale povede jen k nárůstu korupce.

          0 0
        • Pebe  

          sekat ruce? :-DD

          0 0
      • kesu  

        přesně,ale uplatky budou vyssi:(

        0 0
      • Frankie  

        Souhlasim s tebou, rekli a) ridicum, ale zapomneli, ze je tu b) – uplatny benga :((( …

        Jinac jsem pro body, ale potesilo me, ze zrusili body za spatny parkovani… V Praze jsi v tom raz dva, kolikrat nestastnou nahodou, na vesnici bys body za parking nesebral do konce zivota…

        FV

        0 0
        • Pá-dlista1  

          S tim parkingem by to bylo dobre. Skryty boj proti pragocentrismu :) Ja treba bojkotuju prazske vyjizdky a srazy :-D

          0 0
    • reidyxi  

      V Polsku taky jezděj na bajku!!

      0 0
    • náčelník  

      V Británii stále platí zákony, které zakazují jezdit v podnapilém stavu na krávě a řídit v tomto stavu vozidlo s parním pohonem :)

      0 0
    • McBlacky  

      jestli mě kdy napadlo že bych náhodou fízlům zastavil tak ted už o tom nebudu ani uvažovat. Naštěstí proti biku nemaj šanci :) otázka je když nás pojede banda, to bude asi horší s nějakým únikem :/

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jako ja vim, ze ta chrti vykonnost je asi jinde, ale z 0 na 100 mas za kolik? Pri jizde v baliku jste nejak spoutani? Btw. dneska te benga zastreli i za spatny prechazeni, takze za unik to mas temer jisty ;)

        0 0
        • McBlacky  

          já nulou nejezdim :) řekněme že jedu 20 vidím fízly, tak už dnes preventivně zařadím „správnej“ převod a koukám kudy by se dalo to napálit a pozoruju, když nic nedělá tak to okolo projedu a pohoda, kdyby by se napřahoval jako že mě stopne tak zapnu turbo a mizim. na cca 30 to kopnu dost rychle a než to jemu dojde a než se rozběhne na slušnou rychlost tak pá pá :)

          0 0
      • Vrci  

        Tak Andrle, Benčík a spol vyfasujou uniformy.

        0 0
      • Meesha  

        to rozjedem, udleame kolotoc jak hovado a trhnem rekord v hodinovce :-D

        0 0
      • Frankie  

        No myslim, ze s utekem pred flojdama za prestupek na kole to nebude tak zhavy…

        Co jsem si tak na kole vsimnul, tak prestupky cyklistu ignoruji stejne jako jakekoliv jine treba i zavaznejsi problemy… Tak se tady kvuli tomu nehadejte :)) U nas nevytahnou benga kvuli kolistum rit z vyhraty kary …

        FV

        0 0
    • Vilém  

      Vzdy to platilo stejne,jen ted se o tom vic mluvi.

      0 0
      • Tomahomo  

        Ty jsi momentálně zaostalý stejně jako ten třináctiletý? Dej to ještě do několika vláken, v tom fašistickém to doufám už máš!!!

        0 0
        • Smazaný účet  

          bacha, takhle přivodíš sobě infarkt a mě radost ;-)

          0 0
          • Tomahomo  

            Dnes tři hodiny na kole, tempové intervaly, na závěr nahánění s nějakým „eliťákem“, tepy dost nad ANP a pohoda, ty mně je zvedneš tak o dva, čili v tom problém nevidím.

            0 0
            • Smazaný účet  

              tak rozhodně je dobrý, že se umíš pochválit. třeba tady na to někoho ulovíš…

              0 0
              • Tomahomo  

                Jo, je to možné. Jen doufám, že to nebude xenofobní hovado.

                0 0
              • Tomahomo  

                Btw. já se nechválím, já na základě faktů dokladuji, že infarkt z příspěvků rasisty fakt nehrozí.

                0 0
      • wanderer  

        Buzerace…

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak na cyklostezce Bránický občas chytají…ale s trubičkama jsem je tam zatím nepotkal

          0 0
          • wanderer  

            Nelze se divit že potom nemají čas na smysluplnější činnost jako třeba hledání ukradených kol. Kdyby raději už chytlai motorkáře co rajtují po hřebenovkách (a že jsem jich za poslední rok potkal dost).

            0 0
            • Smazaný účet  

              máš provést občanské zadržení a neprodleně zavolat orgána ;-)

              0 0
              • Esi  

                A jak budeš toho motorkáře chytat ?? jinak souhlas že 1 pivo na kole je buzerace, povolil bych 0.5 promile na nemotorová vozidla a nad hranici trestal o to přísněji, přece je rozdíl jestli si dám po švihu 3 km od baráku jedno pivo a nebo jestli jede nějaké hovado z hospody kde seděl celý večer a motá se přes celou silnici

                0 0
                • zdenek  

                  Určitě se najde dost takových, kteří by to pak chápali jako buzeraci řidičů motorových vozidel. Takže touto logikou by chtěli pít všichni. A spousta lidí si o sobě myslí, že 0,5 je pro ně málo, tak ne víc. Jak by to na silnicích vypadalo, si asi dokážeš představit…

                  0 0
                  • Honzink  

                    „Jak by to na silnicích vypadalo, si asi dokážeš představit…“

                    Jako v Německu?

                    Auto 0,5%o, kolo 1,6%o !!!!

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Az nato, ze Nemci jsou mnohem ukaznenejsi. Pri ceste do FaM minuly vikend 90% prasat byli cizinci … Mistni jeli ukazkove, plynulost provozu na jednicku. Takze on je velky rozdil, komu ty „oprate“ popustis. Myslim, ze u nas by to bylo nic moc. Na dalnici 130 – kolik lidi tak jede? Kolik lidi se pri predjizdeni vraci do praveho atd …

                      0 0
                      • Muf_Bike  

                        No jizda v levém pruhu je obecně prasácký nešvar na naších dálnicích a ideálně v prostředním když jsou tři… jako by ten pravy byl neviditelný nebo nevim. Lidi jsou hold blbí a mají pocit, že když jedou 130 nemá nikdo nárok je předjet. No to je fuk naučil jsem se je brát zprava když je vlevo plno nebo vidím že jede rychlejší auto za mnou. Ať mi policajti něco řeknou… co se cizinců týče tak když se podívám na D1 jako takový vzorek tak 80% prasečí jízdy a chujovin typu blokování a vybržďování maji na svědomí pšonci. Ať už s polskýma nebo rakouskýma spzkama. Jet po dálnici mezi ostravou a brniskem je kvůli nim prasárna. Ale to je jiné téma. Faktem je že našemu národu pár desítek let chybí abychom e na veci dokázali dívat střizlivě a to že je někde neomezená rychlost nechápat jako povel k tomu, že pojedu jako největší hovado a podobně. To samé platí s pivem … ano v Německu to maji tolerované ale vědí, že Nemci nemají potřebu prasit a jsou zodpovědností trochu jinde. Povolit to tady tak to každý chápe tak, že když nejde aspoň s těma 1,6%o tak není chlap…

                        0 0
                        • Honzink  

                          Trochu pozdě, ale mě to nedá.

                          No tak voni maj povolenou jistou hladinku za volanem i v Andoře, Belgii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Černé Hoře, Dánsku, Finsku, Francii, Holandsku, Irsku, Islandu, Itálii, Kypru, Lotyšsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lucembursku, Makedonii, Maltě, Monaku, Německu, Norsku, Polsku, Portugalsku, Rakousku, San Marinu, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku, Velké Británii .

                          A takový Poláky, Španěláky, Taliány, nebo Bulhary bych přílišné kázně nepodezříval.

                          0 0
                        • blaf  

                          Faktem je že našemu národu pár desítek let chybí

                          jo to jsi svym postem 100% potvrdil

                          0 0
                • Muf_Bike  

                  Nic proti nikomu, ale to je fakt tak strasne nedat si na kole skopek? At uz jeden nebo pet? Dyt jsou nealko piva atp. ja nevim… prijde mi to na hlavu. Tj stejne jako chlastat na svahu v zimě… nejsem uplně ten pravý na moralizování, ale myslím si že zrovna tohle je rozumné a chápu to spíš jako ohleduplnost ke svému okolí. Ale každého věc jak to cítí

                  0 0
    • Muf_Bike  

      Nepij na kole a nemusis mit strach izi…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.